25 Juli. Zaterdag MEWS- EN ADVERTENTIE-BIAD VOOR DE STAD EN DET ARRONDISSEMENT SNEER. BINNENL A D. I I I DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG No. 60 I. I VERGADERING van den Gemeente-raad van Sneek. ssflHB 51 r* COURANT SNEEKER O P zonder verwijl moest Directeur vatl T Stads g aan I i i franco ƒ1.90. ADVERTENTIËN Zegelrecht voor i en Weth. aangaande I Bij Koninklijk besluit is tot rehtor-maghificus aan de hoogeschool te Gronmgen voor het acade- mie-jaar 18681869, benoemd de hoogleeraar W. Hecker. Bij koninklijk besluit van 18 dezer is be noemd tot raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland (in plaats van mr. F. G. R. H. van Lilaar, thans minister van justitie) de heer mr. J. J. vanMeerbeke, subs-offi. van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam, en tot laatstgemelde betrekking de heer mr. H. J. Kist, thans substituut-officier van justitie bij de arron dissements-rechtbank te Tiel. Z. M. heeft mr. E. J. A. grave van Bylandt, op zijn verzoekeervol ontslagen als ’s könings commissaris in de provincie Overijssel, onder dankbetuiging voor de vele door hem den lande bewezeh diensten. Dinsdag jl. heeft de Eerste Kamer eene zitting gehouden, waarin mededeeling werd ge daan dat ingekomen is het wets-ontwerp tot be krachtiging der overeenkomst tot wijziging der concessie voor het kanaal ter verbinding van de Noord- en Zuiderzee. Verzonden naar de af- deelingen. In de zitting van de Eerste Kamer der Sta ten Generaal van Donderdag jl. heeft de heer Cremers van dn minister van binnenlandsche zaken inlichtingen gewenscht omtrent de onder geheimhouding overgelegde stukken betreffende het wetsontwerp van het kanaal ter verbinding der Noord- en Zuiderzeeomtrent welk wetsont werp het verslag der commissie van rapporteurs gereed is. Detainer ging dien tengevolge over in comité- generaal. Daarna isop voorstel van den voorzitter de openbare beraadslaging over dat wetsontwerp be paald in ee e Zaterdag voormiddag te 11 uurte houdene zitting. De rekening der ontvangsten en uitgaven van het Nederlandsche Zendeling-Genootschap te Rotterdam over 1867 sluit met een nadeelig sal do van circa 25,000. De hitte heelt op veel punten menschenle- vens gekost. Te Schiedam bezweek een man in de fabriek van de heeren Bertelste 's Hage viel een oud man en te Arnhem een arbeider op de Velper steenstraat dood nederte Geervliet viel een bejaard man door de hitte doodte Hoogkeppel is een arbeider onder het maaien van rogge bezweken. In den avond van Zondag 12 Juli jl. is te Elspeet eene verschikkelijke misdaad gepleegd. Twee jongens hebben op den openbaren weg een moordaanslag begaan op den persoon van Gerrit van Milligenin de buurtschap Uddel woonachtig. Zij zouden hem vermoord hebben, waren zij niet in hunne dolle woede gestuit; het geschreeuw der koeijen van een nabijzijnd buis maakte de bewoners wakkerdieopgestaan en Zaterdag den 25 Juli 1868, des voormiddags te 10 uur. PUNTEN TER BEHANDELING: 1. Resumtie der notulen. 2. Missive van den heer H. Joustrahouden de bericht van aanneming der benoeming tot Wethouder. 3. Rapport van de Commissie ad hoe aan gaande een adres van F. Swart, houdende ver zoek om wijziging van Artikelen der Politie verordening die voor het bouwen van woningen voorschriften stellenen om afstand van Stads- gronden op een adres van de Bouwvereeniging alhier mede om wijziging der bedoelde Artike len verzoekendevoorstel van B. en W. desbe treffende. 4. Adres van de Wed. P. W. Terpstrdbe trekkelijk afstand van grond voor het bouwen van woningen. 5. Voorstel van B. en W. aangaande den aan voer van drinkwater van gemeentewege. 6. Verzoek van den heer A. Moensom eer vol ontslag als lid van Collegie van Curatoren en de PI. Schoolcommissie. 7. Voorstel van Burgm. de Fransche meisjesschool. 8. Dito naar aanleiding van een schrijven van de PI. Schoolcommissie, aangaande de Bewaar school. 9. Benoeming van een 3e Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 10. Idem van een Werkhuis. 