WVOTNTIIMLAD VOOR DE MEliWS- B I N N E N I, A I). B U i T E N L A N I). GEMEENTE ED HET U(KII\DLSSEMENT ML I 1811. 9 AUGUSTUS zulks verlangen. over.” OVERZICHT. boter (52%)3,899 kilo v. de ?'16 kilo kaas (32%). Joure1,254% 294/g kilo kaas (32). Balk: 631/4 179% kaas (33). Woudsend 407% 2% I De te Heerenveen overleden heer Hiddinga heelt al zijne boerdeiijen vermaakt aan mejutvr. de wed. Ypeij, onder bepaling, dat de er nu t er op dezelfde voorwaarden als thans mogen blijvenzoo zij Naar men verneemt zal de heer Bloembergen |)e benoeming tol burgemeester van Leeuwar den niet aannemen. Onder de vele sollicitanten naar die weinig be- nydingswaardige betrekking behoorde ook de burgemeester van Harlingen. advertenties van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Cents, voor eiken regel daarenboven 7 Cents. Alle brieven en stukken de uitgave of redactie betreffende, worden franco ingewacht. van linie f 62,400 vaandeldra- De vergadering der broederschap van notaris sen heeft te Maastricht plaats gehad77 notaris sen woonden haar onder voorzitterschap van den heer Obreen bij. De volgende bijeenkomst zal te Groningen gehouden worden. De gemeente-rekening in *s Gravenhage over 1870 biedt een batig saldo aan van f 87,904,44% Er zijn diehun aandeel daarvan met groo- te moeite en ontbering betaald hebbende vragen »is dit saldo niet te groot wonende boeren gedurende 10 jaren i maand v. bo- Naar verzekerd wordtkan tegen de a. s. maand October het verschijnen van een nieuw werk van Victor Hugo verwacht worden, en wel een dichtstuk 'l Année Terrible getiteld. De oud-minister de Waal, is, geheel hersteld, in de residentie leiuggekeerd. De kapt. Jansen die onlangs is bemoeilijkt ge worden wegens een paar door hem geschreven dagbladartikels over het verplichte kerkgaan der militairenheelt zich alstoen tot het H. M. ge rechtshof gewend met de klachtdat hij door zijn bat-comm., den majoor Gisserten onrechte gestraft was met 8 en 14 dagen arresten die hoofdofficier hem in bijzijn van zijn kolonel en een zijner kameraden gelasterd had. Nadat ge noemde kapt, gedurende drie maanden in pre ventief arrest heeft doorgebrachtomdat hij die vklachte had ingesteld heeft eindelijk het H. M. gerechtshof in dezen zaak conclusie genomen. De klacht over de straf van 8 dagen arrest is on- gegrond, doch die over de straf van 14 dagen arrest gegrond verklaardterwijl het hof de wij ze waarop genoemde majoor zich in tegenwoor digheid van den kolonel tegen of over den ka pitein Jansen heeft uitgelaten, zeer heeft af ge keurd m Met het oog hierop, en ook op hetgeen later nog is voorgevallen is men zeer nieuwsgierig te vernemenof genoemde hoofdofficier in zijne te genwoordige militaire positie zal gehandhaafd blyken. Het Utr. Dagblad verneemt, dat deze militaire procedure door een rechtsgeleerde in een publiek geschrift eerlang zal behandeld wor den wijl zij eene eigenaardige bijdrage levert tot de kennis van de militaire rechtspleging. Niettegenstaande het hof bij dispositie den kla- ger den 10 Juli uit arrest ontsloeg, is dit eerst feitelijk geschied den 1 Augustus, dus 3 weken na de dispositie Sedert Januari zijn aangevoerd 79,172% 25,191% 1,027/. B v. boter, ter waarde van 4’968,500 van /187,4ü0 lijk gescheiden worden van een te i steld en men ziet dagelijks zijn verscheiden te gemoet terwijl Eng voortdurend in den besten welstand verkeert. Alle maatregelen zijn geno men om direct na het sterfgeval den levenden van den dooden broeder te scheiden. De Nieuwe Arnh. Ct. zegt, in haar bericht zo nopens het muziekfeest aldaar: ®’\1 e d 5 jaren geleden, dat »De inrichting, de orde, de directie der za- VAN A™ geboren werd, gewoon- len (van Mueie Sacrum) laat veel te wenschen lyk.de kinyerdlcl)t^ by uitnemendheid genoemd, over doen op de waarde van wiens kindergedichten nog al vrij wat valt af te dingen, zooals de geni- j ale de Genéstet het eenmaal zoo juist en bon dig heeft in bet licht gesteld. Daargelaten nog dat op 3 of 4 naze allen uit het Duitsch zijn vertaald, hoewel ze later, zonderling genoeg, we der uit het Nederlanusch in het Duitsch zijn over - gebracht. en zeker een Nu het stelsel van verkoop van militaire gra den in Engeland opgeheven wordtis het niet onbelangrijk de prijzen te kennen waarvoor die betrekkingen verkrijgbaar