SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) Intijds bekeerd. Koningin der Modebladen, IS fe' BON DÊ, KONINGIN Woensdag 3 Juli 1912. No. 79. 28e Jaargang. Officieel Orgaan der Gemeente Snoek. Nieuwstijdingen. w Uitgevers: Firma H. BRANDENBURGH O Ged. Poortezijlen, - Hoek Kleinzaïld - Sneek. PREMIE-UITGAVE JULI-NUMMER Koningin der Modebladen. Nieuwe Sneeker Courant. Verschijnt Dinsdags- en Vrijdagsavonds. ANNEX door een (Slot volgt.) A TELEFOON No. 150. ADVERTENT1E-PRIJS 15 regels 25 cent, elke regel meer 4 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Reclames en Ingezonden Mededeelingen 10 cent per regel. HET NIEUU15TE NUMMER VAN onze voor het van de PREMIE Prijs 25 cent (fr. p.p. 30 ct.) „Een gezonde geest in een gezond lichaam11 is een korte, doch volledige beschrijving van een gelukkigen toestand in deze wereld. o Feuilleton. spreken, kennen, die bestaan. „Dat is dus je laatste woord, Edna.“ „Ja, dokter Lester.11 „En kan niets je terugbrengen van dat besluit?” Zijn gezicht stond zeer ernstig en in span ning zag hij haar in de oogen. Hij was een forecbgebouwde man van ongeveer aoht-en- twintig jaren met zwart haar en een ernstig energiek uiterlijk. Edna schudde het hoofd. „Neen, niets helaas!” fluisterde zij. „Het spijt me ontzaglijk,” antwoordde hij. „Ik wil je niet langer lastig vallen. Ik weet dat het tot niets zou dienen, maar het schijnt mij moeilijk voor het oogenblik, mij met het denkbeeld vertrouwd te maken. Ik had op een ander antwoord gerekend.11 „Dat was toch niet mijn schuld,” zeide zij, terwijl zij haar oogen neersloeg, die donker blauw waren, in opmerkelijke tegenstelling met de blondheid van haar hoofdhaar. en Donderdags- Vrijdags- Groote Advertentiën kunnen uiterlijk tot Maandags avonds ingezonden worden, kleine tot Dinsdags- en morgens 10 uur. T. Camello, Hilversum. Joachim Ros, Rotterdam. Uit het Buitenland terugontvangen Brieven. Mej. H. M. Veen, Arnsdorf. NOTA. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun naam en adres op de brieven en briefkaarten te vermelden opdat deze bjj onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. zich ingenomen. Hij heeft het mes er m goioi, waar de oude collega’s, die niet over het ijs van één nacht gaan, hunne patiënten aan anderen overlaten. Natuurlijk dat er één roep over hem ging. Ik wil aan nemen, dat hij een paar levens gered heeft, maar Blenkinsopp heeft altijd gezegd, dat Lester te ver zou gaan en nu is dat uitge komen. In plaats van een specialiteit te laten komen, deed hij zelf de operatie en iedereen stelt hem daarvoor verantwoordelijk.’ „Geloof jij, dat het hem schade zal doen aan zijn praktijk,11 vroeg Gertrude. „Schade doen aan zijn praktijk?11 riep Alfred, „maar natuurlijk zal het dat, Lester is te jong. De menschen willen zich niet als proefdieren laten gebruiken. Het zou mij niet verwonderen of dit geval is zjjn onder gang.11 Op een morgen, ongeveer vier maanden later, werd het oudste dochtertje koortsig. „Alfred,11 zeide Gertrude, toen haar man van de ontbijttafel opstond, „zal je niet ver geten even bij dr. Blenkinsopp aan te gaan.11 „Dr. Blenkinsopp?11 vraagde Edna, toen „Jou schuld 1 Neen het was eenvoudig dwaas van mij. Maar het doet er niet toe, hoe men het noemen wil. De naam ver andert niets aan het feit. Natuurlijk