a» EI MRIWIE Bl II) I'MII DE CHMflHlINDKBRBIK 1882. z II 'J ri' j ia Burgemeester I: e ;e i. 5 O 3; no. B. Deze COURANT verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Abonnementsprijs voor 3 maanden ƒ1.— franco per post ƒ1.25. Alle brieven en stukken, uitgave ol redactie betreffende, franco in te zenden. waarde, in verband met den omvang van het bedrijf moet worden geschat, in aanmerking ne men. Zij nemen daarbij in acht dat, indien in de localiteit meerdere bedrijven dan dat van verkoop van sterken drank in het klein worden uitgeoefend, alleen de omvang van laatst bedoeld bedrijf behoort in aanmerking te komen voor do schatting en dat zoo de localiteit een gedeelte van een gebouw uitmaakt, niet de huurwaarde van het geheele gebouw, maar alléén die van het gedeelte dat dient voor den verkoop van sterken drank in het klein, moet worden ge schat. Art. 13. Het bedrag van het vergunnings recht wordt, in verband met de voorgaande be palingen, door Burgemeester en Wethouders vastgesteld. Zij doen daarvan mededeoling, zoo wel aan den belanghebbende als aan den Ge- meente-Ontvanger en zenden aan den laatste te vens een afschrift der vergunning. Art. 14. Indien de belanghebbende wenscht dat de hem verleende vergunning bij het eindi gen van het vergunningsjaar zal worden geacht wederom voor een jaar te zijn ingegaan, geeft hij daarvan minstens ééne maand vóór het ein digen van den termijn, over welke de vergunning loopt, aan Burgemeester en Wethouders kennis, door wie onverwijld eene nieuwe schatting van de in art. 1 omschreven huurwaarde wordt ge last. Op deze herhaalde schatting zijn de artikelen 4 tet on met 13 van toepassing. Art. 15. Deze verordening treedt in werking met den Isten November 1881. Goedgekeurd bij K. B. van 10 Maart 1882 6. Deze benoemingen geschieden telkens voor één jaar. Art. 3. De belooning van den schatter, die ten laste der gemeente komt, zal bedragen één gulden per te schatten perceel, terwijl de kos ten van herschatting op drie gulden per te her schaften perceel worden bepaald, waarvan over eenkomstig art. 7 de helft ten laste der ge meente komt. Art. 4. Zoodra een verzoek om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein is ingewilligd, geven Burgemeester en Wethou ders daarvan kennis aan de deskundigen in art. 2 bedoeld. De schatting moet binnen acht dagen zijn verricht. Art 5. De schatter maakt van zijne bevin ding procesverbaal op en zendt dit zoo spoedig mogelijk aan Burgemeester en Wethouders. Art. 6. Burgemeester en Wethouders deelen den verzoeker binnen vijf dagen na ontvangst van het procesverbaal, schriftelijk en tegenbe wijs van ontvang, den uitslag der schatting mede. Art. 7. Indien de verzoeker met de schat ting der huurwaarde van zijne localiteit geen genoegen neemt, zendt hij binnen vijf dagen na ontvangst van de kennisgeving in he t vorig ar tikel bedoeld, schriftelijk 'een verzoek om her- schatting aan Burgemeester en Wethouders in, met opgave van den persoon, dien hij als her- schatter verlangt. Bij dit verzoek zal hij tevens moeten voldoen, de helft der horschattings-kos- ten ad drie gulden, overeenkomstig art. 3. Burgemeester en Wethouders wijzen hunner zijds don herschatter, bedoeld in art. 2, aan, om bij de gevraagde herschatting voor de gemeente op te treden. De deskundige, die tot de eerste schatting heeft medegewerkt, is daartoe niet benoembaar. Art. 8. Beide herschatters doen tegelijk met een derde, door den ontvanger der directe be lastingen aan te wijzen, op nieuw de schatting in art. 2 bedoeld, binnen acht dagen na de daar toe van Burgemeesteren Wethouders ontvangen opdracht. Zij handelen daarbij evenals in art. 5 ten aan zien van de eerste schatting is voórgeschreven. Art. 9. Indien ieder der herschatters een ander gevoelen is toegedaan, strekt die schat ting ten grondslag, welke noch de hoogste noch de laagste is. Indien de belanghebbende geen herschatter heeft aangewezen, of de door hem aangewezene niet ter herschatting opkomt, of weigert den eed te doen of aan de herschatting deel te nemen, geldt de laagste schatting als de juiste. Art. 10. De bepaling van den dag en het uur der schatting of der herschatting geschiedt, in overleg met de schatters of de herschatters, door den Burgemeester. Art. 11. De schatters en