Binnenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Kantongerecht te Sneek. Hierna sluiting. nu be- 14. T. x f f d c 1 r e I E 8 v n v w ig hechtenis. Sneek, idem alsvo- ig hechtenis. gekomen een adres van mej. J. Starkenburg te Oudega, daarbij wegens hare benoeming elders, eervol ontslag verzoekende, met ingang van 1 Januari 1904, uit hare betrekkingen als onderwijzeres aan de o. 1. school en als onderwijzeres in de handwerken aan de herha lingsschool aldaar. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, het ge vraagd eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Januari 1904. Nog is ingekomen een adres van G. Wiersma, brug wachter te Scharnegoutum, daarbij verzoekende de brug aldaar met ingang van 12 Mei a. s. weder onder hands te mogen pachten. Burg, en Weth. stellen voor, ovengenoemd verzoek in te willigen, doch met dien verstande, dat de jaar- lijksche pachtsom met f 10.wordt verhoogd. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform besloten en zal goedkeuring van dit besluit bij hh. Ged. Staten worden aangevraagd. De heer Wesselius deelt nog mede, dat bij hem een klacht is ingekomen over de bediening der brug in het dorp Oosthem. De Voorzitter antwoordt, dat hiernaar een onderzoek zal worden ingesteld. Ter behandeling van punt 8, Reclames tegen het suppletoir kohier van hoofdelijken omslag, dienst ’03, gaat de vergadering in besloten zitting over. worpen «Maatschappij voor Binnenlandsche scheep vaart.* Zjjn naam en zijn millioenen hadden hem da delijk voor dit plan een grooten aanhang bezorgd. Door ernstige mannen werd er te vergeefs op gewezen dat die ontworpen maatschappij weinig kans had om de noodige concessie te verkrijgen; het feit alleen, dat Snoward de zaak in handen had genomen, was reeds voldoende om de thans bestaande «Stooinbootreederij* groote afbreuk te doen. Ieder verkocht zjjn aandeelen, waarvan de koers al meer daalde en Snoward liet door verschillende agenten, die hun eigenlijke lastgever niet kenden op vreemde beurzen alle aangeboden aan deelen opkoopen. Zoodoende kreeg hij de oppermacht van de «Stoom bootreederjj* op sluwe manier in handon, en nu viel de slag! Hij trok zijn plan tot oprichting van een «Maatschappij voor Binnenlandsche scheep vaart* weer terug, de koers van de aandeelen der «Stoombootreederij* rees op een gegeven bevel op de vreemde beurzen tot een onzinnige hoogte, en al het geld, dat de vroegere aandeelhouders verloren hadden, vloeide nu door verschillende kanalen in de kas van den bankier Ralph Snoward. Met denzelfden goeden uitslag werkte de slimme financier op binnen- en buitenlandsche beurzen. Te Rio de Janeiro misleidde hij de speculanten, door hun de schitterendste winsten voor te spiegelen, welke men zou trekken van aandeelen in goudmijnen te Cordoba; te New-York deed hij hetzelfde met aandeelen in maat schappijen voor grondbezit in Mexico, die hij te Mon tevideo had opgekocht voor een appel en een ei; meer waren ze dan inderdaad ook niet waard. Ja, op de wereldmarkt kwamen geen groote rijzingen of dalingen in den koers voor, of Snoward had er de hand in en wist er geld uit te slaan. Een wet, waarbij zjjn roof op groote schaal strafbaar werd gesteld, bestond niet gonnen, konden echter niet verhoeden dat bij de we duwe ’t geheele huis uitbrandde en dat ook ’t boven huis van den heer Napjus er naast, aan de vlammen moest worden geofferd. Het magazijn «De Zon*, voor welks vernieling men ook telkens vrees koesterde, bleef met behulp van dui zenden liters water behouden. Beide naastlegers hebben enorm veel waterschade. Gelukkig dat men verzekerd is bij de Onderlinge Sneeker, van wie we verwachten, dat zij de betrokke nen bij den brand allerminst teleurstelt. Mej. T. is, naar men ons meedeelt, te laag geassu reerd bij de Groninger Assurantie maatschappij, agent de heer J. Groeneveld alhier. Met ’t oog op haar rijke bezending, die ze voor de St. Nicolaas-etalage ontving, is