NIEUWS- EN ADVEIIT1’\TIE-BLAÜ VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. 18()6. EENENTWINTIGSTE JAARGANG Zaturdag 26 Mei. BUITENLANÜSCH POLITIEK OVEKZIGT. f'St Het, in ons vorig nummer meègedeelde bc- rigt, in een extra nommer van het Dresdener Journal vermeld: „dat al de mogendheden, die aan het kongres moeten deel nemen het eens zijn geworden en aanstaanden Vrijdag het kongres te Parijs zal worden geopend", is, terwijl we dit schrijven, nog altijd niet beves tigd geworden. Uit Berlijn wordt zelfs gemeld dat dit berigt ongegrond is, terwijl onderschei dene telegrammen uit verschillende plaatsen van Duitschland nog altijd melding maken van oorlogstoebereidselen. Zóó veel schijnt even wel zeker, dat de kans om de hangende ge schillen langs diplomatieker weg te vereffenen, eer loegenomen, dan verminderd is. Oosten rijk, in 'teerst weigerachtig om aan het kon gres deel te nemen schijnt door de krachtige pogingen van Engeland en Rusland om hiertoe te geraken en de door eerstgenoemde mogend heid gestelde voorwaarden: „Geen afstand van Holstein aan Pruisen; geen afstand van Venetie aan Italië zonder vergoeding daarvoor aan Oos tenrijk te geven; op dit oogenblik geen verande ring in de zanienstelling van den Duitschen bond, waardoor zgne grondslagen geschokt konden wor den" buigzamer te zijn geworden. De Ko- ning van Pruisen is persoonlijk ook niet tegen het kongres; maar Pruisens premier denkt anders over de zaak, vooral ook omdat het kongres te Parijs zou vergaderen en een der gevolmag- ligden natuurlijk de heer Budberg zou wezen de Russische gezant aldaar, een persoonlijke SNEEKER 4 Augustus, worden uitgehaald verblijven, een muilband of muilkorf doen en zal ook op andere dagen der week moeten Aan zoodanig buis zal ken geplaatst worden. Dit teeken mag niet dan van gemeente’s wege wordeu weggenomen. houders opgesloten worden. Zij zullen door of worden afgemaakt. van wege de politie, des noodig COURANT. Art 232 Alle voorwerpen van verbruik, die ter verkoop aan geboden, uitgevent of uitgesteld worden, zullen des ver- eischt, aan keuring onderworpen zijn. De keuring geschiedt door den persoon of de perso nen daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen, zij zullen bij het doen der keuring van het be wijs hunner aanstelling voorzien zijn en dit, des verlangd Art. 228 [derde alinea]. De secreten en andere middelen tot afvoer van on reinheden zullen, bij voldoende ruimte, in of bij de hier voren bedoelde woningen niet anders geplaatst of ing«- rigt worden, dan op aanwijzing en opgave van den ste- delijken architect. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor elkeu regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is. binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.90 maanden, na de afkondiging dezer verordening door of van wege de eigenaren, met de voorschreven bepaling in overeenstemming zijn gebragt, of ingerigt moeten zijn als besloten privaten, voorzien van een vat of bak tot vervoer der meststof, Art. 239. Het lijk van een aan de kinderziekte gestorvene zal in zijne laatst gedragen kleederen gekist, en, behoudens de bepaling van artikel 73 en 76, binnen vierentwintig uren begraven wordeu. Sneek den 27 April 1866. De Commissaris van Politie HIJ VA. Art 139 De eigenaar of houder van trekhonden of van vreem de in deze gemeente niet behoorende honden, zal deze zoolang zij er verblijven, een muilband of muilkorf doen dragen. Die voorwerpen zullen door de politie inbeslag mogen worden genomen. Bij de toepassing der straf zal de regter mogen be velen, dat die voorwerpen tot verbruik ongeschikt ge maakt of vernietigd zullen worden. Als maatregel van politie in het algemeen belang zullen bedorven af anderzins voordegezondheid schadelijke voorwerpen, in spoed vereischende gevallen, dadelijk na de inbeslagneming vernietigd of begraven mogen worden. Art 236 Bij heerschende of besmettelijke ziekten, is ieder ver pligt, de verordeningen door Burgemeester en Wethou ders, in overleg met de plaatselijke geneeskundige com missie uitgevaardigd op te volgen. Art 237 Bij het uitbreken der kinderziekte, [natuurlijke pok ken] in een huis zal het hoofd des huisgezins daarvan dadelijk kennis geven aan den Burgemeester. Art 238 van gemeente’s wege een tee- Art 134 Drie uren nadat zulks door Burgemeester en Wethou ders bij openbare afkondiging is verboden, mag niemand een hond op de openbare straat laten losloopen. Art 135. Ieder eigenaar of houder van een hond zal dien steeds doen dragen een koperen halsband, voorzien van den uaam des eigenaars of houdt.s. Art 'Ió6 Hij zal tevens in acht nemen de maatregelen van voorzorg tegen hondsdolheid, kwaadaardigheid of anderen overlast van honden op straat, door Burgemeester en Wethouders te