VOOR SIKH D fflUU. Zij „HEKSENGODD.” sa, VooröereidBnfl Militair Onflerricöt. OPKOMST ONDER DE WAPENEN. lil Wo. 42. 55e Jaargang. Officieele Advertentien. Zaterdag 26 Mei 1600. .inst K. Uitgevers POUWELS FALKENA, tegenover’t Tramstation Sneek. Uit de Raadszaal. FEUILLETON. J 100- 1 het 2e regiment Vesting-artil- het2e regiment Vesting-artil- i de age- artillerie op 1 Juni a.s. 21 Mei a.s.; 25 Juni a.s. van De verlofgangers der lichting 1897, behooren- het 2e regiment Infanterie, het op 3ht. 4 ixtra >stw. stjes 25 Juni a.s.; de 2e compagnie 30 Juli a.s. het le peloton Dit blad verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS voor Sneek f 0,40 per 3 maanden, franco per post f 0,50. Abonnementen worden te allen tijde aangenomen. cht, kte, ver- de toe- en lN- gen I van het 3e regiment Veld- Roman van E. WERNER, Schrijfster van «Aan het Altaar®, «Fata Morgana®, «De Alpenfee® enz. artillerie op 19 Juli a.s. de le, 4e en 5e batterij artillerie op 3 September a.s.; zóó alles met zich meêsleept als gisteren dan is het ergste te vreezenl® «Het ergste? Wat bedoelt gij daarmee, papa?® »Dat Raimar slechts voor den vorm tot eene geld boete veroordeeld of wel geheel vrijgesproken wordt. Dan heeft hij de overwinning behaald dan krijgt hij gelijk met zijne beschuldigingen en de ver oordeelde is Ronald!® Edith antwoordde niets, maar zij was verschrikkelijk bleek en hare lippen drukten zich krampachtig op el kaar. Haar vader sloot haar hand vast in de zijne, en nu beefde ook zijn stem «Mijn arm kindIk weet wel dat ik je pijn doe, maar hier helpt geen verbergen. Gij moet op alles gevat zijn.« «Dat ben ik al lang. Felix wil hoegenaamd niets toe geven, maar zijn geheele wezen verraadt mij dat het hier voor hem om het zijn of niet-zijn gaat. Aan onze verloving verandert dit echter niets.® «Eene verloving is nog geen huwelijk!® Marlow sprak die woorden langzaam en vol beteekenis uit. «En als gij ernstig wilt «Maar ik wil nietverklaarde Edith, terwijl zij op stond en haar hand uit die van haar vader trok. «Bemint gij Ronald?® «Dat hadt gij mij moeten vragen, papa, toen gij met zijn aanzoek tot mij kwaamt. Gij liet toen die vraag achterwege ontsla mij nu van het antwoord!® Een diepe zucht kwam uit Marlow’s borst. Hij ging eveneens opstaan en zeide «Wij kunnen nu trouwens geen beslissing nemen alvorens het proces is afgeloopen. Wilma is reeds aangekomen?® «Gister avondik ontving van morgen een briefje van haar en denk straks naar haar toe te gaan. Gij weet immers, waarom zij niet onze gast wilde zijn.« «Omdat haar verloofde de beste vriend van Raimar De BURGEMEESTER van Sneek brengt ter kennis van de ingezetenen, dat jongelieden tusschen den 16- en 24 jarigen leeftijd, die in den aanstaanden winter wenschen deel te nemen aan het VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT, zich bij hem kunnen aanmelden vóór den 1 Juli a.s. Voorts wordt herinnerd, dat de bij de Militie in te lijven Lotelingen alléén dan aanspraak kunnen maken om te worden ingedeeld bij het korps en in het Gar nizoen hunner keuze, wanneer zij door het bijwonen van bovengenoemd onderricht een bewijs van militaire bekwaamheid hebben weten te verwerven, welk be- wijs kan worden verkregen door gedurende de twee wintertijdperken, welke voorafgaan aan de inlijving als milicien, met vrucht aan het voorbereidend Mili tair Onderricht deel te nemen. Sneek, den 25 Mei 1900. De Burgemeester voornoem d, ALMA. die zich met 1 JULI a. s. op dit blad abonneeren, ontvangen de nog vóór dien tijd verschijnende nummers gratis. DE UITGEVERS. zakboekjes, zijnde deze bestemd om te worden gebruikt bij opkomst met spoed. Sneek, den 12 Mei 1900. De Burgemeester voornoemd, ALMA. ADVERTENTIéN 4 cent per regel. Bij abonnement van 500 regels 3 cent en van 1000 regels 21/, cent. Groote letters naar plaatsruimte. Vesting-artillerie op 17 Sept a.s.; de 2e compagnie van lerie op 15 Juni a.s. de 6e compagnie van lerie op 23 Juli a.s. de 7e compagnie van het 2e regiment Vesting-artil lerie op 2 Juli a.s. de 10e compagnie van het 2e regiment Vesting-artil lerie op 13 Aug. a.s. de 