1 nonic, 1 i. arioni, Amsterdam, t BUSTES, MANTELHANGERS, MANTELREKKEN, HOEDENSTAND- bd AARDS en alle ETALAGE-ARTIKELEN. AANBESTEDING VIS ÏW. Lel wel! Manufacturen. KanuüictiirBii8ttaaiiv6Fiffaiit8Arlikel8]i Bij billetten nader omschreven. Neüerlaaüscii Paiiojlicm, Amsterdam. PLEIZIBRVAART van Harlingen naar Amsterdam per RADERBOOT „WILLEM III” of „MINISTER FOCK”, Photographic. M 1 1 w;u.| iletl. I' h 509 ton Sponturf en 900 ton Lichte of Lange Turf. Woensdag en Dondert! a g 24 en 25 Juli a. s. is de heer R. LOGMAN van Deventer voornemens, in de CONCERT ZAAL alhier, volgens gewoonte, uit te stallen voor den verkoop op 3 maanden crediet, van EENE AANZIENLIJKE PARTIJ de levering van pl. m. 1100 Me ier Huw Katoen, pl. m. 250 Meter Rokkestreept en 100 Meter Roezel. de wapening ASYX a T 1 1 len voor het gebruiken pl 111. er- aai doctor .aakt,11 an ;yu IUÜ ide de :ea on- ;;ju cie Alles tegen billijken prijs. Snoek, Mei 1889. S. W. HOGERHUIS. haa jorsf t deil itiseh iende Lr. er n. do tal !ie luj o it a jl n Technicum Mittweida )or I ten t het en kte De jer nu ien n do J a do I i den I v.inne I „Arme Brunner, wat zouden uwe blauwe oogen van vreugde en trots hebben geflikkerd, als gij hadt kunnen zien, hoe uw leerling, de vroegere jodenhater, voor den roeden Naftali in de bres gesprongen was 1“ En terwijl hy die woorden in zich-zelf mom pelde, schoot hem ploteling te binnen, wat mevrouw Fortunat hem in de ooren had gesist joodsch bloed, zyne moeder was eene jodin 1 Met somber gerimpeld voorhoofd peinsde hij over de beteekenis dier woorden. Lag daarin eene diepere beteekenis Wie was zijne moeder Hy had haar nooit gekend, men had hem nooit Om het de Kiesverenigingen in dezen te verlichten, trek ik mij gaarne terug en verzoek haar om mij voor de aanstaande tierstemming niet aan te bevelen, dneek 19 Juli Tli. CAMP1IUIS. VOOGDEN van het OLD-BURGER WEES. HUIS te SNEEK gedenken aan te besteden de levering van Gegadigden worden verzocht hunne monsters van minstens acht turven in te leveren in het Weeshuis, uiterlijk den 6 Augustus 1889, vóór 's avonds zeven uur. Voogden van het Weeshuis voornoemd, P. FENNEMA, Voorzitter. K. de JONG, Seor.-Boekh. Ondergetoekende houdt zich beleefdelijk aan» bevolen voor het VERHUREN van PAARDEN en RIJTUIGEN. Onder anderen vestigt hij in ’t bijzonder de aandacht op de nu door hem aange* schafte uiterst nette Tentwagens, geschikt voor 68 personen. Ook houdt hij zich by sterfgevallen aanbevo* len voor het gebruiken van zijn NI E U WE -* V VOOGDEN der ALGEMEENE ARMEN alhier wenschee by ge sloten briefjes aan te besteden: De briefjes met de monsters bohooren te Wor- den ingeleverd vóór of op Donderdag 25 Juli e.k. in het Stads Armenhuis. Voogden voornoemd, A. T. PJJTTERSEN Pres. II. E. NAPJUS, Secr. Botkh. cel het I ver- 1 XJT Zie verder aanylakbilletten. Ter vergemakkelijking mijner Clientèle van SNEEK eu OMSTREKEN, heb ik by deze de eer te berichten, dat ik voornemens ben binnen kort eeu naar de eischen des tyds ingericht ATELIER te OPENEN op het GROOTZAND bij den heer KLEINSCHMIT, tusschen de heeren BRENNINKME1JER te SNEEK. Harlingen, Juni ’89. JAKOS DE VRIES Gz. ul- dat en net ste i 8 tar te ien in ten JU- die .as, len Hij als is left ran lag ta isi- /eu ag. de iter uld is eer ten len ni est je- iig ap ie- gte le de iar me m, mr of )n. m, tar ils- lar de itil en ja de en >or laarl V <1 daat^ ver- 1 baar naaló Sachsen. Masrhinen- Ingenieur-Schik Werkmeister-Schok. 1UQ lts- is sen len au i ?er ran lor igö en, tan ;en, ien is Ike le- I blad 1 Levering omgaande. maar het kleine jodenmeisje met haar wit jurkje en hare blauwzwarte krullen keek hem kalm en fier aan nu heit zij den steen op, het wordt hem geel eu groen voor de oogen, en vervolgens ligt hy met een gewond voorhoofd op den breeden divan van pope Konstantin, met het wrevelig gevoel in het hart, dat Zilibi’s dochtertje hem een kus op de lippen gedrukt heeft. En de zou ging evenzoo ter ruste als thans, en de hemel was blauw en helder, en de vogels zongen als thans, en hij wandelde naast den nuchter gewerden Brunner naar huis terug en hij hoorde zijn zware stem en zijne ernstige vermaning, om ook tegenover de joden goed en liefderijk te zijn. |Zij ens Lst Bes, „zou .