EN ADVERTENTIE-DEAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEEK. MEUVS- 1805. -V'. 22 Julij. Zaturdag r JAARGANG TWINTIGSTE BINNEN L A N D' eene van t uit genoemde stad, dat tuinzoek zal is zoo- staten-generaal, tweede kamer. Zitting van 18 July. Het Engelsche gouvernement heeft zich de zaak aangetrokken en een oorlogsfregat afgezonden." Het hoofdbestuur der Vereeniging ter be vordering van fabriek en handwerknijverheid in Nederland heeft twee adressen ingediend bij de Tweede Kamer der Staten Generaal. Het eerste heeft betrekking tol het wetsontwerp tot rege- geling van het toezigt op gebruik van sloom- toestellen. Dal ontwerp, voor zoj veel belang voor, en in zulk een naauvv verband staande met de nijverheid, heeft, bij naauwlettende over- weging van zijnen inhoud, aanleiding gegeven lot gewigtige bedenkingen, welke het hoofdbe stuur dier Vereeniging eerbiedig de vrijheid neemt, onder de aandacht van de vergadering te brengen. Het verzoekt dal de door do Vereeniging wenschelijk geachte wijzigingen in het ontwerp worden gebragt. Het tweede adres betreft het wetsontwerp tot regeling van het toezigt bij het opriglen van fabrieken, tra fieken en andere inrigtingen, hetwelk, zoo mo gelijk, van nog meer ingrijpend belang is voor de industriëlen in het eerstgemeld ontwerp. Het hoofdbestuur verzoekt de kamer met aandrang het in het adres in het midden gebragte, in ernstige overweging te willen nemen en do belangen der Nederlandsche nijverheid, waarvan het lot thans in hare handen is, te behartigen door de voorgestelde wijzigingen in het ont werp op te nemen. De kapitein E. die voor den raad van eer, te Vlissingen zamengesleld, heeft teregt ge staan, is met algemeene stemmen tot ontslag uit de dienst voorgedragen; terwijl met G de 7 stemmen verzachtende omstandigheden zijn aangenomen. AMSTERDAM. De lieer Benaret had Adeline Patli uitge- noodigd te Baden te komen zingen, en zij ver klaarde zich daartoe bereid, als hij haar voor zesmaal optreden in drie weken tijds 30,000 Ir. zou betalen. Benaret bood 25,000 doch de zangeres weigerde. Kort daarna kwam Patli op het denkbeeld te Baden een koncert te ge ven, maar zonder tusschenkomst van Benaret, bij wien zij dus niet zou geëngageerd zijn. Genoemde ondernemer echter is eigenaar of huurder van al de zalen waar koncerten gege ven kunnen worden, en het stond alzoo in zijne magt aan Patli de uitvoering van haar plan onmogelijk te maken, of althans haar eene ontzaggelijk groote som voor lokaalhuur te doen betalen. Maar hij handelde grootmoedig en schreef haar het volgende: „Mejufvrouwl Den 4 September a. s. wilt gij hier een concert geven; ik zal u daartoe in de gelegenheid stel len; de groote komersatiezaal, geheel verlicht en met bloemen versierd, is ter uwer beschik king, en hiervoor betaalt gij niets. Ik zelf zal mijne plaats betalen om u te booren. verschijnsel doen ontstaan, dat zij, in weerwil van doelmatige pogingen tot herstel, verschei dene uren achteieen in dien staat van bewus teloosheid gebleven zijn. Men leest m de Nieuwe Rotterdamsche Courant „Onlangs werd in verscheidene bladen me degedeeid, dat een gepensioneerd officier in Ita lië door roovers zou zijn gevangen genomen. Dit berigl werd echter later door onzen Maas- trichtschen correspondent op afdoende wijze tegengesproken. Het blijkt nu, dat de bedoel de officier verward is met een anderen reizi ger van nederlandsche afkomst, die werkelijke door Italiaansche roovers gevangen is genomen. Daaromtrent verneemt men uit eene goede bron liet volgende, dat te meer belangstelling ver dient, omdat de daarbij belrokkene tot hier ter stede gevestigde familie behoort. De heer W. Moens, effectenhandelaar uit Londen reisde met zijn echtgenoot, een paar maanden geleden in Italië. Den 15 Mei jl. maakten zij, in gezelschap met den heer Mur ray Ainsley en diens echtgenoot, een uitstapje naar Paestum gelegen in een onbewoonde landstreek. Op hunne