|8«5, NIEUWS- E\ ADVEETENTIE-BLA0 1’00» BE STAR EN HET ARRONDISSEMENT SNEEK. TWINTIGSTE JAARGANG a, h. 1 - 7 Zijnde deze wijzigingen aan de Gedeputeerde Staten van Friesland, volgens hun berigl van den 20 Junij 186 i, in afschrift mede gedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, te Saeek den 15 Julij 1865. Jiiirgemeetter en Wethouders voornoemd, WOUDA. De Secretaris, HAGA. STATEN-GENERAAL, Zitting van g 1 a ft E BI LAMP, s GRAVENHAGE. Blijkens eene dezer dagen publiek geworden brochure, is onlangs door eenige hoogst aan zienlijke personen een zeer belangrijk plan aan de regering voorgelegd. De heeren G. Suer- mondt, H Hope Loudon, E. A. Haitink, II. ühlenbeck, J. van Swieten, R. W. Besier, A. P. Godon, Hendrik Mn Ier Szoon en L. graaf van Bijlandl, hebben het plan get o md om eene maatschappij op te rigten, met een kapitaal van 50 millioen gulden Zij stellen aan de regering voor, aan die maatschappij voor den tijd van 99 jaren in erfpacht af te slaan, behou lens goed keuring bij de wet, de koffij gronden met de aanplantingendie zich in geheel Wcsl-Java, dal is in de residentien Bantam Krawang, Preanger-regenlschappen en Cheribon bevinden, en den grond aldaar nog voor de kufiij-cultuur beschikbaar. Voor die orerdragt wenschl do maatschappij le betalen: de gekapitaliseerde zuivere winst, dia de regering van die koffij- lumen verkregen heeft over de jaren 1851 1860, na aftrek der winst in het meest voor delige en het minst gunstige jaar, naar den penning twintig. Dit geeft eene som van 35 millioen gulden, voor amortisatie te besteden, zoodat 15 millioen voor bedrijfs kapitaal over blijft. Voorts zou de maatschappij alle heere- dienl en cultuurpligtigheid voor de arbeiders- in hare dienst afkoopen, behalve de heeredienslen in het belang der dessa en daarvoor aan den staat betalen ƒ12.50 per jaai en per gezin van 5 personen gemiddeld. De gelieele exploitatie van de kolï’j cultuur zou voorlaan in geheel viijwilligen en goed beloonden arbeid geschieden. Prov. O. Cour. Voor liet eerlang af te nemen examen van leetlinglelegrafist hebben zich 76 personen aangemeld. De kommissie, belast met hel af- nemen van dit examen, bestaat uit de drie volgende ambtenaren van den rijkstelegraaf: A. H. van Thiel, contrftleur, J. M. Collette, funge rend adds ent ingenieur en H. B. Gotidriaun, lijnopziener, en voorts uit de heeren M, B. Bruck leeraar in de Dmlsche taal aan het gym nasium en F. van Vliet, Pz. hoofdonderwijzer te ’s Gravenhagc. Volgens het dezer dagen tusschen onze regering en die van Frankrijk gesloten verdrag zal er eene algeheele en vrije handel en scheep vaart tusschen de inwoners der beide landen bestaan en zij ter zake van dien handel over en weder niet hemoeijelijkt kunnen worden, KENJS1SGE VING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SN’EEK, doen le weten: Dat de Raad dezer gemeente, in zijne ver gadering van den 15 Jnnij 1865, heeft besloten navolgende wijzigingen te geven aan de alge- meene Politie-verordeuing dezer gemeente, af- gekondigd den 8 Oei. 1865. als: De woorden vergunning van, in hel slot van art. 199 der verordening voorkomende, te veranderen in ken nisgeving aan. Te roijeren art. 246 van gezegde verordening. Zijnde deze wijzigingen EERsTE KAMER. 41 Julij. TWEEDE KAMER. Zitting van 40 Julij. ■X 9 de I 1 den aauvaug van het art. 2 te doan vervallen en het voorstel van den van Finantiën zich toen goedgekeurd C 0 U R A NT.;.; Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad 1.65 buiten de Stad franco 1.90 De minister van finantiën verklaarde daarop dat door de aanneming van het amendement van den heer vau Nierop de belangen der schatkist zoo zeer in de waag schaal gesteld werden, dat hij zich verpligt achtte, hoe ongaarne ook, het wetsontwerp in te trekken, waartoe hij door Z. M. den kouing, op zijn verzoek, gemagtigd was. cs= Tot leden van de Eerste Kamer zijn herkozen: in Limburg de heer L. F. H Bcereubrock, in Utrecht de heer baron Taets vau Amerongeu, in Noordhol.aud de heeren H. J. Smit en dr. H. vau Beeck Volleuhoven, in Noordbrabant de hoeren jhr. L. J. B. van Sasse vau IJsselt en mr. B. Hengst, in Overijssel mr. J. A. G barou de Vos van Steenwijk. In Gelderland is herkozen de heer W. A. baron Schim- meipenninek van der Oije. In Drenthe herkozen de heer mr W. J. Tonckens. In Friesland is de heer mr G. Schot in plaats van jhr. van Andringa de Kempenaer gekozen. Zeeland: Dit jaar geen aftredende leden. Groniugen: Dit jaar geen aftredende ledeu. In deze zitting ziju gehouden de beraadslagingen over