SNEEKER COURANT (67ste Jaargang)WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) In een nieuw Kleed. Jocelyn Grey. Naar Robert Russelt. Van de Leeuwarder Rechtbank. Zaterdag 8 Juni 1912. No.*72. 28e Jaargang. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Uitgevers: Firma H. BRANDENBURGH Ged. Poortezijlen, - Hoek Kleiuzaïld- Sneek. TELEFOON No. 150. Firma H. Brandenburgh, Verschijnt Dinsdags- en Vrijdagsavonds. SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) WYMBRITSERADEEL (14e Jaargang) Nieuwstijdingen. ANNEX MET zeer we dit Een hartig woord, uit het hart gesproken, w is nooit een hard woord. bijna on- hooren f 8440. f8240. f8044. f 7050. f 7000. Feuilleton. zou het eens te ver en wederom Uitgevers„NIEUWE SNEEKER COURANT/’ (annex „Sneeker Courant” en „Wym- britseradeel.”) aan een man, die je zou geeselen als hij je te pakken krijgt.” De nadruk, die zij in haar laatste woor- legde, scheen hem tot in zijn binnenste f-rwonden. Zijn manier veranderde ter- stui.o Hij zag, dat hij zijn doel gemist had. dat hij baar nooit op deze wijze zou vero veren. De andere, de slechte, dierlijke kant van zijn natuur kwam boven, wat altijd gebeurde wanneer Anthony Blake genoemd werd. „Heel goed, danantwoordde hij ruw. „Als je weigert mij te gelooven, zal ik een ander middel gebruiken. Wat zal je vriend, Blake, er van denken, als hij hoort, dat jij in mijn huis bent, verscholen op het land dat je hier kwaamt zonder zijn medeweten. Hij zag aan den blik, die er plotseling in haar oogen kwam, dat zijn gissing de ware was, dat Tony niets wist van haar bezoek en deze ontdekking versterkte zijn positie aanmerkelijk. „Wat zal die goede Tony zeggen? Hoe zal je dat verklaren Zal hij nog een vrouw en Donderdags- Vrijdags- Groote Advertentiën kunnen uiterlijk tot Maandags avonds ingezonden worden, kleine tot Dinsdags- en morgens 10 uur. „Beminnen riep zij minachtend. „Ie dit de manier waarop da mannen gewoon lijk hun liefde en respect toonen? Ik dacht dat die twee begrippen steeds samengin- gen“. Ik acht je hoog. Geef mij een kans om dit uit te leggen1*. Er lag iets smeekends in zijn stem. Ik bedacht dit plan om een ge legenheid te hebben je te zien, je dit alles te vertellen, om je een middel te geven mij te leeren kennen**. Zij lachte bitter, zij was woedend en min der bang voor hem dan ooit te voren. Ik ken je al” antwoordde zij Dus heb je je p'an volvoerd. En beleedig m,j niet meer met over liefde te spreken. Al mijn liefde heb ik al sedert lang weggegeven aan den man, die het waard is bemind te worden, -j,. ’-^j je te pakken krijgt.” d t> 13.) Zij ging terstond aan het werk. Zij was er stellig van overtuigd dat dit typen slechte een uitvlucht was, om haar in het huis te houden en een enkelen blik op de papieren bevestigde dit. De inhoud was van nog on beduidender aard dan die van den vorigen dag. Toch was de arbeid een kleine verlich ting, het meisje moest er haar gedachten bij hebben zoodat zij een oogenblik afgeleid was. Tegen een uur had zij haar taak vol eindigd. „U is een wonder juffrouw Grey merkte j de gastvrouw op, toen zij den stapel zag „Mijn man kan u onmogelijk bijhouden. Hij zal u pas van avond meer copy kunnen leveren**. Jocelijn kleurde van boosheid. Zij voelde dat het spoedig tot een uitbarstig komen zou. „Dan kan ik die niet afmaken ant woordde zij. Ik moet u vragen de auto op tijd klaar te hebben zoodat ik den trein van vijf kan halen.