►en! -eek ree j op ZATERDAG 27 JULI e. k. en terug op MAANDAG 29 JULI e. k., waarvan de prijs is per retourbillet le klasse 1 V-50 per persoon. In deze prijs is begrepen Toegang tot hot Paleis voor Volksvlijt; Artis; Panorama; Museum Panopticum een Diner in het Café Panopticum, benevens Concert in den Park tuin. een met gras bedekten grafheuvel, waar de dunne takken van een treurwilg beschermend overheen hingen. Op het marmeren kiuis daar naast las hy den naam van zijn vroegeren leer meester Brunner. Hy zette zich op den graf heuvel neer, en terwyl hy daar zoo zat, de oogen op de blauwe bloemkelken geslagen, omringd van de diepste stilte, die slechts nu en dan door het ritselen van een blad of het getjilp van een vogel werd afgebroken, rees, even ais op dien avond toen hy zyne terugkomst gevierd en Lea gekust had, die scène op het kerkhof weer voor zyn geest op, toen het dochtertje van Zilibi Psantir hem met een steen eeu buil op het voorhoofd had geslagen. Dat was een schoone, gelukkige tijd en de herinnering daar aan tooverde hem thans nog een lachje op de lippen. Haastig richtte hy zich op en keek over de grafheuvels heen naar het berkenboschje en zag alles wat daar gebeurd was weer zoo helder en klaar voor zich, alsof het eerst gisteren had plaats gehad. Hy zag zijn armen leermeester met zijn Imogen hoed, die hem scheef op het hoofd stond, hoe deze alle moeite deed om rechtuit en rechtop te loopen, en hy hoorde hem stil in zich-zelf lachen, een onmiskenbaar bewijs dat Brunner boven zijn bier was eu hy zag zich-zelvenhij kwam daar uit gindsche ny uau nam noon. g laan aanstuiven, om de jodenjongens te ranselen, I over haar gesproken. worden, ja men verhaalt, dat er gesloten brieven geopend en gelezen zyn, Vaartuigen, uit Zwitserland komende, moeten voor de tolkantoren aanleggen om gemakkelyker onderzocht te worden. Hierin is eerst eene wyziging gekomen, nadat van Zwitsersche zyde opgemerkt was, dat sleepbooten met vaartuigen achter zich hierdoor groot gevaar liepen met andere in botsing te geraken. Deze vaartuigen mogen dientengevolge nu aan de tot dusver gebruikte landingsplaatsen aanleggen. Het verdient opmerking, dat op het grondgebied van het groothertogdom Baden toe dusverre geen soortgelyke maatregelen genomen zijn. Als dit niet gebeurt, baat het echter niets of men het te Lindau en te Friedrichshafen doet, want nu zullen de reizigers uit Zwitserland De laatste, van 16 dezer, luidt aldus „Generaal Grenfell deed, nadat hij zich met kolonel Wodehouse vereenigd had, ecu nauwkeu rige verkenning naar de positie der derwischen, wier sterkte thans op 2500 man geschat wordt, en zond daarna een proclamatie naar hun kamp waarin zij uitgenoodigd worden om zich over te geven, in welk geval hun lijfsbehoud wordt toegezegd. Wad el Njumi (dit schijnt de bevelhebber der Mahdisten te zijn) liet den overbrenger der proclamatie geeselen, doch las het stuk aan de gezamenlijke emirs voor. Ge neraal Grenfell keerde naar Assouan terug, nadat hij verdere maatregelen genomen had om de derwischen te weerstaan. Deserteurs melden dat Wad el Njumi veisterkingen atwacht voordat hij verder noordwaarts trekt Ondertrouwd KARST G. BOUMA en JOHANNA NIKKELS. Juli 1339. Receptie Zondag 4 Augustus te Deventer. Eenigste kennisgeving. aan, Jonel, ziedaar schoone, lachende, liefde- ademende vrouwen ziedaar een bekoorlijke vrouw met vlammende oogen met uw eigeu oogeu kent gij haar niet Het is Lea, en zij bemint u, hoort gij wel P Zij bemint u, dat is geen droom, dat is volle, zoete, leven ver wekkende werkelijkheid druk haar aau uw borst, kus haar, Jonel kus haar 1“ Daar sprong hij plotseling op uit zijne droo* merijen, opgeschrikt door zware, slopende schre den en door een ruw lachende stem. Pope Konstantin wankelde naar zijne woningde geestelijke heer was erg vroolijk, hij hield