i Het verhaal van een horenniolenaar. Reclames. Ad verte ntiën. i Binnenlandse!) Nieuws. Handels- en Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. de Jong. Woens- Ged. Staten LEEUWARDEN, 28 Maart. Marktprijs boter f45.50. u H n 1 t 1 en en k d d w d( re F F S IV De Heer en Mevrouw HERTZBERGER Kuijt zeggen hartelijk dank voor de vele blij ken van belangstelling bij de geboorte van hun Dochter ondervonden. Kraamvisites zullen gaarne worden verwacht Maandag 30 Maart van 21/»4’/M uur. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sneek, brengen ter openbare kennis, dat bij hun col lege is ontvangen een verzoekschrift van Jacob Ruttrda, timmerman, en Anna Brattinga, zonder beroep, echte lieden, wonende te Sneek, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, in het perceel, wijk 18 no. 91, staande aan de le Oosterkade. Sneek, den 27 Maart 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd ALMA, Burgemeester. JAC. van oer LAAN, Secretaris. SNEEK. Dinsdagavond hield de Sneeker Kader ver eeniging tot sluiting der wintervergaderingen een on derling schietconcours met flobert geweer, dat door den commandant, den heer R. Paehlig, werd bijge woond. Voorden aan vang werd door den secretaris denuit slag bekend gemaakt van de gehouden schietoefeningen gedurende den afgeloopen winter, waaruit bleek, dat u het hoogst was geschoten door serg. de Boer, nl. 315 stra en Janna Wildschut Beeuw’, dv. Jentje Bouma Daar de gemeente met van plan is zelf een tele- phoonnet aan te leggen, stellen B. en W. voor, onder de hoogere goedkeuring van Z. Exc. den Min. van W., H. en N. en onder nader te stellen voorwaarden, de concessie voor den aanleg van een telephoonnet en de vestiging van een centraal bureau aan de hier opgerich te Coöperatieve Telephoonvereeniging over te dragen. De Voorzitter wil genoemde vereeniging, in het be lang van handel en nijverheid, zooveel mogelijk ter wille zijn, waarom voorgesteld wordt de concessie aan haar over te dragen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt con form besloten. Ter behandeling van punt 16, Kohier van Hoofdel. Omslag, dienst 1903, gaat de vergadering in geheime zitting over. Hierna sluiting. WYMBR1TSERADEEL. Van den 20 tot en met 26 Maart 1903. Geboren Gerke, zv. Meije Walinga en Heintje Bak ker Hielke, zv. Johannes Veltman en Sjoukje Sij- bertsma, beiden te Heeg Lourens, zv. Sijbren Feen- De Heer C. HALFWEEG volgens portret. Op aanraden van verscheidene personen ging ik tot het gebruik der Pink Pillen over, ik had er reeds zooveel van gelezen dat ik bepaald er moed in had, en ik kan U nu naar volle waarheid verklaren dat ik thans volkomen gezond ben en met lust mijn werk verricht. Mijne krachten zijn van lieverlede terug gekomen en na verloop van eenigentijd verdwenen alle ongemakken. Ik heb bemerkt dat de Pink Pillen een nieuw bloed in mjjn aderen deden stroomen en thans sta ik niet meer verwon derd overde vele genezingen die ik dagelijks in de couran ten lees. Weldra hoop ik ook mijn eigene genezing in de dagbladen te zien, overtuigd zijnde, aldus een dienst be wezen te hebben aan mijne lijdende lotgenooten. Prijs f 1.75 de doos, f 9.