was het voor jou maar een spelletje.” „Je hebt niet het recht zoo te spreken, Lester. Ik verzeker je, dat ik het hoegenaamd niet prettig vind. Het spijt me zeer maar ik veronderstel, dat je er niet aan sterven zult I” „Neen I” antwoordde hij, „de menschen gaan niet dood aan dergelijke dingen. Maar een hoopvol leven is er door vernietigd, Edna.11 Hij nam zijn hoed en ging heen. Edna stond bij het venster en volgde hem met de oogen, toen hij door den tuin ging en verdween. Eenige minuten later werd de deur ge opend en een vrouw trad de kamer binnen. Zij was enkele jaren ouder en veel grooter dan Edna. Zij bleef vragend in den deur post staan. „Oh, zet nu maar geen gezicht, alsof je van niets weet!11 riep Edna ongeduldig. „Je wilt me daarmee toch niet zeggen, dat je hem hebt afgewezen? Edna, wat ben je een dwaas kind. Alfred zal er vreeselijk boos over zijn.11 „Alfred heeft het evenmin noodig geoor deeld mij te raadplegen, toen hij jouw trouwde,11 was het antwoord. „Natuurlijk,11 voegde Edna er aan toe, terwijl ze op haar schoonzuster toeliep en haar den arm om de taille legde, „natuurlijk, mijn schat, er zou toch hetzelfde gebeurd zijn, indien hij het gedaan had.11 „Maar het is toch jammer,11 hernam Ger trude. „Ofschoon hij nauwelijks een jaar te Uppercumbe is, is iedereen goed over hem te spreken tenminste bijna iedereen. Hij heeft de practijk van den ouden dr. Andrew enorm uitgebreid. Ik begin te gelooven, dat jij een van die moderne vrouwen zonder hart bent of je hebt een dat moeilijk te voldoen is.11 „Ik begrijp niet, waarom je dat zegt.11 Lijst van de aan dit kantoor en de daar onder behoorende hulpkantoren ter ppst bezorgde brieven en briefkaarten, gedurende de 2e helft der maand Juni 1912, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zyn kunnen worden uitgereikt Brieven. HINDELOOPEN, den 1 Juli 1912. De badvereeniging alhier mocht zich gisteren op een druk bezoek verheugen. Het aantal vreemdelingen wordt geschat op 600. Van de gelegenheid tot baden en zwem men werd door 120 personen gebruik ge maakt, terwijl ongeveer 40 dames en hee- ren een zeiltochtje op zee hebben medege maakt, met de twee groote aken, die op de zee voor anker lagen. Voortaan zal er Zon dags bij goed weer, alle half uren gelegen heid zjjn, om een zeiltochtje op zee te ma- LS^ WEDEROM AAN ONS BUREEL VERKRJJOBAAR DE het beste en goedkoopste der Mode tijdschriften. Een Echt ZOMER-Nummer is het JULI-nummer. Het bevat omstreeks 110 AFBEELDIN GEN, w.o.55 Costumes, 20 Mantelcos tumes, 15 Blouses, 10 Kinderjurken, eenige Jongenpsakjes, i Kindermantels, Rokken, Mantels enz. enz. Bovendien ontvangt men er bij Cadeau een natuurlijk nog leven, Gerty,11 zeide hij een beetje knorrig. „Een slechte dag voor Lester.11 „Waarom vraagde Edna, „men kan van Lester toch geen wonderen verwachten Hij kan al zijn patiënten niet genezen.11 „Saul onder de profetenriep Alfred uit. „Lester heeft dezen zieke verkeerd behandeld Ik sprak gisteren nog met Blenkinsopp over het geval. Deze wilde een chirurg uit Londen laten komen. Om het geld behoefde men het niet te laten. Het bloote feit is, dat Lester te veel op zichzelf vertrouwt.” „Ik onderstel,11 zeide Edna, „dat de familie Strater gewild heeft, dat Lester opereerde." „Daar wordt geen rekening mede gehou den.11 „Ik durf te zeggen, dat dr. Lester even bekwaam is als elke chirurg te Londen.’ antwoordde Edna. „Dat moge zoo zijn, ’t Is toch opmerke lijk, dat een vrouw nooit het essentieels van een geval ziet. Tot nu toe heeft Lester allen voor zich ingenomen. Hij heeft het mes er in gezet, waar de oude collega’s, die niet over het ijs van één nacht gaan, hunne patiënten aan anderen overlaten. Natuurlijk paar levens gered heeft, heeft altijd gezegd, dat „Dr. Lester is een man dien vele meisjes 11 „Om den hals zouden willen vliegen. Dat weet ik. En dat is het juist, wat ik van hem denk. Hij is te gezocht of indien dat het woord niet is te zeer gewenecht11 „Het scheen toch, dat je hem gaarne mocht.” „Ik mag hem ook wel lijden1 Gerty.” „Maar waarom in ’s hemelsnaam trouw je hem dan niet Edna wendde zich met een licht schouder ophalen weer naar het venster. „Om je de waarheid te zeggen, dat weet ik zelf niet. Hij is zeer knap van uiterlijk een beetje te knap zelfs. Ik trachtte mij zelf te overreden je ziet, dat ik erg open hartig ben. Maar ik weet niet wat het is, ik kon er niet toe besluiten.” Toen Edna des avonds met Gertrude de eetkamer verliet, riep Alfred Sinclair haar terug. „Ik behoef je natuurlijk niet te zeggen,” begon hij, „dat wij je zoo lang als je wilt gaarne bij ons in huis houden. Maar wan neer je mij vraagt, schijnt het mij toe, dat een vrouw in haar eigen huishouding beter op haar plaats is.” „Dusmoet ik dan maar den eersten den besten nemen?” vraagde Edna. „Ik geloof niet dat Lester de eerste de beste is. Hij is een man, die vooruitkomen zal.11 „Natuurlijk en dat is hoofdzaak 1” „Ja, wanneer je de zaak niet ernstig kunt bespreken, is het beter geen woord er over te verliezen.11 „Dat is ook mijne meening,11 antwoordde Edna. Op een middag kwam Alfred met een ernstiger gezicht van zijn kantoor thuis dan gewoonlijk. „Sir Edward Strater is gestorven,11 zeide hij, terwijl hij zijn lichtkleurige pantalon optrok, toen hij ging zitten. „Dus is de operatie mislukt?11 zeide Ger trude. „Nu, indien ze gelukt was, zou Strater wer die zich noemde »Koninkljjk gebreve- teerd pédikure< is wegens onbevoegd uit oefenen der geneeskunde tot f75 boete of 60 dagen hechtenis veroordeeld. Op een 13 Juli te Leeuwarden te houden vergadering van het Friesch Rundveestam- boek zal o.m. besproken worden de vraag of het aanbeveling verdient den leeftijds grens voor opname van stieren in het stam boek te verhoogen. Het bestuur was van oordeel, dat het aanbeveling verdiende deze kwestie eens in een ledenvergadering te be spreken, om speciaal de bezwaren te leeren er tegen bedoelden maatregel Te Groningen slaagde voor het tweede natuurkundig examen de heer J. P. C. Tichelaar. Voor het eind-examen aan het Gym nasium zjjn geslaagd voor A, de heeren L. ichelaar te Njjland, J. IJntema te Worum en R. J. H. Brink, alhier. B0LSWARD. De heer E. J. van der Werf, vroeger alhier, slaagde te Amster dam voor het le natuurkundig examen. ABONNEMENTS-PRIJS Per jaar fl.franco per post fl.50, buitenland f5. Afzonderlijke nummers 2 cent. van f 40.876 terwjjl er een oude schuld van verleden jaar is van f 100. Teneinde deze schuld te delgen werd besloten een hoofdeljjke omslag te heffen van 15 cent. Hierna werden aan de prijswinnaars in de afgeloopen competitie de medailles uit gereikt, n.l. :“le klasse No. 1 >Voorwaarts<, hij de deur gesloten had. „Ja, beste. Ik geloof, dat Winnie wat me dicijnen moet hebben.11 „Maar waarom dr. Blenkinsopp en niet dr. Lester, zooals gewoonlijk Lester is hier toch steeds geweest sedert dr. Andrew weg gegaan is?