NIEUWS' EN ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEEK. 52 1865. 1 Julij. Zaturdag VERGADERING ffl DEI (iEMEEffl-HAAD VAN SNEEK MAANDAG DEN 3 JULIJ 1865, des voormiddags ten tien uur. PVNTEN TER BEHANDELING: Mededeeling van besluiten van Heeren Gedeputeerde Stalen, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten. JAARGANG TWINTIGSTE O ii BINNENLAND s' gravenhage. De Staats-Courant van 28 Junij bevat het koninklijk besluit van 13 Junij 1865 {Staats blad n°. 66bepalende de plaatsing in het kering van 5 cents voor elke 40 wigtjes of ge deelte van 40 wigtjes. De verzending geschiedt onder kruisband, of in omslagen die er kun nen worden afgeligt. Er worden geene ver zendingen van monsters of stalen boven 300 wigtjes toegelalen, terwijl hunne afmeting in lengte breedte en hoogte 23 Ned. duimen niet mag te boven gaan. Akten en papieren, pro cesstukken en andere dergelijke geschreven be scheiden, bestemd naar Belgie, zijn hier te lande aan eene gedwongen frankering onderworpen ten bedrage van 15 cents voor elke 200 wigt jes of gedeelte van 200 wigtjes. Zij moeten onder kruisband verzonden worden, op het adres voorzien van eene aanwijzing, dat de inhoud uil akten of dergelijke bestaat. Bij ontoerei kende frankering, door middel van postzegels, van de gedrukte stukken, van de monsters en van de akten en dergelijke, tusschen Nederland en Belgie gewisseld wordende, zullen zij wor den belast met een aanvullingsport door de geadresseerden te betalen, gelijkstaande met het dubbel van het ontoereikende bedrag. Het besluit komt in werking met den 1 Julij aanstaande. Door Z. M. zijn benoemd: tot lid van het boog militair geregtshof, mr. G. J. Fabius, thans raadsheer in het prov. geregtshof in Drenthe; tot griffier bij hei kantongeregt te Hindeloopen, mr. J. Kuipers, advokaat te Leeuwarden; tot vice-president der arrond.-regl- bank te Amsterdam, mr. C. Drotisberg, thans regter in die regtbank; tot plaatsv. kanlonreg- ler te Zuidhorn, de heer G. Römelingh, bur gemeester der gemeente Oldekerk en schoolop ziener in het 2e district der provincie Groningen, en tot regter-plaatsv. in de arrond.-regtbank (e Brielle, mr. 1’. van Andelprocureur bij die regtbank. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der directe belastingen enz.: te Slochteren II. Lun- singh, thans te Kouduin; te Kampen N. J. C. Veiius Baert, thans te Bolsward; te Bolsward II. K. Pel, thans te Wolvcga. Z. M. heeft aan den heer J. W. Bungen- berg, eervol onslagen gewezen hoofdinspekteur der posterijen en direkteur van het postkantoor te ’s Gravenhage, verleend een jaarlijkse!) pen sioen van ƒ2968. De Hooge raad heeft woensdag uitspraak gedaan in de bekende zaak van den heer Koer sen, lid van den gemeenteraad van Bathem, die, na door de regtbank te Deventer vrijgesproken te zijn, door hel hof van Overijssel is veroor deeld tot cellulaire gevangenis van 15 dagen en eene geldboete. De Hooge raad heeft be slist dat de brief, die in de zitting van den gemeenteraad van Bathmen aan genoemd raads lid aanleiding gegeven had om den schrijver daarvan (den burgemeester) een schurk te noe STATEN-GENERAAL, EERSTE KAMER. Staatsblad vau de op den 20 en 21 Maart 1863 tusschen Nederlanden Belgie gesloten postover- eenkomsten. Aan genoemd besluit zijn de volgende hoofd bepalingen ontleend: Het enkel port in het rijk te heffen, wegens brieven naar en uit België, bedraagt over den gebeelen afstand 10 cents voor gefrankeerde en 15 cents voor ongefrankeerde brieven. In dien echter het kantoor van afzending in het eene en dat van bestemming in liet andere land niet meer dan dertig Nederlandsche mijlen van elkander verwijderd zijn, wordt er slechts een enkel port geheven van 5 cents voor ge frankeerde en vau 10 cents voor ongefrankeer- de brieven. Bij ontoereikendheid der postzegels, waar mede Ale brieven naar en uil België zijn voor zien, worden zij met het port als voor onge frankeerde brieven belast. De waarde der ge- gebezigde postzegels komt echter in mindering van het