WOK SNEEK ES 0I8MEJ. 3^ Dagelijksche Completeering der vele Nouveauté’s Het boekje van den melkboer. fc j SIEIWS- E« IDWTHTBUD 60e Jaargang. woensdag 29 November 1905. Ho. 95. Uitgever: B. FALKENA Mzn., Singel, Sneek. Feuilleton. I van O, ik zal maar liever heelemaal niets J. Naar het Duitsch van B. v. T. Dit blad verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS voor Sneek f 0,40 per 3 maanden, franco per post f0,50. Abonnementen worden te allen tijde aangenomen. - - beweert dat zij je het kasboekje niet zoo heeft gegeven, als zij het vandaag heeft teruggekregen. Wanneer je ik denk er heusch niet aan, je te beschuldigen maar je zult zelf wel moeten toegeven, dat er toch werkelijk iets raadselachtigs in het geval is kun jij er geen verklaring van geven? Marie,Ik kan niets anders zeggen, dan dat ik heb opgeteld, wat er in het boekje staat, en dat ik dat aan den melkboer heb betaald. Mevrouw is de heele maand lang eiken middag zelf in de keuken geweest, als de melkboer kwam. Mevrouw Ja, ik moet alles altijd achterna loopen! Mynheer (zeer zachtzinnig) Toe, Claartje, houd je nu eens even stil. Die melkgeschiedenis is op zich zelf al erg genoeg. Dwaal nu ten minste niet van het onder werp af. Mevrouw meer zeggen! Mijnheer Dus, Marie, je hebt niets in het boekje veranderd? misschien volgens opgave van den melk boer? En je hebt hem die negen Mark tot den laatsten cent toe betaald? Marie Zoo waar ik hier sta, mijnheer. U moogt het hem zelf vragen. Trouwens, ik dank er voor, mij te laten verdenken. Ik sta er op, dat het morgen aan den melkboer wordt gevraagd, en den eersten van de vol gende maand ga ik weg! (Af.) Mijnheer (radeloos)Op mijn kantoor heb ik meer dan een dozijn ondergeschikten, maar zoo’n raadselach tige comedie als jullie beiden hier met dat onnoozele beetje melk op touw hebt gezet, gaat mijn verstand te boven. En nu begint dat ellendige zoeken naar een nieuwe meid waarachtig ook weer! MevrouwO ja, jij hebt zeker medelijden met die arme Marie! Nu, die zal haar weg wel vinden! ADVERTENTIëN 4 cent per regel. Bij abonnement van 500 regels 3 cent en van 1000 regels 21/, cent. Groote letters naar plaatsruimte. (Slot.) Mijnheer (tracht er een grapje van te maken)O, zeker, hoor, ik heb niet meer noodig! Mijn paar droppeltjes melk zijn volkomen voldoende voor me. Mevrouw Houd toch op met die flauwe grappen! Ik bedoel natuurlijk of dit schriftelijk bewijs niet voldoende voor je is, om den aard van dat mensch voor je te onthullen. Een bedriegster is het, een gemeene bedriegster. En te denken, dat zoo’n meisje dan nog zoo’n onschuldig gezicht kan zetten! Je zoudt heusch bang worden voor zoo iemand,die zou in staat zijn in koelen bloede een moord te ontkennen! Hoewel ze weet, hoe ik er op let, vervalscht ze me mijn kasboek! Mijnheer Ja, dat zou werkelijk een heel sterk stuk zijn! Ben je er zeker van, volkomen zeker, dat je dat alles niet zelf hebt geschreven? Mevrouw: Absoluut en volkomen zeker! Ik laat me levend villen, als ik dat geschreven heb! Mijnheer (doet de deur open)Marie, kom alsje blieft nog eens even hier. Mevrouw Ja, je moet nog alsjeblieft zeggen! Zoo’n Mijnheer Stil! Nu heb ik het woord. Marie-. Hebt u mij geroepen? MijnheerJaLuister eens, Marie, mijn vrouw het maar; je zoudt het natuurlijk heel prettig vinden, als ik maar eenmaal weg was! Dan zou jij je onschuld uit de keuken... Mijnheer: Nu lijkt ’t heusch wel of je gek bent ge worden! Mevrouw (jammerend): Hij wil me weg hebben! Ze moeten me het huis uithalen, dat wil hij! Mijnheer: Als je je zoo krankzinnig aanstelt... Mevrouw: O... o...! Ik ben krankzinnig! Ik ben krankzinnig! Mijnheer (wandelt een kwartier lang zwijgend heen en weer door de kamer en accompagneert het gejam mer van zijn vrouw van tijd tot tijd meteen zucht). III. Knaleffect en tableau. Het (acht-jarige) dochtertje (komt uit school): Dag... (blijft verwonderd staan.) Wat scheelt u, mamaatje? Mevrouw (snikkend): O, mijn lief kind! Mynheer: Moeder voelt zich niet wel, kindje. Mevrouw: Zij is krankz... Mijnheer: Claartje, laat het kind er buiten. Het dochtertje (drentelt een paar malen besluiteloos door de onweer-zwangere kamer, blijft bij het buffet staan en bladert in het boekje van den melkboer): Mamaatje... mamaatje... Mijnheer (na een poosje, als mevrouw geen ant woord geeft): Wat is er, kindje? Het dochtertje: Papa, mag ik morgen weer in het boekje schrijven? Mijnheer: In het... in welk boekje? Wat wou je ei in schrijven? Het dochtertje: O, ik schrijf er altijd bij, wat ma ma vergeten heeft. Soms schrijft zij in plaats van l’/2 en dan zet ik de één er voor, zoodat het goed uitkomt. Gisterenavond ook, toen Marie in de keuken was om melk voor mij te koken, toen heb ik het boekje in orde gemaakt, en al de éénen er bij gezet, die mama had vergeten! Het dochtertje (verheugd): Ja, dat kan ik best! En zoo iets doe ik wat graag! Het scherm valt (maar de lezer doorziet het scherm zoowel als de rest. En over keuken-Marie gaat een nieuwe zon op). Mijnheer Ik kan niet anders zeggen dan ditöf dat meisje is een doortrapte bedriegster, öf we staan hier voor een raadsel, dat tien wijzen en tien boek houders niet kunnen oplossen. Ik zie ten minste geen kans het op te lossen. Mevrouw Ik ben er onschuldig aau! Mijnheer O zeker, zeker, en Marie is ook on schuldig! Per slot van rekening is het misschien nog wel mijn schuld! Mevrouw. Zeg het maar liever dadelijk ronduit: voor jou spreekt het van zelf, dat Marie onschuldig is en ik schuldig! In jou oogen kan dat natuurlijk onmoge lijk anders zijn! (Zij begint heftig te snikken.) Er is in de heele wereld geen enkele vrouw, die zoo onge lukkig is als ik! Ik wou, dat ik maar dood was! Mijnheer: Och kom, je bent... Mevrouw (nog luider snikkend): Zeg het maar, zeg I 1 s- I 1. I EllllllilS, z J SPDRm ■HODE-UTlSELa. KEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1905 | | pagina 1