Zaterdag 5 December. NIECWS- EN ADVERTENTJE-BLAD VOOR DE STAD EN HET ARRONDISSEMENT SNEER. BINNENLAND. DRIE-EN-TWIXTIGSTE JAARGANG 1868. i I. 9 it I' 1' STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. 7 L met !S om- De heer Cremers is s r 9 J» eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents men franco toe te zenden aan den Uitgever. Zitting van Dinsdag 1 Dcc. In de zitting van heden zijn achtereenvolgens .1.en aangenomen de navolgende wets- door den gemeenteraad in zijne vergadering 3 December jl Kohier meente tenen making zijn komen wonen, en sedert een eigen middel som van 400 gulden te bovengaandehebben verkregen, en dat het, te beginnen met heden, gedurende 8 dagen ter Secretarie der gemeente voor een’ ieder ter inzage is nedergelegd. Sneek den 5 December 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd HAMERSTER DIJKSTRA. De Secretaris G. J. P R U IM. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs franco ƒ1.90. ADVERTENTIËN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Cents Zegelrecht voor i"-’ *n. i._. begrooting met algemeene stemmen aangenomen, ster van behandeld ontwerpen 1. dat tot wijziging van het Vide hoofdstuk der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1867 2. dat tot verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1868; 3. dat tot wijziging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1867; dat tot onteigening ten algemeenen nutte perceelen ten behoeve van het verbroeden het Kettingstraatje en van een gedeelte van en van het wegbreken van ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 jnaanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad 411 1 - -VOOr ClXkCll ICgCl U< iedere plaatsing. Alle brieven en stukken, de uitgave of redactie betreffende, gelieve 4. van van het Lang Achterom het Hofpoortje te ’s Gravenhage 5. dat tot onteigening van perceelen ten be hoeve van den aanleg eener zomerkade in het waterschap de Langeindsche Maten onder Soest; 6. die tot bekrachtiging van den ohderhand- schen verkoop van strooken grond en slooten langs den staatsspoorweg in de gemeenten Die ren Laren en Lochem 7. dat tot bekrachtiging van afstand van rij ks- grond aan de gemeente Haarlemmermeer. Zitting van 2 Dec. In de zitting van heden is hoofdstuk 1 der voor Indië (uitgaven in Nederland) De mini- kolonien verklaarde zich geheel homo geen met de ontwikkeling der denkbeelden. Zitting van 3 Dec. In de zitting van heden is een incident trent de notulen ontstaan. stelde eene wijziging daarvan voor, naar aanlei ding van de spoedige sluiting der zitting van gis teren doch trok na dicussiezijn voorstel in. Na beraadslaging zijn met algemeene stemmen aangenomen de begrooting voor Nederlandsch In die dienst 1868, en de andere aanhangige klei ne wetsontwerpen. Bij koninklijk besluit van den 29 .November jl.no. 41, zijn benoemdtot hoofdingeaieur van den waterstaat der 1ste klasse, de hoofdingenieur der 2de klasse de heer J. F. Augier; tot hoofd ingenieur van den waterstaat der 2de klasse, de ingenieur der 1ste klasse de heer J. F. W. Con rad; tot ingenieur van den waterstaat der 1ste klasse, de ingenieur van de 2de klasse de heer Th. Bleckmantot ingenieur van den waterstaat der 2de klassede adspirant-ingenieur de heer R. O. van Manenen tot adspirant-ingenieur van den waterstaatde surnumerair de heer J. W Weicker. Uit ’s Hage schrijft men dd. 27 dezer aan de Midd. Cour. Naar men verneemt, moet bij het onderzoek van het wetsontwerp tot afschaf fing van het dagbladzegel in de afdeelingen der 1 weede Kamer de bestrijding van den maatregel, vooral ook met het oog op de "voorgestelde equi valenten, krachtiger geweest zijn dan de verde diging. Den 1 dezer is te Velp overleden mr. G.v. Ysselsteynoud-raausheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. De onvoorzigtigheid om doove kolen, die niet geheel zjju uitgedoofdin een slaapvertrek te laten staanheeft te den Helder weder een offer geëischt. Een inwoner dier gemeente werd ’s mor gens dood op zijn bed gevonden. Door de commissie uit het provinciaal ge rechtshof van Noord-Holland zijn 9 aspiranten geëxamineerd tot het verkrijgen