Voorloopifl Bericht! Grafhekken Naar Zuid- en Oost-Afrika per Union Castle Lijn. Schaapvleesch. GLYCERINE COCOSZEEP JOHs. RUITER, Handels-en Marktberichten, Veemarkt te Leeuwarden. De Europeesche Oorlog. P. SLUIS. F SXUCÜtHS’ J. W. HINGST, 1 I Tijdelijke Arbeidsbeurs. 1 1 Bekendmaking, f A d verten ti An. 0 I i Alida Kraijenhagen, Lambertus Dijkstra, in den ouderdom van 74 jaar. Dankbetuiging. Burgerlijke Stand. Koemelkerij. Per Telegraaf. en royaal uit 1 WONINGEN aan den Oppenhuizer- 5. Notaris HERINGA. ngezonden Mededeelingen 1 p F I c I 1 I 1 1 i I 1 J 1 3 de Ti I I B K Sc W Sp Ze VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER. Wed. van G. DIJKSTRA, ten huize van R. Wiarda. Sneek, 30 Deo. 1914. IJ. KRAIJENHAGEN-de Jong. K. DE JONG. A. KRAIJENHAGEN. R WIARDA. Koninkl. Wekelijksche Maildienst via de Kaap- Maandelijkswhe dienst via het SuezkanaaL Nadere inlichtingen bij den agent: P. DE. JONG Pzn., Sneek. Aanbevelend, J. A. DE JONG, N. Noorderhorne, Sneek. Sneek, 30 December 1914. A. DIJKSTRABerkenbos. houdt, bij geregeld gebruik, de huid zacht, frisch en gezond. Per stuk 15 cent. Per dozijn f 1.60. De Nederlandsche gezant over de nota Tegelijk met genoemde perceelen zal worden geveild 6. De KOEMELKERIJ, met Stalling en Hooiberging aan den grintweg onder Jsbrechtum. Later i I k geringe r De inwijding van de en WETHOUDERS der u f bevat twee flinke lokalen, terwgl tevens woning voor het hoofd der school bulance-treinen gewonden die V8 Li hoewel de de Engelsche geen verbete- Heden overleed in den ouderdom van 85 jaar onze waarde Tante, Bij ondergeteekende zijn geslacht eer ste kwaliteit SCHAPEN. Heden overleed in het St. Antonins Ziekenhuis alhier, mijn geliefde Echt genoot, Te SNEEK uitsluitend verkrijg baar bij de Firma HOOGEND. T\e familie VELDHORST betuigt haar oprechten Dank, voor de talrijke blijken van deelneming, in het door haar geleden verlies. Sneek, 28 Dec. 1914. Uit aller naam F. VELDHORST—Beek. Speciaal adres Qflgr*" t o. I’IVK BAKKER. Vraagt Teekeningen en prijzen. Uit sluitend soiled werk. Op Zaterdag 9 Januari 1915, des na middags één uur, zal ten Gemeentehuize in iet openbaar, volgens voorwaarden van geldleening, de UITLOTING geschieden van OBLIGATION, behoorende tot de GELDLEENINGEN aangegaan in 1908 en 1909. Sneek, den 1 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Sneek P. J. de HOOP, Burgemeester. J. POTTINGA, Jzn., Loco-Secretaris. betreffende het mond- deze beperking, dat niet maar maakt. morgen kwamen de bondgenooten Givenchy weer binnen. De verliezen in Polen. Welke ontzettende verliezen in Polen gele den blijkt uit een bericht van een Engelsch correspondent over de verliezen der Duitschers, In den loop van de vorige week moeten pogingen om de Bzura en Rawka over te ste ken, hun 40.000 man gekost hebben. Verschei dene regimenten, onder welke de vermaarde Wurtembergsche huzaren, werden vernietigd. In deze gevechten werden allen, die niet sneu velden, gevangen gemaakt, en heele dorpen bij de grens zijn in hospitalen veranderd. Zoo komen bv. te Zekosinski, waar in de laatste dagen meer dan 100.000 gewonden zijn door gekomen, in een etmaal soms wel tachtig am- aan. Alle huizen liggen vol er te ernstig aan toe zijn, om de reis voort te zetten, en ’s nachts als de lange stoeten van wagens vol dooden bij lan taarnlicht langs den weg naar de begraafplaat sen kronkelen, moet het een deerniswaardig schouwspel zijn. Behalve hef bloedbad dat langs de rivieren