dit gemakkelijk te rijmen. Hoe ’t ongeluk is gekomen? De meid schijnt een beetje onvoorzichtig te zjjn ge weest door ’t aansteken van een gaspit, boven welke zich een doos met voorwerpen bevond, die vrij zeker zoo ver mogeljjk van vuur moest verwijderd blijven. De windhoos van Zaterdagmiddag heeft hier geducht huis gehouden, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. Schoorsteenborden werden bijj menigte afgerukt en enkele schoorsteenen volgden dat voorbeeld. In de Parkbuurt moesten de ramen der woningen aan den westkant met latwerk worden gesteund, anders had de bulderbast daar alles ingedrukt. Een schoorsteen kwam door een lichtschepping te recht in een woonvertrek en een minuut of tien verder, onder IJsbrechtum, werd de watermolen van den heer Alberda opgenomen, over een sloot geworpen en daar na eenige meters verder neergesmakt. In de stad kreeg de Doopsgezinde Kerk vrij wat schade aan ’t dak en moesten onderscheidene spiegel ruiten ’t ontgelden. Van de Ambachtsschool rolden ouder gewoonte tal van dakpannen, die een paar groote ruiten van den heer D. er tegenover verbrijzelden. Op de binnenplaats van een woning in de Kleine Kerkstraat kwam een schoorsteenbord met toebehooren naar beneden, juist nadat een der bewoners de achter deur had gesloten. In de Kruizebroederstraat maakten een paar honden zóó in ’t oogloopend beenen, vooral toen een dakpan achter hen neerviel, dat enkelen zich in 't noodweer toch de moeite getroosten dat schouw spel gade te slaan. Ten slotte noemen we nog den vrachtrijder van Blauwhuis op Bolsward, die met paard en kar en baga ge in de sloet terecht kwam. Heden morgen werd door den Commissaris van politie gehoord een steenschipper, alhier woonachtig, die te Winsum een paar petroleumvaten had gestolen en deze te Franeker verkocht. Reeds gedurende een paar dagen had de veehou der R. broeiing van het hooi in de schuur bemerkt vandaar dat men gisteren bezig was het hooi naar buiten te brengen. Hedennacht is door de aanwakkerende wind daarin brand ontstaan, welke gelukkig door twee spoedig aan gerukte spuiten weldra werd gebluscht. Heden morgen kwamen op het Singel twee be laden karren met elkaar in botsing en geraakten beiden te water. Vooral voor de firma V. moet de schade nog al aan zienlijk zijn, daar verschillende kruidenierswaren, een baal suiker en een baal rijst in het water terecht kwa men de andere kar van de firma G. was hoofdzake lijk met poetspomade en eenige ijzerwaren bevracht. Door het hoofdbestuur van de Schippersveree- niging «Schuttevaêr*, werden de volgende adressen verzonden aan de Prov. Staten van Friesland, met ver zoek om, tot verbinding van Bolsward met de Zuider zee (door groot-scheepsvaarwateren, via de haven van Stavoren), de uitvoering te willen bevorderen van de volgende werken: 1. Doortrekken tot aan de Wijde Wijmerts van het groot-scheepsvaarwater van de Houkesloot uitloopende, langs de Stadsgracht Westzijde te Sneek en van daar door de Geeuw tot IJlst. 2. Verbetering van de Wijde Wijmerts in aanslui ting met het Heegermeer. 3. Opruiming van de ondiepten in de vaargeul door het Heegermeer en de Fluessen, tot de Galamadammen, en door de Morra tot aan Stavoren. Buscolleete Leger des Heils. Op Woensdag 25 Nov. zal wederom, evenals in vorige jaren, de Buscol lecte (met roode bussen) worden gehouden, ten behoeve van den arbeid van het Leger des Heils, welke zooals men weet, Toevluchten voor dakloozen, Reddingshuizen voor gevallenen, Barmhartigheidswerk in de achter buurten, enz. omvat. