r NIEUW S- EN ADVERTENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN MET ARRONDISSEMENT S I 7 1866. EENENTWINTIGSTE 10 November. I Zaturdag VERGADERING VAN DSN GEMEENTERAAD VAN SNEEK, JAARGANG L. ki mr. I I Groningen den 7 November. Heden ochtend is de hoofdredacteur der Prov. Gr. Cl. voor de correctionele Reglbank verschenen, ter zake van het in die Cour, ge- geplaatste stuk over de handelwijze van prof. van Deen, gedurende het heerschen der cholera te dezer stede. De beer van Deen ontwik kelde de redenen, welke hem aanleiding hadden gegeven, om dat artikel aan te klagen, als voor hem laster bevattende en beieediging en sprak van de gevolgen daarvan bij zijne terugkomst in Groningen ondervonden. De Gedaagde beweerde, dat de bestaande verontwaardiging reeds 6 dagen meer en meer was toegenomeo toen hij het artikel plaatste, zoodat die veront waardiging niet was het gevolg van den inhoud van dat stuk, maar de plaatsing daarvan het gevolg der bestaande verontwaardiging. De Officier van Justitie, na gezegd te hebben dat zich in dit geval vele verzachtende omstan. digheden opdeden, requireerde de schuldigver klaring aan de overtreding van art. 367 en volgenden van het Wetboek van Strafregt en veroordeeling lot gevangenistraf voor den tijd van één tot 14 dagen, in eenzame opsluiting te ondergaan, in eene geldboete van f 0,56 tot f 24,50 en in de kosten van het geding, verhaalbaar bij lijfsdwang, met bepaling, dat in dien de veroordeelde de opgelegde boete binnen twee maanden, nadat hij daartoe zal zijn aan» gemaand, niet betaalt, deze zal worden vervan* gen door eene cellulaire gevangenisstraf van ten minste 1 dag en ten hoogste 7 dagen. De raadsman van den gedaagdejhr. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATÜRDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad f 1.65 buiten de Stad franco f 1.9° 4°. de aangeteekende brieven zijn aan eene gedwongen frankering onderworpen, ten bedrage van hel port als voor gewone gefrankeerde brieven is verschuldigd, en aan een vast regt van 10 cent daarenboven; indien de afzender verlangt dat hem een door geadresseerde te onderteekenen bewijs van de goede ontvangst worde teruggezonden wordt nog buitendien een vast regt van 10 cent ingevorderd; 5° wegens monsters of stalen van koopwa ren wordt bij vooruitbetaling een port van 5 cent per 40 wigtjes geheven; 6°. de gedrukte stukken zijn mede als voren aan een port van 5 cent per 40 wigtjes onder worpen; 7°. de verzending van expresse-brieven voor Hamburg geschiedt tegen betaling van het ge wone briefport, alsmede van een expresse-loon ten bedrage van 20 cent. Door Z. M. is benoemd tot Ridder der orde van de Ned. Leeuw, den heer J. J. L ten Kale te Amsterdam. Door Z. M. zijn benoemd tot burgemeesters der gemeente Sneek H. C. Wouda; der ge meente Gieten, J. Schuramekelelsecretaris dier gemeente. De Hooge Raad der Nederlanden heeft dezer dagen o a. verworpen het beroep in kassatie in.esteld door mr. J. Meinesz Az. te gen een arrest van het hof in Friesland, waar bij hij tot eene maand eenzame opsluiting is veroordeeldter zake van het beleedigen der regtb. te Heerenveen door het in een pleidooi toevoegen der woorden „Wannaar eene zaak zoo partijdig wordt behandeld als thans, dan zeg ik, ongelukkig Nederland!" De Staats Courant deelt heden het volgende mede „Volgens een berigt van Z. M. consul generaal te Londen vervalt op 6 dezer de orde in Counsil van 15 October jl., en wordt zij niet vernieuwd. De invoer van vee uil Friesland en Groningen is dus vrij en, indien de beriglen even gunstig blijven, zuilen geene andere bepalingen worden gemaakt." Door den veetyphus zijn aangetastIn de week van 7 tot 13 October in Zuidholland 775, Ulrecnt 1243, en Noordholland 61, totaal 2079 runderen. In de week van 