ten W. van Warschau is aangericht, berekent men dat de verliezen bij de gevechten in Oost- Pruisen niet minder dan 45.000 man hebben bedragen. Oe Dulteche verliezen. De Duitsche verlieslijsten No. 101 108 be vatten de namen van 35.883 gesneuvelde, gewonde en vermiste officieren en manschappen, waardoor het totaal der Pruisische verliezen gestegen is tot 753.202. De Duitschers hebben tot nog toe verloren 250.000 man aan dooden, 400.000 vermisten en 850.000 gewonden. De Saksers, Wurttembergers en de marine medegerekend, bedraagt het totale aantal twee millioen. en J heer K. Groeneveld. Eerstgenoemde is véleerling, de overige drie leerlingen van den Hiermede betuigen wij onzon oprechten dank voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden man vader ondervonden. Wed. W. J. OOSTERHOFF de Witte. Dochtertje. en Sneek, Dec. 1914. N.B. De zaak wordt op denzelfden voet voortgezet. SMEEK Van 2931 Tec. GeborenDirkje dv Dirk Oppenhuizen en Hen- drika Zandstra. OverledenLammert Dijkstra 73 j. cchtg. van Alberdina Berkenbos. WIJMBRIT8ERADEEL Van 2931 Deo. Geboren: Ate zv Johan Cnossen en Aukjen Wierda te Hommerts. Jelle Thenis zv Jan Tijsma en Akke Zijlstra te Leeuwarden, geb. te Hommerts. Geer- truida dv Bijmen Valkema en Antje Kuipers te Gaastmeer Mellius zv 'Wybren Jorritsma en Binske Couperus te Hommerts Overleden: Rients Frankena 6 j. te Nijland Taetske Bruinsma 76 j. te Westhem. HENNaaRDERaDEEL. Van 1830 Deo Geborente Welsrijp Lambertus zv Sipke Tiek- stra en Aaltje van den Berg. Overledente Oosterend Trijntje Plantinga 24 j. (ongehuwd) te Spannum. Grietje Sybesma 76 j. wed. van Pieter Bakker. HEM. OLD. en NOORDW. Van 1730 Dec. GeborenDurk zv Doede de Vries en Geeske Schaper te Warns. IJkje dv Pieter Dijkstra en Jan- nigje Stienstra te Warns. OverledenJente de Roo 77 j. wed. van Douwe de Vries te Nijega. Hendrik Deinum 26 j. (ongeh.) te Molkwerum. Aaltje Muizelaar 77 j. (ongeh.) te Warns. Idske Nauta 68 j. wed. van Lolle Nauta te Elahuizen (woonpl. Woudeend) Handelscursus. Van no. 2 dienen we 1 deze 1 Aug. j.l. onder de komen. (Verbeterd bericht.) SCHARNEGOUTUM, 31 Dec. Heden slaagde voor de hoofdacte te Groningen de heer K. Ozinga thans in militairen dienst te Vlissingen. WARNS. Ds. J. Voerman alhier is be roepen bij de Geref. Gem. te Lollum. WOUDSEND, 30 Dec. De heer G. Krol vroeger alhier slaagde gisteren voor het te Groningen gehouden examen voor de hoofd akte. IJLST, 30 Dec. De inwijding van de in den loop van dit jaar alhier gebouwde Gereformeerde school, had hedenmiddag plaats, waarbjj aan de kinderen die binnen kort deze school zullen bezoeken een feestje werd gegeven. De school ziet er soliede en en een daarbij is gebouwd. Het onderwijzend personeel bestaat uit twee personen, en de lessen, die de vol gende week zullen aanvangen, worden be gonnen met bij-a 60 leerlingen. Zulveibelangen. UITWELLINGERGA. 30 Dcc. In een he den gehouden vergadering van den Bond van Cioperatieve Zuivelfabrieken in Fries land, is besloten de coöperatieve zuivelfa briek te Uitwellingerga te steunen met een bedrag van f 60.000. Mond- en klauwzeer. In een door den minister van Landbouw gehouden conferentie met de vertegenwoor digers van den Nederlandschen Boerenbond en de daarbij aangesloten Bonden bleek, dat men hoopte, dat de minister zou door gaan met de thans genomen maatregelen en j; een stal stamboekvee 1ip den toestand on voor waardelijk worde afge- 11 de aanhouding hunner schepen. Dit protest is in