terugreis werden zij te Baltapaglia overvallen door de rooverbende van Giardullo, die dit gedeelte van het land onveilig maakt. Aan weêrsland legen een aanlal ban diëten, was niet le denken. De dames werden losgelaten, na hare horologiën en andere voor werpen van waarde afgegeven te hebben. De twee heeren echter bleven gevangen en de bandieten eischlett 10.000 p. st. als losprijs. De reden dal zulk eene hooge som gevraagd werd, was, dal zij den heer Moens voor een Engelschen lord aanzagen, dien zij reeds siuls eenige dagen verwachten. Het banditen hoofd beslislle, dat een van de twee losgelaten zou worden om hel losgeld te bezorgen, en door hel lot werd uitgewezen dat de heer Murray- Aiiisley zou gaan. Sedert is de som naar Na pels gezonden en ter dispositie van de bandie ten gesteld. Deze echter, gedurig vervolgd wor dende door de lla.iaimsche gouvernementslroe- pen, weigeren le onderhandelen, zoolang de sold den hen niet met rust laten, waartoe het gouvernement echter ongeneigd is. De heer Moens heeft intusschen een ellendig leven; bij gebrek aan goed voedsel, veipligl in de bos schee te slapen in natte kleêren, loopt hij de kans door een kogel van de troepen, of uil wraak door de bandieten gedood le worden. Hel gerucht loopt ook, dat hij door hen ver minkt is; dit echter eischl nadere bevestiging. Giardullo en verschillende personen van zijne bende zijn, volgens de laatste berigten, gevan gen genomen, en wij hopen spoedig te vernemen, dat de heer Moens teruggekeerd is tot zijne echtgenoote, wier toestand beklageuswaardig is. en onderno- 's GRAVEND AGE. De Eerste Kamer der Staten-generaal is bijeengeroepen tot hervatting harer werkzam - heden 'egen maandag den 31 dezer. De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben 6000 toegestaan tol hel vervaardigen van eene nieuwe Provinciale kaart. De kas der Provincie was op 12 jl. in ’l bezit van 2 a 3 ton (kon men het niet naauw- keuriger weten?) gouds en trok daarvan geen rente. Het Staatsblad n°. 80 bevat de wet van 7 Julij 1865, houdende nadere bepalingen no pens den accijns op het gedistilleerd. Bij arrest van 30 Junij II. heeft de Hooge Raai verworpen de voorziening in cassatie te gen het vonnis der arrondissements reglbank te Zwolle van 26 April waarbij is verstaan, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand, die gebruik maakt van een niet gelegaliseerd uittreksel uit de registers van den burgerlijken stand, buiten zijn arrondissement niet strafbaar is. Zijne K. H. de Prins van Oranjezoo de diepe zm van menig dagblad berigtje wel hier als in Engelandis met zijne M ve der te Londen, teneinde te ontdekken of hij kans zou hebben op de hand van Prinses He lena. Thans schrijft men ook de Deensche Prins Frederik, doen om de hand der schoone. Concurrentie maakt vrijmoedig mend. Zeker is het, dat het geene Prinses ter we reld geheel onverschillig zal kunnen zijn ten aanzien van 't vooruitzigt om eens Koningin te zijn van de Nederlanden^ Prov Dr. Ct. De drukkende dampkring van eergisteren heeft alhier op vele lieden het effect gedaan, dat zij buiten kennis op de straat eu in de huizen zijn neergeslagen, en bij sommigen het a e -j SNEEKER anHiiiiiuiimiuuuMiiiiwii COURANT. Heden is het haudelstractaat met Frankrijk aangeno men met algemeene stemmen op céne na, die van den heer Wintgens. De heer Roclnissen is in die discussie tot de orde geroepen, wegens door item gebezigde uit drukkingen. Morgen te 11 ure zal de Kamer waarschijnlijk hare laatste zitting houden. 19 Julij. In de Tweede Kamer der Staten-Generaal z jn he den aangenomen, met algemeene stemmen, de onteige ningswetten voor de spoorwegen ZaltBommel Boxtel en HaarlemUitgeest. De Kamer is daarop tot nadere bijecnroeping geschei den. ADVERTENTIES van 1 tot 4 regels, gewon» letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.05 buiten de Stad franco ƒ1.90- I -J n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1