Nationale, Provinciale en Stedelijke Feestdagen, TE SNEEK. FEESTELIJKHEDEN Asthma kan genezen worden. Theeverbrnik Vereeniging AMSTERDAM. YeMliDoMiornoraiiile Marktstraat Concert a la Strauss. BOON, VEREENIGING BOERENMEID VAANDELOPTOCHT. Advertentiën. Neus- op 7 FEBRUARI 1901, ter gelegenheid van het Huwelijk van H. M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, met Z. H Hertog Hendrik van Mecklenburg-Schwerin. OPTOCHT Wedstrijden op de Veemarkt, a. Hardloopen met Hindernissen. A Sprietloopen. Keel,- en Oorarts, Handels- en Marktberichten. Burgerlijke Stand. De Oorlog in Zuid-Afrika. Plaatselijk Nieuws. Vanaf 1 Januari 1901, ont vangt men voor 15 omslagen 1 nummer. HOLLANDSCHE Alles afgewisseld doe? verassingen, on opgeluisterd doe? Muzjok. Reclames. S. HEERING, Enkhuizen. Kort nieuws uit de Provincie. it t j Groningen. Rotterdam. Dordrecht. Sneek. Grof Souchon 100 der l te lee >en nd n n e J. VAN HOUTEN. G. KUNST—Van Houten. E. D. KUNST. B. E. VERKERK—Van Hou ten. G. C. J. VERKERK. Mr. D. van HOUTEN Jzn. C. G. van der MEULEN— Van Houten, A. J. van der MEULEN. e 1. n ti 3 Zoo spoedig mogelijk te huur gevraagd een Gebouw geschikt voor WERKPLAATS. Aanbiedingen aan het Bureau van dit blad. in- ool TOT VIERING VAN •g in m. uh m h. Tégen MEI of eerder eene f 1 i n k e gevraagd, die bij gelegenheid goed kan melken, door hi Bij gunstig weder SNEEK, 5 Febr. Boterprijs le keur f 52. Aanvoer 14,'4, 7/„. le keur f 52, A f 2e keur 4e keur ”15. Dr. R. SC III F F M A N N ’S Middel tegen Asthma geeft onmiddellijke verlichting zelfs bij de hevigste aanvallen en geneest waar ande re middelen falen. Verkrijgbaar bij JOH. W. MEIJER, SNEEK, in pakjes van fl. 1.50 en fl. 2.75. In de laatste gemeente werden geboren 168 j. en 162 m., overleden 88 m. en 83 vr. Er huwden 106 paren. Er vestigden zich 680, maar er vertrokken 859 personen. Beroepen (toez.) naar de Ned. Herv. Kerken te Burg werd en Hichtuni, de heer P. Heimens Visser, te IJ 1st. Prljsnoteering per 5 ons. Thee 50 en 55 ct. 60 100 Zooals men weet, krijgt Bolsward dit jaar eene ferme Nationale Schildertentoonstelling. (N.B. Het be richt, dat wij kregen, had eene s tusschen schilder en tentoonstelling). Verleden week had de aanbeste ding plaats van het bouwen, verhuren en weer af breken van een houten gebouw voor deze tentoonstel ling. De laagste inschrijver was F. R. Feenstra, te Bolsward, voor f 940. Te Bolsward op 7 Febr. ’t volgendeuitreiking feestgave aan armen; ’s morgens 8 uur reveille op het bordes van ’t Stadhuis; daarna de muziek door de stad 91/, uur, optocht schoolkinderen101/, uur, aubade der schoolkinderen in de Groote Kerk11 uur, onthaal der kinderen in hunne scholen, elk een souvenir11*/,12 uur, luiden van alle klokken 1 uur, parade der schutterij 3 uur, zanguitvoering in de Groote Kerk61/, uur, Bengaalsch vuur op eer sten omgang van ’t stadhuis de muziek gaat met fakkels door de stad, kinderen met lampions er achter. Zondagmiddag waagden zich te Workum twee jon gens van den landbouwer T. van der Meer op het ijs der Dijkvaart. Beiden er door. De oudste, i 10 jaar, verdronk. De jongste met levensgevaar gered. Ook te Jorwerd vroeg dien dag het ijs een offer. Eenige jonge mannen uit Weidum maakten per schaats een tochtje naar Jorwerd. Bij dit dorp raakte de 26- jarige F. K. te water. Na vele vergeefsche pogingen werd hij als lijk op het droge gehaald. Te Joure wordt op 7 Febr. aan 700 kinderen een schoolfeest bereid. Een zestal jonge dames spanden er zich voor. Ook te Boxum schoolfeest. Te Franeker uitdeeling en een weinig feest, ’t School feest wordt tot 31 Aug. uitgesteld. Te