Zaterdag NIEUWS- ADVERTENTIE-BLAD VOOR DE STAD EN BET ARRONDISSEMENT SNEER. B 1 NNENLAND. J- Xo. IOS pRI&EN-IWINTIQSTE JAARGANG VERGADERING van den Gemeenfe-raad van Sneek, op Maandag den 21 December 1868, voormiddags 11 vur. art. 178 eiken regel daarenboven 10 Cents, behalve 35 Cents men franco toe te zenden aan den Uitgever. van verpachting te Scharnegou- gebracht door de heeren de Roo van naer van Gefken. die sprekers. pen daarmede ten einde. van Donderdag 17 Dec. van heden zijn de beraadslagin- over hoofdstuk VIII {oorlog) en -t onderafdeeling geneeskundige vorige vergadering waren gelezen en keurd, werden behandeld de navolgende 1°. Eene resolutie van J. K. van Goltstein Alderwerelt, Dumbar, van Wasse- Catwijckde Bosch Kemper, Dam en De minister van oorlog beantwoordde De algemeene beraadslagingen lie- Zitting In de zitting gen voortgezet wel tot en met dienst. Onderscheiden kwestiën zijn ter sprake geko men betreffende de verschillende wapens en de inrichtingen van het defentie-wezenen of het wapen der kavalerie op den tegenwoordigen voet dient behouden te worden. Het wets-ontwerp tot regeling der militaire academie is spoedig toegezegd. Morgen voormiddag ten 11 ure voortzetting. VERGADERING van den GEMEENTERAAD WIJMBRITSERADEEL, op Dinsdag 1 December 1868. Nadat de notulen van het verhandelde in de goedge- punten Heeren Gedep. Staten, houdende mededeelmg van het besluit der Staten van Friesland, tot toekenning van eene subsi die voor den aanleg van een kunstweg van Ou- dega naar Sandfirden. UH°2ne;/mnpPrpS V°°r 311maanden is hinnen Stad ƒ1.65, buiten de Stad de uitgave of redactie betreffende, gelieve Besloten de subsidie ad 15% onder de daarbij gemaakte voorwaarden ran te nemen. 2V Eene resolutie al;; boven, houdende be slissing, dat de heer W. T. de Jong, ten onrech te is toegelaten als lid van den Raad. Besloten in die uitspraak te berusten. Op Dinsdag den 15 December 1868. B'a en goedkeuring der notulen werden behandeld de navolgende punten. 1°. Vastgesteld de conditiën van de tolheffing bij de bruggen turn en Wolsura en bij het pontveer in de Wil- merts. J 2°. Besloten de voormalige school en onder wijzers woning te Goënga publiek te verkoopen. 3 Eervol ontslag, op zijn verzoek, verleend aan S. Nauta te Abbega nit zijne betrekking van Boekhouder, Armvoogd; in te gaan 1 Januari looy. 4°. Voor kennisgeving.-aangenomen eenereco- van Heeren Gedep. 'Statenhoudende me dedeling van een Koninklijk besluittot goed keuring van het heffen van een hoofdelijken om slag voor het dorp Idzega. 5°. Als boven waarbij door Heeren Gedep. staten voor notificatie wordt aangenomen het raadsbesluit tot intrekking van de verordening op het in- uit en doorvaren van stoombooten in de ze gemeente. 6 Als boven, houdende goedkeuring van de gemeente en dorps rekeningen, dienst 1866. 7 Vastgesteld het maximum van den onder stand over 1869. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 15 December. In de zitting van heden nam de kamer in be handeling hoofdstuk VI {marine.) Onderartikelen 25a, handelende over het ont wei pen en daarstellen van een gebouw voor de adelborsten van de koninklijke Nederlandsche marinewaarvoor uitgetrokken was eene som van ƒ150,000, gaf aanleiding tot eene breedvoe rige discussie tusschen de heeren: Storm van ’s Gravesande van Eek Nierstrasz Renting, W. van Goltstein, de Gasembroot, Pijnappel en den minister van marine. Onder-artikelen 25a werd daarna met 41 tegen 15 stemmen aangenomen. In deze zitting zijn ingekomeneen wets-ont- werp tot goedkeuring van de herziene Rijn- scheepvaart-acte en een tot regeling der grens scheiding tusschen de provinciën Zuidholland en Zeeland. Zitting van Woensdag 16 Dec. In de zitting van heden zijn de beraadslagin gen voortgezet over