het wetsontwerp op het regt van zegel Aan de algemecne beraadslagingen namen deel de heeren J K. van Goltstein. van Bosse, Viruly Verbrugge, Rochussen, van Limburg Brouwer, Godefroi, Dirks eu Dunibar, ter wijl de Minister van Finantiën het wetsontwerp verdedigde tegen de bedenkingen, die zoowel omtrent de afschaffing van het zegel der dagbladen, als omtrent de belasting van hot haudelspapier waren gemaakt, gelijk ook tegen die, welke uit een financieel oogpunt waren in het mid den gebragt. Art. 1, opgevende de slukken waarop het zegeb'egt zal worden geheven, is aangenomen zonder hoofdelijke stem ming De behandeling van art. 3, bevattende de giT.llen voor welke geen gezegeld papier behoeft gebruikt te worden, werd niet geëindigd 11 Julij. In deze zitting zijn de beraadslagingen voort gezet over het wetsontwerp betreffende het regt van zegel en in het bijzonder die over art. 2 en do daarop door ^<tu Leer Godefroi voorgestclde amendementen op no .2 en 60 van dit artikel. De heeren van Beyerna thoe Kingma, de Laat de Kantor en Cornells stelden amendementen op verschil lende nommers van dit artikel voor. De Minister vau Finantiën bestreed de voorgcatelde amendementen en verdedigde Jjue voordragt, Bij de discussiëa trok de heer de Laat de Kanter ziju amendement in, zoodat vier amendementen overbleven, twee op no, 28, die van de heeren van Beyma thoe Kingma eu Godafroi eeu op no, 38 van den heer Corne lis, en een op no, 60 van den heer Godtfroi. Het amendement van den heer van Beyma thoe King- i ma werd met 49 tegen 11 stemmen verworpen, Het amendement van den heer God froi, luidende: „de eigeue aangifte en eigene vordering, bedoeld bij art, 764 van het Wetboek van Koophandel en bij art, 882 van dat van Burgerlijke Regtsvordering, als mede alle acten cn stukkeu betrekkelijk het belleer en de vereffej ning van in staat van faillissement of kennelijk on- vei mogen verklaarde personen, met uitzondering van de minuten afschriften of uittreksels van; a, de acten van boedelbeschrijving; b, de acte van aecoord; c, de acten vau verzoop der roerende of onroerende goederen; d, de rekening en verautwoerding van de curators;” werd met 50 tegen 11 stemmeu aangenomen. Hi t amendement vau den heer Cornells werd met 5 4 te gen 7 stemmen verworpen. De Minister van Finantiën verklaarde het amendement van den heer Godefroi, op no, 60 voorgedragen, en al dus luid-nde: „de getuigschriften van goed zedelijk ge drag, bedoeld bij de artt, 21, 27 en 42 der wet van 13 Agustus 1857 (Staatsblad n°. 103) op het lager on derwijs, en bij de artt, 25, 26, 27 en iib der wet van 2 Mei 1861 (Staatsblad no, 50J op het middelbaar on derwijs, alsmede de bewijzen, bedoeld bij art. 37c der der eerstgemelde en bij art, 44c der laatstgemelde wet” over te nemen Het gewijzigde art, 2 iulioudende de gevallen vau vrijstelling van zegelbelasting, werd alsnu zonder hoofdel.jke stemming goedgekeurd. Art. 3 werd met 43 tegen 17 stemmen verworpen. Daarop werden artt. 4—21 goedgekeurd Art. 22, bevattende de bescheiden voor welke het regl, op papier verschuldigd, in debet kau worden ge leden, werd, naar aanleiding van een heer Godefroi, waarmede dc Minister 1 vereenigde, eenigzius veranderd en waarna de artt. 23 tot 29 onveranderd, art. 30 met eene wijziging naar een voosrtel van den heer Godefroi, dat door deu Minister werd overgenomen, en art, 31 34 ouverande-d werden aangenomen. Op art, 35 weiden twee amendementen voorgesteld door den heer Godefroi. De lieer vau den Heuvel gaf in bedenking om in de laatste alinea van het art, weg te laten de aanhaling der art, 30, 31 en 32; waarop besloten werd om beraadslaging lot den volgeuden dag uit te stellen. Van den 12 Julij. In de zitting tan heden zijn de berandslagiugen voort gezet over het wets-ontwerp betreffende bet regt van zegel. Het amendement op art. 35 van den heer van den Heuvel werd met 47 tegen 16 stemmen, en het eerste van den heer Godefroi met 49 tegen 16 verworpen; ter wijl een tweede van den heer Godefroi met 33 te gen 32 stemmeewerd aangenomen. Op art. 36, handelde over de nietighei 1, deed de heer vau Nierop het voorstel om den auuvang van liet art. „Nietig zijn met de n°. 1 en artikel aldus te doen beginnen: Er is verbeurd" met de letters a. b en c. met dien verstande, dat in de bepaling ouder letter c. achter de woorden Hen gulden, zou gevoegd worden: of meer dan duizend gulden 8 Dat voorstel werd met 50 tegen 16 stemmen aangenomen. A D V E R T E N TI E N van 1 tot 4 regels, gewon» letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1