Woensdag 18 Maart. MMS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR DE STAD EX HET ARRONDISSEMENT SNEER. B 1 N N ENLAM 1). i cj DRIE-Ë^-TWIKTIQSTÈ JAARG.4NG ÏST0.23 I f1 a e 1 STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Zitting van 14 Maart. In de zitting der Tweede Kamer van heden zijn de heeren van Lith de Jeude en Reorders béëedigd en hebben zij zitting genomen. De minister van buitenlandsche zakeh heeft eên bundel diplomatieke stukken overgelegd be trekkelijk de Luxemburgsche kwestie én voor elk lid een gedrukt exemplaar ter beschikking gesteld. De Kamer zelve heeft bij stemming eene commissie tot onderzoek benoemd, bestaan de uit de heeren Thorbecke J. K.van Goltstein, Rochussen, van der Maesen de Sombreff en Heemskerk. Daarna is de vergadering geschei den. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATURDAGS. Abonnementsprijs franco ƒ1.90. ADVER1ENTIËN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Gents •Zegelregt voor 11 1 en onder zijne leiding de vergelijkende ontleed kunde beoefende; ook de lessen van Straus Dürck- heim woonde hij aldaar bij. In 1824 in het vaderland teruggekeerd werd hij na twee jaren als med. doctor te Rotterdam gepraktiseerd te hebben tot buitengewoon hoogleeraar aan de Leidsche hoogeschool benoemd. Hij aanvaardde 2jim ambt den 29 April 1827 met eene oratie. Het was toendat hij een aanvang maakte met het schrijven van zijn Handboek der Dier kunde dat van 1827 tot 1833 uitgegeven werd; en het is dit Werk dat zijn naam door geheel Europa bekend deed worden. Eerst verscheen een Hoogduitscheen later eene Engelsche ver taling er van. Twee meer populaire werken, door hem uit gegeven,, zijn de Beknopte handleiding tot de I van het dierenrijk (la ter omgewerkt en voor het middelbaar onder wijs ingerigt onder den titel van Leesboek der Dierkunde) en een werk Ove'r de natuurlijke geschiedenis van het dierenrijk, als 3de deel der nieuwe uitgave van UilkenS, Volmaaktheden van dén Schepper. In 1834 werd dóór van der Hoeven met den heer W. H. de Vriese het Tijdschrift voor natuurlijke geschiedenis en physiologic opgerigtwaarin vele zeer belangrij ke opstellen van zijne hand verschenen; 12jaar- gangén zagen er vah het licht. Persoonlijk bezócht hij meermalen de voor naamste wetenschappelijke steden en woonde zoowel Jde vergaderingen der British Association als die der Duitsche naturalisten verscheidene malen bij. Hij was bemind bij ieder die hem kende om zijn edel hart, en zijn waarlijk vroom gemoed. Tot op het laatste van zijn leven bleef hij werk zaam. Terwijl hij reeds zijn einde voelde nade ren wijdde hij nog zijne zorgen aan het in orde brengen der nieuwe uitgave van zijn Leerboek der Dierkunde. De vórige week, toen hij het verbeterde proef blad teruggaf, voegde hij er bij »Dit zal het laatste wel zijn 1” Men schrijft üit ’s Hage aan de Arnh. Ct. Heden Zaturdag zullen de stukken inkomen die door den heer van Züylen zijn toegezegd. De discussie daarovei- Zal denkelijk Dingsdag aan vangen. Eene geheele week is weer nutteloos voorbijgegaan. De kamer heeft zich bezig ge houden met het onderzoeken van wëts-ontwerpen, dié misschien nooit aan de orde zullen worden gestéld. De schuld dier vertraging ligt uitslui tend bij de regeringdie reeds voorlang zod zij om haar eigen brieven aan de kamer mede te deelen permissie méént te moeten vragen van vreemde regeringen daartoe de noodige stap pen had kunnen doen. Men spreekt wel eens Van vertraging door de vertegenwoordiging ver oorzaakt en het kan zijn, dat tot dit verwijt soms eénigen grond bestaatzeker zal die ver traging daar de meeste leden steeds naar huis verlangen dan toch Wel altijd onwille keurig on onschuldig zijn. Maar dit ministerie De minister van financiën heeft in de Staats Courant ter algemeene kennis gebragt dat c~ blijkens eene mededeeling der Belgische postad ministratie eene geregelde maandelijksche dienst van paketbooten zal in werking komen, tusschen Ostende ter eene en Rio-Janeiro, Montevideo en Buenos-Ayres ten andere zijde. liet vertrek uit Ostende is op den 16 van elke maand bepaald te beginnen met den 16 dezer, eh dat üit Bue nos Ayres, Montivideo eh Rio-Janeiró respectie velijk den 1, 3 en 10 van elke maand. Er bestaat gelegenheid om niet bovengemelde paketbooten brievengedrukte stukken en mon sters of stalen van koopwaren uit