28 Maart. Zaturdag MEWS- EN ADVERTENTIE-BLAD VOOR BE STAB EN 1ST ARRONDISSEMENT SNEER. B 1 N N E N L A N D. II i DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG No. 36 1868. X B MEEKER iedere plaatsing. Alle brieven en stukken, de uitgave oredactie betreffende, gelieve op van Z. M. heeft de heeren T. W. HepnerT. de Groof, A. Bauer en L. von toegelatenrespektievelijk den Noord-Duitschen als kónsuls van dien De uitslag der motie van den heer Blussé is geweest als volgt Voor de heeren Blom, de Biéberstein Hingst Wijbenga Sloet van Eek Eerstens van de Putte Geertsema de Roo j Godefroi Storm GuljéDumbarPeypers van Pelden t Viru- I Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS franco ƒ1.90. ADVERTENTIËN van Zegelregt voor i KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK maken hiermede bekenddat voorloopig is vastgesteld het Kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente over het dienstjaar 1868, en dat het van af heden ge durende 14 dagen ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zal worden nederge- legd. En zal hiervan afkondiging geschieden waar het behoort en geplaatst in de Sneeker Courant. Sneek den 21 Maart 1868. Burgemeester en Wethouders Voornoemd HAMERSTER DIJKSTRA. De Secretaris G. J. PRUIM. kassar. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van de belanghebbenden 1°. Tot opleiding voor telegrafist bij de dienst van den rijkstelegraaf zullen na vergelijkend on derzoek ongeveer twintig leerlingen worden toe gelaten om te Amsterdam onderrigt te ontvan gen. 2°. De leerlingen genieten een bezoldiging van f l daagsen kunnenna voldoende blijken van geschiktheid gegeven te hebben dingen daar de betrekking van telegrafist 3e kl. op eene jaarwed de van 800. 3°. Voor het vergelijkend onderzoek, om als leerling te worden toegelaten moet men zich ui terlijk den 25 Junij 1868 bij het departement van binnenlandsche, zaken hebben aangemeld met een op zegel geschreven adres bevattende naauwkeu- rige opgaaf van naam, voornamen en woonplaats. Gelijktijdig moeten werden overgelegd bewijs stukken waaruit blijktdat men is a. Neder lander en geboren in een der jaren 1838 tot 1850 mgeslotenb. van een gezond ligchaamsgestel en zonder gebreken met name doofheid en bijzien- heidvolgens schriftelijke verklaring na den 1 April 1868 afgegeven door een erkend genees heer wiens handteekening door het gemeente bestuur zijner woonplaats gewaarmerkt is c. van onberispelijk gedrag volgens schriftelijke verkla ring na den 1 April 1868 afgegeven door of van wege het gemeentebestuur van des verzoe kers vaste woonplaats. 4°. Het vergelijkend onderzoek waartoe de belanghebbenden nader worden opgeroepen zal plaats hebben te ’s Gravenhage en aanvangen op den 13 Julij 1868. 5°. De mededingenden moeten bewijzen er varen te zijn in a. het schrijven van goed lees baar geschriftb. de Nederlandsche Hoogduit- sche, Engelsche en Fransche talenc. het over brengen van opstellen uit de Nederlandsche taal in de drie vreemde talen d. de beginselen der cijferkunst met de leer der evenredigheden die der gewone en tiendeelige breukende kennis der Nederlandsche maten en gewigten en het re kenen zonder feilen e. de eerste beginselen der stel- en meetkunstde eerste gronden van het lijnteekenen. 6°. De adressenom tot het vergelijkend onderzoek te worden toegelatenworden buiten beschikking gehouden zoo zij óf als ongezegeld vallen in de termen van art. 8 der wet van 3 October 1843 (Staatsblad n°. 47), óf verzoeken behelzen om ontheven te worden van één of meer bepalingen, hierboven onder 3 en 5 aan gewezen hetzij nopens de grenzen van den leef tijd hetzij betreffende de vakken waarvan de kennis wordt verlangd. 