11. Aanvulling van de Commissie voor Stra ten en Wallen. 12. Vaststelling van een dubbeltal ter benoe ming van een leeraar in moderne talen enz. de Latijnsche School. 13. Benoeming van Commissien van de be groetingen en rekeningen over 1868/69. 14. Verzoek van de bestuurders van 'tSied- sma fonds om als zoodanig te worden ontslagen en gedechargeerd. 15. Voorstel tot benoeming van een commis sie tot het herzien van de verordening op den hoofdelijken omslag. 16. Rapport van de Commissie voor de Reke ningen op de rekening en verantwoording van de Stads Algemeene Armenadministratie, dienst 1867. 17. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van den aankoop eener boekenkast, door de Ka mer van Koophandel. 18. Missive geleidene de rekening eh verant woording over het eerste halfjaar in 1868 en de begroeting over 1868/69, van de Stedelijke muziekschool. 19. Procesverbaal van verificatie der gemeen tekas. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Gents, voor eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents iedere plaatsing. Alle brieven en stukken, de uitgave of redactie betreffende, gelieve men franco toe te zenden aan den Uitgever. naar buiten gegaan zijnde, aan hunnen snooden toeleg een einde maaktenwant zij namen nu in allerijl de vlucht. De verslagene is zoodanigaan hoofdhals en armen verwonddat men aan vankelijk voor zijn leven vreesde en het ook met hem wellicht zoude gedaan geweest zijnzoo hem niet spoedig geneeskundige hulp ware toe gediend. Op vijf, zes plaatsen lagen ontzettende plassen bloed. De zaak is reeds in handen der justitie overgegeven. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat eene vrouw te Rotterdam na ten vorigen jare in October bevallen te zijn aan tweelingen Maandag avond jl. weder tweelingen heeft ter wereld gebracht, in de zevende maand harer zwangerschap. In tien maanden tijd heeft dus deze vrouw aan haren gelukkigen echtgenoot vier kinderen geschonken. £)e gemeenteraad té Maastricht heeft met 17 tegen 3 stemmen het tweede adres van Z. M. den Koning aangenomen, waarbij de onwettigheid wordt betoogd van de gelijktijdige oproeping der 10 seriën 185968 voor de dd. schutterij. Te Gouda is hij de schietoefeningen der militairen een van dezedie bij de schijf was geplaatstdoor een schot in den linkerarm ge troffen, zoodat die arm worden geamputeerd. Van den onlangs overledene Bisschep van Breda verhaalt men het volgende staaltje van bonnè humeur en menschlievenheid. Men melde hem op zekeren dagdat eene vrouwbuiten aan de deur, om eene aalmoes vroegs «Hoe oud is zij vroeg de Bisschops «Ik dénk wel een goede zeventig.” Én ziet er nog at arm uit?” «Owat dat betreftze ziet er uit alsof ze in geen acht dagen gegeten had.” Geef haar een rijksdaalder.” «Is dat niet wat veel het is eene Jodin!” «Wat, een Jodin?” «He- laasja 11” »Zoo dat is een gansch ande re zaak geef haar tien gulden; zij ver dient dat voor het vertrouwen dat zij in mij stel de door zich tot mij te wenden.” Kladderadatsch weet waarom in de pause lijke bulle, bëtreffendé het op 8 December 1869 te openen oecumenisch conciliede Katholieke souvereinen niet uitgenoodigd zijn tot bijwoning van de kerkvergadering. Die uitnoodigingen vol gen later, want, «daar wij thans,” zegt genoemd blad, «leven in een tijd van plotselinge troon- veranderingënwil men op het vatikaanter besparing van briefporteerst afwachten welke van die souvereinen op bedoeld tijdstip nog in actieve dienst zijn.” Men schrijft uit Zwolle 20 Juli: «Eergisteren is een arbeider te dezer stede die gedurende eenige uren met zijne makkers aan het lossen en zolderen van graan bezig was, nadat hij reeds herhaalde malen over de druk kende warmte klaagde, bewusteloos nedergeval- len. Een zijner medearbeiders, in de meening al zeer goed te handelen, wierp hem een glas ijskoud bier in de keel. Hij kwam daarop tot bewustzijn, maar werd koud als een doodekreeg

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1