NIEUWS' EN ADVERTENTIEBLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. PAABMMMARKT N°. 43. 1866. EENENTWINTIGSTE Slaten-Generaal. Tweede Kamer. Woensdag 30 Mei. JAARGANG BUITENLANDSE!! POLITIEK OVERZIGT. gres zijn Engeland dit den te 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK, maken hiermede bekend, dat de Voorjaars PAARDENMARKT dit jaar invalt op Woensdag den 30 Mei e. k. Sneek, den 11 Mei 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA, Secretaris 11AGA. voorstel deed tot daar om Duitschers legen Duitsche» KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WEI HOUDERS van SNEEK gelet op eene missive van den Heer Commissaris des Konings dezer provincie van den 12 Mei 1866, 2e afd no. 568 (ZJrot>. bl. no. 89) brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden in die gemeente, dat ingevolge daartoe door Z. M. den Koning verleende mag- tiging het jaarlijkscli onderzoek van de verlof gangers der militie te land, in de maand Juni) 1866 niet zal plaats hebben, maar tot een na der te bepalen tijdstip is uitgesteld. En zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Sneeker Courant. Sneek den 19 Mei 1866. burgemeester en Wethouders voornoemd, WOUDA. De Secretaris HAGA. a met heeft -rusliogen ,°ngen, zoo van tegenwoordige spanning. van zijne,’., ernstige^ h'jeenroeping Omtrent de Duitsche strijdvraag is weinig nieuws te melden. De bijeenkomst van een Avond zitting van 23 Mei. leden gesteld. Het voornaamste punt in die vergadering behandeld, was het voorstel der Duitsche Staten wier ministers de bekende konferentie te Bamberg gehouden hebben. Het door die konferentie gedane voorstel is met algemeene stemmen aangenomen. Door Oosten rijk en Pruisen is de verklaring afgelegd dat zij in de eerstvolgende zitting de voorwaarden zullen mededeelen, waarop zij geneigd zijn tot eene ontwapening over te gaan. Inderdaad, dit zegt zeer veel. Pruisen heeft zijne toe stemming doen vergezeld gaan van eene tweede verklaring, die in hoofdzaak op het volgende neérkoml: „P. uisen heeft mogen verwachte' dat, even als Oostenrijk en Saksen, ook W’ temberg zich niet zou hebben vereenigd de voorstellers; ook Wurtemberg toch door zijne ongemotiveerde krijgstor Pruisen tot tegen-maatregelen gedw dat het ook de verantwoordelijk!)'e.jC de tegenwoordige spanning. p raa8l reeds bewijs gegeven van zijne’,, prnet.’ ,Seü ^eeR om den vrede te bewaren/toen M ïn een voorstel deed tot bijeenroon; 9 Apnl Duilsch parlement daa/ dit P VaQVeen hel eenige middel is, om 'Ve,li8t nog ucp oorlog van voorkomen." dien staat als eene misgreep, oen feil, voor de> eer van Italië buiten w’erking behoort te wor den gehouden. Intusschen blijft de Vierhoek een onoverkomelijk bezwaar, dat door geene redeneringen, hoe opgewonden of vaderlands lievend ook, kan worden weggeruimd; maar waarvoor alle strijdkrachten van Italië zullen worden gevorderd, indien het den oorlog, dien Oostenrijk niet schijnt te vreezen, zoude dur ven aanvangen.De finantieële krachten van den nieuwen staat verminderen door dezen gewapenden toestand bij den dag, en hoezeer bij art 3 der Italiaansche wet van 10 Julij 1864 de uitdrukkelijk voorwaarde is gesteld, dat de op het grootboek ingeschreven schuld nooit aan eenige belasting of vermindering zal kunnen worden onderworpen is door de kamer reeds het besluit tot belasting der rente geno men. Van alle zijden gaan daartegen klagten op en komt men in hooger beroep bij den Senaat. Men geeft te kennen dat nieuwe lee- ningen onvermijdelijk zijndie dan slechts op hoogst ongunstige voorwaarden zouden kunnen worden gesloten, waarvan het verlies nog verre de inkomsten door de rente belasting zoude te bovengaan. Italië gaat, bij volharding in den tegenwoordigen toestand noodzakelijk een staatsbankroet te gemoet. De Duitsche bondsdag te Frankfort heeft de aangekondigde zitting gehouden, die zeer belangrijk is geweest. Het voorstel vau