H. van der MOLENHz,, TANDARTS. SNEEK W erkmeid, van getuigen voorzien, tegen een f 125 en vrije wasch. Ad vertexitiëxi Binnenlandsch Nieuws. 1 Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. WIMBRITSERADEEL. Handels- en Marktberichten.* 9 te Grootzand 7, I Wij vestigen de aandacht onzer Ie- I zers op de in dit no. voorkomende adver- tentie der Vierde Groote Arnhemsche I Verloting, welke onderneming, zooals 5 uit hare prospectussen blijkt, allen waarborg geeft voor soliditeit. Geeft 4 pet. pandbrieven uit in stukken van f 1000, f 500 en f 100. De Directie: De H.H. BRUAIINGS TEN GATE. UIT EIGEN BEWEGING. Voor direct gevraagd Kort nieuws uit het buitenland. loon van Paul Gaillard. Keler Bela. O. Faust. J. Martin. Dorehain. .1. Martin. Verdi. d< SNEEK. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Ongelukken. Dinsdagavond had te Zierikzee een droevig ongeluk plaats. Het 11-jarig zoontje van mej. de wed. v. d. Panne was met eenige makkers in een schuur aan het spelen op het binnengebrachte hooi. Toen hij van den hooiberg wilde afkomen, was een an der knaapje nog bezig hooi daarop te gooien; hierbij had hij het ongeluk te vallen, zoodat hij terecht kwam op de stalen hooivork, die hem boven het oog in de her senpan drong, tengevolge waarvan de aanvallige knaap een paar uur later overleed. De stuurman Bertus Krap en de jonge matroos Cornelis Oldenburg van de stoomtrawler Holland Ill der N. V. Stoomtrawlervisscherij IJmuiden, hebben de vorige week met levensverachting de bemanning van den in nood verkeerende Noorsche bark Nora, bestaan de uit tien schipbreukelingen, gered. Naar uit Amsterdam wordt gemeld, zijn de beide helden door een vermogend Amsterdammer bedacht met twee groote zilveren bekers, die voor den oudste der twee helden aan de binnenzijde verguld. Bij elk dezer geschenken is nog een bankbiljet van f 25 gevoegd. De brave gasten waren te IJmuiden niet meer te vin den, maar de waterschout aldaar zal zorgen, dat het geschenk zoo spoedig mogelijk in hun handen komt, Te Olsene, aan de Belgische grens, is door eene dienstbode een vreeselijke misdaad aan het licht ge bracht. In Maart werd aldaar het lijk van den slager C. de Cock in een waterput gevonden. Zijne vrouw scheen erg bedroefd en algemeen dacht men aan een ongeluk. Dezer dagen heeft echter de dienstbode, na een twist met hare meesteres, de justitie medegedeeld, dat de heer De Cock door zijne echtgenoote en haar broeder was ge worgd en daarna in den put geworpen is. De Justitie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld, waarop de weduwe De Cock en haar broeder in arrest genomen zijn. Beiden hebben hunne misdaad bekend. Van den 10 tot en met 16 Juli 1903. Geboren: Gorneljske, dv. Alle Sijbersma en Siuttje Nijdam te Oosthem Jan, zv. Jan Wittermajjs en Motje deBoer Hendrik, zv, Gosse Lijklema en Rimmertje Cnossen Hele na, dv. Gerrit Laagland en Rooske Siemensma Foeke, zv. Jan de Jong en Fenna v. d. Wal, allen te Woudsend Antje, dv. Pjeter Vlas en Gelske Veenstra te Heeg en Walle Johan Rantje, zv. Johan v. d- Meer en Rankje van Wieren te Oudega. OverledenJantje v. d. Werf 30 jr., ongeil, te Tirns. WONSERADEEL, Van den 8 tot en met 14 Juli 1903. Geboren: Douwe zv Auke.Visser ea Geertje Lem- stra te Makkum Eelkje en Tjittje drs. v. Douwe Reit- sma en Eelkje de Vries te Burgwerd Dirkje dv Alle Kuipers en Jnnkje Kalma te Makkum Trijntje dv Gerrit Postma en Elisabeth Bouwhuis te Wons wounpl Beetsterzwaag Sijtske dv Sjoerd Krikken en Aukje van der Leij te Lollum Johannes zv Gerrit Jan Schef fer en Dirkje Ekels te Wons woonpl llattem