vriendschappelijke bewoordigen, gesteld en wij wachten met belangstelling af wat Enge land, dat tot nog toe de sympathie van h'et grootste deel van het Amerikaansch publiek aan zijn zijde heeft, zal doen om die sympa- thie te behouden. Werkt het protest iets uit, dan zal dat ook ons land ten goede komen, dat reeds eerder een dergelijk protest bij de Engelsche regee- ring indiende. Om ons protest bekommerde men zich te Londen niet erg, maar nu de groote Oom Sam aan den overkant van de Oceaan zich begint te roeren wie weet, helpt dat niet wat meer. Russen tegen Duitschers en Oostenrijkers. PETROGRAD, 29 December. (Officieel.) Den afgeloopen dag zijn tusschen de Beneden-Weich- sel en de Pilica slechts gevechten van geringe beteekenis geleverd. De Duitschers hebben de loopgraven op den I rechteroever van de Bzura" bij het dorp Mist- I rzeviece ontruimd en zijn naar den linkeroever van de Bzura teruggeweken. Bij een aanval op de Duitsche redoute ten I zuiden van Tnowlodz hebben wij 3 mitrailleu ses genomen. Onze troepen hebben het succes behaald de I Beneden-Nida te kunnen oversteken en in een stormaanval de zeer versterkte dorpen Staro- korezin en Senislawiece te nemen. In dit ge vecht hebben wij 40 Oostenrijksehe officieren en tegen de 1700 soldaten gevangen gemaakt en 3 mitrailleuses genomen. In Oostelijk Galicië zijn wij vooruitgeko men ondanks de ondoorwaadbare modder. Wij hebben de vijand teruggeslagen van het front StomnikSorliece—Jaliska, waarbij wij kanon nen en tal van mitrailleuses hebben genomen. Van 13 tot 28 December hebben wij 50.000 Oostenrijkers gevangen gemaakt. PETROGRAD, 30 Dec. Officieel. De vlucht van de Oostenrijkers door de Karpathen op 27 Dec. overtrof elke Oostenrijksehe nederlaag van vroeger, De Oostenrijkers lieten alles ach ter, zelfs papieren van den staf, geld, wapens, munitie en levensmiddelen. De Russische cavalerie zet de vervolging met kracht voort en neemt groote troepen ge vangen. Protest van de V. S. aan Engeland WASHINGTON 29 December. (N. R. C.) In een nota van de regeering der Ver. Staten aan Engeland wordt gezegd dat, verschepers de raadgevingen van i1 klauwzeer^ met regeering hebben opgevolgd, er g" 1 van de onzijdige scheep vaart is gekomen vergeleken bij het begin van den oorlog. De nota erkent het werk dat En- Doodslaa I in verleden heeft gedaan door de zeeën voor de onzijdigen te beveiligen, doch twist tusschen drie onder den hoopt dat Engeland zal inzien van hoe ern- mannen, I stige beteekenis de voortdurende inmenging 1 1 van Engeland voor de onzijdige scheepvaart is. De nota betoogt, dat voedingstoffen voorwaar delijke contrabande zijn, daar ze zoowel voor de burgelijke bevolking als voor het leger be stemd zijn. Ten aanzien van de aanhouding I van schepen op zee zegt de regeering dat hoe wel het recht der oorlogvoerende staten tot doorzoeking van schepen moet worden erkend, het bewijs van de vijandelijke bestemming der lading overtuigend behoort te zijn op het oogen- I blik van de doorzoeking. Zij protesteert tegen het opbrengen van onzijdige schepen in havens I van oorlogvoerende landen alleen op verden- I king. De nota betoogt dat de oorlogvoerende I mogendheden den neutralen handel behooren te beschermen. Engeland wordt voorts be- I schuldigd dat het ten opzichte van Skandina- vische koperladingen anders heeft gehandeld I dan ten opzichte van Amerikaansche koperla dingen. Amerikaansche zendingen naar Italië zijn aangehouden, terwijl die voor