NWS" RN iDVERTENTIE-BEAD VOOR DE I BINNENLAiXD. Reddingsbaken Honderd gulden, in eens te voldoen na de finale goedkeuring er indeeling. GEMEENTE EN HET ARRONDISSEMENT SNEEK. II r I v O A 187I xXo. 12 A N G. 11 FEBRUARI ZATERDAG J j i L I N T I G S T JE I 5 den 17 het volgende bericht j aanwezig zijn bij 1°. 2°. 3'. als volgt 5°. 6°. vordert. De staatsraad-honoi air Groen van Prinsterer 1 het rijk ter over- ZwCt. Drenthe Friesland Gelderland Groningen Limburg N.-Brabant N.-Holland Overijssel Utrecht Zeeland Z-Holland 7°. 8°. Stedelingen. 18,043 64,013 118,329 77,424 56,865 87,360 393,636 86,421 80,106 44,859 383,571 1,410,627. Landbewoners. 90,214 236 850 319,490 154,849 170,596 349,438 196 818 172,842 96,128 134,577 319,643 2,241,445. was volgens December 1869 ADVERTENTIËN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 71/2 Cents. Alle brieven en stukken, de uitgave of redactie betreffende, worden franco ingewacht. is op zijn verzoek eervol ontheven van het toe zicht over ’s Konings huis-archiefonder bijzon dere dankbetuiging voor de vele en gewichtige dienstendoor hem in die betrekking aan den koning en aan ’s konings huis bewezen. Het toe zicht over dat archief is voortsad interimop gedragen aan ’s konings adjudant en particulie ren secretaris, den kolonel A. E. Mansfeldt. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Rmtje Tjerkstrabij den houtmolen van den heer Ter Horst T. T. Bloksmapompmaker buiten het Hoogënd A. Prinstimmerman aan den Prinsen gracht 4°. Tjipje Ferwerda, grofsmid buiten de voor malige Noorderpoort R. Gilhuiswinkelier buiten de voormali ge Oosi erpoortnaast den timmer winkel van wijlen den heer Hk. Wouda Antoon de Jong, timmerman, achter Wil lem Molenaar den Concierge der Hoogere Burgerschool; in de Oliemolen van den heer Veen aan de Franekervaart. Sneek den 1Ü Februari 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd I1AMERSTER. DIJKSTRA. De Secretaris II. FENNEMA. I lijst van Ook in dën gemeenteraad te Veendam is door een der leden voorgesteld om de hoogere bur gerschool aldaar te veranderen in eene van drie jarigen cursus en haar dan aan name aan te bieden. BiEKEN D MAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de Gemeente SNEEK Gelet op zijner Majesteits besluit van December 1861 (Staatsblad no. 127). Roepen bij deze op zoodanige ingezetenen die verlangen als vrijwilligers bij de Militie op te tredenom zich daartoe bij hen aan te geven ter Secretarie der gemeente telken voormiddag, van 9 tot 12 ure. De voordeelen die in deze Gemeente aan het voor haar als vrijwilliger optreden verbonden wordenzijn bepaald op eene premie van Om als B E K E N D M A K 1 N G. De BURGEMEESTER van de Gemeente SNEEK noodigtter voldoening aan art. 7 der wet tot Regeling van het Kiesrecht enz. van den 4den Juli 1850 (Staatsblad no 47), de inwoners de zer gemeente uit omzoo zij elders in de Di recte Belastingen zijn aangeslagen daarvan voor den 15den Februari e. k. hetzij door deaanslag- bllletten hetzij door andere daartoe hetrekkelijke bescheiden te doen blijken. En zal deze worden afgekondigd zoo als ge bruikelijk is. Sneek den 10 Februari 1871. De Burgemeester voornoemd I1AMERSTER DIJKSTRA. dal op den 20e dier maand, ter Secretarie der gemeentedoor of van wege de lotelingen aan vraag kan geschieden voor de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon alsmede dal, orn vrijstelling wegens eigen mili taire dienst of die van broeders te verkrijgen het paspoort of ander bewijs van ontslag of een uittreksel uil. bet stamboekof een bewijs van werkelijke dienst ten minste tien dagen vóór den dag waarop de eerste zitting van den Mili- tie-raad wordt geopend, ter Secretarie voornoemd moet worden ingeleverd. En zal deze worden afgekondigd waar het be hoort, den 28 Januari en 11de Februari 1871. Sneek den 10 Februari 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd 