BUITENLAND. dat niet alleen de beambten van de rigting van een aantal nieuwe dergelijke inrig- Men leest in 3o. De belangstelling die dit onderwerp in de laatste vergaderingen der van Friesland en Noord Holland, als in van Trier: in Luxem kunnen leiden en lot verwezenlijking .werp AMERIKA. Naar men zegt zou eene Amerikaansche expeditie in Mexico geland zijn. Volgens berjgten uit Vera-Cruz, hebben de repubiiekeinen het stadje Medelin geplunderd en vernield, en nabij Tuxpan 200 Franschen gevangen genomen. De Fransche kanoneerboot Eugenie was uit de baai van Tuxpan ver jaagd. De tegenstander* van het Mexicaansche kei— zenijk zouden eene krijgsmagt van dertig dui zend man tot hunne beschikking hebben, en daarmede slag aan de J'ranschen willen le veren. Uit Parijs wordt een berigt der Independance Beige, dat prins Napoleon keizer van Mexico zou worden, bepaald tegengesproken. RUSLAND. De Invalide Russe behelst een door keizer Alexander II onderteekend besluit van het kon- slituerend comité in Polen, '•an 16 dezer, waarbij de herschepping van verscheidene Pool- processién te Kevelaer uit Nederland blijft vol- sche lyceën en scholen in Russische en de op harden, en dat niet alleen de beambten van de j rigting van een aantal nieuwe dergelijke inrig- spoorwegmaatschappij voor het vervoer met tingen in verschillende gedeelten van het ko- slraffen bedreigd z jn, maar de bedevaartgangers j ningrijk wordt vastgesteld, met uitdrukkelijken last, dat in al die scholen uitsluitend in de Russische taal onderwijs zal worden gegeven. Zondag zijn prinses Dagmar en de kroon prins van Denemarken te St. Petersburg aan gekomen, en hebben zich terstond naar Tsars koje-Selo begeven. DUITSCHLAND, «Berlijn, .24 Sept. In hel huis van afgevaardigden is, na de algemeene beraadslaging over het ontwerp van wet tot verkoop van den westfaalschen spoor weg, 1, iuhuudende hel beginsel van den Verkoop, met groote meerderheid en dien ten gevolge de geheele regerings-voordragt verwor pen. De Nordleutsche Zeilung bevestigd dat het begin der definitieve onderhandelingen over de toekomstige betrekkingen tusschen Pruisen en Saksen afhangt van den afstand van Konigstein aan eerstgenoemde mogendheid. Voorts we- derspreekl het blad het berigt dat Rusland en Frankrijk, op aanzoek van Denemarken op eene spoedige beslissing ten aanzien van Noord- Sleeswijk zouden hebben aaugedrongen. „Die regeringen weten trouwens wel, dat Prutsen aan de bepalingen van het vredestraktaat van Praag uitvoering zal geven.” De Karlsruher Zeittung berigt dat de Badensche landdag waarschijnlijk tegen den 5 of 6 October bijeengeroepen zal worden. Aan de Deutsche Allgemeine Zeilung wordt uit Frankfort het volgende gemeld „De Frankfurter Postzeitung heeft, na een be staan van 250 jaren (sedert 1616), als gevolg De materiële verliezen en de oecono- en morele verwarring, welke er het onthouden mogt. Desniettemin had zich jl. Dingsdag-avond eene talrijke schare aan het station vereenigd, ten einde den prins, die met den laatsten trein zou aan komen, plegtig op te wachten Eeu optogt met fakkels, 25 in 't wit gekleede jonge dames en 3 muziekkorp sen stonden daar ter plaatse gereedom het vorstelijk echtpaar te begroeten. De prins en de prinses verlieten het voor hen bijzonder in- gerigte salon-rijtuig en vertoefden een kwar tier uurs bij de feestschare, om daarna hun togt naar het slot Berg voort te zetten. Deze gansche feestelijke receptie duidt aan, dat de bevolking van Luxemburg met (liefde en vaste keuze aan het tegenwoordig politiek bestaan van het Groothertogdom vasthoudt. In de vol gende maai d zal de gewone kamerzitting ge opend worden,” van de lo. gen. 2o. mische gevolg van zijn geweest. De middelen, om de nadeelen van den oorlog te temperen. en waren nu voor Maart 1867 weder 1800 Chinezen door de plantagiehouders gevraagd. Voor het aaonemen van 900 Chinezen waren de bevelen gegeven Om aan de verdere or ders gevolg te geven, was meer kapitaal noo- dig. De bijeengebragte 125,000 zouden 7’/2 a 8 percent opbrengen Men wenschte nu het kapitaal tot 300,000 te verhoogen, waartoe de deelneming zal worden opengesteld. De Voorzitter herinnerde, dat de overeenkomsten met de Chinezen vrijwillig zuilen worden ge sloten onder toezigl der ChinNederl. en Eng. autoriteiten De plegtige herdenking van SOjarig groot meesterschap van Z K. H. prins Frederik bij de orde der Vrijmetselaren, die wegens de cholera was uitgesteld is thans bepaald op 27 November, wanneer die vermoedelijk zal ge schieden in hel Paleis voor Volksvlijt te Am sterdam In de brieven uit Holland in de Gronin ger Courant wordt gezegd, dat algemeen ge loofd wordt, dat het ministerie het einde van dit jaar niet beleven zal, tenzij het zijne toevlugt mogt nemen tot eene ontbinding der Tweede Kamer, hetgeen evenwel met het oog op de publieke opinie, gelijk zij zich vooral uit de dagbladen openbaart, slechts geacht kan worden voor het kabinet niets meer dan uitstel van