“ „Ik zou het mijzelf nooit vergeven, wan neer Winnie stierf, zooals die arme sir Edward.11 „Wat een groote onzinriep Edna. „Het mag zeer dwaas zijn,11 zeide Gertrude op min of meer klagenden toon, „ofschoon ik niet begrijp waarom je dat mij zegt, nu Alfred het doet. Ook ik heb het vertrouwen in dr. Lester verloren. En er zijn velen met mij. Dr. Blenkinsopp heeft de meeste zijner patiënten gekregen.11 „Dat ie laaghartig,11 stoof Edna op, „dat is een man trappen die gevallen is.11 Een poosje later ging zij de stad in om haar slecht humeur door eene wandeling te verdrijven. Zij had nog niet ver geloopen toen zij Lester tegenkwam. Ofschoon hij haar wilde voorbijgaan bleef zij staan en reikte hem de hand toe „Het is iets ongewoons, je te zien wan delen,11 zeide zij. „Ja, ik krijg te weinig beweging en daar om heb ik mijn rijtuig maar verkocht.11 „Welnu,11 zeide zij aarzelend, „het is een prachtige morgen voor eene wandeling. Zou je niet even bij ons willen oploopen?11 „Misschien herinner je. nog de laatste11 „O,11 viel zij hem bruusk in de rede, „ik herinner mij nooit onaangename dingen. Ik geloof, dat mijn schoonzuster steeds ver heugd zal wezen je te zien, wanneer je een oogenblik vrij bent.11 Naar wjj vernemen worden de inschrij vingen op de uitgifte van f 500.000 41/2% Pandbrieven Algemeene Friesche Hypotheek- dam voor het le natuurkundig De persoon te Witmarsum die voor een paar dagen van een wagen met hooi stortte, is aan de gevolgen overleden. ken van een uur. Een geregelde dienst is ingesteld. Landingsplaats einde pier. Tevens bestaat voor een ieder, die een zeiltochtje wil maken naar de Friesche meren of op zee, daartoe op alle dagen gelegenheid. In lichtingen daaromtrent verstrekt de bad- commissie. Zou het met het oog op het druk bezoek van ingezetenen uit Leeuwar den en Sneek, niet wenscheljjk zjjn, gedu rende het badzeisoen, aan de stations te Leeuwarden en Sneek, goedkoope reiskaar ten uit te geven voor personenvervoer naar de badplaats. BAARD. Op de voordracht voor hoofd onzer openbare school komen voor T. Hes- selius, onderwjjzer te NjjehaskeM. H. Visser, hoofd der school te Idskenhuizen, en IJ. Goïnga, onderwjjzer te Mantgum. OOSTERLITTENS. De heer C. Zylstra alhier is benoemd tot onderwjjzer aan Chr. School te Hollandscheveld. Een geheel nieuwe schouwinrichting voor eieren is Vrjjdag j.l. in gebruik genomen door de afdeeling Amersfoort van de V.P.N. (Vereeniging van Pluimveehouders in Ne derland). Men is er in geslaagd door een vernuf tig samenstel van spiegels zooveel licht achter de op rekken geplaatste eieren te concentreeren, dat zelfs c?n bloedvlekje, een te groote luchtbel, water in het ei, een doorgelegen dooier, ja de minste ongerech tigheid, welke wijst op de ondeugdzaam heid of verlies van voedingswaarde van het ei, onmiddelljjk wordt ontdekt. Terwjjl, bljjkens de jongste statistiek, nog vele duizenden eieren uit het buiten land voor het gebruik hier te lande wor den ingevoerd, is het wel de moeite waard te weten, dat men door het koopen van gecontroleerde eieren, voorzien van het merk V. P. N., vooral met vermelding van de plaats van herkomst, zekerheid verkrjjgt een versch Nederlandsch ei te ontvangen. Zondag hield de Fr. Voetbalbond in hotel Weidema te Leeuwarden haar jaar vergadering. Uit ’t verslag van den pen ningmeester bleek dat er een tekort was Leeuwarden, No. 2 »L. S. C.