— per 6 doozen. Verkrijg baar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöt- Iriuder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Sneek en Omstreken bij JOH. W. MEIJER. en Richtje Hilverda, beiden te Oudega Siebren, zv. Marten de Boer en Hotske Attema te Woudsend Lijdia, dv. Wijbe Andringa en Hiltje Witteveen te Tirns Klaas, zv. Sijbe Remerij en Antje Hottinga Jeltje, dv. Wieger Visser en IJbeltje Wijnstra, bei den te Uitwellingerga Jantje, dv. Douwe de Boer en IJmkje Welbedacht te Gaastmeer Sidonius, zv. Bar men van der Werf en Marijke Siemonsma te Sandfirden Bauke, zv. Eelke ten Wolde en Trijntje Bootsma te Folsgare Heintje, dv. Eibert Hiemstra en Teatske Deinum te Nijland. Overleden Pietje van der Werf 19 jr., echtg. van Hans Terpstra te Gaastmeer Wijtske Stremler 50 jr., echtg. van Hendrik Haanstra te Oosthem Sjoukje Haagsma 9 jr., te Wolsum Toontje de Jong 6 mnd. te Woudsend Yes Mulder 39 jr., echtg. van Jetze Reijenga te Heeg Gerben IJedema 73 jr., echtg. van Angenietje Hoogma IJde Attema 23 jr., beiden te Westhem. IJLST. Van 20 tot 27 Maart. GeborenJan, zv. Auke Hofman en Annigje Jans Naar wij vernemen zal in het begin der vol gende maand in het gebouw van Architectura et Ami- citia te Amsterdam een tentoonstelling van de ontwer pen voor reclame-platen en schow -cards worden ge houden, die ingekomen zijn op de prijsvraag van wege de dezen zomer te Groningen te houden industrie-ten- toonstelling. In bet kiesdistrict Alkmaar zijn voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer (vacature Fokker) candi- daat gesteld: jhr. mr. P. van Foreest (liberaal) te Hei- lo; C. A. Zelvelder (vrijz. dem.) te Heerenveen; mr. G. J. Sybrandy (anti-rev.) te ’s Gravenhage, en J. G. van Kuykhof (soc. dem.) te Amsterdam. Trekvogels. In onze provincie, waar tot dusver de kie- vitten nog schaars waren, zijn in da laatstedagen ge- heele groepen dier vogels overgekomen; ook vele ture luurs, pluvieren, kemphanen, scholeksters en andere vogelsoorten zijn teruggekeerd. Deze terugkeer is volgens de eierenzoekers en na- tuui liefhebbers een vrij zeker teeken, dat de winter ons heeft verlaten en het voorjaar een aanvang heeft genomen. Toch een apart ministerie van Marine. Onlangs maakten we melding van ’t plan, dat volgens de berich ten bestond, om «Oorlog* en «Marine* onder één mi nister te brengen en knoopten daaraan eenige beschou wingen vast. Verleden week is echter de schout-bij- nacht Ellis tot Minister van Marine benoemd. Waarom is met deze benoeming zoo lang gewacht? Omdat werkelijk ’t plan b.g. bestond. Minister Ber- gansius had geen trek in de dubbele taak, doch zou ’t op verzoek zijner collega’s een paar maanden probeeren. Doch behalve, dat de beambten van ’tdubbelè ministerie toch niet in één gebouw konden geplaatst worden, deden zich nog andere bezwaren voor. Bovendien bestond ’t plan, om, als de vereeniging van «Oorlog* en «Marine* gelukte, toch een nieuw ministerie te scheppen en daardoor hoofdzakelijk ’t zwaar met werk belaste departement van Binnenl. Zaken te ontlasten. Minister Bergansius, die bij zijn departement reeds ad interim de ministeries van Koloniën en Marine waarnam, is door H. M. de Koningin benoemd tot «Minister van Staat*, eene onderscheiding, die, naar wij meenen, buiten hem nog slechts aan baron 2E. Mackay, de tegenwoordige Kamerpresident, jhr. Van Panhuys, oud-vice-president van den Raad van State, en mr. Gleichman, oud-president der Kamer, verleend is. Gisteren was het 30jaar geleden, dat de Atjéh- oorlog begon. Stakingsbeweging te Amsterdam. De smidsgezellen te Amsterdam hebben tot werkstaking besloten. Giste renmorgen werd in de vergadering medegedeeld, dat weldra bet geheele smidsbedrijf zal stilstaan. Ongeluk. Te Lonneker is van de school huiswaarts keerende, onderweg het 6-jarig zoontje van den fabrieks arbeider E. onder een neervallend hekwerk geraakt en gedood. De Tweede Kamer komt Dinsdag 31 Maart a. s. des voormiddags 11 uur in openbare zitting bijeen. Bizonder merkwaardig belooft de Vee-tentoon- stelling te zullen worden, die gedurende een paar da gen in Juli tijdens de Groninger Tentoonstelling van Nijverheid en Kunstindustrie op de daarvoor uitsluitend