raws- EN ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. N°. 87 -F 1886. EENENTWINTIGSTE 31 October. Woensdag JAARGANG B S a HK X M O, BURGEMEESTER en WEI HOUDERS van SNEER maken bekend dat in hunne vergade ring van heden van de schuld spruitende uit de geldleening van f 50,000 tegen 4 pGt. ten laste dezer gemeente is uitgeloot No. 4 en van die van ƒ50,000 tegen 4*/a pCt. No. 63 wor dende de houders herinnerd dat het kapitaal tegen overgifte van de origineele Obligatie en de verschenen Coupons kan worden ontvangen ten kantore van den Gemeente Ontvanger te Sneek na den 4 Januarij 1867. Sneek 27 October 1866. WOUDA Burgemeester. HAGA, Secretaris. den Hoofdelijken het jaar 1866, '.ars hel voljaars kohier in wonen en sedert een eigen middel van beslaan of inkomsten KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Sneek, brengen door deze ter kennis der ingezetenen, dat op Woensdag den 28 November eerstkomende, des voormiddags van elf tot des nam ddags één uur, op het Gemeentehuis alhier zal worden gehouden de vergadering om de plaatsen aan te vullen der leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te dezer slede, die met het einde de zes jaars aan de beurt van aftreding zijn, zijnde de heeren Johan Frederik van Druten, Jan ten Cate, Nammen G. Bouma, Hijlke J. Kingma; of die door overlijden of andere oorzaken zul len zijn uitgevallen. Dat de lijst der kiesgeregtigden voor een ieder ter inzage ligt, op de Secretarie dezer Gemeente, en dat de bezwaren tegen die lijst, gedurende 8 dagen te rekenen van heden, bij het Gemeentebestuur kunnen worden inge leverd. En zal deze door aanplakking en aankondi ging in de Sneeker Courant worden bekend gemaakt Sneek, den 24 October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente SNEEK maken hiermede bekend, dat in hunne vergadering van den 24 dezer jl. voorloopig zijn vaslgesleld lo hetaanvullings kohier van Omslag dezer gemeente over betreffende ingezetenen, die in den loop des ja> of na de opmaking van i de gemeente zijn komen wonen en sedert eigen middel van beslaan of inkomsten van an~ deren aard de som aan 400 gulden te bovengaan de hebben verkregen. 2o het aanvllings Kohier van de belasting op de binnen deze gemeente gehouden wor dende Honden voor het jaar 1866, en dat [deze kohieren, te beginnen met heden gedurende 14 dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieoer ter inzage zijn nedergelegd. Sneek den 25 October 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd WOUDA. De Secretaris HAGA. Door Z. M. is pensioen verleend aan G. D. Simon, provinciale directeur der directe be lastingen, eu in- en uitgaande regten en ac cijnsen in Friesland ƒ2746. Z. M. heelt tot hoogleeraar in de medi sche iakulleit aan de hoogeschool te Utrecht benoemd dr. A. Gusserow, privaat-docent bij de medische fakulteit der uuiversileit te Berlijn. Men verneemt dat door den minister van binnenlandsche zaken den 22 dezer aan de hh. Holtzmann eu Sieburgh voorloopig koncessie is toegezegd voor den aanleg van de ontworpen NederlandschWestfaalsche spoorweglinie; een berigt voor de Veiuwe en het graafschap Zut- phen van het grootste gewigt, dewijl deze stre ken daardoor met het groole spoorwegnet van Nederland en Pruisen zullen verbonden wor den. (Arnh. Cour. Daar in onderscheiden bladen ongunstige berigten zijn medegedeeld omtrent de verhouding van Pruisen tot Nederland in de zaak van het Hertogdom Limburg, vestigen wij de aandacht op hel onderslaande artikel, voorkomende in de balfofficiele Berhjusche Norddeutsche Allgemeine ZeUung van 25 dezer „In sommige dagbladen wordt het reeds vroeger in omloop