herschatters, zoo wel zij die door de belanghebbenden als zij die van wege de gemeente of door den ontvanger der directe belastingen zijn aangewezen, leggen alvorens eenige schatting ingevolge de wet te verrichten, den volgenden eed of belofte in han den van den Burgemeester af: „Ik zweer (beloof) dat ik de schatting der „huurwaarde van localiteiten, waar sterke drank „in het klein wordt verkocht, naar mijn beste „weten en zonder aanzien des persoöns overeen komstig de wet zal verrichten. Zoo waarlijk „helpe mij God almachtig. (Dat beloof ik).” Art. 12. De schatters en herschatters zullen izen om als herschatter op te treden. bij de bepaling van den omvang van het bedrijf, beiden worden plaatsvervangers benoemd waarvoor de vergunning strekt, niet uitsluitend de deskundigen, bij eventueele verhindering, het debiet, maar ook den stand, de ligging, en vervangen. de inrichting der localiteit van welke de huur- VERGADERING van dek Gemeenteraad van Sneek, op Zaterdag 1 April 1882, ’snamidd. Buur. Punten van behandeling: 1. Resumtie der Notulen. I 2. Mededeoling van ingekomen stukken, enz. 3. Voorstel tot af- en overschrijving op de sbegrooting der Stadsreiniging, dienst 1881. jL ,4. Behandeling van een adres van J. G. ■Dijkstra te Tzum. 5. Eervol ontslag C. Koorevaar. Regeling van de jaarwedde van den Chi rurgijn bij de Algemeene Arm voogdij Vaststelling van het Reglement op het beheer en bestuur der gemeente-gasfabriek. I 8. Vaststelling van een plan van geldleening. 9 F* ----- kennisgeving. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Re gemeente Sneek, voldoende aan art 87 der wet op do Nationale Militie van den 19den Augustus 1861 (Staats- ad no. 72), brengen door deze ter kennis der Ipgezetenen, dat de tweede zitting van den Mi- litieraad voor deze gemeente zal worden gehou den te Heerenveen, op Dinsdag don 18 April 1882, ■es voormiddags ten 9 */2 ure. I Dat in die zitting uitspraak wordt gedaan om went alle in de eerste pitting niet- afgedane za- 011 Gn omri’ent hen, die als plaatsvervanger of jBoinmerverwisselaar verlangen op te treden. I i<> Vüordion rxad 'Roeten verschijnen j hij, wiens zaak in de eerste zitting niet is afgedaan B 2°- hij, die voor een loteling als plaatsver vanger of als nommerverwisselaar verlangt op |o treden. p I Sneek don 31 Maart 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemA, J. van DRIESSEN. De Secretaris, J W. BENNEWITZ. I kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS jr>eTn®ente SNEEK doon te weten, dat door wen Kaad dier gemeente, in zijne Vergadering 7 4 Februari 1882, no. 4, is vastgesteld de Volgende verordening 4. p 1 L1, Het vergunningsrecht, krachtens art. 'er Wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no. verschuldigd door hen, aan wie door Bur gmeester en Wethouders de bij die Wet ver achte vergunning voor het verkoopen van ster- drank in het klein is verleend, bedraagt, cue som van ƒ20 voor elke honderd gulden 'üui’waarde of gedeelte daarvan, die de locali- teit waarvoor vergunning is verleend, in verband mot den omvang van den vergunden verkoop Van sterken drank in het klein, kan geacht "'orden te bezitten, behoudens de wettelijke ver gadering van vijf-en-twintig tin honderd voor e localiteiten, waar geen sterke drank verkocht ^'geschonken wordt tusschenZaterdag avond te zes en Maandag ochtend te zes uren. Akt. 2. De schatting der huurwaarde ge- scl'iedt door één deskundige, door Burgemeester ea Wethouders te benoemen. Bovendien wordt door hen één deskundige ^«gewezen om als herschatter op te treden/ ADI ERTENTIÈN van 1 tot 4 regels, gewone letter, 40 Cents voor eiken regel meer 7 ’/2 Cents. Bij abonnement is de prijs be langrijk lager. Voorwaarden daaromtrent te vernemen bij den Uitgever. Art. 1. De invordering van het vergunnings recht geschiedt door den Gemeente-Ont vanger. Art. 2. De betaling van het vergunnings recht geschiedt in eén termijn bij den Gemeente ontvanger, tegen afgifte eener kwitantie en te gen. uitreiking van hot afschrift der vergunning. Van de gedane betaling doet de Gemeente-Ont- vanger terstond mededeeling aan Burgemeester en Wethouders, met uitdrukkelijke vermelding of het volle recht, dan wel, overeenkomstig art. 6 der Wet, 3/4 daarvan betaald is. Art. 3, Intrekking der vergunning in den loop van het vergunningsjaar, geeft geen aan spraak op geheele of gedeeltelijke teruggave van het vergunnings-recht. Ter Secretarie wordt een Staat aangelegd en nauwkeurig bijgehouden van de verleende en ingetrokken vergunningen, alsmede van het vol daan recht. Op dien Staat zal blijken, in welke localitei ten tusschen Zaterdag avond zes uur en Maandag morgen zes uur, geen sterken drank wordt ver kocht of geschonken. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 1 April 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. van DRIESSEN. De Secretaris, J. W. BENNEWITZ. Naar de Reporter verneemt, is de heer A. Schimmelpenninck van der Oye door Z. M. deii Koning benoemd tot kamerheer in buitengêwo- nen dienst. Naar de Standaard uit goede bron verneemt, komt ook in Zutfen eerlang weer een vacature voor de Kamer. De heer Sickesz toch staat cp het punt, zijn mandaat neder te leggen. De Zutph. Ct., melding makende van de me dedeeling van de Stand., houdt het bericht „uit goede bron” voor, een gerucht en gelooft niet dat de heer Sickesz hét district iri den steek zal laten. Heeft hij al plan om te bedanken, dan zal hij zeker rustig den tijd afwachten dat zijn mandaat vervalt. Te Breda circuleert een adres ter onderteekening waarin wordt aangedrongen op een enquête, wel ke jhr. mr. van der Wijck heeft verzocht betreffen de de geldverspillingen bij ons krijgswezen. Door den Gemeenteraad te Dordrecht is be noemd tot adjunct-directeur van de gasfabriek en waterleiding de heer Johan Spruijt, directeur der gemeente gasfabriek te Bols ward. Zondag in den laten avond werd te Scheve- ningen het treurige bericht aangebracht, dat de bomschuit Onbestendig, tengevolge van het storm weder, boven Zandvoort was omgeslagen, en dat de equipage was verdronken. De beman ning bestond uit; Dirk Grootveld, stuurman, 31 jaar; Jan den Heijer, 50 jaarEngel Pronk, 35 jaar; Frederik Pronk, 29 jaarMaarten Rog, 22 jaar; Klaas Grootveld, 21 jaar, en Kornelus Rog, 14 jaar. De meesten waren gehuwd en laten weduwen en kinderen na.' Vijf der ver ongelukten waren broeders of zwagers. Zondag avond is te Stratum een vreeselijke moord gepleegd. In de herberg van de wed. van Ruth werden op dien avond door verschillende bezoekers vroo- lijke liedjes gezongen en koddige voordrachten gehouden. Een persoon, van Rixtel genaamd, geboren te Leende, had vooral den boventoon. Toen deze een jongeling, die ook een liedje ge zongen had, naar buiten zag gaan, stond hij ook op en ging met hem mee. Nauwelijks hadden zij eenige schreden gedaan, toen v. R. den an der de pet afsloeg. „Is dat meenens vroeg de jongelingter wijl hij een beweging deed omzijn hoofdbedekking op te rapen. Óp hetzelfde oogenblik schoot v. R. met een mes gewapend toe en bracht hem een vervaarlijken steek in het onderlijf toe. De gestokene deed nog eenige strompelende schieden en zakte toen als een massa ineen. Het slachtoffer is een zeer oppassend jongeling uit Woensel, J. B. Smulders genaamd en pas 19 jaar oud. Een aldaar woonachtig Duitscher, die met zijne vrouw juist denzelfden weg opkwam en iets van het bovenstaande gemerkt had, nader de van Rixtel, dien hij als een zeer slecht su jet kende, met de vraag: „Wat hebt ge daar gedaan Eu op hetzelfde oogenblik bracht hij hem een forschen slag toe, die een nogal hevig bloeden moet veroorzaakt hebben, want door bloeddruppels en voetstappen geleid, heeft men het spoor van v. R., die een omweg gemaakt heeft van meer dan 1400 meter ver, kunnen volgen. Intusschen kwam de Duitscher bij den onge- lukkigen Smulders, die hem toeriep „Hij heeft mij gestoken”, en weldra 'bleek, dat hij een zware wonde aan het onderlijf had, waaruit de ingewanden op een vreeselijke wijze naar buiten drongen. Het gerecht van ’s Bosch heeft Maandagmor gen een onderzoek in loco ingesteld, en ’s avonds nog om 8*/2 uur is v. R. zwaar geboeid naar ’s Hertogenbosch overgebracht. ES^S^ËSSi J it I i f. teit f. i O O i o O r e u a e 3 lo 0 VERORDENING OP DE HEFFING VAN HET VERGUNNINGSRECHT tot VER KOOP van STERKEN DRANK HET KLEIN. Voor 1 0111 te VERORDENING OP DE INVORDERING VAN HET GEMEENTELIJK VERGUNNINGS RECHT VOOR DEN VERKOOP VAN STER KEN DRANK IN HET KLEIN IN DE Gemeente SNEEK.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1882 | | pagina 1