Dr. J. HANNEMA BRIEVENHOOFDEN (Mtewm), Etiquetten enz. enz. timmeKzaRK SNEEK, Marktstraat No. 103, 2e huis van at de Waag. Steendrukwerk, B. FALRENA Mzn., H, van der Molen. I ARTS, Boerenmeid, A. J. DE GRAAF. J. A. DE GRAAF. Handels- en Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertontiën. Spreekuren Plaatselijk Nieuws. Wegens groote voorraad wordt de 11 e 1 fbe w a r in g. 1 zoon vroegere Een ware schat Alle voorkomend J De Blowitn, de beroemdste correspondent ter we reld, die sedert 1871 van uit Parijs de »Times” van sensatie-nieuws vóórzag, is in den ouderdom van 78 jaar overleden. Staatslieden als Thiers, Gambetta, Bismarck, ja zelfs de Sultan lieten zich door hem interviewen. Hij interviewde Bismarck in ’t bad, Gam betta in de luchtballon, den Duitschen Keizer in diens hemdsmouwen.1 Chamberlain heeft te Johannesburg prachtige rede voeringen gehouden, twee leeningen, een van 420 mil- lioen gld. en een andere van 360 millioen gld- voor rekening van Transvaal en den Oranjerivier- kolonie in uitzicht gesteld, de Boeren geprezen en hun kans op zelfregeering even gering gelaten als deze was. golf van Maracaibo door te dringen en beschoot een uur lang een fort aan den ingang; dit fort antwoordde echter zoo goed, dat de Panther afdroop. Wel een vreedzame blokkade! In Venezuela is de lucht dus nog niet helder, even min als in Marokko, van waar men allerlei tegenstrij dige berichten zendt. Er heerscht hongersnood in Bretagne (Frankrijk), waar de visscherij van sardines, die aan tienduizenden een bestaan geeft, geheel mislukte; en ook in ’t hooge noorden van Zweden, waar do oogst mislukte en 70.000 personen, die zeer verspreid wonen, in den daar zoo strengen winter honger lijden en o. a den nenschors en mos eten. goed bij C. DE JAGER, Zuiderweg, Beemster. sMORG. 8—9 UUR. ’sMIDD. 12—1 UUR, (Zond, niet.) s DINS DAGS 11-1 UUR. SNEEK. Te Utrecht is geslaagd voor het practisch Apothekers-examen onze stadgenoot, de heer J. C. Eisma. wordt zeer voordeellg geleverd door SINGEL, SNEEK. SNEEK. Van den 13 tot den 20 Januari 1903. GeborenJetske, dv Tjeerd Doevendans en Antje de Leeuw. Aukje, dv Aldert van der Zee en Dirkje Kuipers. Geeske, dv Melle Riemersma en Jantje Dol- stra. Durkje, dv Johannes Zijlstra en Rinske van der Meer. Cornelis, zv Willem Blom en Elske Dekker. Wijbe, zv Nanne Walta en Trijntje Bleeker. Sipke, zv Johannes Philippus van der Spek en Hiltje Bijlsma. Hiltje, dv Wijbren Wierstra en Jeltje Pasma. Sophia, dv Jan de Boer en Johanna Duba. Gehuld: Salomon Finsjj, 34 jr. en Antje de Jong, 25 jr. OverledenDurk Endstra 15 mnd. Hendrik Sin- nema 12 jr. Jolle Cnossen 11 jr. Sietse Boetje 17 mnd. TjitskeSoethout 78 jr. Klaaske Siesling 71 jr., wed. van Willem de Vries. Fokke van Brug 33 jr. echtg. van Tietje Haringa. Dominicus Busker 69 jr., echtg. van Elisabeth Deden. Taede Faber 83 jr., wedr. van Antje Bergsma. bij kleine en groote partijen zeer voordeelig geleverd. VRAAG PRIJSOPGAAF Verder alle soorten BRANDSTOFFEN. Concurreerende Prijzen. Aanbevelend, Het bouwen van 4 heerenhuizen op een terrein aan den Stationsweg, voor reke ning van de heeren K. van der Veen en H. Zandstra, is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan Bronsema en Elzer, aannemers alhier, voor de som van f 16000. Architect is de heer' H. A. Buursma. Op den Dam was het ook drukker, doch daar waren nu slechts vier agenten ter plaatse. De vorige dagen nog zag men er een inspecteur met zes agenten, doch nu wordt op zoovele plaatsen politiehulp gevorderd, dat er welhaast mannetjes te kort zullen komen. Het Blauwhoedenveem trachtte, nu er geen karren