IQ NIEUWS' EN ADVERTENTIE-BlAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEHENT^fc No. c3. 1866. EENENTWINTIGSTE JAARGANG 12 September. VI Woensdag Slaten-Generaal. Tweede Kamer. 3 1 i A M' t Ie in ÏE^^È ii Zitting van 8 September. EEKSTE KAMER. Het vaartuig wordt in beweging gebracht door eene machine van 18 paardenkracht; het heeft een lengte van 70 en een breedte van 9 voet. Terwijl de konstructie van dit [jagt alle aan dacht verdient, is dit niet minder het geval met détails der inrigting. Inzonderheid vindt men in de kajuit alles wat op smaak en pracht aanspraak kan maken, terwijl voorts ruimschoots vooral het mogelijke komfort, zoowel in de slaapsalon als in de overige kompartimenten gezorgd is. Binnen kort zal op dezelfde werf een tweede vaartuig doch van grooteren omvang, voor re kening van genoemden prins gebouwd te water worden gelaten. Een huisgezin te Zwolle werd een paar nachten geleden met schrik gewekt, daar de oudste dochterplotseling ernstig ongesteld geworden was, zooais men vermeende tenge volge van «en cholera-aanval. In die meening werden dan ook sommige bekende middelen toegepast, en werd om een geneesheer gezon den. Voor dat die echter komen kon decla reerde zich de ongesteldheid in de bevalling van een dochtertje. Ofschoon dat dametje on verwachts en ongenoodigd kwam, werden alras toebereidselen ter harer ontvangst gemaakt, en het gezin had zich te verheugen in de aanwinst van een nieuw lid, terwijl het kort te voren vreesde er een te zullen verliezen. De Stalen der provincie Friesland zullen den 18 dezer eene buitengewone vergadering houden, om in overweging te nemen een voorstel van Gedeputeerde Staten tot nadere wijziging van hel provinciaal reglement ter voorkoming van de overbrenging in Friesland van de run derpest. Deze wijziging strekt om aan Ged. Staten de bevoegdheid te verleenen, ten opzigte van den in- en doorvoer uit de provincie Groningen van runderen, schapen en alle andere in art. 1 vermelde voorwerpen, het in dal art. gesteld verbod tijdelijkzoolang de veepest in die provincie niet heerscht, op te heffen en alzoo de belemmeringen weg te nemen, welke thans le dien opzigte bestaan. SNEEK, 11 September. Maandag 3 September’s voormiddags ten 12 uur had in de groote zaal van het stadhuis de gewone promotie van de leerlingen der La- tijnsche school plaats. De Rector sprak eenige woorden tot inleiding; hierop volgde eene rede van den heer Dr. van Schevickhaven over de noodzakelijkheid van eene grondige studie der wiskunde voor de leerlingen van Gymnasiën. Vervolgens ontvingen drie leerlingen der school, Menno Jorritsma van Parraga, Egbert van Popta van IJlst en Seerp Anema van Bozum, de diplo mata die hun toegang tot de akademische lessen verleenen. De primus, Jorritsma, droeg eene korte rede voor „de Athenarum aetate Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der re gistratie ea domeinen te Schagen, den heer G. Y. Blaauw thans te Gulpen en na afgelegd examen tol surnumerairs bij de administratie der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen, de heeren P. Luttenberg, te Zwolle, van Nievelt te Rotterdam, Hatlir.k te Tubber- gen, Souman te Olst, Blaauboer te Beemster, Schmiedeman te Haltum, Houwing te Blokzijl, Seipgens te Rotterdam, van Manen te Ginneken en de Bruyn te Zutphen. Z. M. heeft benoemd tot hoofdcommissaris van politie te Rotterdam den heer mr. C. Cardinaalcommissaris van politie aldaar. Z. M. heeft aan den heer mr. W. 11. Hofstede, gewezen griffier der Staten van Drenthe ■verleend een pensioen ten laste van de Staat ten bedrage van ƒ1665 s jaars. Z. M. heeft benoemd tot president der arr. reglbank te Gorinchem den heer mr. J. G. M. van den Honertthans officier van justitie bij de arrondissements reglbank te Brielle tot officier van justitie bij de arrondissements regtb. te Brielle den heer jhr. mr. J J. F. de Jong van Beek en Donk, thans subst. officier van justitie bij de arrondissements regtbank le Alk maar; tot subst. officier van justitie bij de arr. reglbank te Alkmaar den heer mr. A. F. L. Gregory, thans