NIEUWS- EN ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. F- Woensdag 24 October 1866. EENENTWINTIGSTE JAARGANG 1 haar sparteling Hollands parle- l TE van veetyphus onder zijn vee, in strijd met wettelijke vei ordeningen, het doen van aangifte verzuimd of de afzondering heeft nagelaten heeft geene aanspraak op vergoeding van het vee, ten aanzien waarvan hij in overtreding is bevonden.” Het ernstige van de zaak en do hoogst treu rige gevolgen welke de bovenbedoelde zoo ver nielende ziekte, wanneer zij ook onder den belangrijken veestapel in deze gemeente mogt ontstaan, zoude na zich slepen, zullen de vee houders zeker de dringende noodzakelijkheid doen de verpligting tot aangifte van ziek Art. 462. Ingevalle de boetstraffelijke wanbedrijven waarvan in dit hooldstuk gesproken wordt, door veld- of boschwachters of policie-ambtenaren, onder welke benaming het zijn moge, begaan zijn geworden, zal de straf van gevangenis ten minste van een van nog een maand zijn, en ten hoogste derde boven de zwaarste straf, die een anderen schuldige om het zeilde wan bedrijf opgelegd zou worden. Art. 5 der Wet van 13 September 1866 (Slaatsbl. n°. 150). beseffen tot naleving van onverwijlde afzondering en of van ziekte verdacht vee. Het belang van de VEEHOUDERS ZELVEN en van het ALGEMEEN vordert die afzonde ring en aangifte ten dringendste. Het niet nakome r van deze wetlelijke ver pligting zal onmiddellijk bij proces-verbaal wor den geconstateerd en dat verbaal aan de reg- terlijke autoriteit ter vervolging worden opge zonden. Het gemeentebestuur vertrouwtdat de in gezetenen, van het hoog gewigt der zaak door drongen, door de meest stipte naleving der ten deze bestaande wettelijke bepalingen, zullen me dewerken, om de uitbreiding dier zoo gevreesde ziekte te voorkomen en althans de middelen, onder hun bereik, zullen aanwenden om de dreigende ramp te ontkomen. Sneekden 6 October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris 11 AGA. gemaakt Sneek, den 24 October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Sneek, brengen door deze ter kennis der ingezetenen, dat op Woensdag den 28 November eerstkomende, des voormiddags van elf tot des nam ddags één uur, op het Gemeentehuis alhier zal worden gehouden, de vergadering om de plaatsen aan te vullen der leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te dezer stede, die met het einde de zes jaars aan de beurt van aftreding zijn, zijnde de heeren Johan Frederik van Druten, Jan ten Cate Nammen G. Bouma, llijlke J. Kingma of die door overlijden of andere oorzaken zul ien zijn uitgevallen. Dat de lijst der kiesgeregtigden voor een ieder ter inzage ligt, op de Secretarie dezer Gemeente, en dat de bezwaren tegen die lijst, gedurende 8 dagen te rekenen van heden, bij het Gemeentebestuur kunnen worden inge- leverd. En zal deze door aanplakking en aankondi ft I g X g X A M O, Den 20 October gebeurde aan de fabriek; van de firma Enthoven te s’ Hage een voorval dat, hoewel nog al bevredigend afgeloopen, de- schromelijkste gevolgen had kunnen hebben. Vierhonderd granaten moesten gesmolten wor den, zoodat onderscheidene werklieden daarbij noodig waren. Toen echter twee granaten in den smeltoven waren gelegd, spatte een daar- daarvan met vreeselijk gedruisch uiteenten gevolge waarvan een der werklieden nog al ernstige wonden bekwamspoedig werd de eerste geneeskundige hulp verstrekt door den heer doctor Hanlo. Na voorafgaand overleg besloot men metjbet smelten met voort te gaan alvorens de granaten uilgeboord te hebben. Men leest in de Köln Zeil: „Mej, Tinne, die zelve haar Nederlandsch jagt Unng bestuurt, bezocht voor eenige dagen Mahon, waar hare verschijning opzien baarde. De beroemde reizigster door Afrika is zeer eenvoudig gekleed, doch heeft een gevolg van vier personenbij zich, die in rijke Afrikaansche kleederdragt gedoscht zijn. Zij is 26 jaar oud, bezit vele talenten, spreekt Fransch, Engelsch en Arabisch als hare moeder taal. In de gesprekken welke men met haar houdt, legt zij veel geest aan den dag.'' In de Amsterdamsche Courant leest men naar aanleiding van het adres der Leidsche hoogleeraren, het volgend visch epigram, uit de Del)tsche Courant overgenomen waarvoor wij, alleen als kuriositeit, en ter tempering der ge prikkelde gemoederen in deze opgewonden dagen, volgaarne een plaatsje inruimen. Een politiek visch-epigram. Wat baat, wat deert hel, of het Gourfvisch- je 1) en de Voren 2) De ranke haringóuü 3 deed hooren, Ten gunste van het regt van ment Wat baat', wat deert het, of tot schaamte voor de krengen De gansche visschen ring 4) zich in het zout kwam mengen, Nu Leidens IFa/visch 5) zich van 't schuim heeft afgewend De boekverzameling van wijlen de Zweed- sch schrijfster Frederika Bremer zal eerstdaags Ij ProL Goudsmit. 2) Prof. Faure. 3) Prof. Buijs. 4) Prof. Vissering. 5) Prof, de Wal BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEKbrengen ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente: Dat de Veetyphus is uitgebroken bij de Weduwe Jan Herkes van Rijs te Uemelumer Nieuwburenin de gemeente Hemelumer Olde- phaerl en Noordwolde. Dat vanwege de Provincie de noodige maat regelen zijn genomen, ten einde de voortgan der ziekte zoo mogelijk te stuiten Intusschen worden, de Veehouders herinnerd aan de bepalingen van art. 459462 van hel Wetboek van Slrafregt en art. 5. der Wel van 15 September 1866 (Staatsblad n°. 150), welke artikelen aldus luiden: Art. 459. „Ieder houder of oppasser van dieren of van melk- of slachtbeesten, die verdacht zijn van aangedaan te zijn van besmettelijke ziekte, die niet dadelijk kennis daarvan gegeven zal heb ben aan den rnaire der gemeente waar zij ge vonden worden, en die zelfs voor dal de maire op die kennisgeving geantwoord heeft deze dieren of melk- of slachtbeesten niet opgeslo ten gehouden zal hebben, zal gestraft worden met een gevangenis fan zes dagen tot twee maandenen eene geldboete van zestien tot twee honderd franken. Art. 460. Desgelijks zullen gestraft worden met eene gevangenis van twee tot zes maanden, en eene geldboete van honderd tot vijf honderd franken, die genen, die, in weerwil van het verbod der regering, hun besmette dieren of beesten onder anderen zullen hebben laten loopen. Art. 461. Ingevalle uit dit laten loopen onder andere beesten eene besmetting onder ander vee ont slaan is, zullen diegenen die het verbod der regering overtreden zullen hebbengestraft worden met een gevangenis van twee tot vijf jarenen eene geldboete van honderd tot duizend franken. Alles onverminderd de uit voering der wetten en verordeningen betreffende de veeziektenen de oplegging der straffen daarbij gesteld. k I A D V E R TEN TIEN van 1 tot 4 regels, gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cent» behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, I, CO R A N T. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad 1.65 buiten de Stad franco 1.90

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1