NIEUWS- EN ADVERTENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. I I 18(56. EENENTWINTIGSTE Slaten-Generaal. Tweede Kamer. Zaturdag 18 Augustus. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE-RAAD VAN SNEER, MAANDAG DEN 20 AUGUSTUS 1866, des voormiddags ten tien uur. JAARGANG dige zijde medegedeeld, dat dezer dagen y Jt 1 M N K A Sf PONTEN TER BEHANDELING. Mededeeling van ingekomen stukken. Rapport over de tekening en het verslag van de gasfabriek. Adres om eene toelage voor hel Muziekcorps bij de schutterij. Adres van den Vader en de Moeder van het Armhuis, om verhoogiog hunner jaarwedde. Voorstel omtrent de nog vacerende betrek king van Curator van de Latijnsche School. Voorstel tot het vragen van voorschot uit BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK maken bekend aan alle gebruikers van Maten en Gewigten binnen deze gemeente, dat door den Arrondissements Ijker alhier voor den herijk zal worden gevaceerd op Woensdag Donderdag Vrijdag Zaturdag en Maandag den 22, 23, 24, 25, 27, 29, 30 en 31 dezer en den le en 3e der volgende maand, telken dage van 's morgens 9 lol 12 en van ’s namiddags 3 tot 6 ure, met dien verstande den eersten dag voor Wijk 1, den tweeden dag voor Wijk 2, den derden dag voor Wijk 3, enz., tot den tienden dag voor Wijk 10, terwijl voor den herijk van het waaggewigt.de Stadsmaten en turftonnen uitsluitend Woensdag den 5 September zal worden gevaceerd. En zal deze worden afgckondigd en geplaatst in de Sneeker Courant. Sneek den 18 Augustus 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA. By de Tweede Kamer is ingekomen eeu ontwerp van wet, bevattende dit één artikel j „Het nadeelig slot der rekening van de ont vangsten en uitgaven ter zake van de begroo- ting voor de aan het Rijk toehoorende gestich ten te Ommerschans en Veenhuizen, over het dienstjaar 1864, ten bedrage van 20,731.83'/2, wordt gedekt uit het batig slot der algemeens rekening van de staats-ontvangsten en uitgaven over dezelfde dienst.” Aan den ingenieur F. J. Stieltjes, belast met het onderzoek van het plan tot droogma king der Zuiderzee, zullen van wege de militairs genie de uoodige gegevens worden verschaft. Haarl. Cour. Z. M. heeft benoemdtot griffier bij het kantongeregt te Lemmer mr. S. van Haersma Buma, advokaat te Leeuwarden. Rotterdam, 15 Aug. De Nieuwe Rotterdamsehe Courant acht het van uitnemend publiek belangzoo helder mogelijk in het licht te stellendat de heer Groen van Prinsterer eindelyk de schellen vaa I de oogen zijn gevallen, en dat die staatsman, al beweert hy hel tegendeel, thans ziet, wat ieder ziet, dat namelijk zijne pogingen tot her vorming van ons lager onderwijs afstuiten op den weerzin van het Nederlandsche Volk. Het beschaafde en denkende gedeelte der natie blijft sedert deitien jaren, zich bij toeneming afkeerig betoonen van de leer van den heer Groen in zake van volksonderwijs: de heer Groen zelf gevoelt zulksof begint zulks te gevoelen, en deze gewaarwording is het, welke hem noopt, den toegeworpen handschoen te laten liggen in het strijdperk en het debat over de onderwijs-kwestie in de Tweede Kamer thans te ontwijken. De fakulteit der wijsbegeerte en letteren te Leiden zal tot het admissie-examen vaceren op den 21 en 22 September. De belangheb benden worden uitgenoodigd zich vóór den 10 September e. k. aan te melden bij den pedel der hoogeschool G. J. Blanken. I Aan de Nieuwsbode wordt van geloofwaaz1 dige zijde medegedeeld, dat dezer dagen y -I tot hel 's Rijks schatkist. Herziening van de instructie voor de Stads Doctoren. Benoeming van twee Doctoren ten behoeve van de Stads Algemeene Armen. Missive en besluit omtrent het onderhoud van den grindweg naar Oppenhuizen. Adres van P. J. Bonnema, om eene erfdienst baarheid. (aangehouden) Adres van S. Nijdam om grond. Rapport omtrent de regeling der Plaatselijke Belastingen. Benoeming van een Graanweiker. SNEEKER ADVERTBNT1J3N vaa 1 tot 4 regels,gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cenis behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, Zitting van M.aandag 13 Augustus 1866. In deze zitting heeft de heer van Beyma tboe Kingma, Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad franco ƒ1.90 COURANT. Daarna wordt de vergadering gescheiden. Na afloop der zitting zijn de afdeelingen bijeengekomen om de wetsontwerpen