N°. 63. 1865, NIEUWS- EN ADVERTENT1E-BIAD VOOR DE STAD EN DET ARRONDISSEMENT SNEER. Woensdag 9 Augustus. 1 JAARGANG TWINTIGSTE B IN WX NI, A N P. I j BUITENLAND van e DU1TSCHLAND. Volgens berigt uit Wiesbaden heeft in Nassau eene verandering tan regei ings stelsel plaats gehad. De regerings president Werren is naar de rekenkamer verplaatst en door den heer Winter uit Dillenburg vervangen. Ver scheiden hooggeplaatste ambtenaien zijn verwij- buitengewoon lid van hel hoofdbestuur en Leeuwarden aangewezen als de plaats waar de eerstvolgende vergadering zaljgehouden worden, 67 notarissen woonden de vergadering bij. MIDDELBURG. Bij den gemeenteraad van Middelburg is ingekomen een voorstel van Burgemeester en wethouders in overleg met de financiële kom missie, naar aanleiding van den in het provin ciaal blad no. 67 opgenomen brief van den minister van binnenlandsche zaken betreffende de herziening der plaatselijke belastingen, in verband met de gewijzigde gemeentewet. Bur gemeester en wethouders stellen voor: lo. aan Gedep. Staten voor te dragen te willen be vorderen, dat het Rijk aan deze gemeente een subsidie vaq ƒ30,000 verstrekke, of dat anders Middelburg worde opgenomen in de uitzonde- ringwelten, met vergunning tot heffing eener belasting op het gemaal, en 2o. zich te wenden tot de ministers van binnenlandsche zaken en financiën, met verzoek om eene kommissie uit den raad te willen afwachten, ter nadere be spreking van dit gewigtig onderwerp. De be slissing op dit voorstel is aangehouden tot eene in de volgende week te houden zitting. SNEER, 8 Aug. Bij Z. M. besluit van 31 Julij jl. no. 78 is benoemd tot regter in de arrondissements Regtbauk te Sneek, Mr. E. Bergsma, thans regtcr-plaatsvervanger in de Arrondissements- regtbank te Utrecht. WEST-INDIE. Volgens lijdingen uit Venezuela is de rust in die republiek geheel hersteld. Generaal Venancio Pulgar, die zich aan het hoofd der opstandelingen had geplaatst, had een aanval beraamd het hem door de ingezetenen in den steek gelaten, ontwierp hij een ander plan van aanval, wapende een aantal Indianen en deed een inval in Zulia. Doch daar had hij eenige ontmoetingen met de regeringstroepen, waarbij hij telkens geslagen werd, zoodat hij ten laatste zijn heil moest zoeken in de vlugt, tot dat hij het grondgebied van Venezuela achter zich had. op Maracaibo, en werkelijk gelukte die haven binnen te komen; maar van Zulia en Paraguana ENGELAND. liet cijfer van kinde: moorden gedurende het jaar 1863, wordt voor geheel Engeland op 6506 geschat. Volgens den Coroner (lijkschou wer der hoofdstad) zou het aantal kindermoor den, welke niet bewezen zijn, een gelijk cijfer bedragen- Vrijelijk kon men, volgens dien geneesheer, hel aantal kinderen, die in Engeland jaarlijks een gewelddadigen dood ondergaan, op p. m. 13,000 stellen. Dikwijls wordt het overlijden der kleinen aan natuurlijke oorzak* toegeschreven, terwijl het veelvuldig to*^ s GRAVENHAGE. Z. M. heeft lo, aan de kommissie uit de Staten van Friesland, belast met het onderzoek van een nader rapport en voorstel der Gede puteerde Staten, ten aanzien eener verbetering van vaarwaters in die provincie, in verband met de reeds uitgevoerde of verder voorgenomen verbeteringen aan het in de provincie Groningen gelegen kanaal het lloendiep of de trekvaart van Groningen naar Strobos: en 2o. aan de kommissie uit de Staten ran Groningen, tot het uitbrengen van rapport betreffende de beslaande vrijdommen bij de tolheffing op de provinciale wegen in dat gewest, onder aanbieding van koncept-tarief van heffing van dien tol, vergun ning verleend, na de sluiting van de zomerver gadering der Stalen hare werkzaamheden voort te zetten. De minister van financiën heeft bepaald, dat met den Isten September e. k. een aanvaug zal worden gemaakt met de triangulatie en