warenKoninklijke lijfwachtluilenant-kolonel f 87,000majoor 64,200kapitein 42,000vaandeldrager f 14,400 Infanterie: kapitein met rang van luitenant ko lonel 57,600; luitenant met rang van kapitein f 24,600vaandeldrager met rang van luitenant f 14,400. Kavallerie en infanterie luilenant-kolonel ƒ58,800; majoor kapitein f 21,600; luitenant f 8400 ger f 5400. Dij het eerstdaags te houden Evangelisch-nati- onaal-zendingfeest zal een bekwaam genees- en heelkundige op het terrein tngenwoordig zijn. Terecht vraagt Oostergo »Met welk doel heeft men feest toch zeker niet zóó toegaan dat men voor verwondingen behoeft te vreezen Of vreest men .oor zenuw-toevallen ten gevolge der hartroe rende toespraken, die daar zullen woiden ge hoord? ’t Is voor de niet-Evangelisch-nationalen eene geheimzinnige zaak en ’t zal velen afschrik ken om dat feest te bezoeken. Een feest, waar bij men te voren reeds genees- en heelkundige hulp inroeptis wel iets vreemds I” 23,032 koei3,288 kalv., 32,192 sch., 4,634 vark8,651 big., 338 paard. J- Da! er te Koudum nog al redelijk gezonde knappers wonen, bleek verleden Woensdag ten huize van den kastelein Piersma De heer B. bepluisde aldaar, tengevolge eener weddingschap, 47 ongekookte eieren en liet daarop volgen: »ze ha mij lekker smakkealhoewolder wiene en stik of en vjouwre vief bij die blou schienden en smakken nit za stomme vris, maar ik slokte ha mar gou trog. f In Hemelumer Oldephaert en Noordwolde is de herstemming van een lid voor dengemeent;- SNEEK, 8 Augustus. Op onderstaande markten zijn in Juli aangevoerd, 15,589% 3,517% 155% ter, ter waarde van ongeveer ƒ900,000; 329,447 kilo kaas ad ƒ73.500; 4,153 koeien, 864 kalve ren 8,048 schapen 357 varkens2,628 biggen, 64 paarden als te Leeuwarden 4,567% 1,742% 155/] g v. boter (513%), 16,681 kilo kaas (31%), 3,308 koei., 707 kalv.7,084 sch., 235 var., 1,528 big., 38 p. Sneek; 4,101% 274% v. boter (51 162,433 kilo kaas (32845 koei., 157 kalv, 964sch-, 122 var., 1,100 big., 26 p. Bolsward 2,028% 61/g v. boter (55%), 39,587 v. boter (523%), 33,444 Naar men verneemt is thans bij den Raad van State aanhangig een wetsontwerp tot beteugeling van besmettelijke ziekten. van 17 stemmen. Dit getal was bepaald 19 ge worden hadden niet M. zich vergist doorin plaats van zijn stembriefjeeen brief met post zegel er op, die hij in de brievenbus zou bron gen, in de stembus te doenen S. (lid van den raad) stemmen willende, te laat gekomen, daar het bleek dat het reeds lang vijf uur had geslagen; hij had, zich (vergeten ten huize van A. de V.zeker Jonder het genot van een nut tig en aangenaam gesprek j- Harlingen 5 Aug. Heden morgen werd reeds vroeg de Nederlandsche driekleur uit het gemeentehuis gestokenter viering van den ver jaardag van prinses Louisekoningin van Zwe den en Noorwegen en is er den geheelen dag blijven hangenzonder dal het aan het hoofd der gemeente in de gedachte schijnt gekomen te zijn dat genoemde koningin sedert vele maan den reeds overleden is. j- Nabij de havenwerken word', een paarden- spoor aangelegd om het vervoer der benoodig- de materialen gemakkelijk te maken en zoude dat reeds klaar zijn, indien men niet op <le he- noodigde rails behoefde te wachten. f Aan hout is op het oogenbl k inderdaad ge brek. Alle ladingenwelke n et voor eigen ge bruik bestemd zijn zijn nog zeilende verkocht. Wel zijn er vele schepen met hout geladen on der weg doch wegens de steeds zuidelijke win den kunnen zij niet binnenkomen. v. boter (53 17,412 Lemmer: b54% 168% v. boter (53). Heerenveen: 819/4 398/g v. boter (513%) Wolvega 928% 399% v. boter (52%). De hoogste prijs der boter is geweest ƒ56, den 31e te Woudsend, de laagste ƒ49, den 7e Deze COURANT verschijni WOENSDAGS en ZATERDAGS Abonnementsprijs voor 3 maanden is binnen deze Stad ƒ1.65, buiten de Stad franco ƒ1.90. Naar men verneemt, zullen de schako’s bij ’t leger hier te Lande vervallenen vervangen worden door de zoogenaamde kepi’s, naar Fransch ••model. Eene belangrijke verbetering begin van legerorganisatie i raad ten voordeele uitgevallen der Orthodoxe toonstellingen zullen worden verleend met het partij met nog al eene belangrijke meerderheid doel om de ingewonnen inlichtingen hier te lande algemeen bekend te maken. Naar aanleiding van dit verzoek heeft de minister van staat en