** Ik zal er voor zorgen" zeide de dame. Het meisje zeide niets meer. Na den lunch ging zij dadelijk naar haar kamer, pakte haar reistasch en wachtte tot het tijd werd om te vertrekken, toen liep zij naar de hall, haar tasch meenemende. Er was niemand in de eetkamer en geen spoor van de auto buiten. Zii was doodsbleek en beefde van willen huwen, die zich hopeloos gecompro mitteerd heeftjmet een man, dien hij haat?** Zij kromp ineen onder zijn spottende woorden. Bliksemsnel zag ze de duivelach tige geslepenheid van zijn plan. Tony had er zelfs op tegen, dat zij Sydney Beaumont groettehij was woedend geweest, toen hij hoorde, dat zij had toegestaan dat deze man, haar aangesproken had op straat. Zou hij haar wel eens de kans geven zich vrij te spreken en zoo ja, zou hij haar gelooven Het eenige bewijs dat zij had, was de brief van de valsche mevr. Sayers. Maar had zij die nog wel? Zij had het schrijven meegebracht in haar tasch en het viel haar plotseling op, dat zij het niet weer gezien had, toen zij dien namiddag haar zaken in pakte. Waarschijnlijk was de brief al ge stolen. Beaumont, die haar gadesloeg met een cynischen blik, las veel van wat en door haar hoofd ging. Hij zag dat zijn woorden doel getroffen hadden, en toen vuurde hij vastbesloten zijn laatste schot af. „Er is nog één zaak, die die brave Tony stellig niet zal vergeven, het verraad van zijn geheimen. Ja, zeker,zei hij, toen zij schrok, „op dit oogenblik is er een andere juffrouw Grey op nuihmer twee, Talbott Inn, die de inhoud van die kostbare docu menten opschrijft en er een afschrift van bewaart. Als die geheimen worden verteld aan een zekere Duitsche firma, zal Blake’s firma een reusachtig contract verliezen en je kunt je gemakkelijk voorstellen wat er met Blake zelf zal gebeuren. Zij zullen in dit geval niet veel meer met hem op heb ben en vooral niet, als zij vernemen dat juffrouw Jocelyn Grey, zijn grootste vrien din, de verraadster was. Dat zal hem ge heel ruineeren. Dit zal je wel goed begrij- ’t hoofd tot de voetenzij had echter be sloten niet toe te geven zonder een poging om baar vrijheid weer te krijgen. Heel voorzichtig ging zij naar de voordeur er probeerde die te openen doch het slot was öf te stroef öf de deur was op een andere wijze gesloten. Het geluid van stappen op de kale vloer achter haar deed haar hart kloppen van vrees en zij rukte zenuwachtig aan den zwa- ren knop. Zij had haar tasch neergeworpen bij haar vruchtelooze pogingen en werkte nu met beide handen. Plotseling hoorde zij een zacht, sarcastisch gelach dat haar het gezicht in eens deed om wenden. ofschoon zij er niet minder hard om bleef trekken om te ontsnappen aan dit vreeselijke huis sn toen uitte zij een kreet van angst en afschuw. Nu wist zij, wiens stem zij gehoord had. Niemand anders dan Sydney Blaumont stond voor haar. Jocelyn’s vader had den naam gehad de dapperste soldaat op de Afrikaansche grens te zijn geweest en zijn dochter had zijn moed geërfd. Als Beaumont gedacht had, dat zij vrees zou toonen, dan moest hij zich stellig teleurgesteld gevoeld hebben, want na die enkele kreet richtte zij zich op en stond tegenover hem met schitterende oogen. „U I” riep zij uit. „Dus hebt u dit schan delijk plannetje bedachtDus u hebt me