i ■B R IDÏfflïïIHLID WR DE I '.lï™-3- I 1 r\r zx «f- x ««x «xx x x. i - i r\ u c No 15 1882. V J W O I -3 TV M I A o- 0 a -W PERS. A. zoodanig stelsel B a A K Si A fc i E ,n )f Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden ƒ1.— franco per post ƒ1.25. Alle brieven en stukken, uitgave of redactie betreffende, franco Alle brieven in te zenden. I De Tijd is ingenomen met de denkbeelden van prof. B u ij s nopens de hervorming van ons kiesstelsel. „De schrijver zegt ’t blad, heeft zeer nuttige wenken gegeven, die door een vriend en tegenstander hoog te waardeeren zijn. Reeds anderen hadden hetzelfde gezegd voor prof. Buijs, ook dit moge ons onverschillig zijn. Do stem van den heer Buijs heeft meer kans ge hoord te worden; naar zijn raadgevingen wordt door velen geluisterd Ook wij hebben dus reden hem voor zijn arbeid erkentelijk te zijn. „Onze eischen, ’t is bekend, waren totdusver bescheidener dan de zijne: afschaffing der dub bele districten en andere indeeling der kiezers, in verband met een behoedzame herziening van den census, werd door ons de noodzakelijke eisch geacht van het oogenblik. Blijkt echter, dat voor de invoering van het proportioneel kies stelsel een meerderheid te vinden ware, dan zijn ook wij gaarne bereid, ons bij die meerder heid aan te sluiten. De zaak van recht en bil lijkheid kan bij invoering van niet anders dan winnen.” Be Stand., die mede veel van hetgeen de heer Buijs zeido beaamt, wijst er op, dat de hoog- leeraar thans wil wat zij (de Stand.) reeds vóór lang heeft noodig geacht. Alleen kan het blad niet toestemmen in provinciale districten volgens het stelsel van Hare. Daardoor zouden de kan sen van de anti-revolutionairen slechter worden dan ze nu reeds zijn. digen b. c. d. Art. 1. Het dienstjaar waarover de hoofde lijke omslag loopt, gaat in met den eersten Janu ari en eindigt met den laatsten December. Art. 2. Het kohier van den hoofde! ij ken omslag wordt door den Raad der gemeente vast gesteld vóór 15 Maart. Het kohier bevataan het hoofd, hoeveel ten honderd, over het dienstjaar van het belastbaar inkomen zal worden geheven, en verder onder een doorloopend nummer a. de namen en voornamen der belastingschul- 5 het wijknummer van het cijfer waarnaar het montant van i Art. 10. De invordering De minister van Binnenlandscho Zaken noodigt hen, die het gymnasiaal eindexamen wenschen te doen, uit, daaiwui vóór 15 Maart te doen blij ken bij schrijven op ongezegeld papier aan den inspecteur der gymnasia ie-den Haag. Eenigen tijd geleden word door een zeker getal kamers van koophandel en fabrieken en vereenigingen van nijverheid aan Z. M. denKoning het verzoek gedaan, dat een staatscommissie in het leven zou worden geroepen, om te onder zoeken welke gexolgen de wederinvoering van het protectiestelsel ia de voornaamste rijken van Europa voor den Nederlandsciien handel, nijver-" heid en landbouw kan hebben. Deze commissie zou voorts, zoo noodig, Zijner Majesteits regee- ring kunnen voorlichten omtrent de maatre gelen die onder de bestaande omstandigheden in het belang dier gewichtige bronnen van volks welvaart behooren te worden genomen. Do minister van waterstad, handel on nijver heid heeft, krachtens machtiging des Konings en namens den raad van ministers, bij beschik king van 13 dezer, op dat verzoek te kennen gegeven, dat Zijner Majesteits regeering, het groote gewicht van de door adressanten ter sprake gebrachte vragen erkennende, evenwel met het oog op de bezwaren aan een dergelijk onderzoek door een staatscommissie verbonden, in de benoeming van zoodanige commissie het middel niet ziet om die vragen tot oplossing to brengen, en dat de regeering, aangezien zij kan beschik ken over de veelzijdige voorlichting haar steeds door de officieele organen van handelen nijver heid en bijzondere vereenigingen gegeven, geen voldoende aanleiding heeft gevonden om aan het door hen gedaan verzoek gevolg te geven. Het IF agenlngsche Week,blad waa-schuwt do jongelieden, die zich naar de Vrije Univcrsiteit begeven, iu de mooning, dat zij, na voltooide studie aldaar, predikant in de Herv. Kerk kun- UIT DE vervolging. ---1-g van den hoofdelij- ken omslag geschiedt overeenkomstig de bepalin gen, vervat in artt. 258262 der gemeentewet. Art. 11. De Gemeente-Ontvanger is ver plicht, voor iedere betaling, onmiddellijk kwitan tie op het aanslag-biljet te stellen. Art. 12. De toerekening en afschrijving der betalingen