subsi, griffier bij de arrondiss. te Middelburg den heer mr. C. J. Pické, vroeger kanlonregter te Tholentot subst. oficier van justitie bij de arrondissements regtb. te Amsterdam den heer mr. J. J. vanJMeerbeke, thans subst. officier van justitie bij de arrond. regtbank te Nijmegenen lot subst. officier van justitie bij de arrondissements regtbank te Nijmegen L. B H. van Rijckevorseladvocaat te 's Hertogenboschthans commies ter prov. griffie van Noordbrabant. Blijkens eene mededeeling van Zr. Ms. gezant te Rome, dd. 28 Augustus, wordt aan alle reizigers aan de grenzen van den kerkdijken slaat de verpligting opgelegd, eene authentieke verklaring te vertoonen, ten blijke dat zij 15 volle dagen verblijf gehouden hebben in eene niet door de cholera besmette plaats. Boven dien moet ieder vreemdeling zich aan eene berooking van zijn persoon en goederen on derwerpen. Den 6 dezer werd bij het departement van binnenlandsche zaken aanbesteed het ma ken van den onderbouw van de kunstwerken voor het gedeelte van Heerenveen tot Leeu warden van den spoorweg van Arnhem naar Leeuwarden. Daarvoor waren 19 billetten van inschrijving ingekomea de minste inschrijving was die van den heer J. P. Schaafsma te Harlingen, voor ƒ198,090; de hoogste inschrij ving was ƒ344,000. Reeds bij het 3e reg. dragonderste Haarlem, heeft een lOOtal kavalaristen de kolbak in proefgebruik dit zal bij het 2e regiment dragonders te ’s Gravenhage insgelijks met 100 dragonders geschieden, en die ook met de in le voeren sabel gewapend zullen worden. Reeds bij de aanstaande opening der Stalen Generaal zuilen zij daarvan zijn voorzien. Den 8 dezer zijn er weder op het proef veld, in tegenwoordigheid van verschillende hoofd-officierenproeven genomen met het geweer van den heer Hemmington, uit Noord- Amerika, waarmede 14 schoten in een minuut worden geda.m en die allen de schijf troffen. Zoo men verneemt, moet deze proefneming aliezins aan de verwachting hebben beantwoord. Daar genoemde heer ook met het Fransche gouvernement in onderiiandeling is, is hij. op ontvangst van een telegram, dadelijk naar Parijs vertrokken. Men meldt uit Rotterdam, 9 September: Naar wij vernemen is, voor rekening van den Russischen prins Woronzow, op de werf van de hh. Christie Nolet, le Delfshaven ge bouwd een dubbelschroef jagt (pleziervaartuig), genaamd Douma, bestemd om hoofdzakelijk op de Russische rivieren den Dnieper en Dniester te varen. Heden is met dit vaartuig een proeftogtje gemaakt naar den Hoek van Holland; dit togtje is geheel naar weosch afgeioopen. regtbank te 's Hertogenbosch; tot subst. griffier bij de arrondissements regtbank te 's Hertogen bosch den heer mr. E. G. J. Tilman thans regterplaatsvervanger in die regtbank en adv. aldaar; tot procureur generaal tijdelijk belast met de functien van directeur van politie in dat gewest, den heer mr. M. Schooneveld PJz thans advocaat generaal bij gemeld geregtshof; en tot advocaat generaal bij het provinciaal geregtshof in Noordholland den heer mr. J. Spoor, thans officier van justitie bij de arrond. regtbank te Middelburgen jhr. mr. C. 11. Backer, thans subst. officier van justitie bij de arrondissements regtbank te Amsterdamtot officier van justitie bij de arrondissements regtb. SM w 1 ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels,gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, 9» ir ir n) .u- ‘h. n, u- e- id na q :1e ir 0 J. :e r. ir COSBAKT. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco/1.90 De kamer heeft Vrijdag in eene avondzitting aange nomen de Indische begroetingen als lo. Uitgaven in Nederlandsch-Indie met 52 tegen 5 stemmen; 2°. Uit gaven in Nederl.-Indie met 50 tegen 5 stemmen; en 3° de hoofdstukken der middelen met eenparigheid van stemmen. De kamer is daarop uiteengegaan- Bij de kamerdie tegen Vrijdag avond jl. bijeen ge roepen was, zijn reeds ingekomen de ontwerpen der In dische begrooting voor 1867, zoo als zij door de 2de kamer zijn aangenomen. Ze zijn verzonden naar de afdeelingen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1