voorgelogen en bedrogen met valsche bood schappen. O, wat gemeen, wat schurkachtig. Dat zal u opbreken 1” Hij had verwacht een uitbarsting, tranen, gesmeek, zenuwtoevallen misschien, doch hij bad nooit gerekend op zoo’n hpuding. Daar stond zij met haar rug geleund te gen de gesloten deur,, een Jange, slanke gestalte, die een scherpe tegenstelling vormde met de zwfere, krachtige man voor haar het scheen echter, alsof de man bang was, terwijl zij haar boosheid en verachting over hem uitstortte. En vreemd was het in dit eigenaardig vervormde karakter, dat hij haar meer dan ooit beminde om de dingen, die zij zeide, de bittere woorden, die zij hem tegenwierp. Dit was een vrouw die goud waard zou zijn als echtgenoote, een vrouw, voor wie men zijn goeden naam, zelfs zijn vrijheid zou opofferen. „Ik eisch, dat u die deur opent en mij laat gaan. Ik geef u één gelegenheid. Als ik nu ga, beloof iff niets te zeggen van uw afschuwelijk gedrag, maar als u mij een uur langer hier houdt zal ik niet rust< n voor dat u de gevangenis ingaat. Daarvcnr zal mijnheer Blake wel zorgen". Beaumont werd woedend bij het h< van die naamtoen keek hij vluchtig om hoog, want een lichte voetstap klonk op den overloop boven hen. „Kom in de eetkamer**. Dat waren de eerste woorden, die bij tegen haar zeide. Hier kunnen wij niet praten. Geef mij ge legenheid mij te verklaren". Zij liep voor hem uit naar de eetkamer en plaatste zich bij het raam, weigerende te gaan zitten, terwijl hij bij de schoorsteen mantel bleef staan, zenuwschtig kauwende op het puntje van zijn knevel. „Wel?“ vroeg zij eindelijk. Laat mij uw verklaring hooren Nu vond hij woorden, die eerst vlug over zijn lippen stroomden. Jocelyn begrijp je ’t dan niet? Ben je blind, waar het man nen betreft? Zie je niet, heb je ’t niet bij onze eerste ontmoeting opgemerkt, hoeveel ik altijd voor je gevoeld heb, hoeveel jij voor mij beteekent. Ik bemin je zoo als ik nooit te voren iemand liefgehad heb, zoo- als nooit iemand anders je beminnen kan". den avond van 18 Mei niet in staat zijn weg te vervolgen. Daarom wilden de poli tieagenten J. Gros en T. Faber hem van de straat verwijderen en naar Tet politie bureau overbrengen. Omdat Jentje zich daarby met kracht verzette werd heden 14 dagen gevangenisstraf tegen hem geëischt. Vonnissen Harmen H, 29-jarig los werkman te Sneek, wegens mishandeling aldaar, by her haling van misdrjjf gepleegd. Geëischt be krachtiging van het vroeger by verstek gewezen vonnis, zynde 3 weken gevange nisstraf. Het vonnis is vernietigd en be klaagde schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde met veroordeeling tot 3 weken gevangenisstraf. Tettje F., 59-jarige weduwe te Tirns, wegens eenvoudige beleediging aldaar. Ge- eischt f 15 boete of 15 dagen hechtenis en tot die straf veroordeeld. Voor het timmer- en metselwerk bjj de vernieuwing van de gemeentelijke gas fabriek te Leeuwarden werd ingeschreven door R. F. Feenstra te Bolsward B. Djjkstra te Bolsward J. Berga te Workum J. Kemker te Workum H. Voets te Workum Niet gegund. Te Leeuwarden slaagden voor het onderwijzersexamen o.a. de heeren A. Hoek stra te Broek (Langweer), H. de Jong te Wieuwerd en J. de Jong te Joure. WIJMBRITSERADEEL. De verkiezing van een lid van den raad, dezer gemeente in de vakature ontstaan door het overljjden van den beer D. L. Tromp, is bepaald