van binnenlandsche zaken de Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid uitgenoo- digdeen deskundige tot het doen van gemeld onderzoek af te vaardigen. De Maatschappij heeft aan dit verzoek voldaan en haar hoofdbestuur gemachtigd op hare kosten een afgevaardigde te zenden. Als zoodanig is benoemd de heer prof. E. H. von Baumhaeur, die ,zich, van aanbeve lingsbrieven der regeering voorzien, tol dat einde naar Londen heeft begeven. De Maatschappij heeft daardoor een stap gedaan, die, naar zij hoopt, leiden kan tot de zoo gewenschte oplossing der kwestie aangaande de vertegenwoordiging der Nederlandsche nijverheid op internationale tentoon stellingen. Van Rijkswege zal weldra worden overgegaan tot den publii ken verkoop van een gedeelte der boekerijen Lehoorende tot het Rijksbedelaars- gesticht Ommerscbans. Het plan daartoe heeft reeds lang bestaan. Thans deelt men mede, dat dienaangaande een besluit genomen is en een j - vijftal boederijente zamen een oppervlakte van dezen maatregel genomen? t Zal op dat ongevèer 200 bunders weide- en bouwland in uobor ruzil Innrrnnn nor mnn vrrvrvr» veiling zal worden gebracht. Lc wi uimuuiug -©- der werkkrachten wegens het kleine aantal be- naar het voor delaarskolonisten sedert de invoering der nieu we armenwet, daar aanwezig, is de hoofdoorzaak van dit besluit. Ten vervolge op de internationale tentoonstel ling welke dit jaar te Londen wordt gehouden, zullen aldaar in de jaren 1872 tot 1880 negen jaarlijkrche tentoonstellingen plaats hebben, waar kilo kaas (33). der bijeen te brengen voorwerpen minder ver moeiend eene vergelijking en juiste beoordeeling van het tentoongestelde bevorderd en de gelegen heid tot verkrijging van juiste kennis en ruimere beschouwing in hooge mate vermeerderd worden. De Britsche regeering heeft aan de Nederland sche den wensch te kennen gegevendat Neder land, als behoorende tot de stalen die geene commissie naar de tentoonstelling van dit jaar hebben gezonden, iemand van induslrieele ken- De vermindering nis afvaardige om een onderzoek in te stellen die tentoonstelling aangenomen stelsel en naar de faciliteitendie aan vreemde inzenders tot het deelnemen aan de negen ten toonstellingen zullen worden verleend met De heer Jules Favre is thans van het politiek terrein afgetreden, en als minister van buiten- landsche zaken vervangen door den heer Charles de Résumat. Wij lezen aangaande den nieuw benoemde de volgende bijzonderheden De heer Marie Charles graaf de Rémusat geboren in 1797 kleinzoon van Lafayette en neet van Casimir Périeriseven als zijn te genwoordige ambtgenoot Thierseen voornaam journalist onder de Restauratie geweest en be hoorde onder de Juli-monarchie tot de hoofdgroep in het parlementaire strijdperk. Een tijd lang stond hij in de ge'ederen der doktrinairen die Guizot tot aanvoerder haddenlater ging hy over tot het door Thiers aangevoerde linker-cen trum Na als onder-secretaris van staat werk zaam te zijn geweest werd hij in 1840 tot minister van binnenlandsche zaken in het mi- nisterie-Thiers benoemd en na de aftreding van dat kabinet nam hij weder op de banken der dynastieke oppositie plaats. In de Constituante van 1848 en in de Wetgevende Vergadering, waar hij Toulouse vertegenwoordigdestemde hij met de republiekeinsche meerderheid; hij behoorde onder de bannelingen van den coup d’ étatmaar zag zich den terugkeer in Frank rijk reeds in September 1852 vergund. Hy ver- Naar men verneemtzullen de Siameesche tweeling-broeders Chang en Eng nu toch einde- i en wel door den dood i hunner. Chang is van zijn laatste ziek- eene beroerte nog volstrekt niet her- op in hel algemeen uitgezóchte voortbrengselen van kunst en nijverheid en wetenschappelijke uit vinding kunnen worden ingezonden, en die ove rigens verschillende groepen van voorwerpen zul len omvatten. Deze serie van tentoonstellingen zal het eigenaanbgc hebbendat over een ne gental jaren de verschillende groepen van voort- brengselen van nijverheid kunst en menschelijk te Leeuwarden de gemiddelde ƒ52. vernuft verdeeld worden, die in de laatste jaren op de groo'e internationale tentoonstellingen alle waren vereemgd. Hierdoor zal het bezichtigen 894,4i4 kilo kaaster waarde I COURANT SNE i - .1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1871 | | pagina 1