Anna dv Errit Park en Jantje Kamminga te Arum Otte zv Doekle Rienstra en Aaltje de Jong te Allingawier. Gehuwd: Lourens van der Molen 45 jr en Pieter- tje Bergsma beiden te Witmarsum. Overleden: Reinder Veltman 14 dagen te Dedgum Pieter Weiland 6 mdn te Witmarsum Feike Rus- ticus 49 jr ongeh. te Schettens, overleden te Rosmalen Anna Prins 14 jr. te Makkum, LEED WARDEN, 17 Juli. Marktprijs boter f 39.50. Een vreeselijk ongeluk. Dinsdagavond, toen de laatste tram van Eindhoven sluis 0 genaderd was, .werd de machinist door een flauwte overvallen. De ongeluk kige viel en kwam zoodoende door een opening terecht onder de machine. De ongelukkige werd geheel van elkaar gescheurd; de handen en voeten waren van het lichaam gescheiden, aan het hoofd had hij een schedel breuk bekomen. Zijn lijk werd door de gemeente-poli- tienaar het lijkenhuis op het kerkhof te Orthen overge bracht. SHT" HYPOTHEEKBANK, s-Gravenhage, Nieuwe Uitleg 6. Mr. J. C. L. M. v. GILS. E. J. M. MASTBOOM. Correspondenten voor Sneek: dat de aangifte voor den op 31 Augustus alhier te houden wedstrijd van uitstallingen in winkelkasten, nog tot 25 Juli a. s. is opengesteld en vertrouwen dat de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen- veikeer, door eene ruime deelname hare pogingen bekroond moge zien. Op de Nationale Zuiveltentoonstelling te Gro ningen werd o. a. de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Heeg, bekroond met den 2den prijs, oene verg. zilv. medaille, voor ontroomde Goudsche Kaas; eveneens met den 2den prijs, eene verg. zilv. med., voor ontroom- de Edammerkaas; voor comraissiekaas werden de Coö peratieve stoomzui velfabrieken te W oudsend en Oosthem, resp. met den lsten, eene verg. zilv. med. en den 2den prijs, eene zilv. med., bekroond. Lijst van de aan het Postkantoor alhier en de daar onder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brie ven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgeieikt. Ie helft der maand Juli 1993: Mej. B. A. van Velzen, Nijeveen. G. R. van der Zee, Rio de Janeiro. W. Gerdes, Hamburg. Muziekuitvoering in het Wilhelmina Park op Zondag 19 Juli, des nam. te 6‘/, uur, door het muziek corps der dd. Schutterij, Kapelm. de hr. Paul Gaillard. Programma. VERGADERING van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Sneek, op 14 Juli 1903. Aanwezig de heeren P. Reinouts van Haga, Voorzit ter, A. L. Hansma, A. Dekker, W. Nieveen en J. van Loon, Secretaris. Afwezig met kennisgeving de h.h. J. Smit Ez. en S. Henstra; zonder kennisgeving de heer E. Priester. 1. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en ongewijzigd vastgesteld. 2. Wordt gelezen eene uitgegane missive aan B. en W. 3. Gelezen de volgende ingekomen stukken: a. eene circulaire van het Comité van het Natio naal Congres voor den handeldrijvenden middenstand te Rotterdam in 1903, in aansluiting met een vorige, beroep doende op de medewerking en toetreding als lid enz., onder uiteenzetting van doel en middelen. Voor kennisgeving aangenomen. b. eene missive van de Ned. Kamer van Kooph. te Parijs, met toezending der Statuten, verzoekende be langstelling en steun. Zal rondgaan. c. eene circulaire van de Vereen, van Sigarenfabri kanten te Amsterdam, met afschrift van adres aan den Min. van Fin. tegen de voorgestelde invoerrechten op tabak. Als reeds hier behandeld zijnde, voor ken nisgeving aangenomen. d. een verzoek van den heer J. Koopmans te Leeu warden en 7 andere handelaren en fabrikanten in Fries land, vormende eene Commissie uit de leden v/d Fr. Handelsvereeniging, om adhesie te verleenen aan hun