Ne derland lol het uittreden van Limburg uit den Bond is [in handen eener kommissie van vijf congres schijnt zeker, hoezeer nog vele prac- tische moeijelijkheden zich zullen voordoen. De vraag blijft echter of de vergadering ernstig den vrede zal willen, dan wel of de bijeen komst slechts eene conferentie zal worden tot behandeling van eigen aangelegenheden en be langen. De uitnoodigingen tol bijwoning van dit con- door de regeringen van Frankrijk, en Rusland aan die van Oostenrijk, Pruisen, Italië en hel Duitsche verbond afge zonden en men hoopt dat de werkzaamheden den 5 Junij zullen kunnen aanvangen. Volgens de Frankfortsche Europe hebben de brieven van uitnoodigingden vorm van no a’s, betreffende drie ouderwet pen le regeling der hervorming van den Duitschen bond2e. oplossing der kwestie van de EIbe-hertogdommen; 3e. op lossing der Italiaansche kwestie. Rusland dringt bovendien er op aan, dat het vraagstuk der Donau-vorstendommen op het programma zal worden geplaatst. Bereids heeft dat rijk legen de aanvaarding van het bewind in Rumanie door den Prins van Hohenzollerti geprotesteerd, zoowel te Bucharest als le Berlijn, daar ge noemde vorst nog steeds als Pruisisch onder daan wordt beschouwd. Het kabinet van Berlijn moet hebben te kennen gegeven dal liet zich niet verantwoordelijk kan stellen voor de han delingen van Prins Karel. Men vertrouwt echter dat dit punt, als van tijdelijk onderge schikt belang, de werkzaamheden van het con gres niet zal belemmeren; de vraag blijft alleen over, welke de uiislag der toekomstige ouder- handelingen zal zijn en of het algemeen wan trouwen zal worden opgeheven. Wanneer toch de afstand van Venetie eene voorwaarde des vredes blijft, welke vergoedingen zullen Oosten rijk en ten wiens koste, worden aangeboden? Zal de mogelijke inlijving der hertogdom men bij Pruisen niet aan Frankrijk aanleiding geven, de door Napoleon 1 zoo gewenschle „natuurlijke grenzen' van dien staat op nieuw ter sprake le brengen? En wat den Bond betreft welke zal de verhouding van de kleinere statenwaaronder Nederland door Limburg, tot de groolere mogendheden worden? liet is mogelijk dat de diplomatie uil dezen doolhof den weg vinde, waarschijnlijker blijft hel dal hel zwaard zai moeten beslissen. In Lalie gaan de toerustingen ten krijge steeds voort De bekende republikein Mazzini verklaart, dat de oorlog tot bevrijding van Ve netie zonder uitstel moet worden ondernomen; dat dit een nationale strijd moet zijn, die met alle middelen en in weerwil eener weifelende regering moet worden gevoerd; dat de door Oostenrijk onderdrukte nationaliteiten de ware bondgenooleti der Italianen zijn maar niet de Pruisische regering, waarom het verbond met SNEEKER COURANT. In deze zitting werd medegedeeld, dat, na de openbare vergadering van dien dag, in de afdeelingen was onder zocht het wets-ontwerp tot wijziging der begroofing van het fonds voortspruiteude uit de koopprijzen van domei nen dienst 1866 en dat die afdeelingen hadden be noemd tot rapporteurs de heerenvan der Linden, van Kerkwijk, Scbinnnelpenninck, Viruly Verbrugge en Blom. Deze commissie van rapporteurs heeft haar eindveislag uitgebragt, waarna de beraadslaging over het wets-ont werp werd geopend. De minister van finantien beant woordde de in het eindverslag voorkomende bedenkin gen, waarna de voordragt in slemming gebragt en met 36 tegen 8 stemmen aangenomen werd. De kamer heeft daarna in comité-generaal de raming der uitgaven voor de kamer voor 1867 behandeld. Nadat de openbare zitting was hervat, hebben de heeren Kerstens en Heydenrijck namens de commissie voor de verzoekschriften op onderscheiden adressen ver slagen uitgebragt, met welker conclusiën de kamer zich achtereenvolgens vereemgde. De kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad franco 1.90 A D VER TENTIEN van 1 tot 4 regels, gewone .letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1