Leeuwarden is voor’t Nationaal Huldeblijk door 1796 personen een bedrag van f 3018,75 ingeteekend. De justitie van Heerenveen heeft zich gisteren met eene politiemacht naar de gemeente Smallingerland be geven om huiszoeking te doen betreffende veelvuldige diefstallen aldaar. SNEEK. Lijst van brieven en briefkaarten welke gedurende de 2e helft van Januari 1901 wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. J. Heida, E. Jansen, M. Roos, K. Bjjisma, SNEEK. Van 27 Jan. 5 Febr. 1901. Geboren Aaltje, dv. Anne Halbe Zijlstra en Jeltje Bakker. Wilhelmina Helena Pattlina Maria, dv. Klaas Boersma en Attje Vonk. Lieu we, zv. Lieuwe de Haan en Marijke Veltman. Hendrika, dv. Hidde Calf en Trijntje Lahaise. Franciscus, zv. Cornelis Blok en Wiegertje Dijkstra. Anna Maria Clasina Anthonia, dv. Gerhardus Johannes Coenradus Josephus .Eissens en Alida Clasina Lobrij. Wijtske, dv. Albert van der Berg en IJmkje Gaastra. GehuwdJan Stok en Janke Bakker. OverledenFintje van der Woude, 73 jr. echtg. v. Hijlke Osinga. Aaltje Zijlstra 2 dg. Antje Zejjl 57 jr. ’s Morgens 10 uur ’s Middags 1 uur: met de deelnemers aan de Wedstrijden naar het terrein. ’s Middags 2 uur c. Tonnetje Kruien. ’s Avonds 8 uur: HET BESTUUR. Paar is door de geopende deur op ’t balcon gekomen. Hoeden, petten, zakdoeken worden in de hoogte gegooid. De soldaten-flambouwdragers zwaaien zelf met hun kepi, ze vergeten den militairen groet. En langzaam vermindert de geestdrift, ’t Paar gaat naar binnen. De serenade is afgeloopen. Na afloop gaan de 3 directeuren en presidenten naar ’t Paleis en worden hartelijk ontvangen. H. M. dankte hen en prees den samenzang. Daarna begon de afmarsch, die, ondanks de ontzettende menigte, best van stapel liep. Ontzettend was ook de menigte, die gisterenavond het Bruidspaar toejuichte, toen de meeste vorstelijke gasten van den trein werden gehaald. Prachtig effect maakte hier en daar de verlichting, die door het Hooge gezelschap werd bezichtigd. Te elf uur was de stoet weer in het Paleis en nog eenmaal vertoonde het Paar zich aan het volk. Tot laat in den nacht duurde de vroolijke stem ming op straat. Onheil voorkomen. Door de activiteit van den Sta tionschef te Doetinchem is dezer dagen een ernstig onheil voorkomen. Toen nl. de trein van 9 uur uit de richting Win terswijk het station binnen zou komen en de boomen over den straatweg aan het dalen waren, reed een kar retje met een paard, bestuurd door W. over den over- en kwam het paard tegen den laatsten boom aan. •e chef, die het gevaar zag, zette dadelijk het sein op onveilig, zoodat de trein moest stoppen en paard en wagen uit hun gevaarlijke positie verlost konden worden. De Vlissingsche moord. Men schrijft uit Vlissingen: De treurige gevolgen welke de in drift verrichte daad van den Belgischen zeeloods M. hebben gehad* worden hier druk besproken. Iedereen heeft diep me-’ delijden met den oppassenden man, thans in hechtenis, die in de gevangenis het overlijden van zijn dochter heeft moeten vernemen. Tel. Naar men seint aan »de Telegraaf*, is gisteren ochtend door den sneltrein van België bij mistig weer een 64-jarig melkverkooper bij den Overweg te Feijen- oord (Rotterdam) aangereden en gedood. De slag- boomen waren niet gesloten. Moord? Zaterdagavond is te Breda eenigszins on der vreemde omstandigheden een vrouw vermoord. Althans men vermoedt dat zij vermoord is. Een vrouw, die omstreeks 7 uur in het Wilhelminapark wandelde, hoorde plotseling »Moord!« roepen. Toen zij naar de plaats liep, waar die kreet van daan was gekomen, zag zij een man snel wegloopen en vond zij het geheel ont- kleede lichaam van eene zeei beruchte vrouw F. V., bijgenaamd »Helmonsche Sien.