Skandinavië bestemd, ongemoeid werden gelaten. WASHINGTON, 29 December. (N. R. Ct De Nederlandsche gezant heeft een bezoek ge bracht aan het ministerie van buitenlandsche zaken en daar een afschrift ontvangen van de Amerikaansche nota aan Engeland. De gezant verklaarde dat Nederland feitelijk hetzelfde aan Engeland te kennen heeft gegeven en voegde I erbij, dat de houding der Ver. Staten grooter gewicht verleent aan de vertoogen van Neder land. De Duitschers In Frankrijk. LONDEN, 30 December. (N. R. Ct.) De 20ste December was door de Duitschers uit- I gekozen om door de Britsche linie heen te I breken bij de geheel verwbeste en verlaten dorpen Festubert en Givenchy, dicht bij Béthune, vijftig mijlen ten oosten van Boulogne gelegen. De aanval der Duitschers begon vroeg in I den morgen. Troepen manschappen; gewapend met handgranaten, kwamen plotseling uit de I loopgraven te voorschijn. Aangezien de af- I stand tusschen de loopgraven gering was, was het niet mogelijk de lawine te stuiten en kwam zij in de eerste linie van onze loopgraven. Uur aan uur vochten de Indiërs met hun bajonetten en messen en ofschoon de Duitschers groote verliezen hadden, slaagden zij er tegen den middag in zich tijdelijk in het bezit van de loopgraven te stellen. Het was in de twee dorpen en langs de daartusschen gelegen linie een groot handge meen met hier en daar luide uitbarstingen van geweervuur en ongeregelde salvo’s uit de dor pen, waar de manschappen huis aan huis, straat aan straat vochten. Britsche verster kingen kwamen laat in den middag over een langen weg door de moerassen aan. Deze ver sterkingen bestonden uit onbereden Indische cavalerie, magers en gespierde manschappen. Het meest kritieke oogenblik van den dag brak nu aan. Twee regimenten Fransche ter ritoriale troepen, rukten van ter zijde op. Het was een stormvloed van wanhopig strijdende manschappen, die vochten met bommen, mes sen en bajonetten. Er werd nauwelijks ge schoten. Te vergeefs zochten de Duitschers een wijkplaa's in de loopgraven. In den nacht, die nu aanbrak, verdreven de wraaknemende bondgenooten de Duitschers uit de derde rij loopgraven in de tweede, uit de tweede in de eerste, uit de tusschengelegen loopgangen en andere wijkplaatsen. Op som- I mige plaatsen lagen de lijken een yard hoog. I Bij het hleeke licht van den aanbrekenden SNEEK. Heden, 1 Jan., herdenkt de heer R. Bok alhier den dag waarop hij voor 25 jaar zijn dienst als brieven- en telegrambe steller begon. Voor het vereeniging diploma slaagden deze week voor Engelsche Handelscorrespondentie onze stadgenooten de nog te vermelden, dat wapenen moest BURGEMEESTER Gemeente SNEEK, brengen ter algemeene kennis, dat het Be stuur der tijdelijke gemeentelijke Arbeidsbeurs zal vergaderen op ZATERDAG 2 JANUARI 1915 ’s namiddags 8 uur in het voormalige Paleis van Justitie aan de Marktstraat aldaar. Gemeld Bestuur bestaat uit de heeren F. BLOK, J. LAROOIJ en P. J. OLIJ. Belanghebbenden worden mitsdien uitgenoo- digd zich op uur en plaats als bovenomschre ven, bij dat Bestuur aan te melden. Sneek, den 30 Dec. 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP, Burgemeester. J. POTTINGA Jzn. L.-Secr. LEEUWARDEN, 31 Dec. 1914. Boterprijs f 1.54 A f Noteebing van de Commissie. Ie kwaliteit Fabrieksboter f 1.54. Eierenmarkt pl.m. 2500 kilo’s aangevoerd, o-B f 1.375 per kilo. Eendeieren 50 K.G. Af 1.15 geschut veroverden, per K.G. 31 Dec. 1914. 