te onderzoeken, die reeds gisteren zijn vermeld; en is de centrale afdeeling vergaderd ge weest tot verdere regeling der werkzaamheden. Van den 15 den. In de zitting van de Tweede Kamer zijn heden aller ontwerpen, die aan de orde waren, aangenomen, meest met algemeene stemmen, waaronder dat nopens de we- derkeerige verzekerings-maatschappijen en de onteige ning voor den spoorweg Meppel Groningen. Met 3 L tegen 14 stemmen is beslist, dat Vrijdag de wet op de inkwartiering zal worden behandeld. De minderheid wenschte dit te doen in een nieuwe zitting. na de voorlezing der notulen, opgemerkt, dat in het officieel verslag der handelingen van de Kamer, zitting van Dingsdag jl., eene onjuistheid voorkomt. Daarin wordt ul. gezegd, dat van hem is iugekomen eene mis sive, houdende kennisgeving dat hij wegens ambtbezig- heden verhinderd werd de vergadering bij te wonen. Intusschen was bij tegenwoordig en had de presentielijst geteekeud. De Voorzitter doet opmerken, dat dit niet staat op de voorgelezen notulen, die alzoo worden goedgekeurd, terwijl de notulen van de vorige zitting (van Dingsdag jl.), reeds door de vergadering zijn goedgekeurd. Is ontvangen een schrijven van den heer J. J. van Mulken, houdende berigt dat hij, ten gevolge van zijne benoeming tot lid van den Raad van State, heeft opge houden lid van de Kamer te zijn. Aangenomen voor kennisgeving. Zijn ontvangen zes koninklijke boodschappen, ten ge leide van de volgende wetsontwerpen; 1° verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1866 (kosten voor aanleg van forten); 2U verlenging van den termijn bepaalt bij art. 3 der overeenkomst tot regeling der suikerbelasting Staatsblad no. 48; 3° nadere bepa lingen omtrent den accyns op de suiker; 4° wijziging van hoofdstuk NA der begrooting voor 18655° ont eigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Sluiskil langs Sas-van-Gent naar de Belgische gren zen, in de rigting van Selzalten en Gent; en 6° regeling van de ontvangsten en uitgaven der gestichten aan de Ommerschans over 1864. Verzendingen naar de afdee lingen. De Voorzitter deelt mede, dat de rapporteurs in de afdeelingen benoemd zijn over verschillende wetsontwer pen, alsmede dat door de afdeelingen tot rapporteurs over de ontwerpen der Indische begrooting voor 1867 benoemd zijn; de heeren Rochussen, Kappeyne en Blussé, in plaats van de heeren Mijer, van Mulken en Storm van ’s Gravesande, welke laatste door ongesteldheid ver hinderd wordt tegenwoordig te zijn. (De commissie van rapporteurs over die ontwerpen bestaat alsnu uit de heeren Heemskerk Bz., Dirks, Kappeyne, Rochussen en Blussé). De commission van rapporteurs zijn gereed met hare eindverslagen over de wetsontwerpen: onteigening voor den spoorweg van Tilburg naar do Belgische gren zen, in de rigting van Turnhout; 2° naturalisatie van H. Seelig en elf anderen; 3° onteigening voor het dem pen van eeuige vakken sloot enz onder de gemeente Oud- en Nieuw-Mathenesse; 4° verevening van sommen als koopprijzen en vergoedingen wegens onteigeningen ten algemeenen nutte toegekend; en 5° onteigening voor den spoorweg van Meppel naar Groningen. Die ver slagen zullen worden gedrukt en rondgedeeld, en de dag der beraadslagingen zal later worden bepaald. De Voorzitter stelt thans voor om tegen aanstaanden Woensdag, des morgens ten elf ure, aan de orde te stellen de volgende wetsontwerpen: 1° uitbreiding van art. 14 der wet van 22 April 1855 (Staatsblad no. 32), tot wederkeerige verzekerings- of waarborg-maatschap- pijen; 2o. inwisseling der recepissen in Ned.-Indië; 3° naturalisatie van H. Seelig en elf anderen; 4° verevening van sommen als koopprijzen en vergoedingen wegens onteigeningen ten algemeenen nutte toegekend,- 5° ont eigening van perceelen ten behoeve van het dempen van eenige vakken sloot langs, en het verbreedeu van te smalle gedeelten van den zoogeuaamden Achtersingel, van den weg leidende van Schiedam naar het station van den ïïollandschen spoorweg en naar Overschie, een en ander onder de gemeente Oud- en Nieuw-Mathenesse; 6° onteigening van perceelen ten behoeve van een spoor weg naar de Belgische grenzen in de rigting van Turn hout; en 7° onteigening van perceelen ten behoeve van een spoorweg van Meppel naar Groningen. Dienover eenkomstig wordt besloten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1