Nederland naar BraziliëUruguay en de Argentijnsche republiek te verzendenop de volgende voorwaarden 1°. Brazilië. Het port der brieven bedraagt 55 cents per 10 wigtjes tot de plaats van be stemming; dat der gedrukte stukken 6 cent per 50 wigtjes, en dat der monsters of stalen van koopwaren 25 cents per 120 wigtjes 2°. Uruguay en de Argentijnsche Republiek. Het port der brieven tot de haven van ontsche ping bedraagt 45 cents per 10 wigtjesen dat der gedrukte stukken en monsters als hierboven ten aanzien van Brazilië is bepaald. De brieven en verdere stukken bestemd om met deze paketbooten te worden verzonden, behóoren met het opschrift «via Ostènde” óf dergelijke voorzien te sijn. De minister van binnenl. zaken heeft zich Zondag j. 1. naar Genemuiden begevenom op de plaats zelve de uitgebreidheid van de ramp welke dié gemeente getroffen heeftop te ne men. He diplomatieke bescheiden betreffende de Limburg-Luxenburgsche aangelegenheden ,1866 1867 zijn te beginnen met heden, Maandag 16 Maartaan dé Algemeene landsdrukkerij ver krijgbaar géstéld tegen ƒ0,60. Het studentenkorps te Delft heeft besloten de reuniefeestén in Julij bij gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het korps te houden, té vieren door het geven van een groot muziek feest. voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad --voor eiken regel daarenboven 10 Gents, behalve 35 Gents iedere plaatsing. Alle brieven en stukken, de uitgave of redactie betreffendegelieve men franco toe te zenden aan den Uitgever. Wij meenen de aandacht der heeren ree kers en gezagvoerders te moeten vestigen op de hier onder volgende publikatie, afgekondigd door het ministerie van marine en van koloniën in Franklijk Parijs 5 Maart. «Het Algemeen Seinboek voor alle natiën is internationaal geworden. Het is het eenige er kende officieel middel der kommunikafie tusschen de oorlog- en koopvaardijschepen der natiën waarvan de vertaling is aanbevolenals Frank rijk Engeland DenemarkenNederland Zwe den Rusland, BelgieGriekenland, Italië, Pruisen, Mecklenburg, Spanje en Portugal. Verscheidene vah deze natiën hebben het ge bruik van ieder ander seinboek aan boord van hunné schepen verboden. Dé signalen van het _v„ Internationale Seinboek worden uitsluitend ge- natuurlijke geschiedenis brulkt voor het overbrengen van berigten, welke de schepen aan de seinkantóreri, die op de kus- eiten van Frankrijk en Portugal zijn gevestigd, rigten. Signaalstatibris zijn opgerigt in Engeland op dé hier nader aangewezen plaatsen, als Praw- le Point, Deal, Dover, Dungeness, Galdy, Is land Yarmouth (Isle of Wight)Flambórough HeadBridlington en Yarmouth (Norfolk). «Meerdere stations zullen nu in korten tijd opgerigt wordën, waarvan mededeeling zal wor den gedaan in de Shipping Mercantile Gazet te. Aan deze stations wordt alleen nota geno men van de signalen van het seinboek. Geen andére wijze van seinen wórdt beantwoord. «Krachtens eene ministeriële circulaire dd. 12 October 1867is de kennis van het gébruik van de seinenvoorgeschreven in dit seinboek een vereischte voor hen die examen willen afleggen voor de zeevaart.” In de Kamper Courant van Zondag 15 Maart leest men onder de gemengde berigten «In het Engelsch leger neemt de dronkenschap schrikbarend toezoodat Sir Trevelyan er op aandringt de onverbeterlijke dronkenlappen uit de dienst te jagen. De Haarlemmers hebben Meester Daniel Koorders tot hun afgevaardigde in de Tweede Kamer gekozen.” Omtrent den jl. Dingsdag te Leiden over leden hoogleeraar Jan van der Hoeven geeft het Leidsche Dagblad o. a. de volgende mededeelin- gen Den 9 February 1801 te Rotterdam geboren was hij de jongste van vier broeders waarvan driédóór de zorgen van hunnen stiefvader den heer Pruys, voor de studie werden opge leid. Zijn oudste broeder de hoogleer Pruys van van der Hoeven is dé nu nog eenig overgeblevene van deze drie prof. Des Amorie van der Hoe ven ging de béide broeders Voor. In 1819 vertrok hij naaf de Leidsche hoöge- scho’ol; hij werd in 1822bevorderd tot doctor in de philosophicen in 1824 tot doctor in de geneeskunde. Drié maal werd hij wegens het beantwoorden eener prijsvraag bekroond. Na het verlaten der hoogeschool bezocht van der Hoeven Parijs, waar hij Cuvier leerde' kennen SNEEKER I 7 3 S n i. COURANT. 1 w Ka 3 d

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1