«, Sneek, beide zilveren medailles, No. 3 »Rood-Geel< Leeuwarden. 2e klasse A. No. 1 L. V. C. I, No. 2 V. A. C. II. 2e klasse B. No. 1 L. S. C. II, No. 2 S. V. C. II. Het zilveren kruis werd gewonnen Rood-Geel. Besloten werd zoo mogeljjk de competitie 1912/13 op 22 September te doen aanvan gen. Nog werd besproken de mogeljjkheid tot de oprichting van een sportblad voor de 3 Noordeljjke Provinciën, gewjjd aan alle mogeljjke takken van sport, en'geïllustreerd met actueele sportfoto’s. De oprichting hier van werd zeer goed verdedigd door den heer de Vos. Daarna werd deze druk be zochte vergadering gesloten. De zoo uitstekend geslaagde eerste elf- stentocht per rjjwiel zal niet tevens de laatste zjjn. De commissie in Bolsward die den tocht organiseerde, heeft besloten zich per- geknipt patroon voor een mooie 5 baans Hooge Rok. Losse nummers zijn a 25 ct., fr. p. post 30 ct. tegen inlevering van onderstaande bon verkrijg baar aan ons Bureau GED. POORTE ZIJLEN. manent te verklaren. De tocht in 1913, waarvoor reeds verschillende aanvragen in kwamen, zal weer op Pinkster-Maandag ge houden worden. Maatregelen zullen getroffen worden, dat hjj niet in een wed- strjjd ontaardt. De heer A. T. Visser te Leeuwarden is uit 4 mededingers winnaar geworden van den prjjs (het boekwerk >Ons Land* uitgegeven door den A. N. W. B.) voor het inzenden van de mooiste 4 kiekendoor deelnemers-rjj- ders van den gehouden Elf-stedenrjj wieltocht op j.l. Pinkster-Maandag genomen. De jury bestond uit de heeren H. Eisma en van Hoogen Stoevenbelt te Bolsward en den heer A. L. Lorié te Sneek. Jakob Hollander de bekende marktschreeu- bank ten volle toegewezen. Het Friesche voorbeeld vindt navolging. Ook in Holland zal een elf-steden-rij wiel tocht worden georganiseerd. -,De route is Rotterdam, Schiedam, Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Vi- anen, Schoonhoven, Gouda, Rotterdam. Afstand 195 K.M. De Nederlandsohe Vereeniging tot afschaffing van alc. dr. telde einde April 15.340 leden. Friesland staat nog altjjd hoog bovenaan met 6915 leden, hoewel de tjjd, dat Friesland alleen de helft der leden op leverde, voorbjj schjjnt te zjjn. Na Am sterdam is de grootste afdeeling Sneek met 440 leden. Een arbeider van Garjjp, die 3 jaar ge leden naar Duitschland was vertrokken, is daar thans wegens herhaalde diefstallen van geld ten nadeele van zjjn patroon tot 6 jaar gevangennisstraf veroordeeld. Op het wetsontwerp tot wjjziging van de muntwet is door het Kamerlid Van De- dem een amendement ingediend, strekkende tot het doen vervallen van den nikkelen stui ver. |F- r-, NIEUWE SNEEKER COURANT 4 s Postkantoor Sneek. Friesch Rundvee-Stamboek. Financieel nieuws. Van een hooiwagen gevallen. Eieren onder contröle. Friesche Voetbalbond. Elf-stedentocht per rijwiel. Jacob Hollander veroordeeld. Holland-Utrechtsche Elf "Stedentocht. Geen peulschilletje. Nikkelen stuiver. C V v.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1912 | | pagina 1