gemelde port. De aangeteekeude brieven bestemd voor Bel gië zijn aan eene gedwongen frankering onder worpen, ten bedrage van het gewone port als voor gefrankeerde brieven, terwijl daarenboven is verschuldigd een vast aanteekengeld van 10 cents. Op verzoek des afzenders kan de bestelling dei brieven naar en uit Belgie met buitenge wone middelen bespoedigd worden. Dergelijke expresse brieven worden bij verzending van hier naar Belgie op het adres voorzien met de woorden „buitengewone bestelling De aan- leekening dezer brieven is verpliglend, doch de formaliteiten ten aanzien der gewone aange tekende brieven voorgeschreven, voor zooveel het afhalen daarvan aan de kantoren betreft, zijn hier te lande niet op de aangeteekeude expres se brieven van toepassing. Behalve het gewone port als voor aangeteekeude brieven verschul digd, zijn de expresse brieven onderworpen aan de betaling van een bijzonder regt of expres- seloon ten bedrage van 20 cents, bij de afzen ding te voldoen, wanneer zij bestemd zijn voor plaatsen waar een kantoor der posterijen be staat, en van 30 cents voor eiken afstand van 5 Ned. mijlen, waarover zij per expresse wor den vervoerd, wanneer op de plaats van be stemming geen postkantoor is gevestigd. In het laatst vermelde geval wordt het expresse- loon van den geadresseerde ingevoiderd. Alle gedrukte stukken, mits niet ingebonden, en onder kruisband verzonden, bestemd voor Belgie, zijn hier te lande onderworpen aan eene gedwongen frankering van 2 cents voor elke 40 wigtjes of gedeelte van 40 wigtjes. De stalen en monsters van koopwaren zon der waarde, bestemd naar Belgie, zijn hier te lande onderworpen aan eene gedwongen fran- COURANT. SNEEKER i m v u 'j Ul/g I J 3 e n en Fabrijken, den heer J. ter Horst GHz., tot het Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.90 gg—11 ,.i _jij j De afdeelingen van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal hebben gisteren het onderzoek over de aanhangige wetsontwerpen voortgezet. Idem van eeue missive van bet comité voor den NoordhollandschFriescben spoorweg. Voorstel tot het bewallen en bestraten van de Suip- niarkt en de Wip (aangehouden). Missive van de Kamer van Koophandel daartoe betrekkelijk. Voorstel van d- dempen van de Suipinarkt. Amendement vau den beer J. ten Cate van Gonggrijp, op het voorstel tot bewallen en bestraten van.de Suip- inarkt eu Wip. Voorstel betrekkelijk het reinigen van Scholen. Idem lot het heffen eener belasting op het gebruik der wateren, kaden en wallen. Missive van het comité voor den Spoorweg van Har- hiigeu naar Hecrenveen, om krachtige ondersteuning. Adres van M. O. Wagenaar, om een plekje grond. Adres van J. C. C. Erbe, om eene commissie te be noemen tot het in oogenschouw nemen van eene steeg, tusschen een huis van den adressant en Ulbe Faber, builen het lloogcnd. Missive omtrent de salaricering van een amanuensis bij het Natuurkundig kabinet vau de Hoogere Burger school. Adres van den heer T. ten Cate, om vergunning tot het dempen van eene sloot, (aangehouden) Voorstellen naar aanleiding vau aanvragen van de commissie van toezigt voor de Hoogere Burgerschool, omtrent den aaubouw, en aanschaffeu vau leermiddelen enz. Missive van de pl. schoolcommissie, m vermeerdering vau het getal hulponderwijzers op de jongens school met één. Adres van Groenhof en Erbe, om te gelasten de a- motie van de winkelkas van van Bergen. Benoeming van een lid in de Directie van het werk huis. Idem vau leden in het stembureau ter verkiezing van 5 leden van den Gemeentetaad. Missive van den heer Scheltus om ontslag uit zijue betrekking als beambte, belast met de surveillance der plaatselijke belastingen. Missive van de commissie van toezigt op de Hoo- gcie Burgerschool, waarbij wordt aangeboden het pro gramma der lessen voor den cursus van 1865/66. Adres van eeuige ingezetenen omtrent het geven van openbaarheid aau de handelingen vau den raad cu het collegie van Burgemeester en Wethouders. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1