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op deze col lecte, overtuigd dat velen gaarne iets zullen afzonderen voor het goede doel, dat het Leger beoogt. WOUDSEND. Met ingang van 1 Jan. a. s. is tot onderwijzer aan de bijz. (Chr.) school alhier benoemd de heer P. H. Lijcklema, thans als zoodanig werkzaam te Staphorst. FRANEKERADEEL. Met de verbinding van Franeker en Sneek over de dorpen Tzum en Wommels begint het ernst te worden. Is die lijn voor lokaalspoor ge reed, dan laat de aansluiting van de dorpen der ge meente aan het wereldnet niet veel meer te wenschen over. Alleen het Zuidoostelijk deel ligt thans nog geïso leerd. Alle lijntjes zijn niet even produktief, maar een goe de verbinding helpt het verkeer bevorderen. Zutphensche grapjes. Men meldt uit Zutphen: «Zutphen Vooruit* de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer alhier, heeft ook eenige banken in de plantsoenen doen plaatsen. De secretaris der vereeniging ontving richt dat een dier banken behouden te Sneek was aan gekomen. Maar, zoo vroeg de expediteur, wat moest hij er mee doen? Op het kartonnetje, dat aan de bank bevestigd was stond alleen »Sneek«; hij wou nu wel graag een nader adres weten. «Zutphen Vooruit* was echter doodonschuldig aan deze verzending, zoodat vermoedelijk een grappenmaker de bank de reis heeft laten maken. De heer mr. J. Sickenga heeft de benoeming tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal aange nomen. De storm. Uit by na alle plaatsen van ons land ko men berichten van schade door den storm aangericht, te veel om op te nemen. Enkele waar van ongeluk ken wordt melding gemaakt, laten wij hier volgen. Bij Noordhorn (Gr.) is een boot omgeslagen. Bij het ongeval zjjn twee personen verdronken. De storm van Zaterdag kostte te Steenwijk een men- schenleven. Een alleen wonende weduwe A. Bult, wonende aan den Berg bij Steenwijk, zou nog eenige turf uit een schuurtje bij haar woning halen, toen dit wrakke gebouwtje inwoei en zij er onder werd bedol ven. De zeventigjarige was onmiddellijk doodgedrukt. Te Nieuw-Buinen is Zaterdagavond de landbouwer E. Kamps, bjj een hevige onweersbui, die van een fei len storm vergezeld ging, in het kanaal gewaaid en daarin verdronken. Coöperatie. Te Naaldwijk was eenige weken geleden het brood opgeslagen, waartegen veel oppositie werd gevoerd. Naar aanleiding van een lezing van den ge zel Mol uit ’s-Gravenhage, besloten de arbeiders Zater dag een coöperatieve broodbakkerij op te richten. De bakkers sloegen nu het brood weer af, doch te laat. St. Nicolaas pakketten. De dir.-generaal der post, en teleg. brengt ter kennis: Bij gelegenheid van het aanst. St. Nicolaasfeest wordt de vergunning om verschillende pakketten aan hetzelf de adres van slechts ééne adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot en met 7 December inge trokken en zal derhalve bij elk gedurende dat tijdvak ter verzending aangeboden pakket eene adreskaart be- hooren te zijn gevoegd. Voorts wordt, ter verzekering van eene goede over komst der pakketten, aanbevolen: 1. zorg te dragen voor eene doelmatige en stevige verpakking van de te verzenden voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen breken of be schadigen verzekerd zijn; 2. zoo mogelijk de adressen op den omslag van de pakketten te schrijven en, waar opplakking of aanhech ting van een adres onvermijdelijk is, dit zóó vast te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan, tijdens het vervoer, geen vrees behoeft te bestaan; 3. in de pakketten een tweede, los adres, te sluiten. (St-Ct.) Huwelijk met hindernissen. Een huwelijk met hin dernissen werd Donderdag te Zuidwolde gesloten. De heer Du Plessis, uitgeweken Zuid-Afrikaner (Vigstater) en als commandant in den jongsten oorlog niet geheel onbekend, en op wiens hoofd een hooge prijs was gezet, kreeg te Bussum kennis aan mej. H. van Dalen, uit Zuidwolde. Al voor eenige maanden werd tot ’t hu welijk besloten en had het aanteekenen plaats. Tot zoover ging alles goed; maar nu kwam de moeilijkheid: de bruidegom was weduwnaar en daar zijn eerste vrouw in of tijdens de concentratiekampen was overleden, kon hij hiervan niets overleggen dan familiebrieven, geen overlijdensakte, en die vordert de wet. Eindelijk, na legalisatie, is het huwelijk voltrokken. Het kan «raar* loopen in de wereld. Zutphensche grapjes. om de gewijzigde richting goed te keuren en een extra subsidie van f 5000 in uitzicht te stellen voor eene verbinding met Hommerts en Jutrijp door een zijlijn, in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 4 stemmen, die van de heeren D. Tromp, Gerbrandij, van Tuinen en Visser. Een vooraf gedaan voorstel van den heer Gerbrandij om dit laatste niet in uitzicht, doch als voorwaarde te stellen, werd niet voldoende ondersteund en dus niet in stemming gebracht. 