M MEilttS- EN ADIERTENTIE-BEAD 11)011 DE STAD EN HET AlillONDISSEHENT SNEEK. 1865. r i Zaturdag 19 Augustus. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN SNEEK, r JAARGANG TWINTIGSTE van hel B X S M Xl A K P. J. A. n e j n I 186a benevens f 1'2,000. den Spoorweg Heeremeai om krachtige tnr. G. Schol Kamer der k 1 - s GRAVENHAGE. Wij vernemen dat de heer bet lidmaatschap van de Eerste Staten-Generaal aangenomen heeft. De voormalige hertog van Brunswijk, die die zich gedurende zestien maanden te 's Hage heeft opgehouden, is van dair weder naar Parijs vertrokken. Bij Z. M. besluit is de heer mr. J. P. graaf van Zuylen van Nyevelt, op zijn verzoek, eervol teruggeroepen als buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij de hoven MAANDAG DEN 21 AUGUSTUS 1865. des voorraiddags ten tien uur. PUNTEN TER BEHAN HELING: Missive omtrent de voortdurende heffing der geheven wordende plaatselijke belasting op het gedisteleerd tot den laatslen April 1866 Besluit betreffende het in werking (reden van het besluit tol heffing van opcenten op de grondbelasting met 1 Januarij 1866, Missive belrekkclijk hel pfgraven bolwerk en verlagen der Jouslerpijp. Missive van den heer J. H. Paehlig om eer vol ontsiag als voogd over de stads algemeene Armen, en als lid van de Commissie van toe zigt op het middelbaar onderwijs. Benoeming van Leden in Commission. Onderzoek van een geloofsbrief en bijlagen wegens de benoeming van een lid in den Ge meenteraarl. Concept politieverordening op de Rijks Slraat- en Kunstwegen. Voorstel lot hel heffen van opcenten op de Grondbelasting. Gewijzigde begroeting voor een plan van geldleening van Missive van het Comité voor van Harlingen naar medewerking (aangehouden^. Besluit omtrent de benoeming van een hulp onderwijzer in de Jongens school op eene jaar wedde van ƒ306. Missive van de Kamer van Koophandel (en geleide van een afschrift adres aan den heer Minister van Financiën, om vermeerdering van brievenbussen in de Gemeente. Rapporten wegens hel onderzoek van reke hingen. Aanbieding van de Gemeen'erekening en verantwoording over 1864. AMSTERDAM - De heer Nadar bevindt zich thans te Amsler dam, om de voorbereidende maatregelen te nemen tot eene opstijging met zijn lucht ballon Le Géant, op een terrein achter het Paleis voor Volksvlijt. In de eerste helft van September zal dit plaats hebben. Een Zweedsch officier bevindt zich thans le Helder en Nieuwediep. om op last zijner rege ring de vestingwerken aldakar in oogenschouw le nemen. Naar wij vernemen zullen de Amerikaansche oorlogschepen te Nieuwediep nog eenigen tijd verblijven. De mindere equipage komt zeer spaarzaam aan den wal; de état mayor daarcu- Eenige geringe schade, daaraan op 2 ontslaan, is hersteld. Vooi het plankier van dit gedeelte dam zijn (hans ingeheid 235 zij- palen, 20 palen in de as van den dam en 51 schoorpalen, waartegen zijn aangebragt 128 el lengte gording, 2 schoren, 10 liggers en 21 ei lengte strekhout. De verst in zee reiken de paal staat op 745 el builen het duin. Overigens is men met verwen en teerenbezig. Na aankomst van den 6en haringjager te Vlaardingen arriveerde kort daarop de 7e of laatste jager, zonder haring; de gezamenlijke aanbrengst bedraagt dit jaar 467 ton, en hoe wel dit nu meer dan in 1864, als zijnde toen 300 ton geweest, kan men niet anders zeggen dan dat de visscherij zeer ongunstig staat De op 31 Julij aanwezige voorraad is bij inschrij ving verkocht, f 100 de maatjes en f 62 de vollen haring. Den 14 dezer kwam de eerste vanger binnen met 156 ton vollen en 12 ton maatjes haring, die heden in afslag f 45 de de vollen en f 80 de maatjes opbragten De berigten van de visscherij luiden steeds on gunstig, van Pruissen en Saksen, en voorts op non-ac- livileit gesteld terwijl de heer C. M E. G. graaf van Bylatid, thans buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij het hof van Tur kije, in de zelfde hoedanigheid is overgeplaatst bij de hoven van Pruissen en Saksen. De naald lol herinnering aan de komst van Willem 1 te Scheveningen is thans opgo- gerigt. Zij staat nu, als men uit het dorp naar het zeestrand komt, reglerzijde; naast het zoo genaamde kleine badhuis verheft zich nog eene villa; op de volgende duinhoogte daar naast, naar de vuurbaak toe, verheft zich de naald tegenover het punt aan zee, waar Willem 1 in 1813 uil Engeland aan wal kwam. Men merkt dit monument weinig op, want de groote meerderheid wandelt naar de ander zijde, dat is de rig'ing van het gemeente badhuis. De hoogte is niet onaanzienlijk, 15 4 16 voet boven het duin; maar juist omdat het monument op een zoo hoog punt staat, schijnt het klein; men heelt er thans een koperen bal op geplaatst, zeker om de aandacht te lokken. De estrade is niet gesloten, zoodat men op hel duin staan de, het stuk ziet. Het voetsiuk rust op drie trappen van blaauwen steen; de naald zelve is van grijs blaauwachligen steen. Omtrent de onthulling opden 24 Au gustus a. s. wordt o. a. het volgende mede gedeeld. Eene estrade wordt opgerigt, van waai prins Fredeiik het woord tot de aanwe zigen riglen zal; tribunes voor de vorstelijke personen, genoodigden en vertegenwoordigers der sub-commissiën zullen nabij de naald wor den gereed gemaakt, terwijl voor de kapel der grenadiers een muziektempel zal worden opge rigt. De leden der hoofd-commissie zullen zich in het paviljoen van prins Frederik vereenigen en van daar zich te drie ure naar het terrein begeven. Op den weg derwaarts zullen de af deelingen van het Metalen Kruis geschaard staan. Dadelijk na aankomst wordt door den prins eene toespraak gehouden, waartoe door fanfares en kanonschoten het sein zal worden gegeven. Nadat de naald aan het gemeente bestuur is overge lragen, begeeft de huofd-com- missie zich met haren voorzitter naar het pa Gijnen en vereenigt zich te half vijf ure met de leden der plaats lijke comm. aan een diner. Bij de naald zullen alsdan volksvermakeiijkheden plants hebben, en van wege de gemeente zal worden geïllumineerd, terwijl de naald met Bengaalse!) vuur zal verlicht en van het badhuis en de visscherspinken in zee vuurwerk zal wor den afgesloken. De werkzaamheden tot verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee gaan geregeld, vooruit, zoo als weder blijkt uil hel ons medegedeelde rappmt van hetgeen gedurende de maand Julij verrigt is: De afgemaakte wer ken zijn gedurende deze maand niet beschadigd. De eerste verlenging met 200 el zeewaarts van den zuidelijken dam aan den Hoek van Holland is nagenoeg voltooid. Het plankier reikt thans tot 600 ei buiten het duin. Men is nog bezig met het storten van 200 last steen langs dien dam en hel aanbrengen van eenige ijzeren ankers. Het werk is niet beschadigd. Voor de tweede verlenging van dezen dam zijn gedurende de maand Julij gezonken, voor de opwerking van hel ligchaam des dams op ber men: 1 zinkstok lang 20 el, 1 zinkstok lang 25 el en 1 zinkstok lang 28 el, allen breed 12,50 el, 1 zinkstok lang 30 el, breed 12 el, 1 zinkstok lang 18 el, breed 12.40 el en 3 stukken ieder breed 11 el, waarvan 1 lang 20 el, de beide anderen lang 14 el. Op en over dit zinkwerk is «le dam lot de hoogte van 0.10 el boven gewoon laag water opge- werkl tot 751 el buiten het duin. Langs dit rijswerk zijn thans gestort 322 last zinksteen. en 12 Julij SNEEKER iiiiiiiiiniMBwiiini lirniiilil 9 l ■o' [RllIUill I l I C 0 li R ANT ■V Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en 1 ZATÜRDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is J binnen deze Stad ƒ1.65; buiten de Stad franco 1.90’1 A D V E 11 T E N T1 E N van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1