geschiedt a. Op de kosten van zegel f b. Op de kosten van vervolging c. Op de oudste der vervallen termijnen of aanslagen. Art. 13. Aan de belastingschuldigen, die in den loop van een dienstjaar hun hoofdverblijf elders gaan vestigen of ophouden belastingschul dige te zijn, wordt, op schriftelijke aanvraag, door Burgemeester en Wethouders afschrijving of te ruggaaf verleend, op hunnen aanslag, mot in- I achtneming van het bepaalde bij art. 245 der Gemeentewet, zoo als dit gewijzigd is bij art. 6 der wet van 7 Juli 1865 (Staatsblad no. 79). Bij het verzoekschrift tot afschrijving of te ruggaaf moet de kwitantie van betaling eener som, minstens gelijkstaande met zoo vele twaalf de gedeelten van den aanslag, als de belasting schuldige maanden van het dienstjaar in de gemeente heeft vertoefd, worden overgelegd. Het besluit tot afschrijving of teruggaaf wordt aan den Gemeente-Ontvanger ter uitvoering toe gezonden, en ontheft hem van de verdere invor dering. Art. 14. Geene afschrijving of teruggaaf van belasting wordt verleend, indien zij niet bin nen zes maanden na afloop van het dienstjaar is aangevraagd. Art. 15. In den loop van Februari, volgende op een dienstjaar, wordt door Burgemeester en W ethouders, aan den Raad een staat overge legd van zoodanige belastingschuldigen, als na latig zijn gebleven hunnen aanslag aan te zuive ren, met opgave van de datums, waarop de aanmaningen zijn geschied, en van de verdere maatregelen, welke zijn genomen, om de in vordering dier achterstallige posten te verzekeren. Art. 16. Aanslagen, waarvan de invordering vruchteloos is beproefd, kunnen, op gemotiveerde voordracht van den ontvanger door den Raad oninvorderbaar worden verklaard. De Gemeente-Ontvanger is daardoor van de verdere invordering van zoodanige aanslagen ont heven. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 22 Februari 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. van DRIESSEN. De Secretaris J. W. BENNEWITZ. Het Gemeentebestuur van Sneek voldoende aan de uitnoodiging, gedaan bij het besluit der Gedeputeerde Staten van Friesland van 10 Februari 1.1. (Brov. blad no. 32); brengt ter kennis van de ingezetenen, dat ter provinciale Griffie te Leeuwarden, voor den prijs van 10 cents per exemplaar, verkrijgbaar zijn gesteld afdrukken van het provinciaal blad no. 33, houdende vaststelling van het Reglement tot regeling van het toezicht der Staten op de open bare tot de gemeene dienst van allen bestemde waterstaatswerken in Friesland, niet in onder houd of beheer bij het Rijk, de Provincie of bij Waterschappen, met opneming van de daarin aangébrachte wijzigingen. Sneek den 20.Februari 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. van DRIESSEN. De Secretaris, J. W. BENNEWITZ. ADJ ERTENTIËN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Cents» voor eiken regel meer 7>/2 Cents. Bij abonnement is do prijs be langrijk lager. Voorwaarden daaromtrent te vernemen bij den Uitgever. nn hun woning; de aanslag geschiedt den aftrek volgens art. 6 der verordening op de heffing e. het belastbaar inkomen het bedrag van den aanslag. Bij het opmaken en vaststellen van het ko hier worden nageleefd do artt 264 tot en met 266 der gemeentewet, zooals die is gewijzigd bij de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no. 102). Art. 3. De aanslag der belastingschuldigen in den hoofdelij ken omslag, is verschuldigd en invorderbaar in zoovele gelijke termijnen als er, na de goedkeuring van het kohier, nog maan den in het jaar overschieten. Art. 4. De aanslag der belastingschuldigen, die op een suppletoir kohier gebracht zijn, is betaalbaar in zooveel termijnen, als er, na de maand waarin do goedkeuring van dat kohier heeft plaats gehad, nog maanden in het dienst jaar overblijven. Art. 5. Do aanslag is dadelijk en in éóns verschuldigd, wanneer de belastingschuldige in staat van faillissement, of van kennelijk onver mogen is verklaard, gelijk mede in geval van in beslagneming van roerende of onroerende goe deren van wego het rijk, of van verkoop dier goederen, tengevolge van eene inbeslagneming namens derden. Art. 6. De kosten van zegel worden tegelijk mot den eersten termijn betaald. Art. 7. Zoo dikwijls daartoe termen bestaan, worden suppletoire kohieren opgemaakt. Daarbij worden dezelfde bepalingen in acht genomen, als ten aanzien van het primitief kohier. Art. 8. Burgemeester en Wethouders stellen het kohier van den hoofdehjken