met hunne bekende groots Collecties Kleedinq naar Maat. Sport- en Mode-Artikelen. OPENING van hei SEIZOEN VOOR 8SM ES MS1MEI WW8- El AIIÏEETEATIEBLiD vR JlPJLJA.W f Kampen. De hoogste prijs. Zaterdag 19 Maart 1904. 59e Jaargang. No. 23. Uitgever: B. FALKENA Mzn., Singel, Sneek. FEUILLETON. Franeker—Bolsward—Sneek— Groningen, Dit blad verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS voor Sneek f 0,40 per 3 maanden, franco per post f0,50. Abonnementen worden te allen tijde aangenomen. in het bezit van het kostbaar eigendom kan stellen», zeide hij, haar de portemonnaie ter hand stellend. Hij glimlacht daarbij een weinig spottend, naar het haar voorkwam, maar daar trekt zij zich niets van aan- Zij is veel te gelukkig om zich door iets van haar stuk te laten brengen. Ook was het immers slechts een klein welwillend spotlachje geweest, dat om de punten van zijn knevel had getrild en terwijl hij nu op gezelligen toon met me vrouw Falsing praat, dwalen zijne blikken voortdurend van haar naar hare dochter. Moeder en dochter ge lijken sprekend op elkaar en mevrouw Falsing bevalt hem bijzonder. Hij houdt van zulke mooie moeders, die bij alle vrouwelijke waardigheid nog de frissche opge wektheid der jeugd hebben behouden. Net, zeer net, denkt hij, en gelukkig de dochter, die zulk een moeder heeft! »Net«, zeide ook de ingenieur Falsing, die thuis kwam juist toen de referendaris opstond om afscheid te ne men en van dezen en zijn dochtertje in korte woorden doel en oorzaak van het bezoek had vernomen. »Een nette, jonge man«. Greta zeide niets. Maar of zij hem net vond! Of zij! Telkens weer, als zij in het vervolg in haar kamertje voor haar examen werkte, steeg het beeld van den eerlijken vinder voor haar geest op en hare gedachten hielden zich bezig met de vraag op welke wijze zij haar dank baarheid kon betoonen, als haar geluksnummer uitlootte. Want dat dit zou getrokken worden, was nu meer dan ooit boven eiken twijfel verheven. Verloren en terug gevonden niet door eene oude vrouw, maar door een jongen man zulk een netten, jongen man dat was immers dubbel, drievoudig geluk. Het werk voor het examen vorderde slechts langzaam geen wonder, als iemand de dagen en uren telt, wel ke hem van zijn geluk scheiden. En eindelijk was de dag der trekking aangebroken. In Gieta’s handen bevindt zich de officiééls trekkingsljjst. Zij zit in haar kamertje. Hare blikken vliegen over de rijen getallen, op en neer zoeken willen zien ADVERTENTIëN 4 cent per regel. Bij abonnement van 500 regels 3 cent en van 1000 regels 21/, cent. Groote letters naar plaatsruimte. locaalspoor volgens 't ontwerp nemen zal. Naar men weet wenscht men in Joure de nieuwe lijn gaarne over die plaats heen, dus SneekJoureGroningen. Ook willen de bewoners van Tjerkwerd, Blauwhuis, Westhem, Abbega en Oosthem gaarne, dat ’t gedeelte BolswardSneek over die plaatsen zal gelegd worden, doch dat zijn beide nog slechts vage wenschen. We houden ons dus aan ’t plan, zooals de heer concessionaris dat thans aangevraagd heeft. We hebben een duidelijke kaart voor ons, waarop de aan te leggen lijn is aangegeven. De lijn zal dan moeten loopen van Frane- Doch luister er wordt weer gebeld zacht, schuchter, ja ditmaal zij voelt ’t, ditmaal is het om haar te doen de een of andere eenvoudige persoon, die bescheiden kwam met hare eerlijkheid