14 tot 20 October in Zuid hólland 532, Utrecht 1063 en Noordholland 43, totaal 1638 runderen. In de week van 21 lot 27 October in Zuid holland 499, Utrecht 917, Noordholland 70, totaal 1486 runderen. -De haringvangst is dit jaar buitengewoon voorspoedig. Door de Scbevingsche haringvloot beslaande uit 145 pinken, zijn lol nu toe reeds aangebragt 22,115,000 stuks steurharing en MAANDAG DEN 12 NOVEMBER 1866, des voormiddags ten 10 uur. PUNTEN TÉR BEHANDELING. Mededeeling van iugekomene stukken: Voorstel van den Heer Stam tot opheffing van de stedelijke werkinrigting, benevens en daaromtrent ingewonnen berigt van de directie en Stads Alg. Armv. Adres van den Heer G Stockmann om ver gunning tot het plaatsen van droogpalen aan het Bolwerk. Verzoek van den Heer W. Viersen om eer vol ontslag als Leeraar aan de Hoogere Bur gerschool, met berigt van de Commissie van toezigt. Idem van Mejufvrouw L M, van Oudshoorn, als Onderwijzeres in de Meisjesschool met be rigt van de Piaatselijke schoolcommissie. Aanbeveling van een drietal Candidaten ter benoeming van een Leeraar aan de Hoogere Burgerschool in de plaats van den Heer Mr. de Sain. Adres van II Ze'le en J B Wielenga om trent de weder inhuring van de door hun be- woonde huizen Adres van J. II. Keulen om hem onder de hand te verpachten een perceel land door hem thans gebruikt 2 k s a m Men verneemt dat van wegé het ministerie van oorlog te Maastricht aanschrijving is ont vangen om hei krijgsmaleriëel der vesting voor en na te ontruimen, daar de vesting geheel zal ontwapend worden, en dat een groot ge deelte van het garnizoen, bepaaldelijk de artil lerie, in het voorjaar van daar en uit de ves ting Venlo zal worden weggenomen. Door den minister van financiën is bekend gemaakt, dat krachtens het onlangs tusschen Nederland en Hamburg gesloten, met 1 Novem ber jl in werking getreden postverdrag, om trent de verzending der korrespondentie naar en uil Hamburg de navolgende bepalingen gel dende zijn 1°. het enkel port naar den maatstaf van 15 wigtjes van een gefraokeerden voor Hamburg bestemden brief bedraagt 20 cent;. 2°. liet enkel port als voren van een onge- frankeeiden brief uit Hamburg herkomstig be bedraagt 25 cent;. 3°. een ontoereikend met postzegels gefran keerde brief wordt met een port als voor on gefrankeerde brieven belast behoud ns echter dat de waarde der postzegels in mindering daarvan zal strekken. ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels, gewona letter 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents behalve 35 Cents Zegelregt voor iedere plaatsing, 490 */2 ton pekelharing, alzoo 10,398,000 stuks meer dan in 1865, toen er zooveel stof lot tevredenheid over de haringvangst was. Voor eenige jaren werd de dochter van zekeren Smit, destijds 13 jaren oud, door de regtbank, wegens zakrollerij, voor den tijd van twee jaren en vijf maanden naar een verbeterhuis gezonden. In de maand April van dit jaar werd dat meisje uil hel geslicht te Montfoort ontslagen en toen keerde zij naar haren thans te Kampen wonenden vader terug. In den laatsten lijd trok het wederom de aan dacht dat op de weekmarkt te Kampen on derscheidene personen van hun geld of hunne portemonaie werden beroofd, en weldra ont dekte men, dat het bedoelde meisje in het verbeterhuis haar oud handwerk nog niet had verleerd. Zij is jl. Zalurdag in hechtenis ge nomen en naar het huis van verzekering over- gebragt. Zij zal waarschijnlijk nu eene sterkere proef tot hare verbetering moeten ondergaan. LEIDEN, 7 Nov. Heden is alhier na verdediging van stellingen tot doctor in de heelkunde bevorderd de hr. S. R. Hermanides, med. et art. obst. doctor, geboren te Hooge- woud. Biimlimniimiii SNEEKER COURANT.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1866 | | pagina 1