NIEUWS- EN ADVERÏENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEEK. .V’. 56. 3 JAARGANG Zaturdag 14 Julij. 1866. EENENTWINTIGSTE 's 1 S1 i 6 1 2 's Hage Delft Schiedam Rotterdam 0 1 31 9 3 2 8 56 110 1102 111 375 72 119 overl. 433 367 193 745 288 0 0 35 96 202 1697 onb. 603 147 209 overl. 9 2 4 18 Sedert het begin der epidemie zijn: aangel. 762 604 295 1198 578 Berigten betreffende de Cholera. (St. Cour.) Den 10 Julij zijn aanget. 9 1 1 23 Nederland”1, ?che Leeuw en van de Eikenkroon, ^ufMÜftV’mel verschi" uele vreemde ridderorden. Hij was adjudant van Z. Maj. den Koning in buitengewone dienst en tevens geattacheerd aan het militaire huis van Z. K. II. prins Hendrik, bij wien hij vele jaren als adjudant heeft ge diend. Bij koninklijk besluit is de heer jhr. mr. L. G. J. F. de Paul Duchaslel, tol hiertoe Z. M minister resident bij den Pauselijken Stoel, be vorderd tot Hoogstdeszelfs buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister te Rome en zijn benoemd tot officieren van gezondheid der 3de kl. bij de zeemagt de kweekehngen bij ’s rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen A. G. Vorderman, A. W. van Renterghem en S. T. Kruyt. De vice«admiraal J. May is overleden. Hij behoorde lot (19 meest geachte vlag-officie- ren onzer maryie. Hij was oud-direcleur en ®Mvmandant der marine te Amsterdam, versierd ”ei* ridderkruis van de Militaire Willems- Ai'?. kl. en het kommandeurskreus van den HARLINGEN. Volgens rapport van den ingenieur Dirks geeft de uitbaggering van de Pollen goede re sultaten, en was de specie thans over eene lengte van 500 en eene breedte van 70 el weggebaggerd, ter diepte van 8 palm. Tevens rapporteert de heer Dirks, dat de stroom meer gunstig dan ongunstig op het verdiepen van het vaarwater werkt De minister van binnenlandsche zaken heeft opgeheven het verbod van het houden van markten en openbare verkoopingen van rund vee in gemeenten van Overijssel voor zooveel het vee betreft uit die provincie zelve ter markt gebragt, en gelijk verbod in de gemeenten Weststellingwerf, Oostslellingwerf en Lemsterl. Uit Vlaardingen schrijft men ons „Heden (9 Julij) is de 2e haringjager gear riveerd met 76% ton vollen, en 60 ton maat jes te zamen 136% ton haring. Een tweede berigt uit Vlaardingen, insgelijks van gisteren, luidt, als volgt: „Heden komt de de derde jager binnen met 50 ton maatjes en 74 ton vollen, te zamen 134 ton haring. De visscherij staat aanvanke lijk zeer gunstig. klein en groot, met den meesten ernst op te wekken tot diepen ootmoed voor God, geloo* vige onderwerping en opregte toewijding des harten aan Hem, vast vertrouwen op Zyn va derlijk bestuur en blijde hope voor de toe komst. Zelfs zijn daartoe, naar wij vernemen, op sommige plaatsen afzonderlijke uren inge steld. Wij wenschten echter, dat men zich in onze Vaderlandschc Kerk meer algemeen en eenparig vereenigde in het pligtmatig gebed tot God en noodigen u daarom uit om hiertoe bepaaldelijk op Zondag den 22 Julij aanstaande eene of meer godsdienstoefeningen, naar plaat- selijke gesteldheid en behoefte, ih uw midden te bestemmen, opdat het gemeenschappelijk ge-» bed allerwege, onder Gods zegen bevorderlijk zij aan ‘de kalmte, de vastheid en de blijmoe digheid aller harten door den H. G., en de naam van Jezus Christus, onzen Heer en Za ligmaker, ook te midden onzer beproevingen verheerlijkt worde.” Bij den kerkeraad der Hervormde gemeente te Harlingen is ingekomen een adres geteekend door circa 160 vrouwen, waarin verzocht wordt bij de aanstaande verkiezing van een predikant, in de plaats van ds. Knappert vooral iemand te beroepen, die niet in modernen