konden worden verkregen om hare goederen te trans- porteeren, zulks te doen geschieden op handkarren. De stakende voerlieden hebben dit echter weten te beletten. SNEEK, 20 Jan. Boterprijs le keur f47.00. Aanvoer 11/4, l/„. Vereeniging: le keur f 47,00 4 f 2e keur f 45,50 a f 3e keur f 4 f 4e keur f a f Laagste keur f Fabrieksboterf48,50 af Aanvoer 54/a, 8/fl. Nieuwe Nagelkaas f 4 f Kanterkaas f a f Aanvoer Kilo. Aan de Veemarkt waren heden aangevoerd: 56 Koeien, 0 Stieren, 45 Kalveren, 133 Nuchteren kalve ren, 272 Schapen, 00 Lammeren, 184 Varkens, vette en magere Biggen, 12 Kleine biggen, 0 Paarden, 3 Bokken en Geiten. Samen 705 stuks vee. Prijs der Koeien f 110 a f 230Stieren f a f Kalveren f 18 a f45; Nuchteren Kalveren f 6 a f 12; Schapen f 16 a f28; Lammeren f 00 4 f 00; Varkens, vette en magere biggen f 28 a f 90; Kleine Biggen f 0 af Paarden f a f Vette koeien a ets. idem kalveren a ets. Idem varkens 21 a 21B ets. Idem biggen, Lon- densche Markt 18 a 19 ets. Idem schapen a ets. Alles per kilo. De handel in koeien behoorlek. Kalveren gewild. Varkens stadig. Biggen idem. Schapen gewild. Nuchteren kalveren prijshoudend. Er wordt gevraagd, een kunnende melken, in een klein gezin, I voor allen, die door jeugdige verkeerd heden lijden, is het beroemde werk np Dr. Retau’s Hollandsche uitgave, met 27 atb, Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de gevolgen van zulk kwaad leidt, moet het lezen. H Duizenden hebben hun herstel er aan te I danken. Te verkrijgen bij het Verlags- Magazin te Leipzig, Neumarkt No. 21, U franco tegen inzending van het bedrag I (ook in postzegels) en in eiken boek- B handel in Holland. Naar men ons meedeelt, begint a. s. Donderdag op de scholen met behoeftige kin deren, de kindervoeding. Met 1 Maart a. s. worden verplaatst de commies der telegraphic A. J. van Ree van Amsterdam naar Sneek en de klerk der pos terijen en telegraphie G. C. Des Bouvrie van Sneek naar Amsterdam, telegraafkantoor. LEEUWARDEN, 17 Januari. Zaterdag morgen 11 uur, had bij den heer IJ. de Jong alhier, een druk bezochte vergadering van de Friesche Schildersbond plaats, teneinde te be spreken, hoe de risico over te dragen inzake de Ongevallenwet. Een viertal voorstellen van particuliere Maatschappijen kwam in behan deling. Met algemeene stemmen werd beslo ten het risico over te dragen aan de Eer ste Onderlinge Aannemers-Verzekering-Maat- schappij, Koninklijk goedgekeurd, gevestigd te Zwolle. Agent voor Sneek en omstreken is de heer F. de Jong Izn., aldaar. Kort nieuws uit het Buitenland. Dr. Schaepman. De toestand is veel verbeterd. Pas toor Schaepman, van Zevenaar, is reeds weer uit Rome teruggereisd. Telegrammen worden niet meer zoo druk gezonden. Hier volgen er een paar van giste ren Aan «Het Centrum* wordt geseind ROME, 10 uur 15. Door de hevige pijn aan de voe ten was de slaap dezen nacht zeer gering, overigens gaat de toestand langzaam beterend vooruit. Er mo gen enkele bezoeken ontvangen worden. Gisteravond zond Z. H. de Paus dr. Lapponi, die overigens niet meer komt, om de bizondere groeten te brengen van den H. Vader, die steeds met groote belangstelling naarde gezondheid van den lijder blijftinformeeren. «De Tijd* ontving het volgende telegram ROME, 10.40. De toestand blijft vooruitgaande. De lijder heeft hevige pijnen in de beenen als gevolg van de hartkwaal. Dr. Lapponi bracht hem de groeten van den Paus over. Verontrustende berichten uit Macedonië. LONDEN, 19 Jan. De «Daily Telegraph* verneemt uit Weenen. De laatste berichten uit Macedonië zijn zeer verontrustend. De onlusten zullen waarschijnlijk in het midden