6e, 7e, 9e en 10e compagnie van het 3e regiment Vesting-artillerie op 18 Juni a.s.; de 8e compagnie van het 3e regiment Vesting-artil lerie op28Juni a.s.; de le, 2e, 3e, 4e en 5e compagnie van het 3e regiment Vesting-artillerie op 20 Aug.a.s.; de 2e, 3e, 4e, 6e en 7e compagnie van het 4e regiment Vesting-artillerie op 25 Juni a.s.; de le, 5e, 8e, 9e en 10e compagnie van het 4e regiment Vesting-artillerie op 25 Juli a.s.; g de 3e compagnie van het korps Pantserfort-artillerie op 25 Mei a.s. de 2e e» 4e compagnie van het korps Pantserfort- artillerie op 2 Juli a.s. de le compagnie van het korps Pantserfort-artillerie op 26 Juni a.s.; de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e compagnie van het korps Genietroepen op 18 Aug. a.s.; Van de 9ecompagnie van het korps Genietroepen: a. de miliciens, geen vestingtelegrafist, of adspirant- vestingtelegrafist zijnde op 9 Aug. a.s. b. de miliciens-vestingtelegrafisten die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin, van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Febr. 1884, no. 13 en de miliciens-adspirant-vestingtelegrafisten op 9 Aug. a.S. y c. de miliciens-vestingtelegrafisten die hebber, vol daan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Februari 1884, no. 13 op 20 Aug. a.s. Voorts worden de betrokken verlofgangers herinnerd aan hunne verplichting, om bij de opkomst onder de wapenen a. voorzien te zijn van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij vertrek met groot verlof medegenomen; b. hun verlofpas vóór het vertrek naar het korps te doen afteekenen, en c. zich een of twee dagen vóór den dag, waarop zij bij hun korps moeten zijn, ter Secretarie der Ge meente te vervoegen tot het bekomen van daggeld en vervoerbewijzen, voor zoover daartoe termen bestaan. Zij die wegens ziekte niet aan deze oproeping op den bepaalden tijd kunnen voldoen, zullen van hunne opkomst in werkelijken dienst niet voor diligent wor den gehouden, maar zijn verplicht om: 1. van hunne verhindering tijdig ter Secretarie der Gemeente te doen blijken, door inlevering van een ge neeskundige verklaring, en 2. om zich terstond na het herstel naar hun korps te begeven. Tevens brengt de Burgemeester nog in herinnering, dat voor deze opkomst geen gebruik mag worden ge maakt, van de vervoerbewijzen voorkomende in de het 3e regiment Huzaren op 6 Aug. artillerie op 29 Juni a.s.; artillerie op 20 Aug. a.s. De Burgemeester van Sneek, Gezien de missive van den Heer Commissaris der Koningin in Friesland, van den 4 Mei 1900, le afdee- ling MS no. 749 (prov. blad no. 46) betreffende op komst in werkelijken dienst van verlofgangers der Nationale Militie, van de lichtingen 1896,1897 en 1898. Roept bij deze op de in deze gemeente geves tigde verlofgangers van de Militie te land, behoö- rende tot de hieronder vermelde lichtingen en Korpsen, om zich dit jaar op de hierna aangegeven tijdstippen, uiterlijk ’s namiddags ten 4 ure en de vestingtelegrafis- ten vroegtijdig vóór 1 uur namiddags,) bij hun korps in werkelijken dienst te begeven, te weten A. De verlofgangers der lichtingen 1898 en 1897, behoorende tot het le, 2e, 4e en 5e bataljon van het reg. Grenadiers en Jagers op 20 Aug. a.s.; het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het le regiment Infanterie, het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 5e regiment Infanterie en het le, 2e, 3e en 4e bataljon van 8e regiment Infanterie op 23 Aug. a.s. het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 2e regiment infanterie en het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 6e regiment Infanterie op 13 Aug. a.s. het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 3e regiment Infanterie op 20 Aug. a.s. het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 4e regiment Infanterie op 3 Sept. a.s. het le, 2e, 3e en 4e bataljon van het 7e regiment Infanterie op 27 Aug. a.s. B. De verlofgangers der lichting 1897, behooren de tot het der 4e compagnie 3e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers op 14 Mei a.s; het 7, der 4e compagnie 3e bataljon van het regiment