ja zeker, niet onder de voornamen, in het volk lag de ware, flinke kern misschien zoo’n goed oud vrouwtje ach neen, om ’s hemelswil! geen oude vrouw, dat bracht ongeluk liever een jonge man. Maar het was evenmin de een als de ander. De kleine uit den groentenkelder bracht iets voor de keuken. Neen, er kwam niemand trouw en eerlijkheid wa ren uit de wereld verdwenen. Nauwelijks was zij weer in de kamer teruggekeerd of de bel weerklonk opnieuw. Een haastig, krachtig trekken papa. Zonder bijzondere haast ging zij open doen. Doch, terugdeinzend, is zij nauwelijks in staat een kreet te onderdrukken, want buiten staat, beleefd den hoed afnemend, een jonge man. En ditmaal is het aan geen twijfel onderhevig, zijn vragende blik geeft het te kennen de eerlijke vinder. »Komt u als ’t u blieft toch binnen«. Lachend voldoet hij aan de dringende uitnoodiging en bevindt zich een oogenblik later in de woonkamer waar mevrouw Falsing ook spoedig verschijnt. Hjj heeft zichzelven voorgesteld referendaris Frits Wagner. De groene portemonnaie uit den zak halend, moet hij als rechtskundige juffrouw Greta verzoe ken, haar recht daarop met bewijzen te staven. Zjj doet dit op de uitvoerigste wijze, terwijl zij hem niet alleen het nummer van het lot, maar ook het ge heimzinnige, hetwelk daaraan verbonden is, mededeelt. »Ik reken mij dus dubbel gelukkig, dat ik u weer Komt daar nu nog de locaalspoor Franeker BolswardSneekGroningen bij, dan kan men er op die wijze zes kanten uit. In den laatsten tijd zijn er weer nieuwe plannen gekomen, waarvan er drie voor Sneek van belang zijn. Men kent de beweging, die er reeds ge weest is over een tramlijn uit Gaasterland, waarover ook in ons blad meer dan een in gezonden stuk handelde en waarover de ge meenteraad van Sneek discusseerde. Of Sneek de gevraagde f 30.000 zal geven voor deze lijn Of de lijn zal aangelegd wor den, zooals Sneek het ’t liefst wil Of de lijn er zal komen en vindenen vinden toch nergens nergens. Voor haar oogen golft het als eene roode zee, daarin zwemt het rond, spookachtig groot, het getal waarnaar zij zoekt en zoekt het geluksnummer de hoogste prijs 1828. Steeds woester gaan de roode golven, steeds grooter wordt het geluksnummer de enkele getallen ver wijderen zich van elkaar nemen vormen aan lang- beenige duivels, die een waanzinnigen dans beginnen en haar aangrijnzen in duivelsch leedvermaak Juffrouw Greta is opgesprongen, stampt met beide voeten op den grond, de trekkingslijst, door hare handen tot een prop ineengefrommeld, vliegt in een hoek. Door het geluk om den tuin geleid! Haar nummer haar lot een niet! Zij weent niet. Maar een groote, machtelooze woede heeft zich van haar meester gemaakt. Woéde tegen zich- zelve, dat zij zoo dom is geweest! Zoo vreeselijk, boven alle begrip onnoozel dom! Om zoo kortzichtig, opper vlakkig haar droom uit te leggen. Het geheimzinnige droomgezicht, het profetisch getal een loterijnum- mer bah! Natuurlijk had dat iets anders, iets heel anders beteekend. Want dat er eene beteekenis achter school, bleef voor haar onwrikbaar vast staan, nu meer dan ooit. Van welk soort die echter was Den wijsvinger tegen den neus gedrukt, waarboven de denkersrimpel zich had gegrift, zat Greta te denken en te peinzen. Terwijl zij zoo geheel in hare overpein zingen verzonken was, werd er aan hare deur geklopt, die het