18(55. ME1HS- EN ADVERTRNT1E-BLW VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 26 Julij. Woensdag TWINTIGSTE n BINNEN LAND* MIDDELBURG Men meldt uit Vlissingen, van 20 Julij. Het Noord- Amerikaansche stoonifregat Colorado vice-admiraal Goldborough, zal deze recde spoe dig veriaien en m t het advies-stoomjagt Frohc hetwelk lot dat einde van Antwerpen herwaarts gekomen is, naar Texel vertrekken, en. na een verblijf van weinige dagen, naar Bremerhaven stevenen en Hamburg bezoeken, terwijl het stoomlregat Franklin naar men zegt, herwaarts zal stevenen en de Niagara naar elders ver trekken, zullende later het Noord-Amenkaansch eskader uit alie havens zich verzamelen en een station vormen bij Port Mahon, lieden mor gen bragten de heer schout-bij-nacht, directeur en kommandant der marine alhier, en de ge neraal majoor van Hoei Schdthouwer met hunne adjudanten een bezoek aan de Colorado en werden uit het kanon begroet, terwijl de Noord Amerikaansche admiraalsvlag ten top van het wachtschip Sambre waaide. ASSEN. Het provinciaal geregtshof van Drenthe heeft, ter vervulling der vacature, ontstaan door de benoeming van den heer Fabius tot lid van het hoog militair geregtshof, eene nominatie opge maakt, waarop voorkomen de heeren.* mr. J H. Willinge Tonkens, griffier bij hel prov. hof; J. Oosting, legter-plaatsverv. en prokureur; jhr. M. A. de Savornin Lohman, subst. offic.; mr. C. L. Kniphorst; advokaat; jhr. C. W. A. van der Wijck, advokaat en regter-plaalsv. allen te Assen. SNEER, den 25 Julij. Ingevolge de oproeping, gedaan in de Sn. Cl. van 22 Julij jl. had gisteren in de concert zaal een bijeenkomst plaats van ingezetenen, ter beraadslaging over de middelen, ten einde de publiciteit van het in den Raad der gemeente verhandeld wordende, op de meest doelmatige wijze te bevorderen, daar de Raad zelf, uit hoofde van Bnanlieële bezwaren, gemeend had, aan een vroeger ingedieud en daartoe strekkend adres, geen gevolg te kunnen geven. Nadat namens den uitgever der Sneeker Courant was voorgesteld, dat, indien honderd deelnemers te gen eene jiarlijksche contributie van ƒ2,30 werden gevonden, hij zich bereid wilde verkla ren, om bij wijze van proef, voor een halfjaar, een zoo naauwkeurig doenlijk verslag van het verhandelde in den Raad te leveren, en dit voorstel was goedgekeurd, werd een lijst ter inteekening voorgelegd, die dadelijk door 36 van de 43 aanwezigen werd geteekend. Wij vleijen ons dat de ontbrekende inteekenaren zeer spoedig zullen worden gevonden zoo uil onze medeburgers, die zoo veel belang hebben bij de kennis der publieke zaak, als uit de leden des Raads, die voorzeker, zonder de naar het schijnt zoo overwegende redenen, hel voor beeld van hunne ambtgenooten in Leeuwarden zouden zijn gevolgd; en die door hunne mede- AMSTERDAM. Nederland zal op de internationale tentoon stelling van visscherij voortbrengselen, gereed schappen enz. welke den 7 Augustus te Ber gen in Noorwegen zal worden geopend, vrij goed vertegenwoordigd zijn. De kommissie door het kollegie voor de zeevisscherijen be noemd en zamengesteld uit de hh. A. Hoogen dijk Jz. te Viaardingen, A. 1’. van Stolk, te Rotterdam, en A. E Maas, te Scbeveningen, heeft zich de moeite getroost, om den roem van ons land op die tentoonstelling te handhaven. Met magtiging des konings is de kommandant van Zr. Ms. korvet Pallan thans kruisende in de Noordzee, uitgenoodigd met dien bodem en hel transportschip de Heldin naar Bergen le vertrekken, om bij gelegenheid der tenk onstel ling voor Nederland tegenwoordig te zijn ter verlooning der vlag. Eene kommissie, bestaan de uit de hh. A. P. van Stolk, A. E. Maas, als leden, en prof J. T. Buys, als sekretaris van het kollegie, zullen bij de opening der tentoon stelling voor Nederland tegen woordig zijn. Men zegt dat dezer dagen eene voorloopige concessie zou verleend zijn aan de heeren A. de Marcoartu, markies de Marianao, graaf de San Esteban de CanongoMichel Chevalier, Ford de Lesseps en L Werner tot heileggen van een transatlanlischen telegraafkabel, die van het eiland Cuba zich zou rigten naar Porto Rico en van deze twee punten naar het eiland St. Thomas, de kusten der Vereenigde Staten, de landengte van Panama en hel mexicaansche keizerlijk. 