4. Adres van Jobs. G. de Boer te Woudeend, om kwijtschelding van boete, wegens te late oplevering van den bouw van de onderwijzerswoning aldaar. Volgens het bestek moest het werk worden opge leverd op 8 Augustus, terwijl het eerst op 24 October, dus 69 dagen later is goedgekeurd. Ingevolge het rap port van den gemeente-opzichter zouden hiervan nog 20 dagen moeten worden afgetrokken en wel 10 dagen voor het later beginnen met het terrein en 10 regen dagen, zoodat het werk dus feitelijk 49 dagen te laat opgeleverd zou zjjn en adressant dus f 490 van zijne aannemingssom moest worden gekort. B. en W. stellen voor, daar adressant niet gewoon is dergelijke werken uit te voeren en hij steeds moeite had voldoend werkvolk te krijgen, hem de helft der boete kwjjt te schelden. Na eenige discussie tusschen de heeren A. H. Tromp Visser, D. Tromp en Ages, waaruit blijkt dat adres sant vele moeilijkheden met werkvolk en slecht weer heeft ondervonden, wordt het voorstel van B. en W., om de helft kwijt te schelden, in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Een voorstel van den heer Visser, om adressant de geheele boete kwjjt te schelden, wefd eveneens ver worpen met 10 tegen 3 stemmen. Hierna wordt het voorstel van den heer Okma, om adressant f 100.boete op te leggen, aangenomen met algemeene stemmen. 5. Benoeming van Armvoogden en Boekhouders. Achtereenvolgens worden benoemd, respectievelijk tot Armvoogd en Boekhouder te: Oppenhuizen en Uitwellingerga de heeren A. Reit- sma en Tj. Koopmans Hommerts en Jutrjjp: de heeren T. Vlink en G. van Koningsveld Woudsend, Ypecolsga, Indjjk en Smallebruggede heeren IJ. de Boer en Jan G. Krol Heegde heeren A. W. Nauta en H. J. de Ruiter Gaastmeer en Njjhuizum de heeren J. IJkema en B. Meindersma Oudegade heeren F. de Jong en W. Kijne Oosthem, Abbega en Folsgarede heeren S. U. de Boer en P. Koopmans Westhem en Wolsumde heeren Jan Klijnstra en S. Baarda Njjlandde heeren Sj. Wijnia en W. Straatsma; IJsbrechtum, Tiras en Tjalhuizumde heeren W. Zjjlstra en 8. Reitsma Scharnegoutum en Loënga: de heeren E. Zonder land en R. Walda Goënga, Gauw en Offingawierde heeren W. W. Cnossen en J. Walinga. 6. Aanbieding concept-boHwverordening. Ter uitvoering aan art. 1 der Woningwet hebben B. en W. bovengenoemd concept opgemaakt en stellen voor, het voor de leden van den Raad op de Secretarie ter inzage neer te leggen en inmiddels het advies der Gezondheidscommissie in te winnen. Conform wordt besloten. 7. Adres van A. Koster e. a. te Heeg, om het school gebouw aldaar voor eene muziekuitvoering te mogen gebruiken. Adressanten, uitmakende het bestuur van het fan farecorps «Ons Genoegen*, berichten, dat zij jaarljjks 2 uitvoeringen voor hunne kunstlievende leden geven en wel in Februari en November. Gewoonlijk worden deze uitvoeringen op de boven zaal der herberg gegeven, doch nu heeft de kastelein bezwaar gemaakt daar bedoelde uitvoeringen weder te houden. Adressanten verzoeken thans voor de uitvoering op 25 November a. s. de o. 1. school te mogen gebruiken, daar zij anders niet in staat zouden zjjn de uitvoerin gen voor de kunstlievende leden te geven en deze als zoodanig zouden bedanken. Er zal voor worden zorg gedragen, dat het gebruikt wordend lokaal den volgen den morgen weder tijdig in gebruik kan worden ge nomen. Burg, en Weth. hebben geen bezwaar aan het ver zoek van adressanten te voldoen, onder voorwaarde, dat zij voor verlichting, verwarming en