van Februari uitbreken. Uit dezelfde plaats wordt aan de «Daily Chronicle* gemeld, dat een Oostenrijksch eskader, bestaande uit drie oorlogsschepen, twee kruisers en negen torpedo- booten te Pola wordt uitgerust, met het oog op een mogelijke demonstratie in de Turksche wateren, in geval de Porte weigert de hervormingen aan te ne men. Op reis. De Duitsche Kroonprins is thans in de Russische hoofdstad de gast van den Czaar. De Czaar komt 27 April te Rome, Keizer Wilhelm komt er den 11 Mei. Record. Heeft de Duitsche Rijksdag voor de Kerst dagen 18 uren aaneen vergaderd, om de obstructie te breken, dit record is thans schitterend geslagen door den Oostenrijkschen Rijksraad, die ruim twee etmalen aan een vergaderde, doordat Czechen en anderen door ‘t houden van lange redevoeringen en een helsch la waai de obstructie door voerden. Nog geen arbitrage. Het Haagsche Arbitrage-Hof werk t zeer duur. Het geschil, onlangs, tusschen Mexico en de Vereenigde Staten, dat door dit Hof be slecht is, heeft elk der beide landen een millioen gld. gekost. Te begrijpen is, dat Venezuela wel wat te gen zoo’n duur Hof opziet. Ondertusschen gaat de vreedzame blokkade door en blijven de Duitsche oorlogsbodems brutaal optreden. De marineofficier, die de Venezolaansche vloot in den grond boorde, waarover de Keizer danig ontsticht moet zijn, heeft zich van ’t leven beroofd, omdat hij een Keizerlijke uitbrander vreesde. Verleden week vuurde de Vineta (die ook b. g. vloot deed zinken) op het fort «La Visia* bij Puerto Cabella, wijl hij meende op dat fort soldaten te bespeuren. Dit was echtereen ver gissing. Zaterdag trachtte de Duitsche Panther in de Refereerend aan bovenstaande ad vertentie, beveel ik mij beleefd in de gunst van het geachte publiek aan, be lovende eene degelijke en solide bediening. Sneek, Januari 1903. UEd. dw. dienaar, JDe ondergeteekende bericht aan zijne geachte Clëntéle, dat hij met 1 Januari 1903, zijne heeft overgedragen aan zijn zoon A. J. DE GRAAF.' Dankzeggende voor het genoten vertrouwen, beveelt hij zijn zoon en opvolger ten zeerste aan. Sneek, Januari 1903. bezocht wordt, 102 thuis moeten blijven als lijdende aan mazelen. Het kampioenschap van Nederland. Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Januari zal door de IJs-vereeniging te Gro ningen het kampioenschap van Nederland worden ver reden, op de afstanden van 500," 1500, 5000 en 10,000 Meter. Op den tweeden dag zal tevens een wedstrijd voor beroepsrijders plaats hebben, altijd ijs en weder die nende. De minister van Waterstaat heeft bepaald, dat de gewone rijksvoorjaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten, in 1903 gehouden zullen worden op 23 Februari te Heerenveen en op 24 Februari te Leeuwarden. Op het Monnikerdammer gat vlogen de zeil- schuiten eergisteren reeds lustig over het breede ijs- vlakvoor iemand, die nimmer zulk een glijschuit ge zien heeft, is de eerste aanblik treffend. Rommelend, als van ver verwijderde donder, komen zij aangevlo gen, over het ijs schuivend met een snelheid, die naar mate de kracht van den wind groot is, dikwijls die van een sneltrein nadert. Een dure behanger. Bij den kapitein-luit. ter zee F. E. Mulert, te Hellevoetsluis, werd vermist f 1500. Dit bedrag was op de tafel met een quitantie gedepo neerd. De heer Mulert moest even de kamer verla ten, waar dat oogenblik ook een behanger aan het werk was. Bij zijn terugkeer waren èn geld, èn be hanger verdwenen. IJs. De Commissaris der Koningin heeft ter voorkoming van ongelukken op het ijs ter alge meene kennis gebracht, dat met al de zeesluizen der provincie wordt