van de acte voor candidaat-notariswaarvan 7 zijn geslaagd waar onder de heer I. Wouters, van Sneek. «Naar wij uit zekere bron vernemen”, zegt de Prov. Gron. Ct.»zal de heer Douwes Dek ker (Multatuli) daartoe uifgenoodigd hier bin nen kort eene lezing houden over »vrije studie.” Onze lezers zullen zich herinneren, met welk een enthousiasme deze talentvolle rede te Delft is begroet. We houden ons dan ook verzekerd, dat het Groninger publiek door eene talrijke op komst zijne belangstelling zal doen blijken voor den genialen strijder voor vrijheid op elk ge bied”. Wij hebben onlangs op gezag van de Am. Cour.medegedeelddat een radicaal middel ter genezing, in de phase van de ontwikkeling, van een zweer, zelfs van de fijt aan den vinger, was: het zorgvuldig wikkelen, gedurende een half etmaal, van den vinger in een ei. Het Dagbl. v. Zuid-Holl. wijst op iemand die dat middel TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft Maandag de begroo ting van Hoofdstuk Justitie aangenomen met al gemeene stemmen zegt hetHandelsblad. Bij de verdediging van enkele onderwerpen kenmerkten zich de redeneringen des Ministers door helderheid en logisch verband. De vraagmoet de post voor scherprechters behouden blijven? werd met 53 tegen 8 stem men bevestigend beantwoord. Men verdedigde bij die gelegenheid de doodstraf op Christelijk en oud-Testamentisch terrein. De heer Moens bestreed die verdiging talent. Ook de jachtwet gaf aanleiding tot discussie. De Minister beloofde herziening der wet waar op de heer van der Linden de hoop te kennen gaf, dat die herziening zijn zou ten voordeele van den eigendom. Bij den post gevangenissen kwam het tucht huis te Leeuwarden en de jongste gebeurtenissen aldaar ter sprake, ‘t Kwaad lag in ongenoeg zaam personeel tof bewakingterwijl de heer de Roo opmerkte, dat genoemde gevangenis, nu de doodstraf niet meer voltrokken wordt, »la fine fleur” der Nederlandsche boeven bevat. Bij die beraadslagingen deed de Minister zich -van het cellulaire kennen als een voorstander stelsel. Het voorsteUGodefroi, om het voor het opvoedings huis te Alkmaar gestelde cijfer van 42,101 met ƒ11,000 te verminderen, en dat van van Beij- ma, om de 6 nieuwe bewakers in het tucht huis te Leeuwarden met 4 te vermeerderen, wer den beiden verworpen en daaropzooals wij reeds zeidenhet geheele wetsontwerp goedge keurd met eenparige stemmen. Dinsdag is de begrooting voor R.-Cath. Eere- dienst aangenomen met 51 tegen 14 stemmen, nadat de Regeering verklaard had, dat, na de opheffing der afzonderlijke administratiënhet beheer der Eerediensten zal worden opgedragen aan twee afdeelingen bij één Departement. Zitting van Woensdag 2 December. In de zitting van de Tweede Kamer van he den is, bij de behandeling van de begrooting voor de gervormde eerediensten enz. gesproken over de pensioenen voor de kerk in Indieover de floreenplichtigheid en over de onafhankelijk heid van de kerk van den staat. De begrooting is daarna aangenomen met 49 stemmen. Sprekers waren de heeren HofmanWester- holl, Blom, v. d. Pufte, Vader, Wassenaar, v. Goltstein, Moens, van Bosse en v. Kerkwijk. Daarna is de beraadslaging over de algemeene strekking der begrooting voor binnenlandsche zaken begonnen. Daarover voerde het woord de heer v. Eek. Morgen voortzetting. Zittiug van 3 Dec. In de zitting van heden zijn de algemeene be raadslaging over hoofdstuk V (binnenlandsche zaken) afgeloopen. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente SNEEK maken hier mede bekend, dat van is vastgesteldhet aanvuliings- van den Hoofdelijken Omslag dezer ge- voor het jaar 1868, betreffende ingeze- die in den loop des jaars of na de op- van het voljaars Kohier in de gemeente 1 van beslaan of inkomsten van anderen aardde van 400 gulden te bovengaande hebben Drie punten zijn ter sprake gebracht: 1. De tractementen van gedeputeerde staten en van de provinciale ambtenaren 2. de inrichting en verhouding der scherp- schutterskorpsen en r 3. de verkoop van geheime geneesmiddelen. Morgen voortzetting, als wanneer de afdeelin" medische politie aan de orde is.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1