gereserveerde terreinen der Tentoonstelling zal worden gehouden. Voor niet minder dan f 2000 zullen aan prijzen worden uitgeloofd. Reeds zijn prijzen toegezegd door het Ned. Rundveestamboek, de afd. Groningen van het Ned. Rundveestamboek en den Slagershond, en be staat er gegronde verwachting op bijdragen van andere vereenigingen.In het progamma zijnde volgende hoofd groepen aangenomen: 1. Stieren, II. Vet vee en vee voor export bestemd, III. vrouwelijk fokvee (zelf gefokt of sedert 1 Juli 1902 in 't bezit van den inzender); IV. Schapen, V. Varkens en VI. Springbokken en geiten. Welk een belangstelling de dezen zomer te Gro ningen te houden nijverheidstentoonstelling aldaar wekt, blijkt wel daaruit dat thans een troepje jongelui zeer vermoedelijk studenten hun beste beentje voor zetten om mede reclame te maken. Zij hebben namelijk de nieuwe vlag, die aan het bureau der Tentoonstelling op de Heerestraat was geheschen «gesnoerd* den nacht nadat zij was aangebracht. Het was een stout stukje, omdat de vlag in een ex pres voor deze gelegenheid bizonder sterk vervaardigd ijzeren toestel stond. Waarschijnlijk willen de heeren vol ijver voor de goede zaak daarmee reclameoptochten door Nederland gaan houden, wellicht ook haar aan bevriende vereeui- gingen uitleenen. En willen de heeren een heel mooie reclame maken, laten zij dan nu eens probeeren haar weer in het ijze ren toestel te zetten. De Heer C. Halfweeg, korenmolenaar te Wieringen, schrijft ons: Het is me een groot pleizier dat ik U mijn portret kan zenden, want ik wil volstrekt hebben dat U het bezit. Sedert langen tijd was ik lijdende aan een ziekte in de ingewanden, had veel last van op werkende gassen, was dikwijls zeer benauwd en zelfs zoo, dat ik gedurig over dag naar bed moest gaan en des nachts kon ik volstrekt niet slapen. Ik gevoelde mij dikwijls niet op mijn gemak en na het eten kreeg ik een zwaar en ongemakkelijk gevoel. Vroeger kon ik trap pen klimmen dat het een aard had, maar voordat ik Uwe Pink Pillen gebruikt heb, was mij zulks onmoge lijk. Alle vijf, zes treden moest ik ophouden om uit te rusten. Ik had geen eetlust meer en geen lust in mijn werk, omdat ik mij te zeer vermoeide. Evenwel, dacht ik bij mij zelf, er zijn voor mij toch nog wel kruiden gewassen; maar wat ik ook probeerde, het bleef steeds hetzelfde en tot de uitvoering van mijn beroep heeft men bepaald eene goede gezondheid noodig. WONSERADEEL. Van 18 tot en met 24 Maart 1903. GeborenOeds, zv. Freerk Broersma en Geertje van Steinvoorn te Hichtum Bauke, zv. Klaas Zwol- sma en Grietje de Witte te Makkum Willem, zv. Jan Sipke de Boer en Jeltje Haitsma te Arum Tjitske, dv. Sjouke van der Zweep en Tjitske Roters te Ki ms werd. Gehuwd Pieter Jagersma 22 jr. te Arum en Sie- brigje de Haas 19 jr. te Kimswerd. OverledenFeikje Ruardi 54 jr., wed. van Johannes Werkhoven te Witmarsum Fetze Dijkstra 77 jaar, echtg. van Pietje de Boer te Exmorra Hendrina Heek 41 jaar, ongeh. te Makkum. Adres van F. H. Pijttersen Hzn., om afstand in koop van gemeentegrond. Adressant verzoekt een perceel gemeentegrond, ter grootte van 750 cA. en gelegen aan den Stationsweg, in koop te mogen ontvangen. Burg, en Weth. stellen voor, adressant uit te noo- digen eerst teekeningen in te zenden van ’t geen deze zich voorstelt daar te bouwen, opdat men wete dat de welstand ter plaatse zal worden bevorderd en daarna het adres nader te behandelen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten. 8. Wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1902. De Voorzitter heldert op, dat voor den verkoop van verschillende perceelen bouwterrein samen is ontvan gen f8704,20; aan die gelden moet later eene be stemming worden gegeven, waarom B. en W. voor stellen die gelden over te brengen van de begrooting van 1902 op die van 1903. Genoemd bedrag, dat nu weer verhoogd zal worden met de gelden voor afstand van grond aan de Sneeker Ambachtsschool, zal men dan later eene bestemming kunnen geven. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt con form besloten en zal de goedkeuring van Ged. Staten worden aangevraagd. 9. Wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1903. Wegens de eerstdaags uit te schrijven geldleening (2e serie) voor de gasfabriek ad f 100,000 en de op brengst wegens verkoop van eigendommen ad f 8704,20, stellen B. en W. voor, bovengenoemde begrooting dien overeenkomstig te wijzigen en nader vast te stellen tot eeu bedrag in ontvang en uitgaaf van f 476,442,165. Voor de geldleening gasfabriek wordt bedoeld hoofd stuk nader vastgesteld tot een bedrag van f 100,000, terwijl het bedrag van f 8704,20 voorloopig bij het fonds voor onvoorziene uitgaven wordt gevoegd. De heer Bouma is niet tegen het voorstel, doch kan niet meegaan met de memorie van toelichting, waar wordt gezegd, de gelden voor verkoop van eigendom men, voorloopig bij den post voor onvoorziene uitgaven te voegen, om deze later voor buitengewone werken te kunnen besteden; liever zag spr. die gelden rentegevend belegd. De Voorzitter antwoordt, dat ’t de bedoeling is, die gelden voorloopig onder dak te brengen; is de heer Bouma er tegen dat geld voor buitengewone werken te besteden, dan kan hij hierop later terugkomen. Conform het voorstel van B. en W. besloten. 10. Rekening der brandweer over 1902. Bij afwezigheid van den heer Visser, brengt de com missie voor het nazien van rekeningen en begroetingen, bij monde van den heer Wielenga, over bovengenoemde rekening rapport uit en stelt voor, deze goed te keu ren in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 591,38°, meteen batig saldo van f45,436. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten. 11. Rekening der Kamer van Koophandel en Fabrie ken over 1902. Dezelfde Commissie stelt voor, ook deze rekening goed te keuren met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 151,60. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten. 12. Betaling uit den post voor onvoorziene uitga ven 1902. De Voorz. licht toe, dat dit de rekening geldt voor het maken van een stratenplan van het stadsgedeelte, ingesloten door Woudvaart, Stadsgracht, Oppenhuizer- weg en Sperkhem, welke kaart, door den heer Bekink gemaakt, in de vorige vergadering werd aangeboden. Spr. stelt voor, uit den post voor onvoorziene uitga ven, de kosten ad f 200,te betalen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten. 13. Adres om vrijstelling van de verplichting tot het houden eener burgerdagschool. Daar tot 1 Sept. 1903 voorwaardelijk vrijstelling is verleend van de verplichting tot het houden eener bur gerdagschool, stellen B. en W. voor, nu aan den wensch tot uitbreiding van het leerplan der burger avondschool is voldaan, aan H. M. de Koningin op nieuw voor een bepaald aantal jaren vrijstelling van ovenge noemde verplichting te vragen. De Voorzitter licht nog toe, dat de vrijstelling eerst voorwaardelijk werd verleend, nu hier echter eene burgeravondschool is opgericht, in den vorm als door der Minister werd voorgeschreven en in overleg met den Inspecteur van het Middelb. Onderw., stellen B. en W. voor, opnieuw vrijstelling aan te vragen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en 'W. besloten. 