geest predikt. Daarop heeft de kerkeraad besloten te antwoor den met verwijzing naar 1 Cor. 14 vers 34 en 35. Dat uwe vrouwen in de gemeente zwijgen want het is haar niet toegelaten te spreken, maar bevolen onderworpen te zijn, gelijk ook de wet zegt, en zoo zij iets willen leeren, laat haar te huis haren eigenen mannen vragen, want het staat leelijk l voor de vrouwen dat zij in de gemeente spreken. SNEEK, 13 Julij. Aan de hier ter stede gevestigde vereeniging tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen is door H. M. de Koningin eene gifte van ƒ50 geschonken. I Volgens particulier schrijven uit Rotterdam d. d. 11 Julij -. Hel met de telegraaf ontvangen bericht van de officiële weigering van den wapenstilstand, heden uit Berlijn, maakt hier veel indruk. Handel stil. BUITENLAND. Gorinchem Gouda Utrecht Haarl 9 Julij onb. Delft Kampen Meppel Van te aangetasten te 's Gravcnhage woonden 5 te Scheveningen, van de overledenen 5; se dert het begin der epidemie zijn in laatstge noemd dorp 111 personen aangetast en 54 overleden. Groningen den 11 Julij. Sedert Maandag middag 12 uur tot heden middag 12 uur zijn de volgende opgaven om trent de cholera gedaan i 10 Julij aangetast 20, overleden 24. 11 17, 23. Totaal der aangetasten 1049, overleden 549, hersteld 197. Men schrijft uit Delfzijl aan de Veendam. Cour. d. d. 4 dezer: Heden namiddag ankerde alhier voor deze haven een Pruisische oorlogsstoomboot; vier der officieren kwamen weldra met eene roeiboot aan wal, vergezeld van een Emder loods. Na zich een paar uren vriendschappelijk te hebben opgehouden in het logement] van den heer Smit en eene wandeling door de plaats gemaakt te hebben, zijn deze heeren tegen den avond weder vertrokken. Men vernam, dal zij morgen vroeg zouden vertrekken naar de Weser en bloot aan wal kwamen om zich eenste vertreden. De Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk heeft eene circulaire gerigt aan de verschillende kerkeraden der Hervormde gemeenten in Nederland, waarin o. a hel vol gende wordt gevonden: Er waart, sedert geruimen tijd, eene vernie lende runderpest in vele onzer gewesten, die ofschoon, zoo het schijnt, lot op verre na niet verdwenen is van den vaderlandschen grond en bij voortduring onze volkswelvaart gevaarlijk bedreigt. Daaraan paart zich, gedurende de laatste weken, de nog veel verderfelijker ziekte uit het Oosten, ons uit vroegere ervaring be kend, die, heinde en ver ^verspreid, allerwege talrijke offers eischt en duizende harten met schrik en verslagenheid, ja, met droefheid en rouw vervult. En nu is eindelijk nog, als tot overmaat van smarten, in hel midden van Eu ropa een oorlog uitgebarsten waarvan de gevolgen ook met het oog op de dierbare erve onzer 'vaderen, met geene mogelijkheid te berekenen zijn. „Als voorgangers der gemeenten hebt gij ongetwijfeld, in deze donkere dagen, hare on derlinge zamenkomslen overeenkomstig de be staande behoefte doelmatig ingerigt en geleid, en zult gij u ook verder beijveren om allen. DUITSCHLAND. Weenen 9 Julij. De dagbladen gewagen van een gerucht, volgens hetwelk de ministers Belcredi en La~ risch zullen aftreden. Van den iOden. Alles is geschikt. De Oos tenrijkers ontruimen Venetie. Een Fransch generaal zal morgen den vesting-vierhoek over geven aan den koning van Italië, WQike dien aanneemt. Dordrecht 0 i SHEERER IHlgailllHIIIIllIlllillUIIIUlilM ADVERTENTIES van 1 tot 4 regels,gewo letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, ff 55 55 COURANT. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco ƒ1.90 kou met orde 4(k. g ri - - i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1