omslag, dadelijk nadat daarop de goedkeuring van Gedeputeerde Staten ontvangen is, aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering ter hand. Art. 9. Binnen 2 maanden na de goedkeu ring van het kohier zendt de Gemeente-Ontvan ger aan ieder belastingschuldige een gedagtee- kend aanslag-biljet, bevattendeden naam van den belastingschuldige, het bedrag van zijnen aanslag, zoo als dat op het door Gedeputeerde .Staten goedgekeurd kohier gebracht is, de ter mijnen, waarin de aanslag moet betaald worden, den tijd en de plaats van betaling, de dagen en uren, waarop de ontvanger zitting houdt, met kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente SNEEK doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 26 November 1881 no. 8, 'is vastgesteld de volgende verordening Art. 1. Ingaande 1 Januari 1882 zal in deze gemeente jaarlijks eene directe belasting geheven worden op het inkomen. Art. 2. Deze belasting wordt geheven van alle mannen en vrouwen, gehuwden on onge- liuwden, wier zuiver inkomen meer dan f400, s jaars bedraagt, en die in deze gemeente hun hoofdverblijf houden, of verblijven. De hoofden van huisgezinnen worden aange slagen zoo voor zich zelven als voor hunne vrouwen. Art. 3. Als grondslag, waarnaar de belasting wordt geheven, worden aangenomen a. de yermoedelijke inkomsten, die de belas tingschuldige, over het laatst verloonen dienst jaar, uit welken hoofde ook, heeft gehad, ir verband met de wijziging, die, door reeds op- gekomene of waarschijnlijk in den loop van het nieuwe dienstjaar te wachten voor- of nadoelen, daarin is of zou worden aangebracht 6. wanneer die inkomsten niet of slechts ten deele bekend zijn, worden ze genomen voor zoo ver ze bekend zijn in verband met de huurwaar de der woning, het getal dienstboden en paar den, niet tot uitoefening van bedrijf of beroep noodig, en den uiterlijken staat van den belas tingschuldige. Art. 4. Door inkomsten worden verstaan, en vallen alzoo onder het bereik van deze be lasting de inkomsten of vruchten voortvloeiende uit eigendom of rentegevende bezittingen b. die, welke tijdelijk of voor het loven wor den genoten, en voortvloeien uit lu. pensioenen, lijfrenten, tontines on perio dieke uitkeeringen, hetzij van ouders, hetzij van anderen, zelfs onder den titel van gift, genoten 2U. het vruchtgebruik of vruchtgenot in geld of nature c. de zuivere inkomsten of verdiensten, voort vloeiende uit ambachten, bedieningen, betrek ktngen, industrie, handel, bedrijf, arbeid en on derneming. Bij de berekening van het inkomen, naar de 111 dit artikel gestelde regelen, worden de voor- deelen, die niet in geld worden genoten, als vrije woning en dergelijke, op de geldelijke waarde daarvan begroot. Art. 5. Van do onzuivere inkomsten, worden, om tot do zuivere inkomsten te gerakenafge trokken de renten van verschuldigde kapitalen v.°°.rt8> van do inkomsten voortvloeiende uit bezittingen, de grond-, dijk-, polder- on andere zakelijke lasten c- de uitkeering aan meerderjarige in- of uitwonende kinderen, die van het gezin van den Gastingschuldige geen deel uitmakenkosten I van opvoeding en onderwijs zijn, onder don hiorbij oedoolden aftrek, niet begrepen. Art. 6. Bij de berekening van den aanslag ■van eiken belastingschuldige, zal f400.van de ermoedelijke inkomsten worden afgetrokken. Art. 7.^ Zij die in den loop van een dienst- belastingschuldig worden, zullen naar tijds- W01'den aangeslagen overeenkomstig art. 18^ d6r Wet- vau Juui 1851 (Staatsblad no. iKD? zoo<ianig als dit is gewjjzigd bij art. 6 dor .pet van 7 Juli 1865 (Staatsblad no. 79). I Het maximum Het maximum mag hoogstens met 8 procent worden overschreden, voor zoodanige personen, die, na het opmaken van het primitief kohier, in den loop van het dienstjaar belastingschuldig worden, en naar den maatstaf van het primitief kohier, op suppletoire kohieren worden gebracht, voor zoo vele maanden, als er, te rekenen van af het tijdstip waarop de belastbaarheid ontstaat, nog van het dienstjaar moeten verloopen. Goedgekeurd bij K. B. van 24 Januari 1882 no. 4. B. 'IJL ir DBiHB II in I moimssfflw sihul wreraMH 3 3 3 3 L 1 I 0 0 t II ;e g 1. VERORDENING OP DE INVORDERING VAN DEN HOOFDEL IJ KEN OMSLAG in de Gemeente SNEEK. SOKKER COURANT. ItPTI niYlftliKr rrnanli inr]F m-nwnn.J toss VERORDENING OP DE HEFFING VAN een HOÖFDELIJKEN OMSLAG in de Gemeente SNEEK.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1882 | | pagina 1