NIEUWS- EA ADVERTENTIE-DLAD VOOR DE STAD EN BET ARRONDISSEMENT^ SNEEK. 1865. 1 25 October. Ff te Woensdag (Staatsblad no. 121.7 TWINTIGSTE JAARGANG SNEEKER COURANT. u u I, IS I» B I H H L A S B» 1 e e van een een WILLEM. De Minister van Binnenlands che Zaken: THORBECKE. Uitgegeven den achttienden October 1865. De Minister van Justitie: OLIVIER. o 1. 10 1- 1- i. s KENNISGEVING. Aan de belanghebbende ingezetenen wordt bekend gemaakt; dat tot aan het einde der vol gende week, des voormiddags van 9 tot na middags 1 uur, ter Secretarie der gemeente zal worden gevaceerd, tot de afgifte der pa tenten over 1865/6 tegen overgave van het door den ontvanger afgegeven re<;u, en boven dien voor zooveel de drankverkoopers betreft, tegen vertoon der kwitantie van betaalde be lasting, zullende na dien tijd de onafgehaalde patenten, door den deurwaarder der belastingen tegen betaling van 10 Cents, aan de huizen der belanghebbenden worden bezorgd. Sneek den 21 October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WOUDA. De Secretaris HAGA. 3 Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is< binnen deze Stad ƒ1.65; buiten de Stad franco ƒ1.90 men. In twee daarvan vertoonde de ziekte zich voor het eerst in de week van 8 tot 14 W E T van den 17den October 1865 betrekkelijk het vaststellen van buiten gewone maatregelen lot afwending van besmettelijke veeziekten en tot wering harer uitbreiding en gevolgen. Wij WILLEM III BIJ DE GRATIE GODS Honing der Nederlanden, Prins van Oranje- Nassau, Grootuertog van Luxemburg, enz. enz ENZ. Allen, die deze zullen zien of hooren lezen, salul 1 doen te weten: Alzoo Wij in overweging genomen hebben, dat lot afwending van besmettelijke veeziekten en tot wering harer uitbreiding en gevolgen buitengewone voorziening noodig kan zijn. Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehoord en met gemeen overleg der Staten— Generaal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze; Art. 1. Wanneer bij het beslaan, binnen of buitenslands, cener besmettelijke veeziekte, de zorg voor het behoud van den veestapel en voor de gezondheid der ingezetenen het vereischt, kunnen door Ons in- en doorvoer van vee van buitenslands, vervoer van vee van binnenslands en het houden vaa veemarkten verboden en verbods- en andere bepalingen vastgesteld wor den omtrent aangifte, verkoop, behandeling en visitatie van levend en dood vee, vleesch, hui den, wol, mest en verderen afval, alsmede op de middelen, waarmede deze voorwerpen wor den vervoerd; een en ander onverminderd de verordeningen van provinciale en gemeentebe sturen, voor zooverre zij met Onze voorschrif ten niet in strijd zijn. Art. 2. De overtreding van hetgeen ten ge volge van het voorgaand artikel door Ons wordt vastgesteld, wordt met geldboete van f 25 lot 500 en gevangenzetting van 8 dagen tot 3 maanden, te zamen of afzonderlijk, gestraft, ten ware bij andere wetten zwaardere straf tegen de gepleegde overtreding bedreigd zij. Art. 483 van het Wetboek van Strafregt en art. 20 der wel van den 29sten Junij 1854 (Staatsblad no. 102) zijn ten deze toepasselijk. Hetgeen in strijd met Onze bevelen vervoerd of verkocht is, en hetgeen, waarin of waarmede de overtreding heeft plaats gehad, wordt aan stonds of zoodra mogelijk in beslag genomen en door den regter bij veroordeeling verbeurd verklaard, en, voor zooveel in het belang der gezondheid of ter wering van besmetting noo dig, wordt de vernietiging of hel onschadelijk maken daarvan bevolen. Hetzelfde geschiedt bij vrijspraak of ontslag van regtsveivolging, wanneer het algemeen belang dit raadzaam maakt, tegen schadeloostelling, bij het vonnis door den regter te bepalen en te begrooteu. Art. 3. I s GRAVENHAGE. De groote