weder schoon maken der school zorgdragen. Na eenige discussie tusschen de heeren Wesselius, Ages en de Voorzitter, wordt het voorstel van B. en W. met 12 tegen 1 stem, die van den heer Visser, aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat inmiddels nog is in- SNEEK. ’t Zal ruim half elf zijn geweest, toen Zondagavond bij mej. de wed. Terpstra, op den hoek van de Schaapmarkt en Nauwe Burgstraat, hevig werd gebeld. Vanaf de straat bemerkten voorbijgangers, dat er brand in ddh winkel was. De meid komt ontzet beneden, doet open en met be hulp van de binnenkomenden zal men trachten ’t vuur te dooven. Doch ’t schijnt dat dit niet practisch genoeg gebeurde; ten minste het vuur verspreidde zich, de vlammen be gonnen al meer en meer om zich heen te grijpen. En toen men van boven met een deken kwam aanvlie gen, scheen er van blusschen niets meer te kunnen komen: ’t vuur was reeds in aanraking gekomen met voorwerpen en stoffen, die binnen een kwartier tjjds een vuurzee vormden, welke het Grootzand zelfs voor een groot deel verlichtte. Gelukkig dat ’t eenig kind van de juffrouw nog in tijds uit het bed kon worden gelicht en bij buren in veiligheid gebracht. De spuiten, die wonder vlug het blusschingswerk be en al noemden duizenden hem in ’t geheim een schurk, toch waren er honderdduizenden die hem bewonder den wegens zijn scherp doorzicht en groote slimheid, en de meeste lieden uit de gegoede kringen der resi dentie bogen voor den goeden uitslag zijner ondernemin gen en noemden hem een genie. Tusschen al die beslommeringen voor zjjn zaken vond Snoward ook nog tjjd om een schitterend huis in te richten voor zich en zijn aanstaande vrouw. Doch dit behoorde eigenlijk ook tot de «zaken*, want hij wilde daarmee zjjn naam nog meer doen klinken, nog meer muggen aanlokken om in de kaarsvlam te vlie gen. Ook hier werd weer bewaarheid, wat de man vroeger tot Elvira gezegd had over het geld als piacht- middel, terwijl het inderdaad slechts redmiddel behoort te wezen. Snoward, die op een penning doodbleef als het nuttelooze zaken betrof, kon honderdduizenden wegwerpen als hij meende, dat vrijgevigheid eenig voor deel kon opleveren. En in dit geval wilde hij geld verspillen, met geld de oogen verblinden; de menigte, deels benjjders, deels bewonderaars, moest nu eens ver baasd staan over het wonderwerk van den toovenaar, die Snoward heette. Van de gezamenlijke schuldenaars kocht hjj het ge bouw, dat vroeger tot «Restaurant Excelsior* was in gericht, en terwjjl in de kantoorlokalen de bankiers- zaken ongestoord bleven voortgaan, werd bet huis van boven tot onder en voren tot achteren vertimmerd en veranderd. De lieden, die in het gebouw woonden, of hun handel dreven, werden met groote sommen afge kocht en verhuisden binnen acht en veertig uren; hon derden ambachtslieden werkten van den morgen tot den avond, ja tot in den nacht, om het voormalige res taurant te veranderen in een prachtige woning voorden geldvorst. (Wordt vervolgd). In de Woensdag j.l. gehouden zitting werden de volgende vonnissen gewezen: 1H. L., 49 jaar, schipper en koopman te Sneek, geverbaliseerd wegens openbare dronkenschap, werd vrijgesproken. 2. H. de V., 62 jaar, visscher te Oudehaske, wegens het visschen zonder vergunning, eene boete van f 3, subs. 2 dagen hechtenis. 3. T. H., 28 jaar, slager te Joure, wegens het bij het ter markt brengen van vee, niet gehoorzamen aan de bevelen van de politie, door zjjn vee op de door dezen aangewezen plaats vast te maken, eene boete van f 1,— subs. 1 dag hechtenis. 4. L. de H., 46 jaar, veehouder te Oosterzee, wegens het op een marktdag, van de zijde der waag, met een wagen de Peperstraat inrijden, eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hechtenis. 5. U. J., 56 jaar, koemelker te Sneek, wegens het hebben van een verzameling meet in de kom dezer gemeente, eene boete van f 3,subs. 2 dagen hechte nis. 6. P. K., 17 jaar, koopman te Bolsward, wijl hjj in de bebouwde kom van het dorp IJsbrechtum, als ge leider van een door honden getrokken kar, op dat voer tuig had plaats genomen, eene boete van f 1,subs. 1 dag hechtenis. 