18(55. NIEUWS- EN ADVERTENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN MET ARRONDISSEMENT SNEER. 1 Woensdag ld November. JAARGANG TWINTIGSTE re- 4 B I JS. fi S t A N fi. zaken is bekend gemaakt het proces-verba al van bet verhandelde in de bijeenkomsten van 17, 18 en 20 October van de commissie, die, onder voorzitting van den heer F. W Conrad, belast is geweest met het onderzoek van het ontwerp voor het kanaal van Amsterdam naar de Noordzee, en van de bedenkingen, die van de zijde der daarbij betrokken autoriteiten des wege zijn medegede ld. Naar aanleiding van de in dat opzigt geno men besluiten is, ten .slotte, o a. door de kom missie bepaald, dal het kanaal zal worden aan gelegd van de Noordzee, lusschen de palen 54 en 56, door de Breesaap, de Wijkermeer, den polder Buitenhuizen, het IJ, bezuiden Nauerna eu Zaandam, en van daar langs de Nesserton, Amsterdam door het diepst van het IJ tot IJdooru. De haven moet, volgens dit besluit, tusschen de hoofden eene wijdte hebben van 260 ellen, en op eene diepte worden gehouden van 7 A 8 ellen beneden gewoon laag waterpeil. Het kanaalpcil wordt bepaald op 0 50 onder AP. Het zal steeds op die hoogte moeten worden opgevoerd. Voor de scheepvaart van Spaardam naar het zeekanaal moet een kanaal worden gehouden langs de Buitenhuizen, genoegzaam voor de schepen, welke door de sluizen van Spaarndam en Nauerna varen. Voor de verdere vaarten naar het kanaal, van Nauerna, W. Zaner-Over- toom, Halfweg, Voorzaan en O Zaner-Overtoom zal, onder de regeling van den minister, met de belanghebbenden overeen worden gekomen. Met uitsparing dezer vaarten zullen de op kaart aangewezen deelen kunnen worden ingepolderd en drooggemaakt. De sluizen aan de Noordzee moeten gebouwd worden voor de Breesaap, met het buitenfront 1100 ellen binnen de palenlijn. De afdamming beoosten Amsterdam zal zijn van den Paardenboek naar Schellinkwoude, met voldoende ruimte voor 300 schepen aan de zij de der Zuiderzee; met eene sluis ter wijdte van 18 ellen en slagdrempel 4.50 el beneden AP Het aldaar te plaatsen stoomwerktuig moet, ter beslissing van den minister, voldoende zijn om hel kanaal op 0 50 el onder AP. te houden. Door de afsluiting aan den Paardenboek mogen in het westelijk IJ en h. I Wijkermeer geeue werken worden uilgevoerd, waardoor scheep vaart of uitwatering zouden kunnen worden belemmerd, ter beslissing van den minister De afdamming aan den Paardenboek mag niet ge sloten worden dan na de oplevering van sluizen en het stoomwerktuig, en lot dien lijd moet een doorgang van 800 ellen daarin opengela ten worden. Naar aanleiding van de bedenking van B. en W% van Amsterdam, dat het m bet belang van Uit de Staats Courant van 14 November ont- leenen wij de volgende opgaven betreffende den veetijphus in de provincie Zuidholland over de week van 29 October tot 4 November 1865. In 49 gemeenten waren bij den aanvang der weck aanwezig 48863 runderen. Hiervan zijn aangetast 651, gestorven 83, afgemaakt 158, hersteld 42, aan het eind der week nog ziek 368. Sedert het begin der ziekte zijn aangetast 6741 runderen, gestorven 2318, afgemaakt 1554, hersteld 1996. Z. M. heeft benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen van de le klasse den heer H. Beekkerkthans inspecteur der 2e klasse. Z. K. H. prins Fredetik is den 12 dezer des middags van Berlijn op HD. kasteel het Huis de Pauw aangekomen. Verder ver neemt men dat HD. eenigen tijd alhier zal verblijven, en dat HH. KK. HH. princessen Fredetik en Maria HD. paleis te Berlijn heb ben betrokken en aldaar alsnog een geruime tijd zullen vertoeven. Bij besluit van 27 Oktober 1865 no. 59 heeft Z. M beschikkende op een verzoekschrift van J B. Kamstra le Baard, en vier andeien te Oosterlittens en te Winsum, de statuten der voor minder dan dertig jaren aangegane Vereeniging tot bevordeiing van christelijk na tionaal schoolonderwijs le Winsum, Baard en Oosterlittens goedgekeurd