14 Onderhandsche aanbesteding maken tuinmans woning. Bij de op 7 Juni 1902 gehouden publieke aan besteding van het maken eener nieuwe keuken bij de woning van den stadstuinman en het gedeeltelijk ver nieuwen eener broeikas, was laagste inschrijver H. Tromp, timmerman alhier, voor f 1270. Toen werd het werk niet gegund, omdat het bedrag, daarvoor op de begrooting uitgetrokken, niet voldoen de bleek. Op de begrooting voor dit jaar zijn daarvoor nu gelden uitgetrokken en stellen B. en W. voor, de uit voering van ovengenoemde werken thans onderhands te gunnen aan den aannemer Tromp voor f 1315, daar met het oog op de vele werkzaamheden in deze gemeente, volgens advies van den gemeente- architect, bij publieke aanbesteding niet lager zal wor den ingeschreven. De Voorzitter herinnert, dat de uitvoering van bo vengenoemde werken destijds niet werd gegund, omdat het boven de begrooting was. Bij de behande ling der begrooting voor 1903 werd daarvoor een post uitgetrokken en nu hebben B. en W. bij den laagsten inschrijver Tromp geïnformeerd, of deze zijn bod nog gestand wilde blijven. Met het oog op de vele werkzaamheden zijn de arbeidsloonen hooger, waarom Tromp f45,meer be dong. Omdat de kosten bij eene nieuwe aanbesteding voor bestek, advertentiën enz. ook nog al iets zullen bedragen, en de arbeidsloonen zijn verhoogd, is ’t zoo goed als zeker dat de gemeente niet minder kosten dan f 1315 zal hebben, waarom door B. en W. wordt voor gesteld de uitvoering van het werk onderhands voor dat bedrag te gunnen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten. 15. Adres Coöperatieve Telephoonvereeniging al hier inzake een telephoonnet. Adressante verzoekt de concessie inzake aanleg van een telephoonnet, aan de gemeente verleend bij Kon. besluit van 30 Jan. 1902, aan haar te willen overdragen. punten in 11 vergaderingen, die daarmede den laten prijs behaalde. Aan serg. Bink viel den 2den prijs ten deel met 279 p. in 11 verg, of 33 schoten. De rozeprijzen werden behaald door korp. Zandstra (5) en serg. H. Groeneveld (4). Daarna begon de avondwedstrijd, waarvan boven genoemde eerste 2 winnaars waren uitgesloten en waarbij werd geschoten in 2 omloopen van elk 3 scho ten. De uitslag was de volgende: korp. Zandstra 1ste pr. met 62 p., serg. Bergsma 2de pr. met 61 p., korp. Potma 3de pr. met 60 p. en korp. van der Werf 4de pr. met 60 p. De hierbij uitgeloofde rozeprijs werd gewonnen door genoemden korp. Zandstra. De voorz., de heer G. W. Visser, deelde op gepaste wijze de verschillende prijzen, alle bestaande in luxe- voorwerpen, aan de winnaars uit, terwijl aan den serg.- instructeur Stienstra van het le reg. inf. te Leeuwarden, uit kameraadschap en waardeering een stoffelijk hul deblijk werd aangeboden. Hierna bleef men eenigen tijd recht gezellig feestelijk bijeen, waarbij zang en muziek, toast voordracht elkander aangenaam afwisselden. Rechtbank Leeuwarden, zitting van dag jl. «Jelle die was dronken dat gebeurt wel meer.” Ja, maar toch alleen Zaterdags, zegt de 20-jarige ar beider uit. Sneek, die zich op 7 Febr. in zoo’n «periodieke roes* verzette tegen den veldwachter Huisman, toen deze hem voor den comm, van pol. wilde brengen. Voor dit verzet wil de Officier het jongmensch 14 dagen gevangenisstraf zien opgelegd. De vrachtrijdersknecht Marten S- alhier, had op 18 Febr. voor een vracht steenen een paard, dat weigerde te trekken. Marten spande het beest uit nam een stok en ranselde het beest flink af. Toen weer voorgespannen. Nog onwillig. Marten haalde daarop een ander paard van den stal. Maar hij had toen al een proces-verbaal beet voor mishandeling van een dier in het openbaar. Beklaagde bekent eerlijk, maar doet het voorkomen alsof met dat paard niet anders kon worden omgegaan. Haast altijd wil het na zoo’n kastijding wel trekken, beweert hij. Eisch f5 boete