geheel nieuwe opmeting en het in kaan bren gen der slad Enschede. De Minister van Binn. Zaken heeft in de zitting van de Eerste Kamer van 4 dezer, ge antwoord aan den heer van Swinderen, dat de eigenlijke enquête lot afdamming of eventu ele droogmaking van de Zuiderzee steeds gaande is, maar haren langen weg nog niet heeft af- gelegd. Dit kon de Minister echter voorshands wel zeggen, dat, wat vroeger onmogelijk werd geacht, nu meer binnen den gezigleinder van het mogelijke is gekomen. De ingenieurs ach ten hel maken van een dijk tusschen de Friesche en Hollandsche kust niet ónmogelijk, en toch was dit vroeger eene ondenkbare zaak. Wat de indijking betreft, is de Minister geneigd overal vergunning te verleenen. Aan denzelf den spreker geeft de Minister te kennen dat, wanneer het groote waterschap in Friesland, dat vermogend is en niet met hulpbehoevende of onvermogende waterschappen kan vergeleken worden aan de voorwaarden voldoet door den Minister gesteld, hij dat gaarne, ook van Staats wege zal te gemoel komen Z. M. besluit van 31 Julij No. 84 is aan den Heer Mr. II. Machielsen officier van Justitie bij de regtbank te Zwolle, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder 4e klasse der orde van de kroon hem door Z. M. den Koning van Pruissen ge schonken In de op 1 Augustus plaats gehad hebbende 21ste algemeene vergadering van de broeder schap van Notarissen in Nederland, is de heer B. Tideman herkozen als algemeen secretaris en lid van het hoofdbestuur; de heer mr. W. BELG1E. Den 1 dezer is te Antwerpen onder leiding van den stads-ingenieur, den heer van Bever, eene nieuwe duikerloestel, naar het systeem van Rouqu&yrol, beproefd, die reeds Zaturdag in werking was geweest in het bijzijn eener kommissie, door den minister van marine tot onderzoek daarvan benoemd. Met dezen toestel, naar een geheel nieuw stelsel vervaardigd, en geheel van de scaphanders verschillende, kan een man zich onder water begeven zonder andere preparatieven, dan eene kleine kast, op den rug hangende, even als de patroontasch van een soldaat, met een eenvoudige buis, die uit den reservoir gemeenschap heeft met den mond. Iemand, die hel duiken niet gewend is, kan zwemmen, onder water arbeiden enz. zonder het minste gevaar te loopen, daar hij naar goedvinden naar boven kan komen, en zelfs zijne kast in het water kan achterlaten als hij dit noodig keurt, zoo als de broeder van den uitvinder met een voorbeeld heeft be wezen; hij bleef 45 minuten onder water met een kleed van caoutchouc aan Na hem trok een ander liefhebber dat kleed aan, dat hier eigenlijk alleen dient om tegen de koude te beveiligen, en dook naar onderen. Toen hij weder boven kwam, heeft hij verklaard, dat de lucht frisch en aangenaam was, maar dat hij, er niet aan gewoon zijnde, het wel wat hin derlijk vond, het einde der buis in den mond te houden. Het opmerkenswaardigste in dezen toestand is, behalve een nieuw en zeer een voudig systeem van luchtpomp, waarmede men de lucht tot acht tien atmosferen kan zamen- persen, hel vernuftig mecanisme, waardoor de heer Rouquayrol het probleem heeft opgelost, om den duiker lucht te doen inademen van dezelfde drukking als de omgeving waarin hij bevindt. Deze machine, door de marine Frankrijk en Italië reeds ten gebruike aan gewezen, en nu laatstelijk aan de goedkeuring van de lords der Engelsche admiraliteit onder worpen, schijnt eene algemeene wijziging in de manier van onder water te werken te zul len brengen; zij wordt ook met succes in de mijnen gebruikt en bewijst als reddingtoestel groote diensten. CR. Cl.) COURANT. SNEMER - I r zich I l J tl ti Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.90 A 1) V E It T E N TIE N van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Ct-n s behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1