op 25 Juni a.s. de stemming op 4 Juli, de herstemming zoo noodig, op 11 Juli. WOUDSEND. De heer G. v. d. Valk, onderwjjzer alhier is benoemd tot onder wijzer met hoofdacteaan de bijzondere school te Kampen. WOLSUM. Te Leeuwarden slaagde voor het onderwijzersexamen de heer S. Dykstra alhier. UITWELLINGERGA, 6 Juni. Maandag 10 Juni hoopt Geesche K. Hoekstra alhier haar lOOen verjaardag te vieren. WOUDSEND. De heer G. v.d. Valk, onderwijzer aan de chr. School alhier heeft voor zjjn benoeming in geljjke betrekking schijnend blad mag verwachten. Wij znllen daarbij onze tot nn gevolgde werkwijze en geest van redigeeren blijven- volgen, doch den ken daaraan toe te voegen, hetgeen de Sneeker Courant voor aan trekkelijks had. Kortom wij onzer zijds zullen al het mogelijke doen ons blad meer en meer te doen zijn het blad niet alleen voor Sneek, maar ook voor de omliggende Ge meenten en den Zuid-Westhoek van Friesland. Wij meenen daarbij een beroep te mogen doen op de medewerking van ’t publiek; waar wij die tot heden voor onze uitgave steeds mochten ondervinden, hopen wij dat dit in ’t vervolg zoo zal blijven, zoo mogelijk nog verbeteren. Voorts rekenen wij op de steun van H.H. Adverteerders. Waar door samenvoeging der Abonné’- lijstéïi onze lezerskring, die den laatsten tijd zich sterk uitbreidde, nog meer is vermeerderd, moet die grootere ver spreiding van ons blad H.H. Ad verteerders ten goede komen. Bij voortduring blijvén wij ons in hunne gunst aanbevelen. Met den wensch, dat- deze nieuwe gecombineerde uitgave zich in de blijvende sympathie der lezers zal mogen verheugen, zenden wij eerste nummer de wereld in. ABONNEMENTS-PRIJS Per jaar f 1.franco per post f 1.50, buitenland f 5. Afzonderlijke nummers 2 cent. ADVERTENT1E-PRIJS 15 regels 25 cent, elke regel meer 4 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Reclames en Ingezonden Mededeelingen 10 cent per regel. en beide uitgegeven door den heer B. F ALKENA Mz. De opname van die twee bladen in de „NIEUWE SNEEKER COU RANT” maakte de bovenstaande nieuwe titel van ons blad noodza kelijk. Van belang voor onze lezers mag zeker genoemd worden, dat de of- ficieele aankondigingen vanwege het Gemeentebestuur van Sneek, die tot nu toe steeds in de Sneeker Cou rant verschenen, voortaan in ons blad zullen worden opgenomen. Wij hopen door deze combinatie in staat te zijn ons blad nog aan trekkelijker te maken dan ons tot nu toe mogelijk was en zullen trach ten zooveel mogelijk te geven, wat men ook maar eenigszins van een goedkoop tweemaal ’s weeks ver- aan de school voor Ger. Onderwijs te Kam pen "bedankt. KOUDUM, 4 Juni. Op de jaarvergade ring van de vereen. »Helpt Elkander,* bij genaamd het ziekenfonds waren van de 110 leden slechts een dertigtal tegenwoor dig. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd met een ontvangst van f467,19 en een uitgaaf van f452,12. Tot bestuurslid werd benoemd de heer R. van Dijk. Ook ’t komende jaar zal aan zieken f 5, per week worden uitgekeerd. Besloten werd het aan de vereen, behoorende bouwland voor 3 jaar onder de leden te verloten. WOMMELS. De heer W. K. Hoekstra geneesheer alhier is benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau-Orde. GROUW, 4 Juni. Heden arriveerde hier in 3 auto’s een gezelschap Engelschen van hoogen rang. Het waren de hertog van Portland, de