zijn ronden hoed als een glas in de hand, klonk met onzichtbare drinkers eu riep lachend uit: „halleluja, op uw gezondheid, broederDaar struikelde hij plotseling over een kruis en viel zoolang als hy was op den grond neer. Maar dat kleine ougelukje bracht zijne heiligheid volstrekt niet van zijn stuk, hij rekte zich uit, bewoog en draaide zich een poosje, tot hij op zijn rug kwam te liggen, toen keek hy met verbaasde blikken naar den blauwen hemel, alsof hij zich over die vreemde kleur verwonderde, een gelukkig lachje gleed over zijn door den wijn opgezet gelaat, toen sloot hij de oogen zijn bewustzijn had hem verlaten. (Wordt vervolgd,) opgehelderd. Volgens de opgave van den direc teur der posteryen ontving Boulanger sedert het begin van 1888 1275 aangeteekende brieven, waarvan 118 uit andere landen. Uit Italië kwamen er 14, uit Oostenrijk 3 en uit Duitsch- land 1. Blykbaar ontving Boulanger ondersteu ning uit het buitenland, gelijk o. a. door zijn partijgenoot Vergoin in tegenwoordigheid van drie getuigen werd verzekerd. Wie echter deze geldschieter was, heeft men niet kunnen vinden. Ook wordt in de akte van beschuldiging be weerd, dat Boulanger tot bevordering zijner plannen ter verkrijging der dictatuur pogingen aanwendde om hoofdofficieren en zelfs om de geheime politie om te koopen. Een eu ander wordt uitvoerig toegelicht, zoodat de slotsom luidt, dat Boulanger schuldig is aan een samen zwering tegen de veiligheid van den staat, daar hij naar de dictatuur streefde, en aan verduis tering van ’s lauds gelden, welke hij besteedde tot bevordering zijner eigen belangen. De Senaat zal waarschijnlijk 8 Augustus zitting nemen als hooggerechtshof. De National Zeiting maakt een brief openbaar van Karl Peters, gedagteekend Zanibar29 Mei, waarin deze bekende leider der Duitsche expe ditie tot bevryding van Emin Pacha zich in de hef tigste bewoordingen beklaagt over de Engelsche politiek in Oost-Afrika. Hij zegt dat officieren van de Engelsche blokkade-schepen herbaaldelijk getracht hebben de Duitsche expeditie te belem meren en te ontwapenen, uit vrees dat zij gelukkiger dan Stanley zou zyn en aan Emin Pacha hulp brengen zou, waardoor Eugelands geheime bedoelingen verijdeld zouden kunnen worden met betrekking tot het grondgebied, hetwelk Emin Pacha in bezit heeft. Van de Duitsch-Zwitserschegrens wordt aan den Berner Bund geschreven: Hetgeen ik u per telegraaf heb doen weten omtrent de maatregelen, die te Friedrichshafen en te Lindau tegenover uit Zwitserland komende reizigers genomen zijn, is volstrekt geen sprookje maar de nuchterste waarheid. Den 9 dezer is het senerpere toezicht in werking getreden. In ’t begin wilde niemand er aan gelooven, maar nu is het ontwijfelbare zekerheid. Het is wer kelijk belachelyk, dat bijv, hoogere beambten van den Noordooster spoorweg, die natuurlyk ien by alle ambtenaren op het Duitsche grondgebied bekend zyn als personen, die eenen afschuw hebben van de sociaal democraten, worden aangehouden en hunne portefeuilles met dienst- papieren open moeten maken om die te doorsnuffelen. De bagage van reizigers wordt natuurlyk zoo nauwkeurig mogelyk doorzocht; de koffers worden tot op den bodem toe geledigd; alle papieren moeten stuk voor stuk vertoond Hij liet het hoofd diep op de borst hangen, eeu halve dommeling beving hem, maar zijne opgewonden fantasie liet hem niet tot rust komen. Alles wat in den laatsten tijd het somber deel van zijn leven bad uitgemaakthet verdriet over het ongeluk zijns vaders, de hopelooze ziekte van Florica, de bange onzekerheid over den loop van zyn eigen lot, zijn diepe wrevel tegen zijn stiefmoeder, de verontwaardiging omtrent het tegenover de vrijboeren gepleegde onrechtende onstuimige drang naar zyn onbereikbaar, voor eeuwig verloren liefdesgeluk, dat alles vloog dof en woest door zijn ziel, en daartusschen dwarrelden de gestalten van hen die zich in zijn levenskring bewogen en het scheen hem toe, alsof alles slechts een droom was, alsof zijn geheele leven zelf een akelige, benauwde droom was. Plotseling klonk hem een schel gelach in de ooren, dat hem zoo bekend voorkwam. Wie lachte zoo Hij dacht na, dacht na eu het gelach klonk altyd luider, tot het zich oploste in de woorden„schoone, lachende, liefde-ademende vrouwen.