11AMERSTER DIJKSTRA. De Secretaris 11. FENNEMA. zeesche Bezittingen heeft gediend, wordt niet als vrijwilliger bij de Militie toegelaten, tenzij hij bij het verlaten van den dienstbehalve een bewijs van ontslag van den bevelhebber, onder wien hij laatstelijk heeft gediend een getuigschrift heeft ontvangen, inhoudende, dat hij zich gedurende i zijn diensttijd goed heelt gedragen. Hij kan heeft hij dit ontvangen tot dat zijn veertigste jaar volbracht is, als vrij williger bij de Militie worden toegelaten. Sneek den 3 Februari 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd HAMERSTER DIJKSTRA. De Secretaris II. FENNEMA. Door de familie Bonaparte is uit de civiele Napoleon IIP getrokken voor de fami lie Jeröme Bonaparte 37,078 461 frs. voor de familie Lucien Bonaparte 12,762,400 frs.voor de familie Murat 13,577 62 i frs. voor de prin ses Baciocchi 6,255,624 frs. voor de dames B. Gentamori en Barlholini 524,375 frs. vrijwilliger bij de Militie te kunnen i worden aangenomen moet men ongehuwd of kinderloos, weduwnaar en ingezeten wezen j voorts lichamelijk voor den dienst geschikt, min- stens 1,56 meter lang, op den Isten Januari van i J— j:_~ -i- on,,»., het 33ste jaar niet vol- Gemeente SNEEK maken bekend dat er het jaar der optreding ais vrijwilliger het 20ste jaar ingetreden zijn en 1 bracht hebben, tot op het tijdstip der optreding aan zijne verplichtingen ten aanzien van de Mi litiezoover die te vervullen waren, voldaan, en een goed zedelijk gedrag hebben geleid. Het bezit van die vereischten met uitzonde ring van de lichamelijke geschiktheid en van de gevorderde lengtewordt bewezen door een ge tuigschrift van den Burgemeester der woonplaats, verkrijgbaar op plaats en tijd boven vermeld. Hijdie voor de Militie is ingeschreven, wordt slechts als vrijwilliger toegelaten voor de Ge- j meente, in welke hij ingeschreven is, tenzij hij j geene verplichtingen ten aanzien van de Militie meer te vervullen heeft. Hij, die bij de Zeemacht, bij het Leger hier te Lande, of bij het Krijgsvolk in ’s Rijks Over- j Deze CO UR A NT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad franco ƒ1.90. Het Vtr. Dagblad verhaalt het volgende Het is eenige jaren geledendat in eene on zer vaderlandsche steden eene pokkenepidemie heerschte. In een huisgezin stierven aan de ziek te de zoonsdie het met den vader uitmaakten, op één na. De vader was een man, wiens gods dienstige denkbeelden de inenting zijner kinde ren had doen achterwege blijven. Na zijn ver lies ontving hij een bezoek van een stadgenoot die zijne zienswijze deelde. Tot dezen sprak hij, wijzende op zijnen gespaarden zoono. a De ze is eene proevedat het leven nietzooals men beweert, van de inenting afhangt, maar van Gods vrijmachtig bestuur. Zijne broeders kregen de pokken en stierven en I j tijdens hunne ziekte bij henwist van de pok ken niets en 1 den overgebleven zoon aan te zien In de Bazuim leest men ui*. Tholen »Het behaagde den Heere onder biddend op zien door de leiding van den WEw. heer M. Boon consulent dezer gemeentena gepredikt te heb ben Phil. 4 vers 6 en 7met bijna algemeene stemmen gekozen te hebben, den WEw. heer P. J. van Smeden te Oudloosdrecht.” den mond en zeideVader 1 ga niet voortik kan niet langer inhouden wat ik zoo graag ge zwegen hadik kan niet anders dan in u den moordenaar mijner broeders zienwant weet dat ik elders vertoevendezonder uwe voorkennis mij deed inenten. Ware die kunstbewerking ook aan hen geschied, hei zou wellicht het middel ge weest zijnwaardoor het godsbestuur ik ge loof er niet minder aan dan gij, hen behoed haddezooals het dit mij gedaan heeft. BURGEMEESTER en de Gemeente SNEEK, Gelet op art, 28 der Wet betrekkelijk de Na tionale Militie van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) en artt. 20 en 21 van Z. M. besluit van den 8sten Mei 1862 (Staatsblad no. 