gestroomd. Stremming der vaart. In onze provincie is op alle wateren de scheepvaart gestremd. Ongeluk. Gisterennacht is op den Soesterbergschen weg nabij de Bildt een remmer van de Ned. Centraal Spoorwegmaatschappij van een goederentrein gevallen, met het gevolg, dat hem beide beenen werden afgere den. De ongelukkige is naar Utrecht vervoerd en al daar in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is bedeakeljjk. Ledige emballage. Naar men verneemt, zal de Hol landsche IJzeren Spoorweg-Mpij. voortaan ook op man den of kisten, enz., gevuld met ledige kannen en kruiken, flesschen, doozen en sigaren kistjes, de voor het vervoer van ledig teruggaande emballage gelden de gunstige bepalingen toepassen, zoodat voor bedoel de artikelen, indien ze als vrachtgoed worden terug gezonden, de vracht voor de helft van het werkelijke gewicht zal berekend worden. Hierdoor wordt een door handelaren in sigaren, mineraalwater enz., reeds lang gekoesterde wensch vervuld. Tel. Voor de melaatsehen. Uit Suriname wordt bericht, dat de heer H. Weiss en zijne vrouw gedurende dezen winter een collectereis maken door een deel der Ver eenigde Staten, ten behoeve van Bethesda, het Prot. Asyl voor Melaatsehen, waarvan de heer Weiss direc- teur-leeraar is. Zij schijnen er in te slagen de be langstelling op te wekken. Philadelphia, waar zij, ook mevrouw Weiss, in meetings optraden, slaagden zij er in een comité voor dezen W.-I. liefde-arbeid in ’t leven te roepen. Ook werden zij welwillend in audiëntie ontvangen door president Roosevelt. De president betuigde zijn groote belangstelling in hun vertrouwen op ’t eindsucces der zending. Die dappere heer en vrouw, Duitschers, voor de on- gelukkigen in een Hollandsche kolonie zich zoo be» ijverend, hebben hunne schoone stichting, voor Su riname van groot gewicht, zoo lief, dat zij voor hare noodzakelijke uitbreiding zich de grootste moeielijk- heden getroosten. Zij hebben in den aan vang er vele ontmoet, ook gevaren bleven niet uit. Bij de bekende groote ontploffing van vuurwerk te New-York in No vember waren ook zij tegenwoordig en ontkwamen slechts door een gelukkig toeval aan een groot ongeluk. Een stoute reis door de groote Amerikaansche we reld. Moge het liefdewerk, dat ook hier veel vrien den heeft, er krachtigen steun door ontvangen. (H.) Maandagmorgen hebben de voerlieden van ver schillende maatschappijen, te Amsterdam, die hun werk maken van goederenvervoer, het werk gestaakt. Vooraf was getracht, door onder handelingen met de besturen van de Maatschappijen, het loon ver hoogd te krijgen, doch toen dit niet het gewensch te resultaat had, werd besloten het werk neer te leggen. Deze staking dreigt grooten stilstand in het goede renvervoer te veroorzaken, daar het lichten der brie venbussen, het vervoer van de brievenbestellers naar de wijken der stad, waar zij de brieven moeten be zorgen, het vervoer van de goederen der H. IJ. S. M. en dat der Staatsspoor enz., steeds door die maat schappijen geschiedde. Door de spoorweg-maatschappijen worden nu kennis gevingen gezonden aan de personen voor wie goederen aan het station zjjn aangekomen, met verzoek die goederen af te halen. Spoedbestellingen worden nu per handkar bezorgd. Door de staking van de voerlieden heerschte om en nabij het postkantoor groote drukte van nieuwsgierigen en stakende voerlieden, die stonden te kijken naar het af- en aanrijden van de postkarren. De hal, waarin de karren rijden, is afgezet door politie-agenten, terwijl voor den ingang eenige agenten heen en weerloopen. ES&èS ti ■r - ALS EcltB Coles

Sneeker Nieuwsblad nl | 1903 | | pagina 3