W(oensdag MEliWS- Rfl ADWifflNTIHLAD VOOR DE STA» Efl HET ARRONDISSEMENT SNEEK.. Paardenmarkt B 1 N N E N L A N D. 4 ■C.J DRIE-EN-TWINTXGSTE JAARGANG VERGADE R1AG van den Gemeente-raad van Sneek op Zaterdag den 12 September 1868. des voormiddags ten 10 uur. I I De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEKmaken hiermede bekenddat de najaars PAARDEN- ss*» MARKT, dit jaar zal plaats hebben, °p Woensdag den 16 September e. k. Burgemeester en Wethouders Voornoemd H. JOUST RA, L. B. De Secretaris G. J. PRUIM. van een lid van ’t Gollegie van KENNIS GE VIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEKmaken bekend dat op de Secretarie dezer gemeente, gedurende 14 dagen, te begin nen met hedenvoor een’ ieder ter lezing is ne- dergelégd en in afschrift tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar wordt gesteldde aan den Raad aangebodene Gemeènte-begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor den jare 186.). Sneek den 2 September 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd II. JOUSTRA L. B. De Secretaris, G. J. PRUIM. daar over te gaan op Zr. Ms. schroefstoomboot- schip de Amstelwordt hij door den luitenant ter zee der 2e klasse J. H. Benthem R.eddin- gius vervangen aan boord van Zr. Ms. rader- stoomschip de Valkwaarop hij thans is die nende. De plaatsing met den 16 dezer op Zr. Ms. raderstoomschip de Valk van den luit, ter zee 2e kl. J. II. Benthem Reddingius is ingetrokken. Den 31 Augustus 1868 is te Berlijn uit gewisseld de acte van bekrachtiging op de over eenkomst tot wijziging van vroegere grensverdra gen den 25 September 1867 tusschen Neder land en Pruisen gesloten. Als een gevolg der onlangs gemaakte aan merkingen door eenige leden van de tweede ka mer der staten-generaalbetreffende de karige be zoldiging der militaire apothekers verneemt men dat op de staatsbegrooting voor het volgende dienstjaar f 9000 méér zal worden uitgetrokken, om te dienen tot de bedoelde traktementsver- hooging. Naar men verneemt zijn de ontwerpen der staatsbegrooting voor 1869 door de regeering in gereedheid gebracht, en zullen zij spoedig na de opening van de vergadering der Staten-Generaal worden aangeboden. Amst. Ct. II. M. de Koningin heeft een prachtig zil veren theeservies aangekochtom Ie dienen als prijs bij de scherpschuiters-wedstrijddie van wege de Nederlandsche weerbaarheidsbond in het laatst dezer maand te ’s Gravenhage zal ge houden worden. Het volgend allertreurigst ongeluk wekt te ’s Hertogenbosch algemeene deelneming. De echt genoot van den heer M. zou Donderdag met ha re kinderen den middag in het naburige dorpje den Dungen gaan doorbrengenhoofdzakelijk ter viering van den verjaardag van haar jongste zoont je. Daartoe werd zij met een meijerijsch voer tuig afgehaald. Door eene beweging, die het knaapje met de parasol zijner moeder maakte, geraakte het paard op holmet het ijzingwek kende gevolgdat eerst de voermandie van het rijtuig sprong om het paaid tegen te houden, onder de wielen geraakte, vervolgens de 8-jari- ge knaap van het rijtuig werd geworpen en de radelooze moeder haar kind naspringende even eens een wiel over het rechterbeen kreegdat daardoor verbrijzeld werd, terwijl de andere twee kinderen en eene vriendin der moedernog een eind weegs door het hollende paard voortgesleept, door onverwachte hulp gered werden. Het knaap je heeft bij dit ongeval het leven verloren. De toestand der moeder is allerhachelijkst en de voerman verkeert in levensgevaar. Men had Vrijdag avond te Moergestel een bijzonder geval. Ten 9 ure kwam er een rijtuig, waarin zat een heer gewapend met een schop ten einde aldaar op het kerkhof opgravingen te doen. Doch hierin werd hij door eenige inge zetenen verhinderdI over den kerkhofmuur spoedde zich naar de herberg, waar het rijtuig was uitgespannen, en •Wi Z. M. heeft tot kornmandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw bevorderd den heer dr. G. B. Tilanus hoogleeraar te Amsterdam, ridder dier orde, als waterschout te Zwolle. Ten gevolge der aan den luitenant ter zee der 2e klasse G. van Herwaarden aangewezen bestemming naar de kust van Guineaom al- PUNTEN TER BEHANDELING: 1. Resumtie der notulen. 