's GRAVEN 11 AGE. Bij het departement van koloniën is onder dagteekening van 27 Jumj jl, van den gouver- neur-generaal van Nederlandsch Indië het be- rigt ontvangen, dat de vice-president van den raad van Indie te Batavia is aangekomen, en dat vijf zeerooversvaartuigeo door de Haarlem mermeer zijn prijs gemaakt. Z. M.bcschikkendeop een verzoekschrift van IJ. T. de Boer en drie anderen te Bols- ward, daarbij overleggende de statuten der voor minder dan dertig jaren aangegane Vereeniging tol bevordering van Christelijk onderwijs te Bols ward, heeft die statuten goedgekeurd en de vereeniging mitsdien als regtspersoon erkend. Volgens art. 2 is het doel der vereeniging het bevorderen van christelijk onderwijs aldaar. Bij de Tweede Kamer zijn aanhangig gebleven de ontwerpen van wet op de schut terij, de inkwartiering, de strafvordering, de verantwoording nopens het Indische muntvve zen stoomtoestellen, de koncessiën oprigting van fabrieken de haven van Scheveningen en het voorstel wegens de herziening van het reglement van orde. Indien de Kamer gelijk vermoedelijk isgedurende deze zitting niet weder bijeenkomt zullen deze voorstellen op nieuw moeten worden ingediend of ais vervallen worden beschouwd. H. K. H. prinses Frederik neemt dage- ijks in krachten toe, zoodat men thans op sene volkomen herstelling hopen mag. Het verbek van H. K. H. met H. K. H. prinses Marie naar Ischl, werwaarts Z. K. H. prins Frederik de prinsessen hoopt te vergezellen, zal eerst tegen het einde der maand geschie den. Viaardingen, 22 Julij. D vierde haring jager die den 12 dezer de vloot verliet, arri veerde heden met de geringe hoeveelheid van 18*/a ton vollen en 9*/a ton maatjes haring. De visscherij is tot heden allerongelukkigst en volgens de ontvangen berigten zullen de nog in zee zijnde 3 jagers weinig of niets medebren gen. Uit Parijs wordt gemeld, dat de bekende luchtreiziger Nadar voornemens is naar Neder land te vei trekken, om aldaar eene nieuwe op stij-ing te bewerkstelligen. Het ligt in zijn plan om le beproeven zijn ballon over zee te sturen. De te Frankfort verschijnende Europe be vat een telegram uii Londen, waarbij op de stelligste wijze de geruchten nopens een huwe lijk lusschen de prinses Helena van Engeland en den prins van Oranje worden tegengespro ken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK maken bekend, dal de JAARMARKT op welke geene bedelaars, rijfelaars, hazardspelen of loterijen met kaartjes om koek, glas en aardewerk of andere voorwerpen, zullen worden toegelalen, alhier zal ingaan op dings dag den 8 Augustus aanslaande, des morgens ten acht ure, en eindigen op Vrijdag den 18 Augustus daaraanvolgende, des morgens ten acht ure, en dat voor den 20 dier maand alie kramen, disschen, tenten enz. zuilen moeten zijn afgebroken en weggeruimd. Wordende hierbij heiinuerd aan art. 46 van de algemeene polit everordeningwaarbij is bepaald: dat niemand eene tent, kraam of iets dergelgks, op den voor de openbare dienst bestemden grond mag opslaan, dan op aanwijzing van den markt meester en na voldoening van hel marktgeld. Sueek den 22 Julij 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WOUDA. De Secretaris, HAGA. JAARGANG n e i n t SNEEKER e n s s I. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad y 1.65 buiten de Stad franco f 1.90' Al) VERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cei behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, 4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1