« Deze leefde nog, spoe dig echter overleed zij zonder eenige aanwijzing te heb ben gedaan. De uitwendige schouwing van het lijk deed geen enkel teeken van geweld vinden. Het onderzoek van de politie heeft ook nog niets aan het licht gebracht. Ongelukken. Bij de huldebetooging voor het paleis werden gistermiddag een agent van politie en een bur ger, door het onstuimig opdringen der menigte tegen de huzaren, die een cordon moesten trekken om de voor de manifestanten open te houden ruimte, deerlijk door de paarden van de cavaleristen getrapt. Beiden moesten in de nabijheid worden geholpen en schenen niet onbe langrijke kwetsuren te hebben bekomen. Verdronken. Gistermiddag is nabij de Wittebrug in Den Haag opgehaald het lijk van een als heer gekleed persoon. Vermoedelijk zal het ’t lijk zijn van den heer D. B., van Amsterdam, die in de laatste dagen van December vermist werd en van wien men vermoedde, dat hem nabij de Wittebrug een ongeluk was overkomen. China Congo Stof Lekkere Geurige V ereeniging f 51,— A f 3e keur f 47,50 a f f a f Laagste keur f Fabrieksboterf 52,50 a f Aanvoer 12/,, 18/a. Na gel kaas f a f Kanterkaas f A f Aanvoer 00 Kilo. Aan de Veemarkt waren heden aangevoerd: 67 Koeien, 0 Stieren, 39 Kalveren, 217 Nuchteren kalve ren, 87 Schapen, 0 Lammeren, 84 Varkens, vette en magere Biggen, 22 Kleine biggen, 1 Paard. Prijs der Koeien f 100 a f 210; Stieren f 00 4 f 000, Kalveren f 20 a f 45Nuchteren Kalveren f6 a f 10; Schapen f 13 a f 24; Lammeren f 00 A f 00; Varkens, vetteen magere biggen f35Af75; Kleine Biggen f 0 A f 0 Paarden f 00 A f 00. Vette koeien 24 a 27 ets. idem kalveren 25 A 38 ets. Idem varkens 21 a 22 ets. Idem biggen, Lon- densche Markt 18 A 19 ets. Idem schapen 22 A 25 ets. Alles per kilo. De handel in koeien behoorlijk. Vette kalveren gewild. Varkens idem. Biggen Londensche markt idem. Schapen prijshoudend. Lammeren. Noordersingel bij het Diaconessenhuis te LEEUWARDEN, is weder te consulteeren. Ontbijt Namiddag Extra fine China Congo Uitsluitend verkrijgbaar bij: JOH. W. MEIJER, Fabrikant, Sneek. Groningen. Bilt. Amsterdam. Idsegahuizen. Directeur Postkantoor, VERMENT. Waar de generale repetitie zoo uitnemend van stapel was geloopen, daar kon ’t niet anders of de uit voering van Vrijdagavond moest wel boven verwach ting slagen. De zangnummers van de allerliefste operette »De Woudkoningin* werden vrij correct uitgevoerd. Koor en solo’s kweten zich dapper; vooral ’t weemoedig gezang van een der hoofdfiguren, Selma, zette ’t geheel gloed en luister bij. De Woudkoningin en de dwergen, de Kluizenaar (later Baron van Hezelaar), Kate, diens vroegere dienst bode, Selma, de directrice en de clown van den Kun stenaarstroep, hun allen den dank van de honderden aanwezigen, die zich met bewuste operette een paar uren prettig hebben geamuseerd. De eer van de begeleiding van den zang met de piano genoot de 13-jarige jonge dame mej.P. F. alhier, die dien avond getoond heeft zeldzame gaven op muzi kaal terrein te bezitten. En ten slotte een woord van hulde aan den directeur, den heer Gaillard, wiens stalen geduld we moeten be wonderen, waar hij in betrekkelijk korten tijd zooveel succes met de laatste uitvoering van zijn zangklas be haalde. ’t Bal, dat den jeugdigen dansers menige aangename verrassing bereidde, was zeer geanimeerd. Na 't eerste bedrijf werden bouquetten vereerd aan de dames: F. v. d. Z. (Selma), mej. L. H. (Kate), mej. T. V. (Woudkoningin), mej. P. F. (pianiste). De stad Sloten ging in 1900 juist 10 personen vooruit in