7°. Personen, vroeger vergelijkend onderzocht, doch dp wie toen de' keuze niet is gevallen, moe ten zichzoo zij tot het aanstaande onderzoek wenschen ie worden toegelaten, daartoe op nieuw bij gezegeld verzoekschrift aanmelden, met over leg derzooveel hoodig aangevulde bewijsstuk- ly Bots Reindersvan Blomvan der Mae- sen Dam Kerkwijk Moens van dér Linden Thorbecke CornelisDullêrt Heemskerk, Jor.ck- bloetde Bruyn Kops Pikker Blussé Grata- ma van Beyma Renting van Bosse Wester- hoff en Heydenryck. Tegen de heeren Hoffman Nierstrasz Pijn appel Insinger van Golsteinvan Wasse- naervan der Does, TV. van Golstein, Foreest, Kemper de Brauw Hardenbvoek Gefken Verheijen Simons Bergmann Radiussen Kien Smitzvan Voorthuyzen Casembrqot van Nispen Borret, Koorders Begram van Naamenvan Sijpesteyn Vader van Kuyk van der HuchtTaetsKalffHaffmans en de Voorzitter. Afwezig de heer Lidth de Jeude en eene plaats vakant door het overlijden van den heer Zylker. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben den 25 dezer een aanvang gemaakt met het onderzoek der ontwerpen van wet uitmakende de stsatsbegrooting voor den jare 1868. Het Staatsblad n°. 29 bevat het koninklijk besluit van 28 February 1868, bepalende de plaatsing in het Staatsblad van het tusschen Nederland en Zweden op den 11 Jan. 1868 te 's Gravenhage gesloten postverdrag. Bij Koninklijk besluit van 8 Maart jl. is een besluit bekrachtigd van Gedeputeerde Staten van Gelderiand weigerende de toelating van 3 tot leden van den gemeenteraad van Zelhem ver kozen personen omdat gebleken is »dat op de de kiezers door de beide partijen, die by de ver kiezing optraden, eene sterke pressie is uitgeoe fend dat bedreigingen aan kiezers gedaan zijn om voor dezen of genen te doen stemmen en lieden op den weg naar de stembus gesteld zijn, die de kiezers aanhielden om hunne briefjes na te zien of in te vullen en dat door deze han delingen de vrijheid der verkiezing verloren ging en onder zulke omstandigheden geene zekerheid bestaatdat de uitslag der verkiezing zoo als die door het stembureau werd geconstateerd inderdaad de uitdrukking van den wil der kie zers is.” Naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van 22 dezerno. 10 wordt het schroefstcomschip de Amstel liggende te Eellevoetsluis met 1 April a. s. Kust van dragen aan W. Bungè j L. Abercron erkend en als konsul-generaal van Bond te Amsterdamen Bond te RotterdamVlissingenBatavia en Ma- STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van 24 Maart. In de zitting dér Tweede Kamer van heden is beraadslaagd over het voorstel van den heer de Bosch Kemperom een adres aan den Koning aan te bieden. Het voorstel werd bestreden door de heeren J. K. van GoltsteinTV. van Goltsteinvan der Linden Storm van ’s Gravesande Saaij- mans Vader van Beijma thoe Kingma, Gefken en Dam. De heer de Bosch Kemper verdedigde het. In stemming gebragt, werd het verworpen met 69 tegen 3 stemmen. Vóór hebben gestemd de heeren de Bosch Kempervan Foreest en Kien. Morgen zullen de afdeelingen vergaderenom de Staatsbegrooting voor 1868 te onderzoeken. Zitting van 26 Maart. In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot wijzi ging der begroeting voor Nederlandsch Indie over 1867. Uitgebragtzijn de eindrapporten over de wets ontwerpen tot definitieve vaststelling der begroe ting en vooi’ de departementen van buitenlandsche zaken en van justitiedienst 1868. De dag der beraadslaging daarvoor zal nader worden bepaald. Tegen Zaturdag zijn eenige wetsontwerpen van minder aanbelang aan de orde gesteld. Rapporteurs voor de begrooting van buitenl. zaken zijn de heeren van der LindenDam Gefken, W. van Golstein en Godefroi. -- - 'Tl .23 en ZATURDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is Linnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad 1 tot 4 regels, gewone letter, 4;) Cents, voor eiken regel larénboven 10 Gents, behalve 35 Cents - - - -• men franco toe te zenden aan den Uitgever. in dienst gesteldmet bestemming naar de Guinea en het bevel daarover opge- den luitenant ter zee le kl. J. B. Everwijn. Voorts worden met genoemd tijdstip op dien bodem geplaatst de luitenants ter zee 2e kl. P. Wittop KoningP. J. ZaalJ. G. A. Wisselde officier van gezondheid 3e kl. C. Enthoven, en de officier van adm. 3e kl. H. Kits van Heyningen. (St. Ct.) COBRA M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1