gcbragle berigt herhaald, volgens hetwelk in de betrek kingen tusschen de Pruisische en Nederlandsche regeringen eene bedenkeiijke spanning zou ont slaan zijn. Wij willen den oorsprong van zmke geruchten, die te midden der voorbereidselen voor de aanstaande verkiezingen in Nederland herhaald worden en de gemoederen aldaar slechts kunnen verontrusten, niet verder na speuren maar wij zijn lol ons genoegen in slaat het bedoelde berigt voor geheel en al verzonnen te kunnen verklaren. De betrekkingen tusschen Berlijn en 's Gravenhage hebben met opgehouden van den meest voldoenden aard te zijn, en men heeft geene stoornis daarin van eenige zyde te duchten. Men heeft te dezen opzigie inzonderheid gewezen op de betrekking van Limburg lot den voormaligen Duitschen Bond, waarvan de losmaking sedert lang vurig door de Nederlandsche regering gewenscht was. Ons bescheiden oordeel is dat, sedert de Duitsche Bond feilelijk en regtens heeft opgehouden te beslaanook van zelf de banden losgemaakt zijn, die hem gedurende een korten lijd van zijn bestaan met andere staten ofgedee'teu van staten verbonden hebben.” (St. Ct.) Door Z. M. is benoemd [lot ontvanger der indirecte belastingen, in en uitgaande regten en accijnsen te Workum de heer J Kleijnhens, thans op Texel. Z. M. heeft benoemd tot regler-plaatsver. vanger in de arrondissements regtbank te Eind, hoven jhr. rar. A. J. J. van Sasse van Ysselt- advocaat aldaar. Tot leden van de commissie van bestuur van bel Museum van Oudheden in Drenthe zijn door Gedeputeerde Staten benoemd de heeren mr. W. B. S. Boeles, lid der Arrondissements Regtbank te Assen, en G R. W. Kijmmell, archi varis der provincie, welke commissie aldus is lamengesteld; mr, C. W. E Kijmmell, te Roden voorzitter, mr. L Oldenhuis Gratama, onder voorzitter, mr. Boeles, ds Swiers te Havelle, ds. A. L Lesturgeon te Zweelo, ds F. I.ief- tinek te OJoorn, jhr. J. t Hooft van Iddekmge te Paterswolde, leden, G. R. W. Kijmmell, secretaris-penningmeester, hebbende mr. H. J. Smidt, wegens zijn benoeming tot griffier der Staten zijn eervol ontslag bekomen Het getal der gevangenen in het huis van corretie te Hoorn is sedert eenige jaren zoo sterk verminderd, dat men het zonder vergroo- ting op de helft minder kan stellen. Het is nog niet lang geleden dat er meer dan 900 gevangenen warenthans zijn er even 400. Jl. donderdag is bij het Kralingsche Veer te Rotterdam door Z. H. H. prins Alex ander de eerste steen gelegd voor het stoom gemaal voor de droogmaking der plassen in in Schieland. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën en de Commissaris des Konings in Zuidholland woonden de plegligheid bij. De heer Metelerkamp president der commissie voor de droogmaking, hield eene toespraak waar- o_> de jeugdige vorstentelg in eenige hartelijke woorden antwoordde. Z. K 11. werd een al bum aangeboden, waarin de plannen vervat waren. Uit de statisljeke opgaven, den prins aange boden, blijkt o. a., dat voor de droogmaking in Schieland worden aangekocht van 322 eige naren 5431 perceelen, waaronder 156 huizen en schuren, 2461 bunders water, 316 bunders verspreid land, tot eene gezamenlijke opper vlakte van 2927 bunders. Na de droogmaking blijven over ten verkoop 2800 bunders. Het stoomgemaal bestaat uit twee stoom-pomp - werktuigen, ieder van 60 paardekrachten, drij vende vierdubbel werkende zuig- en perspompen rim ADVERTLNT1JSN van 1 tot 4 regels,gewone letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, I Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco 1.90 COUBAtfT \i' 's Gravenhage, 29 Oct.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1