zielental, kwam van 847 op 857; en Wym- 1britseradeel verloor er 20, komende van 12.027 op 12.007. Bijzonder wordt aanbevolen: Thee De Heer en Mevrouw Van DRUTEN Ten Oever geven kennis van de geboorte eener Dochter. Sneek, 5 Februari 1901. Londen, 4 Febr. Lord Kitchener seint dd. 3 dezer Generaal French, de Boeren in Oostelijke richting ver drijvende, maakte een 15-ponder kanon buit en nam belangrijke gedeelten van een ander kanon, door het vuur der Engelschen vernielden beslag. Kitchener’s scouts vielen bij Doornburg een honderdtal Boeren aan die met verlies van één doode, en een aantal paarden, karren en ammunitie terugtrokken wij hadden twee gewonden. Het Midland-commando wordt door kolonel Haig in de richting van Steytleville gedreven in een der laat ste schermutselingen vielen zestien dooden. (Aan wiens zijde, wordt niet gemeld). Lorenzo-Marqué», 4 Febr. Alle ammunitie, die door de Boeren te Koinatipoort werd uitgeleverd en die tot nog toe te Monveni opgeslagen was, is door de Portu- geezen in lichters geladen, die in de baai voor anker zjjn gelegd. Volgens Kitchener’s rapport van Zondag heeft men de colonne van De Wet ten Zuiden van De Wet’s dorp gezien. Knox en Bruce Hamilton hebben hem dus vergeefs achtervolgd. (De Wets Dorp ligt Zuidoost van Bloemfontein en De Wet was dus Zondag al aardig op weg naar Kaapland.) Zooals men weet, zijn Botha en Viljoen’s comman do’s geconcentreerd in de districten Ermelo en Carolina. Kitchener wil ze nu voor goed verpletteren. Zeven colonne’s zijn den 27sten Jan. van verschillende punten op weg gegaan, allen de Ermelo’sche kant uit, waar ze elkaar zullen samentreffen, de Boeren voor zich uitjagende. French voert ’t opperbevel over de Zuide lijke, Lyttelton over de noordelijke colonne’s. Weinig tegenstand tot Zaterdag. Smith Dorriën leverde een groot gevecht, waarin de Boeren zwaar verloren. Later vertelt de telegraaf, dat S. Dorriën, die naar Carolina oprnkte, (hij beveelt een der 7 colonne’s,) weer terug moet. Even buiten Belfast moesten de Engelschen 27 Jan. vechte» en hadden 4 ambulance-wagens noodig voor de gewonden. Zondag meldde KitchenerDe colonne van Campbell trok van Middelburg uit en sloeg 500 Boeren met ver lies terug. De Eng. hadden 1 off. dood, 1 gewond en 18 man dood of gewond. De colonne van French is nu bij Bethel (tusschen Ermelo en Standerton,) de Boeren voor zich uitdrijvende. Bij Modderfontein, ten Z. O. van Krugersdorp, wer den de Eng. in den nacht door 1400 Boeren overvallen en moesten die post verlaten. Twee Eng. officieren gedood en 2 gewond. In Kaapland, tusschen Clan William en Calvinia, hadden Zaterdag schermutselingen plaats. Ook streden de Kitchener’s scouts Zaterdag met de Boeren bij Doorn- rivier. Notaris H. J. SIEREVELT te Leeuwarden zal op Dinsdag 12 Februari 1901, des namid dags 1 uur, in het Hotel Bouma te Sneek, finaal verkoopen Eenige perceelen best GREIDLAND, ge legen ten zuiden van het dorp Folsgare, in de kad. gemeente Nieuwland, groot 11.34.51 hectaren of 31 pondemaat, laatst voor f 835 per jaar in huur bij K. Rollemaop 5 Maart 1901 te aanvaarden. Geboden: 78/4 X f 661, 6*/4 X f 585, 5’A X f 549, 71/, X f 560, 23/4 X f 433 en f 354, te zamen f 17,680. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwd- moeder, Mevrouw S. M. van HOUTEN Bussemaker, betuigen wij onzen Hartelij- ken Dank. 1 ft SM in 65 ct. 75 ‘g ie i Sunlight Zeep LOTERIJ. n, Teohnikum Mittweida Sachsen. Maschlnen-lngenleur-Sohate Werkmelster-Schulo Elektrotechnlsches Praktikum, 75 55 65 i 80 Grsiitail - Folsiare.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1901 | | pagina 3