executie te zuilen zijn. Vlissingen, 25 Sept. Zr. Ms. stoomschip le klasse Leeuwarden van hetwelk het état-mayor u vroeger is op gegevenheeft heden morgen bij gunstigen wind en hel schoonste weder, van de reede dezer stad de reis naar Java o.idcrnomen, en zal zich daartoe vereenigen met het transport schip Java en hel stoomschip le kl. Willem. gestationeerd aan het Nieuwediep, en van daar gezamenlijk naar hunne beslemming stevenen. De hijmeegsche Courant zegt: „Wij kun nen met zekerheid mededeelen, dat de Pruisi sche regering bij hel verbod tot het houden van van Oostenrijk en den Den (Hoorn. Ct.J het dagblad De aankomst van prins Hendrik burg werd dezen keer door eene demonstratie gekenmerkt. Gewoonlijk komt de prins zonder eenig vertoon vóór den aauvang der kamer zittingen in de residentie aanen ook nu had hij, per telegraaf, den wensch te kennen ge geven, dut men zich van een officicele ontvangst gevaar loopen door de po.ilie te Cleve terugge wezen te worden.” Uit goede bron wordt verzekerd, dat bij de dijksbesluren in Friesland en Noord-Holland zooveel bezwaren bestaan tegen het ontwerp van gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee dat het voornemen beslaat, de belanghebbenden bijeen te roepen om gezamenlijk hunne belan gen te verdedigen, en pogingen aan te wenden om op meer afdoende wijze dan de zoogenaam de proeve van den inspecteur Beijermck aan geeft, de gevaren en de schaden af te wenden waarmede hunne dijken iederen winter worden bedreigd, zoolang de Zuiderzee onze kusten be stookt, zoowel Staten die der heemraadschappen, die bereids gelden toegez n len hebben voor het opmaken van een plan tol afsluiting der Zuiderzee, doen met grond verwachten, dal een dergelijke vereeni ging van krachten tol goede uitkomsten zal veel zal kunnen bijdragen van het groolsche ont- van de Pruisische bezetting opgehouden te verschijnen, om, naar men verneemt, voor goed begraven te worden. Hel blad stond in de naauwste betrekking tot den vorst van Thurn en Taxis; alle kontrakten met de redakteuren werden met goedkeuring van prins Maximiliaan Karei, als eigenaar van het blad, gesloten, en de hoofdredakteur moest zich tot trouw aan den vorstelijken eigenaar verbinden. Dienover eenkomstig werd in de instruktie de redaktie tot pligt gesteld, de belangen van het vorste lijk huis deels regtstreeks in het blad zelf, deels door betrekkingen met de redaktiën van andere bladen, te bevorderen. Uit den aard der zaak behoorde dit tot den meer beperkten kring van hel blad. Op het gebied der Eu- ropesche en Duitsche politiek was het orgaan bestemd de belangen Duilschen Bond te vertegenwoordigen. 15 Junij 1560 werd de hofraad dr. Fischer redakteur en hij bleef het tol de opheffing van het blad. Oostenrijks vertegenwoordiger bij den bondsdag had steeds een overwegenden invloed op de keus van hem aan wien de be trekking van redakteur zou worden toevertrouwd. In weêrwil van alle moeite bereikte de Post- zeilung sedert 1848 nimmer weder een groo- ten bloei. Zelfs de inspanningen van de omvang rijke Turn en-Taxische postadministratie bleven vruchteloos, en 12 a 13.000 geabonneerden waren het maximum. Daar de onkosten g oot waren, kan het blad geene winstgevende zaak voor het vorstelijk huis opgeleverd hebben.” OOSTENRIJK. Weenen25 Sept. De Wiener Zeitung van heden doet ter ge legenheid van de geruchten eener voorgewende regeling der Oostenrijksche-ltaliaansche grenzen, opmerken dat er bij de actuele onderhandelin gen geene sprake zou kunnen zijn van afstand van grondgebied en van kompensatiën, aange— zien Venetie met zijne administratieve grenzen is afgestaan aan Frankrijk en door Frankrijk aan Italië, en gevolgelijk de grenzen van Ve netië zijn geworden internationale grenzen. BELGIE. In de Independance beige komt het vol i gende voor: „De stappen, die de koning der Nederlanden gemeend heeft te moeten doen bij den keizer der Franschen, ten einde hem om steun te verzoeken tegenover de pressie welke Pruisen, met betrekking tot de aangelegenheden van Luxemburg op hem uitoefent, schijnen met een eerst betrekkelijk voldoend resultaat bekroond le zijn. Naar men ons althans uil Parijs ver zekert, is men overeengekomen om gedurende zekeren tijd het statu quo te handhaven, ten einde de kwestie later met kalmte le kunnen onderzoeken, wanneer de zaken in Duitschland haren geregelden loop hebben hernomen en de de organisatie van den Noord-Duitschen |Bond een meer bepaalden vorm zal hebben aangeno men. De Association internationale pour le pro- gres des sciences sodales zal den 19 October e. k. te Brussel eene algemeene vergadering houden. Bij de circulaire, waarin daarvan aan de leden wordt kennis gegeven, heeft het bestuur tevens onder anderen medegedeeld, dat de heer Louis Geelhand te Brussel een prijs van duizend fr. heeft beschikbaar gesteld voor de bekrooning volgende prijsvraag: De oorzaken der hedendaagsche oorlo-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 2