adres aan de Prov. St. in Fr., verzoekende op aan gegeven gronden, dat het artikel, houdende bepalingen over het beschermen van ijsbanen, zoo worde gewij zigd dat aan ’t bevaren van groote scheepsvaar waters gee- ne belemmeringen in den weg worden gelegd. Daar deze zaak reeds aanhangig is gemaakt bij Pr. Staten, wordt de missive voor kennisgeving aangenomen; e. een bericht van de Kamer te Groningen, hou dende aanvulling van de verbeteringen in de spoorweg verbindingen met Duitschland via N. Schans-Ihrhove, toegepast in Juli, Aug., Sept. 1903, als volgt: de trein nm. 6,45 vertrekk. v. Groningen vindt in Bremen aan sluiting naar Keulen, aankomst vm. 7,30; over Han nover naar Frankfort a/M. aankomst vm. 9,15, naar Bazel, aankomst nm. 5 uur, naar München, aankomst nm. 2,15; en de trein vm. 8,53 in Gr on. aankomende heeft te Bremen aansluiting op de navolg, treinen: van Hannover, vertrek vm. 3,35; van Frankfort afM., ver trek nm. 8,45, van Bazel vertrek nm. 1,49, van Mün chen vertrek nm. 4,5. De uren van de Duitsche Stati ons zijn alle naar midden-Europeesche tijd. Deze mededeeling zal in het Verslag gepubliceerd worden. f. eene missive van de -Kamer te Wageningen met afschrift van adres aan Min. v. Fin,, houdende bemer kingen omtrent het ontworpen tarief van Invoerrech ten. Voor kennisgeving aangenomen; g. eene missive van de Kamer in Schoterland c. a., mededeelende, dat de klachten over vaatwater n. Noord- wolde bij haar in onderzoek zijn en het resultaat zal worden medegedeeld. Voor notif. aangenomen; h. eene circulaire van de Directrice v/h Nat. Bureau v. Vrouwenarbeid, ’s-Gravenhage, waarin wordt ver zocht inlichting aangaande de fabricatie van siertegels. Besloten haar mede te deelen, dat in deze gemeente die tegels niet worden vervaardigd; i. eene missive van den Dir. v/h Centr. Bur. v/d Statistiek, waarbij toezending van Tijdschrift afl. 2, met verzoek om bericht van ontvangst, aan welk verzoek reeds is voldaan. Zal circuleeren; j. eene missive van het Bestuur der Vereen, tot SYNODE NED. HERV. KERK. Woensdag 15 Juli, des voormiddags te elf ure, werd de 88e vergadering van de Synode der Ned. Herv. Kerk geopend door den president van jaron, ds. E. B. Gunning, pred. te Oosthem c.a. ZEerw. las voor 1 Cor. 3: 5 tot 4: 4; sprak naar aanleiding van 1 Cor. 42 en ging daarna voor in het gebed. Daarna werden benoemd mot algemeene stemmen tot president Dr. van der Flier, pred. te ’s-Gravenhage, tot vice- president Ds. Schuurman, van Hauwert, en tot secundus van dezen Ds. Chavannes, Waalsch predikant te Leiden. Voorts werden 4 zg. Synodi Contractae door uitloting saamgestcld, o a. eene voor de zaak Oudega-Opeinde. In deze zullen zitting nemen de hh. ds. Schuurman als president, prof. Gooszen als prae-adviseevend lid, de predikanten van Dis, Loeff, de Grient Dreur, van Lelyveld, Gunning en Okken, on do ouderlingen dr. Beins, van Heuschen en van Gorcum. Daar de heer Jansen door familie-omstandigheden dit jaar niet ter Synode zal opgaan en zijn secundus wegens ongesteldheid niet in staat is zijne plaats in te nemen, zal de provincie Overijsol dit jaar slechts door één predikant vertegenwoordigd zijn. De Synode zal dus bestaan uit 18 stemhebbende leden van welke 10 tot de modernen, 8 tot de orthodoxen gerekend worden. Morgen (Donderdag) wordt aan do orde gesteldde Evan gelisatie onder de Hervormde arbeiders (uit Nederland) in Duitschland. Vrijdag komt de Questor-Generaal in de ver gadering en zal een begin gemaakt worden met de finantieole aangelegenheden. E. B. G. Verslag der Raadsvorgadering, gehouden te IJlst, op Vrijdag 10 Juli, ’s avonds 7 uur. Afwezig de heeren Carstens en Vierstra. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en alge meen onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Medegedeeld wordt 1. Dat het primitief kohier van hoofdel. omsl. dienst 1903 en <ie wijziging der gem.-begrooting dienst 1903 zijn goedgekeurd; 2. het aantal der over de maanden Mei en Juni in deze gemeente bestelde telegrammen. Ingekomen zijn o. a. a. een schrijven van hh. Ged. St. waarin bepaald wordt dat de gemeente-rekening voor 15 Augustus a.s. moet zijn ingezonden. b. een schrijven, waaruit blijkt, dat de uitkeering van het Rijk aan deze gemeente over dit jaar f3613.68 zal bedragen. c. een schrijven betrekkelijk de niet goedgekeurde veror dening op den Hoofdel. Omslag. d. de processon-verbaal der gehouden kasverificatie bij den gem.-ontvanger en den secretaris-boekh. v/h Burgerl. Armbest. Thans is aan de orde de behandeling van punt 2. Aanbieding gemoentorekoning, dienst 1902. Deze wordt aangeboden in ontvang op f 15915.046, in uit gaaf op f 15014.315 on derhalve met oen batig saldo van f 900.73. Omtrent punt 3, bespreking hulp-boomsnooier wordt alge meen goedgevonden de regeling daarvan op te dragen aan Burgemeester en Wethouders. 4. Idem ophalen asch en faecaliën bij de werkliedenwo ningen der boterfabriek bij de Nijezijl. Na eenige deliberatie wordt met algemeene stemmen beslo ten het antwoord eener daaromtrent met het bestuur dier fabriek gevoerde correspondentie af te wachten. 5. Restitutie van hoofdelijken omslag wordt aan een twee tal personen verleend. 6. Zoo noodig benoeming tijdelijk wethouder. De heerRuardi, in wiens plaats een tijdelijk wethouder zou moeten worden benoemd, gedurende den laatsten tijd onge steld geweest zijnde, is thans wederom ter vergadering, zoo dat men algemeen van oordeel is, dat een zoodanige benoe ming overbodig is. Er zijn zulks weten we heel goed vele per sonen, die bij het lezen en herlezen der artikelen, die dagelijks in de dagbladen gepubliceerd worden, uit roepen: «Och mensch, gelooft dat niet, die attesten zijn verzonnen!” Wij kunnen echter aldus denkende personen de treffendste bewijzen geven van het tegendeel. Eenigen tijd geleden kreeg de heer A. van Tuyll, drogist in de Paleisstraat te Amsterdam, bezoek van mej. M. E. Wolff, 103 Nie. Beetsstraat le etage, te Amsterdam, die uit eigen beweging het volgende mede deelde: Marsch, Ouverture, Theresen, Wals, Modestie, Fant., a. Diana, Mazurka, b. Sous la Coudrette, Fant. sur «Ie Trouvère® Finale. Zaterdagmorgen zal in «De Harmonie® alhier eene vergadering van chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Friesland worden gehouden, met het doel om eene Provinciale Vereeniging op te richten. Op de mor gen vergadering zal een inleidend woord worden ge sprokendoor den voorzitter en zal de heer J. van der Molen, schoolopziener in het arrond. Dokkum spreken over: »de positie der bijzondere onderwijzers.® In de namiddagverg. worden verschillende mede- deelingen en voorstellen, betreffende de oprichting der nieuwe Vereen., besproken en zal de .heer J. Spoel stra, onderwijzer alhier, inleiden: «Wat kan de chr. school doen voor de aankweeking van zelfstandigheid bij hare leerlingen?® Dinsdag werd alhier in de Stadsherberg eene goed bezochte vergadering gehouden wm de vakvereeni- giug «Het Friesche Visschersbelang®. Na lezing en goedkeuring der notulen van vorige vergaderingen, werd onder algemeene instemming en bijval besloten de volgende adressen te richten: 1. Een adres aan Ged. Staten dezer provincie om den sluitingstijd der vlsscherij te willen bepalen op 1 Fe bruari in plaats van 1 Januari. 