20 Stieren, enter f 85 tot f 130, twenter f 130 tot f 280, Ossen f tot f 65 vette Koeien f 200 tot f 320, 324 melke en kalve Koeien f 180 tot f 280, 25 Pinken f 40 tot f 90, 18 vette Kalveren f 45 tot f 63, 79 Graskalveren f 50 tot f 110, 85 Nuch- teren dito f 10 tot f 13, 1415 vette Schapen f 24 tot f 28, 215 Weide Schapen f 16 tot f 20, 150 Lammeren f 12 tot f 22, 110 vette Varkens f 74 tot f78, 85 magere Varkens f35 tot f40, 877 vette Biggen f38 tot f58, 208 kleine dito f 3 tot f 8, 24 Bokken en Geiten f tot f 4 Paarden f 65 tot f 130, Veulens, Ezels. Aanvoer 3704 stuks Vee. Prijzen vette Varkens 32 tot 33 ct., voor Zouten 27 tot 28 ct., voor Engeland 26 tot 265 ct. Alles per */a kilo. Handel in Rundvee kalm, in Wolvee en Varkens vlug. PURMEREND, 29 Dec. Fabriekskaas f 39.Boerenkaas f37.—. Middelbare kaas f 4.Commissie f Aangevoerd 28 stapels. RERLIJN, 30 December. (N.R.Ct.) Officieel. Om het gehucht St. Joris, ten zuidoosten van Nieuwpoort, dat wij bij een verrassenden vij- andelijken overval hebben moeten ontruimen, wordt nog gestreden. Storm en wolkbreuken hebben aan de stel lingen van beide partijen in Vlaanderen en Noord-Frankrijk schade aangericht. De dag is op het overige deel van het front over het algemeen rustig verloopen. Van het Oostelijke gevechtsterrein. BERLIJN, 30 Dec. (N.R.Ct.) Officieel. In Oost-Pruisen is de Russische ruiterij op Pill- kallen teruggeworpen. Op den westelijken oever van den Weichsel is ons offensief in de streek ten oosten van de Bzura voortgezet. De gevechten in de streek ten oosten van het stroomgebied der Rawka, zoomede die bij en ten zuidwesten van Inow- lodz duren voort. Lowicz en Skierniewice zijn reeds meer dan zes dagen door onze troepen bezet. Skierniewice ligt ver achter ons front. WEENEN, 29 Dec. (N.R.C.) Officieel. Het achtste Russische leger dat ongeveer een week geleden tegen onze over de Karpathen opge rukte troepen tot het offensief is overgegaan, is door aanvullingstroepen en nieuwe divisies zoodanig versterkt, dat het geboden scheen, onze troepen, die op de bergpassen en in de streek van Gorlice stonden terug te trekken. De toestand op het noordelijke gevechtsterrein wordt daardoor overigens niet gewijzigd. Aan het Oostenrijksch-Montene- grijnsche front. CETTINJE. (N.R.C) De Oostenrijkers heb ben gisteren de Montenegrijnen aangevallen langs het heele front van Herzegowina en zijn overal met groote verliezen teruggeslagen. In de maand Januari a.s. zullen worden geveild 1. De BAKKERIJ met WONING aan het Kleinzand, in huur bij den heei J. Smit. 2. TWEE WONINGEN achter per ceel 1. 3. WONINGEN aan den Oppenhuizer- weg in huur bij Bijlsma en Deden. 4. WONING in de Wijnkanstraat in huur bij Boltje. WONING in de Havenstraat. Bg een invloed van sterken drank staande i- ten huize van de R. in de Schapenstraat te Hilversum, is de 72-jarige J. M., die tus- schenbeide wilde komen, aan het hoofd ver wond. Nadat de twistenden waren vertrok ken, vond men J. M. dood. De drie mannen zjjn aangehouden. Heropening Amsterdamsche beurs. De Amsterdamsche beurs zal vermoede- Iflk midden Januari worden heropend. Het Amsterdamse!) aanplakrecht. Door de firma Faddegon en Co. te Am sterdam is aan de hoofdstad een jaarljjksche som van f 4050 geboden, voor het uit sluitend recht van aanplakken op de aan plakborden, aanplakzuilen en transformator- zuilen der electrische verlichting. B. en W. stellen voor, den inschrpver het recht toe te kennen. In het leembad. Hce een compagnie er uitzag na een op- marsch van l1^ uur in het lage natte Vlaanderenland, vertelt een correspondent van de Kölnische Zeitung Ter dikte van een vinger lag de leem op de soldaten, van de voeten tot zelf» over de patroontasch, aldus het veldgrjjs in leemgrjjs veranderend. 