of 5 dagen hechtenis. L. C. De rechtbank te Leeuwarden heeft Sijtze F., 28 jaar, gefailleerd winkelier en koopman te Bolsward, thans in hechtenis, schuldig verklaard aan bedriegelijke bankbreuk en meineed en veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf. De Sneeker Stoombootmaatschappij «Nijverheid* hield gisterenavond in het café «Vernimmen* aan het Kleinzand, hare jaarlijksche algemeene vergadering. Aan het verslag, door commissarissen uitgebracht over den toestand der Maatschappij, over het afgeloo pen jaar, ontleenen we o. m. het volgende: Door de 3 stoombooten der Mij. waren in 1902 256 reizen gedaan tegen 295 in 1901. Door de vroeg in gevallen winter, juist vallende in den tijd van het grootste vervoer, bedroeg de ontvangst aan vrachten minder dan het vorige jaar. In 1902 werd besomd aan vrachten f 31.444,12 tegen f 36,351,79s in 1901. De vrachten gedurende de eerste maanden van 1903 geven een grootere ontvangst aan, dan in het zelfde tijdperk van 1902. De heer Egbert Veen bracht, namens de financieele commissie voor 1902, rapport uit over hare bevinding van den geldelijken toestand der vereeniging. Haar rapport was zeer gunstig. Hulde werd daarin gebracht aan den heer P. Schenkius, den directeur-boekbouder der Mjj., voor zijn accuratesse ten opzichte van admi nistratie. De winst- en verliesrekening sloot met een nadeelig saldo van f 154,406. Dividend kon niet uit gekeerd worden. Stoombooten enz. zijn in goeden staat, terwijl gezocht zal worden naar nieuwe bronnen van vervoer. De heer A. Brenninkmeijer, periodiek aftredende als comm., doch terstond herkiesbaar, werd met 45 van de 54 uitgebrachte stemmen herbenoemd als zoodanig en nam opnieuw zijne benoeming aan. Tot leden der fin. comm. voor 1903 werden benoemd de heeren D. Gorter en C. Hou wink, alhier en C. J. de Jong, te Joure, tot plaatsverv, leden, de heeren R. S. H. Visser, A. Lankhorst en mr. C. C. Paehlig, alhier. In de geldleening groot f 14000 Ao. 1898, werden achtereenvolgens uitgeloot de volgende 10 obligatiën, ieder van f 100.nl.de nrs.56,13, 131,104, 102, 137, 34,. 29, 98 en 80, die 1 Juli a. s. betaalbaar zijn ten kantore van de kassiersfirma E. ten Gate Fennema Alma. Na eenige discussie verklaarde het bestuur, dat tot herziening der Statuten niet kon worden overgegaan, omdat daarvoor niet het vereische aantal stemmen, 2/3 van 't geheele aantal, aanwezig was. Binnen eenigen tijd zal eene buitengewone vergade ring van aandeelhouders worden uitgeschreven ten einde dan opnieuw herziening van de Statuten in be handeling te brengen. Den 1 April moet voor de Rechtbank te Leeu warden terecht staan K. v/d M., 36 jaar voorin, tram- chef te Veen wouden, wegens verduistering van een bankbiljet van 40 gulden, toebehoorende aan deN. T. M. Er zijn 16 getuigen gedagvaard. Bij Kon. besluit is met ingang van 29 April a. s. benoemd tot burgemeester der gemeente Ylst de heer H. P. Fledderus, secretaris dier gemeente. Bij het toelatings-examen voor de Rijksnormaal lessen alhier zijn geslaagd: Meinte Venema te Wieu- werd. Pieter Put te Heeg, Michiel Steunebrink te Gauw, Willebrordus de Vries en Dirk de Vries, beiden te Sneek, Gerbrig Zondervan te IJsbrechtum en Trijntje Dijkstra te Stavoren. Afgewezen één. Toen de Drachtster boot «Fortuna* heden middag de terugreis van Leeuwarden had aanvaard, en langs de gevangenis voer, werd door een daar in dienst zijnden werkman een steen naar de boot geworpen, met het gevolg, dat de stuurman der boot A. B., nog al ernstig werd verwond en door een dokter verbonden moest worden. De dader werd terstond gevat en achter slot en grendel gebracht. f 5 2 s V

Sneeker Nieuwsblad nl | 1903 | | pagina 2