2. Een adres aan den minister van W., H. en N., verzoekende afschaffing van de verpachting der Rijn wateren, alsmede van de kostelooze acten en vergun ningen voor de visscherij. Beide adressen werden door alle aanwezige leden geteekend. Landbouwonderwijs. Het schrijven van hetdagelijksch bestuur der Friesche Maatschappij van Landbouw aan de gemeentebesturen in Friesland, om aan de onder wijzers, die in bezit zijn van de akte «Landbouwkunde® eene verhooging van salaris toe te kennen, schijnt reeds het gewenschte gevolg te zullen verkrijgen. Althans is in den Raad der gemeente Menaldumadeel door vier leden een voorstel ingediend, om aan de onderwijzers, die in het bezit zijn of komen van een landbou w-akte, een jaarlijksche toelage van f 50 toe te kennen. Verdronken. Te Culemborg is Woensdagavond in de Lek nabij de gierpont al spelende te water geraakt en verdronken het 7-jarig meisje van H. Boeren. Het lijk is tot heden nog niet opgehaald. Aangezien haar zusje naar huis liep ons de ouders de droeve tijding mee te deelen en door schrik vergat hulp te roepen, werd het ongeluk door niemand intijds opge- merkt. Ontploffing. Een 14-jarig loodgietersmaatje te Hee- renveen is vreeselijk gewond door de ontploffing van een flesch benzine. Zijn aangezicht is geheel verbrand, zijn haar afgeschroeid. Dadelijk werd hij in verband ge zet, Met moeite kan hij eenige vloeistof nuttigen. Een bewoner van den Amsteldijk te Amsterdam heeft gisteren in den vroegen morgen een griezelige vangst ge daan. Tusschen Amsterdam en Ouderkerk aan het henge len zijnde,haalde hij in plaats van visch,eenin verregaand den staat van ontbinding verkeerend lijk op vaneen man, naar gissing circa 50 jarenouden in schipperskleeren gekleed. Op het lijk werd niets gevonden, dat de iden titeit bewijzen kan, weshalve het naar het lijkenhuis ter schouwing is overgebracht. Deftig bezoek. Het bureau van den Burgerlijken Stand te ’s-Gravenhage ontving gisteren hoog en onge woon bezoek. Drie Ministers der Kroon werden daar ontvangen. De Minister van Justitie, de heer Loeff, kwam aan gifte doen van de geboorte van een zoon. De Mi nisters Bergansius en Idenburg, zijne ambtgenooten van Oorlog en Koloniën, vergezelden den vader als getuigen bij de aangifte. Nog eiken dag komen er liefhebbers bij vooj; den vacanten Tweede Kamerzetel in Sittard; er zijn er nu al zeven. bestrijding van knoeierijen in den Boter- en Kaashan del, te Delft, met adres te dier zake aan Min. v. W., H. en N., en verzoek om adhesie. Zal volgende ver gadering behandeld worden. Besloten wordt het stuk van ’s-Hage betreff. naasting en exploitatie van spoorwegen van Staatswege, nog eens aan te houden. 4. Wordt gelezen en na aanvullingen vastgesteld, het Verslag omtrent den toestand van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in deze Gemeente, tot op 31 Deo. 1902. Het zal gedrukt en verspreid worden volgens ge woonte, daarbij te letten op de verschillende bijzondere aanvragen. 5. Voorstellen. De heer Nieveen zou gaarne infor mation willen inwinnen naar den stand van de ten vo- rigen jare bij de H. IJ. S. Mij aanhangig gemaakte zaak: plaatsing van een nieuwe kraan, van grootere capaci teit dan de nu aanwezige, op de los- en laadplaats bij het Station, waaraan steeds meer behoefte komt. De Voorzitter wijstop het in casu van do Mij ont vangen antwoord en acht het wenschelijk dat hierop gewezen wordt. Besloten zoodanig schrijven tot de Mij te richten. Nadat nog een paar mededeelingen zijn gedaan, wordt de Vergadering