2. Opmaking van een dubbeltal ter latere be noeming van een lid der Plaatselijke Schoolcom- m ssie. 3. Benoeming Curatoren. 4. Missive van de Plaalselijke Schoolcommis sie met herhaald verzoek om verbooging van de jaarwedde van K. Putto, kweekelinge aan de be waarschool 5. Aanbieding der gemeënte-rekening over 1867. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad 1.65, buiten de Stad franco ƒ1.90. ADVERTENTIJËN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Gents, voor eiken regel daarenboven 10 Gentsbehalve 35 Gents Zegelrecht voor iedere plaatsing. Alle brieven en stukken, de uitgave of redactie betreffende, gelieve men franco toe te zenden aan den Uitgever. vertrok naar Oisterwijk. Aldaar was hij per spoor aangekomen had verteld naar Moergestel te moeten, en dat. als bij terug kwam, hij dan rijk zou zijn. Heden nacht waren de maréchau- sées van Tilburg reeds in Oisterwijk, om onder zoek te doen; toen vertelde hij dat zijn broeder als fourier in een van de revolutiejaren te Moer gestel overleden was, dat die hem als geest ver schenen was, en hij verpligt was diens gebeente aldaar op te graven en mede naar zijn woon plaats Antwerpen te nemen. Hij is onder gelei de der politie naar Antwerpen geëxpedieerd. Men had met een krankzinnige te doen. Donderdag morgen is in Siebengewald, ge meente Bergen, op Nederlandsch grondgebied, een ergelijk tooneel voorgevallen. De herbergier Planken, de veldwachter Hendrik Ruhl uit de Pruisische gemeente Huirn, en de landbouwers Hegerath en Hoenings, vermaakten zich met kaartspelen. Na eenigen tijd ontstond er twist tusschen hen, waarop genoemde veldwachter den herbergier Planken vastgreep, mishandelde en met zijn sabel een hevigen houw en zware ver wonding op het hoofd toebracht; hiermee niet te vredenstak hij zijn sabel den landbouwer He gerath in den buik, die kort daarna aan zijne wonden overleeden ging toen naar buiten waar hij zekeren Koenen aanviel en met zijn sa bel vele verwondingen toebracht. Gelukkig is de moordenaar op Pruisisch grondgebieddoor toe doen van den wachtmeester der maréchausées te Gennep, aangehouden geworden. Eenige dagen geleden wilde een jufvrouw te Zwolle het gaslicht in haren winkel ontsteken en gelastte een barer kinderen de gaskraan open te draaiendaar het kind echter den sleutel niet kon vindenkwam de jufvrouw met een licht ten einde er naar te zoekentoen eensklaps eene dikke gasvlam haar in het aangezicht sloeg en zich ter volle hoogte van den winkel verhief, bij het zien waarvan zij bewuste'oos nederzeeg. Ge lukkig was de man des huizes op zjjn stoep en daai’ deze beraden genoeg was de oorzaak der schrikwekkende gasontwikkeling te begrijpen, als mede wat daartegen gedaan kon worden, tastte hij door de vlam en sloot diédoor de hoofd- gaspijp te dekkenaf. Door deze tegenwoordig heid van geest is een groot onheil van die stad afgewenddewijl het huiswaarin gemeld voor val plaats had, in het midden er van gelegen is. De correspondent van het Utr. Dagbl., te Meppel, deelt mede, dat de heer J. H. de V., algemeen boekhouder bij de maatschappij van wel dadigheid te Frederiksoord, beschuldigd wordt van handelingenzeer ten nadeele van bedoelde maatschappij, waardoor hij zeker niet alleen uit zijne belangrijke betrekking zal worden ontsla gen, maar, naar men verneemt, bovendien on getwijfeld in handen van den rechter zal worden overgeleverd. In de Gron. Ct. leest men Ware van toen sprong hij in aller ijl j Lennep in leven en gezond geweest bij de by— eenkomst van het Haagsche congresdan zou hij de man zijn geweest'om de Haagsche rege- SHEERER J li I r<Jf\ -• n rmn"—' wwwmwm. iiwuiii,,-l..jlaiiww-w-t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1