Grenadiers en Jagers op 2 Juli a.s. de le, 2e en 3e Compagnie 3e bataljon van het regi ment Grenadiers en Jagers op 20 Aug. a.s. het 5e bataljon van het le regiment Infanterie en het 5e bataljon van het 5e regiment Infanterie op 24 Aug. a.s. het 5e bataljon van 5e bataljon van het 3e regiment Infanterie en het 5e ba taljon van het 6e regiment Infanterie op 17 Aug. a.s. het 5e bataljon van het 4e regiment Infanterie op 16 Aug. a.s.; het 5e bataljon van het 7e regiment Infanterie op 3 Sept. a.s. de le, 2e en 3e compagnie 5e batterij van het 8e regiment Infanterie op 24 Aug. a.s. de 4e compagnie 5e batterij van het 8e regiment Infanterie op 2 Juli a.s.; de le, 2e en 3e compagnie Hospitaalsoldaten op 24 Aug. a.s. het le en 2e regiment Huzaren op 23 Aug. a.s. het 3e regiment Huzaren op 6 Aug. a.s. de 2e, 4e en 6e batterij van het le regiment Veld artillerie op 29 Juni a.s.; de le, 3e en 5e batterij van het le regiment Veld artillerie op 20 Aug. a.s. de 2e, 3e en 6e Batterij van het 2e regiment Veld- deeltelijke onthullingen daar hebben reeds aan ’t licht gebracht, dat hij die werken niet meer kon volhou den, dat hij de maatschappij van aandeelhouders slechts wilde gebruiken om zijne verliezen te dekken. Daar- meê heeft hij het vertrouwen bij het publiek ver speeld, het vertrouwen verloren, dat hem en al zijne ondernemingen steunt. Valt ’t eene ineen, dan wan kelt al het andere. En daarbij nog een tegenpartij als die Raimar gij weet niet wat dat beteekent «Ja wel, ik weet hetzei Edith zacht. «Ik heb dien aanval van ’t begin af als heel ernstig beschouwd,® ging Marlow voort. «Maar dat hij zoo’n vreeselijken omvang nemen, zoo’n weerklank in het geheele land vinden zou, dat heb ik niet kunnen denken. Alle bladen zijn vol van de zaak, in alle ge sprekken hoort men slechts de namen Ronald en Rai mar, en sedert de laatste nu ook voortdurend hier is, schijnt er anders niets belangrijks meer te zijn. Er worden zelfs bepaalde partij-vergaderingen gehouden vóór of tegen Ronald. ’t Is eene heillooze opge wondenheid «Raimar heeft gisteren gesproken ik las heden morgen het verslag.® Die woorden kwamen schuw en aarzelend over Edith’s lippenzij wist immers dat haar vader er geweest was, maar ’t scheen wel als durfde zij ’t niet wagen, hem er naar te vragen. Zijn bewolkt voorhoofd nam nog diepere plooien aan, toen hij antwoordde: «Dat verslag geeft slechts een uittreksel. Men moet den man zelf gezien en gehoord hebben, zooals hij daar stond en sprak, om de ongehoorde uitwerking te begrijpen. Die Raimar bezit de bijna overweldigende macht van het woord, hij pakt er vriend en vijand mee in. Gisteren werd hij stormachtig toegejuicht en bepaald op het schild verheven, en dat was toch nog maar een voorspel. Hij wil zich natuurlijk zelf verdedigen en als hij daar zóó voor de balie spreekt, VERGADERING van den Gemeenteraad van Wymbritseradeel, op Vrijdag, den 18 Mei 1900, des voormiddags 101/, uur. Tegenwoordig zijn 11 leden, later 12, één vacature. Afwezig de heeren U. F. Huistra en H. D. Oppedijk. Voorzitter de heer M. H. Tromp, Burgemeester. Secretaris de heer J. Poppinga. Punten van behandeling-. I. Resumtie der notulen van de vergadering van 12 April jl. De notulen van bovengenoemde vergadering wor den, na lezing door den Secretaris, onveranderd vast gesteld. II. Mededeeling van ingekomen stukken. De Voorzitter zegt, dat van den heer Oppedjjk een schrijven is. ingekomen, daarbij mededeelende, dat hij verhinderd is, deze vergadering bij te wonen. Verder worden de volgende ing^komen stukken door den Secretaris medegedeeld: a. een schrijven van M. P. de Jong, brugwachter te Woudeend, houdende dankbetuiging voor de hem verleende gratificatie van het 2e regiment Veld- UU.VJ <A.O. de le, 3e en 5e batterij van het 3e regiment Veld - de 2e, 4e en 6e batterij artillerie op 16 Aug. a.s.; de 2e batterij van het korps Rijdende Artillerie op de le batterij van het korps Rijdende Artillerie op de le compagnie van het korps Pontonniers op het korps Pontonniers op van de 1e Compagnie (plaats van op komst Fort de Ruyter), het 2e peloton van