door den Voorzitter gesloten. Mej. Wolft volgens portret. Vanaf mijne kinderjaren ben ik vreeselijk lijdende geweest aan de maag, zoodat ik in ’t geheel niets kon verdragen. Wat ik er ook voor innam, het baatte mij niet. Zoo bleef ik mijn leven voortslepen totdat op zekeren dag mijn echtgenoot een treffend artikel in de courant las omtrent de genezing van een persoon, die aan dezelfde kwaal lijdende was als ik, en die thans, na op geregelde wijze het gebruik van de Pink Pillen opgevolgd te hebben, genezen was. Komaan, zeide mijn man, laten we dit ook eens probeeren, ze hebben anderen genezen, waarom zouden ze bij u ook niet dien gunstigen invloed uitoefenen. En waarlijk ons ver trouwen, zoo verklaarde zij aan den heer van Tuyll, werd niet aan het wankelen gebracht, want eenige dagen later bekwam ik een vreeselijke eetlust en verlangde dat het etensuur aanbrak. De spijsvertering werd ge regeld en gemakkelijk en ik gevoel mij sters en gezond; het zwaarste eten kan ik thans verdragen en ik ver zoek u mijn hartelijken dank aan den uitvinder van dat heilzame en reddende middel over te brengen. Zoo ziet gij, waarde lezers en lezeressen, dat de ver loste personen uit eigen beweging hun dank komen uiten. Zoo er dan nog twijfelaars mochten bestaan, dat zij zich tot mej. Wolff wenden en gaarne zal zij bereid zijn bovenstaande verklaring mondeling of schriftelijk te bevestigen. Niet alleen genezen de Pink Pillen maagziekte of slechte spijsvertering, maar ze zijn de hernieuwer van het bloed bij uitnemendheid en zullen aan personen, lijdende aan bloedarmoedebleekzucht, algemeene zwakte, lastige vorming der jonge meisjes enz. eene heilzame uitwerking hebben. Prijs f 1,75 de doos, f 9.— per 6 doozen. Verkrng- haar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöt- huuder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Sneek en Omstreken bij JOH. W. MEIJER. K. ZANDHUIZEN en A. ZANDHUI- ZEN SlNNEMA geven kennis van de geboorte van een Zoon. Sneek, 14 Juli 1903. in het Israëlitisch Oude Mannen- en Vrou wenhuis te ’S-Gravenhage, eene degelijke Adres; Directeur, St. Jacobstraat 77. Leo X1H. De verwonderlijke taaiheid van Leo XIII, thans 93 jaar 4 n.nd. en 16 dg. oud, spot tot nu toe met alle verwachtingen of berekeningen. Toch zal 't dwaas zijn nog van kans op beterschap te willen spreken. Doch merkwaardig is, dat de berichten, die Maandagen Dinsdag j.l. van doodsstrijd spraken, thans weer geen onmiddellijk sterven, geen ieder oogenblik te verwachten einde aanduiden. Bulletin gisteren morgen 9 u. 30: Nacht niet zeer rustig en zonder slaap. Geen wijzigingen in den toestand; alleen snel ler ademhaling, tengevolge van vermeerdering van ’t pleuritisch vocht. Bulletin gisterenavond 7 uur: Toe stand gelijk aan hedenmorgen. Over dag eenige uren slaap. Roosevelt, de uitstekende President der Unie, is van plan een wet tegen de z .g. lynchwet te maken. Z.-Afrika. De Britsche regeering wil 25,000 man troepen houden in Z.-Afrika. Mantsjoerye. Behalve berichten over samentrekken van troepen en schepen, hoort men nu weer wat kaltners. Uit Amerika wordt geseind dat de kwestie naar wensch is opgelost. China belooft op een niet te ver verwijderd tijdstip verscheidene havens in Maut- sjoerije te openen, De Russische regeering zal dit niet tegenwerken. Servië, ’t Heet thans, dat Koniqg Peter I ’t hoofd was van den aanslag tegen Alexander. Peter gelastte ’t werk, doch had geen moord- enkel veijagingsbedoe- lingen. Zijn medehelpers zouden hem dus te ver zijn gegaan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1903 | | pagina 2