en deze vereeniging als regtspersoon erkend. De minister van financiën heeft het kan loor der direkte belastingen en accijnsen te Akkrum c. a. ingedeeld in de vijfde klasse. Blijkens officiële mededeeling is h it ver bod van invoer in het koningrijk Hannover van oubearbeide wol uit Nederland opgeheven. Volgens de Arnh. Ct. zijn bij den Raad van State voorstellen van wet aanhangig, in verband staande tot eene betere regeling van de grondbelasting door hel geheele Rijk. Naar wij vernemen ligt het wetsontwerp tot vaststelling van de rigting van den spoor weg van Goes naar Middelburg en Viissingeti, met de daarmede in verband staande werken, zooals de afdamming van het Sloe en het ka naal van Vlissingen naar Middelburg, en ver- u, during van de haven van Middelburg, gereed eii zal het eerstdaags bij de Tweede Kamer worden ingediend. Aan de Tweede Kamer der Slaten-Gene- raal is een adres aangeboden door verschillende zeepzieders te Haarlem, waarbij zij dringend de afschaffing van de.i accijns op de zeep vee koeken. Van wege den minister van biimenlandsche de scheepvaart wenschelijk zou zijn, dat, in stede van tw'ee bruggen (voor den spoorweg naar Uitgeest en voor den straatweg naar Alk maar), slechts eene brug over hel kanaal werd gelegd, en het verlangen van de zijde der maatschappij, dat de kommissie dieoaangann le een bepaald gevoelen mogt kenbaar maken, is met bijna eenparigheid van stemmen, besloten, dat; „De kommissie de voorkeur geeft aan het leggen van eene brug, geschikt voor spoorweg en gewoon verkeer, elk afzonderlijk, behoudens de verpligting der maatschap; ij om zoowel ten aanzien der inrigting van de spoorweg-brug voor gewoon verkeer, als voor het verleggen van den straatweg, een nader uitgewerkt ont werp in te dienen. Op het kasteel Reehteren is een gemeste os, die naar schatting hel buitengewoon ge- wigt van 1600 pond heeft. Een bod van ƒ600 is te vergeefs gedaan. Met leedwezen verneemt men, dal zich in de nabijheid der stad Haarlem, nl. in de gemeente Haarlemmerliede, twee gevallen van de veeziekte hebben voorgedaan. Ten aanzien dezer zieke runderen zijn de vereischte maat regelen genomen. Uit Limburg wordt gemeld, dat de spoor weg van Maastricht naar Venlo den 6 dezer op de aangekondigde wijze is geopend. De Minister van Binnen!. Zaken is, op weg naar Maastricht, te Roermond door den burgemees ter onthaald, maar heeft geene audiëntie ver leend, en de feesten hebben, welligt ook tenge volge van het mingunstige weder, niet veel te beduiden gehad. Een allerbelangrijkst arrest heeft de Hooge Raad dezer dagen gewezen. Men weet, dat de heer van W. wethouder en ijzerfabrikant te Dordrecht, zoowel door de regtbmk lo 's Gravenhage als door het hof in Zuid-Holland is veroordeeld tot dfie maanden cellulaire ge vangenisstraf, mitsgaders onbekwaam verklaard, om ooit eenigen openbaren post te bekleeden of waar te nemen, om lat hij eenen aannemer van werken dier gemeente ijzer heeft verkocht en geleverd voor die gemeeule-aanneming en zich alzoo zou hehben schuldig gemaakt aan het wanbedrijf, vermeld in art. 175 van het Wetb. van Slrafregt. luidende aldus: Alle ambtenaren of die eenen openbaren post bekleeden, alle agenten van de hooge regering, die hetzij openlijk, hetzij door gesimuleerde han delingen, hetzij door tusschenkomst van anderen, eenig belang hoegenaamd genomen of aangeno men zullen hebben in verrigtingen, aannemin gen, ondernemingen of beheeringen, waarvan of waarover zij ten tijde van de verrigting in het geheel of ten deele, het bewind of het toezigt hadden, zullen gestraft worden enz. De Hooge Raad beeft den 7 dezer den 'J u 1 n l COURANT. SNEEKER 1 3 l t 1 I n 1. i l 10 e 1. it "’’^85.'. AjgpE'l r Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.90 - II "I - ADVERTENTIEN van 1 .tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cent»’ behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1865 | | pagina 1