7. S. R., 26 jaar, veehouder te Sneek, wegens het met een paard en wagen harder dan stapvoets rjjden in deze gemeente, eene boete van f 2,subs. 1 dag hechtenis. 8. S. W., 24 jaar, koopman te Hommerts, wegens het zich na bezetten tjjd ophouden in eene voor het publiek toegankelijke gelagkamer aldaar, eene boete van f 2,subs. 1 dag hechtenis. 9. H. H., 45 jaar, winkelier te Irnsum, wegens overtreding der jjkweteene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 10. W. J., 56 jaar, winkelier te Irnsum, idem als- voren, eene boete van f 3,— subs. 1 dag hechtenis. 11. F. K., 33 jaar, handelaar in manufacturen te Sneek, idem alsvoren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 12. J. C., 50 jaar, winkelier te Sneek, idem alsvoren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 13. S. V„ huisvrouw van C. B., 54 jaar, winkelier ster te Sneek, idem alsvoren, eene boete van f 3, subs. 1 dag hechtenis. D., 29 jaar, koopman te Sneek, idem alsvo ren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 15. H. H. H., 59 jaar, koopman te Sneek, idem alsvoren, twee boeten van f 2,ieder subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 16. J. N., 80 jaar, winkelier te Sneek, idem alsvo ren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 17. A. N., 37 jaar, winkelier te ren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 18. O. W., 59 jaar, koemelker te Sneek, idem alsvo ren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 19. H. M., 53 jaar, winkelier te Sneek, idem alsvo ren, 10 boeten van f 1,50 ieder, subs, een dag hechtenis voor elke boete. 20. B. Z., 49 jaar, koopman te Sneek, idem alsvo ren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. 21. S. de V., wed. T. van der W., 61 jaar, winke lierster te Sneek, idem alsvoren, 3 boeten van f 1,50 ieder subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 22. B. A. L., 38 jaar, winkelier te Sneek, idem als voren, eene boete van f 3,subs. 1 dag hechtenis. Allen tevens met verbeurdverklaring der in beslag genomen gewichten of maten. Wegens openbare dronkenschap werden veroordeeld: 23. P. L., 59 jaar, sjouwer te Woudsend, bij 2e herhaling gepleegd, eene hechtenis van 5 dagen. 24. G. van der G., 29 jaar, werkman te Gaastmeer, eene boete van f 1,50 subs. 2 dagen hechtenis. 25. G. van der H., 41 jaar, sjouwer te Woudsend, eene boete van f 1,50 subs. 2 dagen hechtenis. 26. P. V., 20 jaar, visscher te Sijbrandaburen, eene boete van f 1,50 subs. 2 dagen hechtenis. 27. B. B., 62 jaar, te Sneek, eene boete van f 1,50 subs. 2 dagen hechtenis. 28. G. de L., 30 jaar, sjouwerman te Sneek, eene boete van f 3,subs. 2 dagen hechtenis. 29. J. de J., 20 jaar, timmermansknecht te Sneek, eene boete van f 1,50 subs. 2 dagen hechtenis. 30. H. V., 54 jaar, arbeider te Langweer, 2 maal gepleegd, 2 boeten van f 6,ieder, subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete. 31. W. D., 23 jaar, koopman te Sneek, 2 maal ge pleegd, 2 boeten van f 1,50 ieder, subs. 2 dagen hech tenis voor elke boete. Kort nieuws uit het buitenland. Tibet. Volgens een groot Duitsch blad bestaat tus schen Tibet en Rusland een geheim verdrag, hetwelk Tibet feitelijk onder de suzereiniteit van Rusland stelt. Daar kan de Britsch-Indische expeditie van 3,000 man, die thans op weg is naar Lhassa, de hoofdstad van Tibet, nog drukte mee krijgen. Storm. Uit Duitschland komen ook, van Zaterdag, stormberiohten. Woningen vernield; ’n paar stoombooten gezonken; telegraaflijnen kapot; verbindingen met een groot deel van ’t buitenland verbroken. Vergiftiging? Men weet, dat de Russische keizerlij ke familie te Darmstad is geweest, dat een 8-jarig Hessisch prinsesje plotseling is gestorven; dat de n Si

Sneeker Nieuwsblad nl | 1903 | | pagina 2