hoofdstuk VI der staatsbe groting voor 1869 {marine) en nadat de on- deischeiden artikelen, na discussie, waren goed- gekeuid met 61 tegen 3 stemmen aangenomen. Daarna vingen de beraadslagingen aan over hoofdstuk VIII {oorlog.) Algemeene beschouwin gen over die begrooting werden in het midden van den heer Joustra, van Burg, en Weth.) van eene reclame tegen het van den hoofdelijken omslag Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS Tengevolge de invallende feestdagen zal de Courant van Zaterdag 26 December e. k., wor den uitgegeven op DONDERDAG 24 Dec. be vorens. Advertentiën enz. voor dat nummer bestemd, worden op laatstgenoemden dag, des morgens vóór 12 uur, ingewacht. Bij koninklijk besluit van 13 dezer, no. 27 zijn opgeheven de volgende kantoren der direc te belasting en accijnsen, zoo als die thans be slaan, als: te Dragten, te Beetsterzwaag en te Gorredijk; en zijn ingesteld de navolgende ont vangkantoren der directe belaslingen en accijn sen; te Dragten, voor de cadastrale gemeenten: Dragten, Oudega, Piottevalle en Boornbergum uitmakende de burgerlijke gemeente Smallinger- land, te Gorredijkvoor de kadastrale gemeen* ten. Gorredijk, LangezwaagBeetsterzwaag, Duurswoude, Ureterp en Lippenhuizen, uitma kende de burgerlijke gemeente Opsterlandvoorts zijn benoemd tot ontvanger der directe belastin gen en accijnsen: te Dragten c. a. de heer M. den Boer, thans ontvanger derzelfde middelen aldaar; te Gorredijk c. a. de heer W. Luytjes, thans ontvanger derzelfde middelen te Beetster zwaag. Bij de verkiezing van een lid der tweede kamer in het kiesdistrict Gorinchem op Dinsdag ji., heeft niemand de volstrekte meerderheid ver- kiegen. Herstemming tusschen de heeren mr. J. Heemskerk, die 977, en jhr. J. W. van Loon die 639 stemmen verkreeg. Op den heer J. W. Knoop waren uitgebracht 559 stemmen. be Vaals hebben bij de verkiezing van drie leden voor de kamer van koophandel maar drie stemgerechtigden hunne billetten ingeleverd; na melijk de voorzitter en de twee leden van het stembureaudie ook alle drie gekozen zijn ieder met drie stemmen. De kamer van koophandel en fabrieken te Leiden heeft aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal een adres ingediend, ten einde te doen blijken van hare adhaesie aan het bij haar in gediend ontwerp van wet betreffende het recht van zegel (plakzegel voor handelspapier). De rechtbank te Maastricht heeft op eene door den heer H. Pijls ingestelde vordering den PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Resumtie der notulen. 2. Benoeming van apothecars, tot vaststelling van den taux voor geneesmiddelen. 3. Aanbieding van twee dubbeltallen, ter be noeming van een Med. Doctor en Chirurgijn in het O. B. Weeshuis en op nieuw te benoemen de linnenmoeder in dat gesticht voor den tijd van 3 jaren. 4. Idem van 3 dubbeltallen ter benoeming van een Med. DoctorChirurgijn en Apothecar voor de R. G. Par. Armen voor 1869. 5. Voordracht van een apothecar voor de Is raëlitische Armen voor 1869. 6. Idem ter benoeming van 3 Leden voor de Plaafselijke Schoolcommissie. 7. Idem van Leden in de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs. 8. Vaststelling van het maxirnun van den on derstand voor het jaar 1369. 9. Voorstel tot het opmaken van een Supple- toire begrooting voor 1868. 10. Missive van den heer N. G. Bouma, hou dende aanneming van zijne benoeming tot voogd der stads algemeene armen alhier. 11. Idem van den heer dr. K. Dorama als voogd van het O. B. Weeshuis. 12. Mededeeling van de goedgekeurde ge- meente-begrooting voor 1869. 12. Voorstel, naar aanleiding van der gemeentewet. 14. Idem over de nota (geamendeerd voorstel 15. Behandeling suppletoir kohier voor 1868. KM xk'J 07 X J ji VAN

Sneeker Nieuwsblad nl | 1868 | | pagina 1