kerkeraad der ned. herv. ge meente te 's Gravenhage heeft op den avond 19 dezer het gros zamengesteld, en wel van 75 personen, tot de benoeming van leeraar der ned. herv. gemeente alhier. Dingsdag 31 dezer, zal een negental worden geformeerd. De Hooge Raad heeft verworpen het be roep van den heer Verschuur, directeur der Brandwaarborg-Maatschappij de Adelaar, tegen den heer Munlinge en Echtgenoote. Door den Raad is beslist, dat geene maatschappij in reg- ten kan optreden, zonder erkend te zijn door den Honing of door de wet. den dag harer afkondiging in het Staatsblad en blijft niet langer van kracht dan tot 1 Janu- arij 1867. Lasten en bevelen, dat deze in het Staats blad zal worden geplaatst, en dat alle ministe riële departementen, autoriteiten, collegiën en ambtenaren, wien zulks aangaat, aan de naauw- keurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven te ’s Gravenhage den 17 October 1865 vordering in de afdeelingen te hebben onder zocht. Voor het eerste ontwerp zijn tot rap porteurs gekozen de hh. W. van Gollstein, Poortman, van der Maesen de Sombreff, van Voorthuysen en Storm van 's Gravesande; voor het Wetboek van Strafvordering de hh. Duilert, Kappeyne van de Coppello, Wintgens, J. K. van Goltstein en van Eek. In het Staatsblad n°. 119 is opgenomen het koninklijk besluit van 5 October 1865, be palende de plaatsing in het Staatsblad van het op 6 October 1863 tusschen Nederland en China gesloten traktaat van vriendschap en han del. De gevolmagtigde onderhandelaars over dit traktaat waren: voor Z. M. den koning der Nederlanden; de heer J. A. des Amorie va» der Hoeven, buitengewoon gevolmagtigde van Z. M. den koning der Nederlanden in China, en voor Z. M. den keizer van China: Tsong Hau, vice-president van het ministerie van oor log, minister-plenipotentiaris, kommissaris voor de handelszaken der drie havens, luit.—generaal van de chinesche baniermagt der gezoomde Roode Vlag, directeur der douane van Tientsin. De onderneming van de Internationale Stoombootmaatschappij kan als gevestigd wor den beschouwd, zoodat het comité voor het eind dezer maand te Dordrecht eeue tweede meeting zal houden ten einde nadere openingen te geven en onmiddellijk daarna met de deel hebbers een concept der statuten zal arresteren, waarop de Koninklijke bewilliging zal kunnen worden verzocht. Alle pogingen strekken daar heen, om de geheele dienst tusschen Londen en HuilDordrechtAmsterdamDordrecht en DordrechtMaxau (Carlsiuh), de groote tus schen liggende plaatsen aan den Rijn, alsmede een station te Rotterdam, tegen hel a. s. voor jaar in werking te brengen. Met het oog o den tegenwoordigen stand van de geldmark heeft het comité bepaald, dat de eerste termijn van storting in geen geval zal plaats hebben vroeger dan de eerste helft van de maand Janu ary aanstaande. Blijkens de opgaven, van wege het ministerie van binnen). zaken, betreffende den veetyphus in de provincie Zuidliolland, over de week begin nende den 8 en eindigende den 14 October II. zijn in 71 gemeenten: 684 aangetast, 111 aan de ziekte gestorven, 116 afgemaakt, 67 hersteld. 330 aan het einde der week nog ziek; sedert het begin der veeziekte zijn in het ge heel 4768 aangetast, 1671 aan de ziekte g storven, 1031 afgemaakt en 1276 hersteld. Het blijkt derhalve, dat in 71 van de 197 ge meenten der provincie, sedert het begin der De Tweede Kamer is 20 dezer voor drie ziekte, gevallen van veetyphus zijn voorgeko- ;ier ic uvpaicu cu vc weken uiteengegaaii, na de wet op de grond- Deze wet treedt in werking met i belasting in Limburg en het Wetboek van Straf- A D VERT EN Tl EN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, >1 e •J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1