*4 En hij herkende de stem, welke die woorden gesproken had het was de stem van den gebochelden advocaat Pantasi Tschuku, en het kwam hem voor, alsof de gebochelde voor hem stond en zei„ja, het leven is een droom, als men de kunst niet verstaat, het te grijpen pak het van harte eenvoudig hun weg nemen over de Badensche i Voor de berichten uit Egypte meet men of de Oostenrij ksche grens. Aangezien daarenboven zich dezer dagen beperken tot de telegrammen het blad de Sozialdemokrat niet meer in Zwit- 1 van Reuter uit Kaïro. De laatste, van 16 dezer, serland uitgegeven wordt en er dus zoo goed '•”,u ~,J -- - als geen sociaal-democratische geschriften van hier over de Duitsche grens komen, maakt de geheele handelwijze den iudruk, dat het scher pere toezicht niet is ingevoerd om socialistische opruiingen te beletten, maar alleen om Zwitserland te plagen. De voorstellen van 11 a 1 i e tot het nemen van gemeenschappelijke maatregelen tegen den uitgebreiden smokkelhandel op de Z wi tsersche grenzen zijn door de regeering van laatstgenoemd land van de hand gewezen. Men moet daarover te Rome zeer ontstemd zijn, daar de Italiaansche financiën door bedoelden smokkelhandel belang rijke schade lijden. Naar aanleiding van de wapening van een deel der Servische reservisten geeft de Ser vische regeering in haar Staatsblad een uitvoerig rapport betreffende de openbare veiligheid ten plattelande. In het geheel schat de Regeering het aantal der roovers, die in kleine benden hun bedrijf uitoefenen op 42 en deze houden zich uitsluitend in de districten Uzica en Pozarevats op. In het district Cupria zyn de roovers reeds onschadelijk gemaakt. Daar werden er acht dood geschoten en vyf gevangen genomen. De regeering ver zekert, dat deze roovers niets zyn als gevangenen, die uit hun kerkers zijn ontsnapt. Ten einde dus het kwaad in den grond uit te roeien, zal men beginnen met de gevangenissen te verbeteren en daarvoor zal de regeering weldra een ontwerp bij de Schupschina indienen. De niet officieele berichten luiden echter minder gunstig. Volgens eene mededeeling uit Belgrado zyn daar weer 27 veroordeelden uit de vesting ontsnapt en is het aantal der roovers veel grooter, daar 42 roovers, gelijk feitelyk het geval is, het geheele land niet in onrust kunnen brengen. De zaak heeft ook aanleiding gegeven tot twist ouder de ministers. De minister van binnenlandsche zaken Tauschanowitsch, verlangt de hulp der troepen, daar de gendarmes te zwak zyn om voor de veiligheid te waken, maar de minister van oorlog wil deze hulp alleen ver- leenen, indien den officieren alleen het lecht wordt gegeven zeltstundig op te treden. Do minister van binuenlandsche zaken verlangt echter dat de burgerlyke autoriteiten de opperste leiding blijven bebouden. Deze twist is nog niet bijgelegd, zoodat nog geen besluit over het uitzendon van soldaten tegen de roovers is genomen. Voorloopig heeft de Minister Tauschanowitschzich er daarom toe bepaald alle bosenixbare gendarmes naar de meest bedreigde punten to zenden, ten einde althans de roovers hun buit te betwisten. De ex-Koniug Milan wordt heden Vrijdag te Belgrado verwacht. Zyn verblijf in de hoofdstad zal twee weken duren. Hoe meer men van de onlusten op Creta hoort, zegt de Köln. Ztg.hoe duidelijker het wordt dat niet het Grieksche, doch het Russische consulaat aldaar de hand in het spel beeft. Men zegt nu dat er ook een Russiscu oorlogsschip verwacht wordt, hetgeen niet strekken zal om de gemoederen kalmer te stemmen. Te Weeneu spreekt men van een gedachten wisseling tusschen de mogendheden over ge- meeuscbappelyke maatregelen tegen de onrustige eilandbewoners, daar Europa wel niet willen zal dat door hen de vrede in gevaar gebracht wordt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1889 | | pagina 3