graaf van Bentinck. Met de stoomboot »Oostergo« werd een tochtje ge maakt op Pikmeer en Wy’de Ee. BOLSW ARD. Aan de hoogeschool van Amsterdam slaagde voor het practisch apo- thekers-examen de heer W. Faber, geboren alhier. ’s GRAVENHAGE, 5 Juni. De Konin gin heeft gehandhaafd het Besluit van Ge deputeerde Staten van Friesland betreffende het bevel eener nieuwe keuze van Raadslid van Gaasterland, wegens aanneming door dr. W. G. Poelstra te Balk, zijner benoe ming tot gemeentegeneesheer. ’s HERTOGENBOSCH, 5 Juni. Het hof veroordeelde, heden K. van Standaardbuiten wegens berooving en doodslag op Barbara Koning tot 10 jaar gevangenisstraf. Snein forstoar te Ternaerd de hear T. E. Halbertsma, Frysk skriuwer, dichter en com ponist aid 64 jier. Hy wier in kreftich leat fen de aide stamme. Syn stikken en fersen yn >For Hüs en Hiem« bewize dat en syn sangen sloegen yn by it Fryske folk. Hij wier meiwirker oan it leste diel fen it Frysk wirdboek, oprjuchter mei fen de krite >Doc- kum« fen ’t Seiskip en salang as hy koe foarsitter derfen. De Friezen fen hjoed scille him misse, de neiteam soil him earje De violist Harper nog eens te hooren en wel in samenwerking met de heeren Gaillard en Lulofs, zie, dat was voorzeker de oorzaak dat het auditorium Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk zoo groot was. Wat een mooie toon en prachtige streek heeft de heer Harper; nu konden we hem in een andere richting waardeeren dan eenige maanden geleden toen we uitvoerbare virtuosen-muziek te kregen. En om een der mooie compositie’s, die op het programma voorkwamen, te noemen, trof ons vooral Adagio E dur van Bach voortreffelijk geaccompagneerd door den heer Gaillard, die we om zyne veelzijdig heid moeten bewonderen. En van den heer Gaillard hadden we gaarne meer nummers gehoord. Bescheiden- heit ist eine Zierde, maar de uitvoering van Rinck’s fluitconcert was zóó goed dat gaarne hadden gezien, dat meerdere num mers van het programme voor orgel waren ingevuld geweest. Enfin, dit behouden we dan voor later. De heer Lulofs is voqr Sneek geen on bekende, we hoorden Lesreeds een paar keef in Amicitiahet w’l ons voorko men, dat hij hoofdzakelijk liederen- en bal- laden-zanger is, hetgeen duidelyk uitkwam in »das Wirtshaus* en »der Kreuzzug* van Schubert. De heer Gaillard schjjnt met den heer Harper op goeden voet te staan niet mogelijk zijn, ons nog gasten op zijn heerlyk spel tegen niet te hooge entree Dan ligt het weer onder ieders bereik om hiervan te genieten. Heden slaagde te Haarlem voor ’t onderwijzersexamen onze vroegere stadge noot de heer A. G. Wiersma. De heer C. Drost, vroeger alhier, thans gemeenteveldwachter te Drachten, is benoemd tot agent van politie 3e klas te Alkmaar. Zitting van Woensdag 5 Juni. Daar de man verkeerde in verregaanden staat van dronkenschap was Jentje de J. 50-jarig schippersknecht te Bolsward in ’t Lijkt slechts een kleine wijzi ging, die verandering in de kop van ons blad. En dat is ’t feitelijk ook. Maar toch is de oorzaak van die wijziging iets dat zeer zeker van belang is. Zooals wij in ons vorig no. reeds meldden zijn wij door aankoop eigenaars geworden van het recht van uitgave van de NIEUWE SNEEKER COURANT Raadsverkiezing .Gaasterland. Removing en doodslag. T. Ei Halbertsma. f Kerkconcert.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 1