verordenen. Art 137 Dolle honden, of die door eenen dollen hond gebeten zijn, of verdacht worden gehouden gebeten te zijn, zul len door of van wege de politie worden gedood. Art 138 Alle andere, door eenen dollen of van dolheid ver dachten hond gebetene dieren of die, om welke redenen ook voor de openbare veiligheid gevaarlijk worden ge acht zullen op last der politie door de eigenaars of i en zorgvuldig afgezonderd gehouden wijs hunner aanstelling voorzien zijn aan de belanghebbenden vertoonen- Art 233 Het is verboden, onrijp ooft te verkoopen of ten ver koop aan te bieden, uit te venten of uit te stallen. Art 235 Zij die bedorven of anderzins voor de gezondheid schadelijke, of verbodene of ufgekeurde voorwerpen ver koopen, uitventen of uiistallen, zullen voor zoover het feit niet valt in de termen van het wetboek van straf- regt of van eenige andere wettelyke bepalingen, gestraft worden met de boete m art. 242 bedreigd. Bij de ophanden zijnde zomerwarmte en hieruit meermalen ontstaande ziekte gevallen, worden navolgende artikelen der Algemeene Politie verordening voor de gemeente Sneek, ter naleving dringend aanbevolen, zul lende hierop door de politie naauwkeurig worden gelet. Art. 74. De ambtenaar van den burgerlijken stand kan, hetzij ter voorkoming van besmettelijke ziekten, het zij om andere redenen van algemeen belang, de begraving zelfs vroeger dan binnen den bij de wet. bepaalden termijn van 36 uren na het overlijden, toestaan of gelasten. Art 75. Geen lijk mag begraven worden vroeger dan één uur na zons-opgaiig noch later dan één uur vóór zons-on- dergang. In bijzondere gevallen mag de ambtenaar van den burgerlijken stand vergunning verleenen, om de begraving op een ander uur te doen plaats hebben. Art 76. Bij de algemeene begraafplaats zal een vertrek be schikbaar zijn, waar men, hetzij wegens noodzakelijkheid om een lijk met bijzonderen spoed uit het sterfhuis te verwijderenhetzij door dien de gesteldheid van dien grond niet toelaat een graf binnen den bij art. 73 be- paalden termijn te delven, het lijk inmiddels kan doen opnemen en plaatsen. Art 87 Ieder bewoner of gebruiker van een huis, gebouw of erf zal zorgen dat zijne goten en waterlossiugen des Zaturdags behoorlijk worden uitgeschept en gereinigd. Hij zal tevens zorgen, dat de met klinkersteenen ge vloerde openbare straat, vóór, bezijden en achter het door hem bewoonde of gebruikte perceel dien dag geschrobt worde. In straten waardoor geen water loopt, zal dit uit scheppenreinigen en schrobben, des Zaturdags op zoo danig uur moeten geschieden, als door de politie zal worden aangezegd. Het bij dit artikel bedoelde uitscheppen, reinigen schrobben Zaï wa vp auu&.v «w-. geschieden wanneer zulks door de politie noodig ge oordeeld en aangezegd is. Art 89. Goten en riolen tusschen belendende huizen [wanden] zullen ten minste tweemaal ’s jaars, en wel in de maan den Mei en Augustus, worden uitgehaald en schoon gemaakt. Art. 99. De stoffen en voorwerpen in het voorgaand artikel bedoeld zoomede die uit het reinigen van goten of straten voorkomen, waarvan men zich wil ontdoen, zullen niet anders dan in potten, bakken of dergelijke veiza- meld en uitsluitend bestemd ter beschikking van de asch- lieden worden uitgezet. Die potten en bakken zullen steeds in goeden staat en zoo zindelijk mogelijk worden gehouden. Zij zullen, uitgezet, steeds gedekt zijn. De bepaling van dit artikel is niet toepasselijk op het reinigen van wanden. Art. 90. De onderhoudpligtigen van slooten, havens, water lossingen, vergader bakken, riolen en goten zullen deze, onverminderd de bepalingen van artt. 87 en 89, moeten uitmodderen, uithalen en reinigen op de tijdstippen door de politie aan te zeggen. Art 91 Zij zullen die werken ten allen tijde behoorlijk onder houden en des vereischt herstellen. Zij zullen aan riolen en goten, welke blijken te naauw te zijn, of die eene voor de afwatering ondoelmatige lig ging of constructie hebben, de door Burgemeester en Wethouders verlangde verandering, aanbrengen. Het onderhouden, herstellen of veranderen hierboven bedoeld, zal binnen een door den stedelijken architect te bepalen termijn plaats hebben. Art 98 Het is verboden, asch, afvalkrengen bloed stroo secreetmest, of eenige andere vuile en stinkende stollen, te werpen of te laten loopen in-of op openbare grachten havens, straten, opslagen, of wallen, of in- of op de ei gendommen van bijzondere personen. Deze bepaling is mede van toepassing, op de thans bestaande secreten en riolen tot afvoer,, van secreetmest, voorzooverre de uitmondingen met het boven verwulf geene twee palmen beneden zomerpeil in de havens grachten, of slooten uitkomen. De bestaande secreten en riolen moeten binnen twee

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1