volgende oogenblik openging, terwijl het dienst meisje haar een in zijden papier gehuld bouquet toereik te. »Dit is voor u gebracht, juffrouw*. «Mijn hemel», zeide deze slechts. Het was haar eer ste bouquet, dat zij ontving. Daarop, terwijl het dienstmeisje glimlachend zich verwijderde, ontdeed zij bijna schroomvallig het bouquet van z’n omhulsel. Prachtige rozen schitterden haar tegen, in ’t midden een groen tuiltje een bosje mirtetakjes en daartusschen glinsterde iets wits een kaartje met een Dan heeft men het plan FranekerWom- melsSneek, dat Sneek zal moeten aansluiten aan de Noord-Friesche locaalspoor. En ten derden de locaalspoor Franeker BolswardSneekGroningen. Voor deze lijn is concessie aangevraagd door den heer C. J. van der Veen, burgemeester van Bolsward. Dit is verreweg ’t grootste en belangrijkste der drie plannen. Toen we er ’t eerst over hoorden, hebben we er dadelijk een artikel over geschreven, omdat we begrepen ’t groote belang, dat een nijvere en handeldrijvende stad als Sneek bij meerdere spoor- en tram- verbindingen heeft. Laten we eerst de richting nagaan, die deze gedrukten naam Dr. Frits Wagner en op den anderen kant was iets geschreven, dat zij las en las en nog eens las >A1 hebt ge ditmaal een niet getrokken, trek het u niet aan. Kijk naar de mirte en de rozen zij zijn den .waren hoogsten prijs». »Mijn hemel zeide Greta Falsing weer >ach goéde hemel!* Daarop zat zij stil, doodstil en hare wangen gloeiden als de rozen, waarom zij de handen hield gevouwen. En terwijl zij steeds meer de bloemen bewonderde, geschiedde er als ’t ware een wonder. De groene takjes met de spitse, stekelige bladen stegen naar boven en bogen, rondden zich tot een krans tot een krans tot een groenen krans, op een rozenrooden grond. En Greta Falsing beefde, zooals zeker ieder zal beven, als hij geestesstemmen hoort of in den spiegel der toe komst ziet. Haar droomgezicht op rooden grond een groenen krans geen lauwer- maar een myrtenkrans den krans der bruid. En het profetisch getal! Vol onwrikbaar vertrouwen rustten Greta’s oogen op het bouquet in haar hand. Ook daarvoor zal de tijd de oplossing brengen. En de oplossing kwam. Toen drie maanden later de nieuw benoemde assessor Frits Wagner bij het verlo vingsfeest bekende den mooien leeftijd van acht en twin tig jaar bereikt te hebben, viel zijn bruidje hem met een juichkreet om den hals. »Ik 18, gij 28 dat is immers 1828 mijn num mer in den droom den hoogsten prijs!» »De hoogste prijs Greta, Greta» bedenkelijk wiegt de assessor het hoofd heen en weer, »als het nu ten slotte ook maar niet weer een niet wordt!* »Gij!« Met haar beide kleine, stevige handen trekt ze hem aan de ooren. .Voor mij mag het misschien een niet beteekenen. Maar jij hebt in elk geval deu hoogsten prijs». EINDE. Wat zijn er in de laatste tientallen jaren een spoor- en tramlijnen aangelegd. Ook Fries land kreeg z’n deel. Van Leeuwarden bijv, kan men per grootspoor naar Sneek, Harlin gen, Groningen en Heerenveen, per locaalspoor naar den bouwhoek en per tram naar Frane ker en Het Bildt. Ook Franeker is een mooi vereenigingspunt men kan er per grootspoor naar Harlingen en Leeuwarden, per tram naar Arum en Leeu warden en per locaalspoor naar den bouwhoek. HEEREN-KINDERKLEEDING 4? lil liliX.nl lil III IX OU RANT. SN

Sneeker Nieuwsblad nl | 1904 | | pagina 1