de le com pagnie (plaats van opkomst Hellevoetsluis), het le peloton van de 2e compagnie (plaats van opkomst Fort aan den Hoek van Holland) en het 2e peloton van de 2e compagnie (plaats van opkomst Den Helder) van het korps Torpedisten op 24 Juli a.s. de le, 2e, 3e. 4e, 5e, 6e, 7e en 8e compagnie van het korps Genietroepen op 13 Juni a.s.; Van de 9e compagnie van het korps Genietroepen a. de miliciens, geen vestingtelegrafist of adspirant- vestingtelegrafist zijnde, op 9 Aug. a.s. b. de miliciens-vestingtelegrafisten, die niet heb ben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Februari 1884, ne. 13, en de miliciens-adspirant-vestingtelegrafisten op 9 Aug. a.s. C. De verlofgangers der lichting 1898, behooren de tot: de 9e compagnie van het le regiment Vesting-Artil lerie op 14 Juni a.s.; de le, 2e, 3e en 4e compagnie van het le regiment Vesting-artillerie op 6 Aug. a.s. de 10e compagnie van het le regiment Vesting-artil lerie op 9 Aug. a.s. de 5e, 6e, 7e en 8e compagnie van het le regiment Vesting-artillerie en de 4e compagnie van het 2e regi ment Vesting-artillerieop 3 Sept, a.s.; de le, 3e, 5e, 8e en 9e compagnie van het 2e regiment is?« De bankier trok de schouders op. «Een zeer overdreven kieschheidWilma heeft hem wel is waar met onze toestemming vertrouwelijk de mededeeling gedaan dat kon nu eenmaal niet best anders maar overigens weet niemand er van. De majoor kon gerust bij ons logeeren.® «Maar Felix zou ’t vernomen hebben en buiten zich zelf geweest zijn.« «Als ik de verloofde mijner nicht bij mij aan huis ontvangen wil, dan is dat uitsluitend mijn zaak,« zei Marlow scherp. «Majoor Hartmut is voor mij eene zeer sympathieke persoonlijkheid; Wilma zou geen betere keus hebben kunnen doen. Hun bezoek zou mij hoogst aangenaam geweest zijn, onverschillig of Ronald het al of niet kwalijk genomen had.® Hij vermeed blijkbaar met opzet, zijn toekomstigen schoonzoon bij den voornaam te noemen, en het ge beurde zeker ook opzettelijk, dat hij, die anders zoo bijzonder gesteld was op attenties, ditmaal zoo onkiesch wilde optreden. Want dat zou ’t inderdaad geweest zijn, als de beste vriend van Raimar dagelijks ten huize van Marlow verkeerd hadmaar een heftige scène zou den bankier wellicht niet ongewenscht ge weest zijn. Dat kon een voorwendsel geven tot een breuk, en hij wilde thans tot eiken prijs ontslagen worden van de verbintenis, waarnaar hij eenmaal zoozeer gestreefd had. Dat de verloving zijner dochter uitgemaakt moest worden, stond reeds bij hem vast het was slechts een quaestie van tijd, en toen hij Edith thans verliet, om naar zijn werkkamer terug te keeren, hield hij zich overtuigd, dat zij, nu zij den stand van zaken kende, ook ditmaal zooals altijd zijn «verstandig kind« wezen zou. Wordt vervolgd. 37 «Dat raden had overbodig kunnen zijn. Ik heb bij onze laatste samenkomst te Gernsbach reeds aan Felix voorgesteld, onze verloving publiek te maken.® »Edith!« ’t Was een uitroep van schrik maar zonder er zich aan te storen ging zij voort: «Hij wilde het toen niet aannemen, niettegenstaande ik er toe bereid was.« «Maar, om Godswil, welk een gedachte!* viel Mar low uit. «Thans, nu Ronald van alle kanten wordt aangevallen, zoudt ge u openlijk voor zijn verloofde willen verklaren Een geluk dat hij althans verstan diger was. Hij kan thans onmogelijk verlangen «Wat hij later on voorwaardelijk verlangen zal!« vul de Edith aan. «En dan eischt hij slechts zijn recht.* Marlow scheen een tegenspraak op de lippen te heb ben, maar hij onderdrukte ze en nam plaats naast zijne dochter. «Kind, gij vermoedt niet hoe de zaak staat®, zei hij op gedempten toon. «Ik heb je geen angst willen aan jagen, maar nu moet ik je toch de waarheid zeggen Ronald is onbeschrijfelijk onvoorzichtig geweest in het drijven zijner zaken; hij heeft dingen toegestaan, die men hem niet vergeven zal en ook niet vergeven kan. Het betreft hier niet maar alleen Steinfeld, maar Steinfeld zal zijn ondergang worden. De ge- COURAN 1 4 4 4 nieuws- ej mmwiBui) -t i£ H.S. y I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1900 | | pagina 1