46); Brengen door deze ter kennisse der belang hebbenden dat de loting van de ingezetenen de zer gemeente, die in het vorige jaar voor de Mi litie zijn ingeschreven, voor zoo ver zij op den 31sten December 1870 nog in leven waren en ingezeten van het Rijk zijn gebleven zal plaats hebben te Sneek in de Concertzaal op Vrijdag den 17 Februari e. k. des voormiddags ten 10 ure K E N N I S G E V I N G. WETHOUDERS van De uitgevers van het Woordenboek hebben, zegt Dr. v. Vloten in het Dev. Weekblad, onzen raad gevolgd er. dr. Gosijn voor medehelper aan genomen. Naar wij nader vernemen zijn zij voor nemens, hem de bewerking der U op te dra gen gelijk dr. Verwijs de O bewerkten dr. de Vries, voor zoover zijne verzwakte krachten het toelaten, de A zal voortzetten. Zij hopen dar. nog twee andere bewerkers voor de E en J te verkrijgenen zoo, tegen het einde der 19e eeuw, met de vijf klinkers klaar te raken. Voor beide volgende eeuwen blijven dan al de medeklinkers bewaarden kan het geheel met het jaar 2100 in handen der inteekenaars zijn. Zij erkennen gaarnedat het reuzenwerk ook een reuzentijd SNEEK, 10 Februari. Bij de herstemming, ter benoeming van een lid voor den gemeenteraaddie Woensdag jl. heeft plaats gehad, is door 380 van de 458 op de lijst voorkomende kiezers van hun recht ge bruik gemaakt. Bij de opening der stembriefjes bleekdat er zich op den heer J. H. Smits 189 en op den heer J. van Driessen 183 stemmen hadden veieenigd terwijl 8 billetten van onwaar rijk gedeelte der tooneellitteratuur uit de nala- de zijn verklaard. De heer Smits is alzoo be- noemd. De schoolopziener van ons districtheeft naar men ons meedeelt, den hoofdonderwijzers in zijn district aangeschreven, nauwkeurig zorg te dragendat geen ongevaccineerde leerlingen op de scholen worden genomen en tevens, dat de lijst van vaccinatie in goede orde worde bijge houden. Met het oog op de hier en daar zich openba rende verschijnselen van pokziekte en als voor zorgsmaatregel tegen de verspreiding daarvan is deze wenk zeker niet overbodig. In onze gemeente schijnen de vóórgekomen gevallen van die gevreesde ziekte zich tot nu toe tot een paar bepaald te hebben, f De bevolking van Nederland de bevolkingsregisters op 31 1 1 3,652,072. j- Leeuwarden, 9 February. Naar, men ver neemt zijn ook hier ter stede de pokken uitge broken en wel bij twee personendie elders met die ziekte zijn besmet geworden. f Heëkenveen 10 Februari. Het is te be treuren dat, terwijl tegenwoordig in Friesland meer dan ooit duizenden guldens worden besteed tot verbetering van den staat van cultuur der landenzoowel lager als hoogergelegene en ingepolderdede boezem waterstand thans uit zicht geeft op verlies van veel der productie. Het is er zeker verre af, dat zulks zoude kun nen worden geweten aan de openbare macht daar het toch te denken isdat geene gelegen heid tot stroomen zal worden verzuimd voor zooveel wind en getij zulks veroorlovenmaar kan het waar zijndat te dier aanzien onmacht bestaat, op grond van wind en getij, dan voor bij schoon zeker mag met reden de vraag worden gedaan j- waarom nog niet de krachtige hand wordt ge- leeft. Bij ideze woorden was het slagen aan de daarstelling van buitengewone dat hij in hulpmiddelen (stoomgemalen)die is een tijd als zekere spanni.-g verkeerde. Eindelijk opende hij de tegenwoordige van onberekenbaar nvt zouden Wij vernemenzegt het A. D. v. N. dat het bestuur der afdeeling Amsterdam, van het »Ne- derlandsch Tooneelverbond”, een niet onbelang- tenschap van nu wijlen mr. J. van Lennep heeft aangekocht ten einde onder nadere goedkeuring der afdeelingde eerste bouwstoffen te verzame len voor eene boekerij die zoowel den kweeke- lingen der op te richten tooneelschoolals den leden der afdeeling ten dienste zal zijn. SNEEKER Ol It A i -A U i 0.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1871 | | pagina 1