48 uren moesten zij in de loopgraven staan tot aan de knieën in de modder. Daarna hadden de soldaten evenveel tjjd rust, maar in dien tjjd slaagden zjj er niet in zich ook maar gedeeltelik te ontdoen van het leemige slik. Wie weten wil hoe zjj er uit zagen toen zg in St.... binnen rukten, hg knede uit leem soldatenfiguren, maar beschildere ze niet daar anders de gelgkenis verloren zou zgn. Russisch. In een Zweedsche courant vertelt een mede- werker uit Rusland de volgende anecdote. Bg het begin van den oorlog ontbood groot vorst Nicolaas de hoogste ambtenaren van de intendance. Op den bestemden tgd waren zg in paradekleeding, rgk met orden ver sierd, aanwezig, zeer gestreeld over de hooge eer, die hun was wedervaren. Een uur lang stonden zij in een hal ven cirkel in de ont vangzaal van den grootvorst. Eindelgk kwam de grootvorst binnen. Met ongeloof- Igk buigzamen rug groetten zg den al- machtigen man, die zich nauwelijks een buiging met het hoofd verwaardigde. Met doordringende blikken monsterde hg den een na den ander. De situatie werd onuit staanbaar pgnlgk. Etndelgk klonken de volgende woorden van den grootvorst hard en scherp door de zaal»Wie steelt, wordt opgehangen.” De toestand. In den algemeenen toestand weinig veran dering. Alleen kan geconstateerd worden dat het succes der Russen in Galicië toeneemt en dat het Oostenrijksehe leger, dat al zooveel geleden heeft, opnieuw een veer schijnt te moe ten laten. De aandacht verdient het, dat de Vereenigde I Staten bij Engeland geprotesteerd hebben tegen 1 Bij Fransch communiqué. PARIJS. Communiqé van 11 uur, 30 Dec. Er is weinig belangrijks van het front te mel den, uitgezonderd een artilleriegevecht bij Ar ras en op de Manshoogten. In Champagne schijnen wij belangrijke vorderingen te hebben gemaakt. Russische mededeellng. PETROGRAD, (officieel) 30 Dec. Langs de geheele linker Weichseloever heeft rust ge- heersch Bij Bolinef namen de Duitschers onze loopgraven. Wij deden een tegenaanval en vernietigden de Duitsche troepen. Bij Inow- lodz namen wij de Duitsche loopgraven. Ver- - der Zuidelijk werden aanvallen der Duitschers afgeslagen. Bij Doelinef hebben wij den vijand nadat hij onze loopgraven had genomen ver slagen en rukken wij zegevierend voorwaarts. In Noord Galicië hebben wij de stellingen der Oostenrijkers bezet. Bij Sacklizyn maakten wij 40 officieren en 1500 man gevangen en ver overden 2 mitrailleurs. Ten Z.W. van Dukla vervolgden wij de vluchtende Oostenrijkers, die in wanorde terug trekken. Bg Lisko heb ben wij een belangrijk succes behaald. Tegen aanvallen in de Karpathen zijn door ons afge slagen. KAAPSTAD, 30 Dec. Bij Watersval vielen 800 rebellen onder Maritz 400 royalisten aan. De royalisten verloren 1 doode, 2 gewonden en 94 gevangenen. PETROGAD, 30 Dec. (Off.) Het gevecht met sterke Turksche troepen bij Al Arista duurt voort. Onze artillerie heeft een Turk sche colonne uiteen gedreven. Gedeelten van sterke Turksche strijdkrachten concentreeren zich en rukken op naar Ardaghan. LONDEN, 31 Dec. De Daily Mail verneemt dat de toestand van den Oostenrijksehe keizer weder zorg baart. DOVER, 31 Dec. Zeven Duitsche vliegers hebben een aanval op Duinkerken gedaan. Dultsch communiqué. BERLIJN, 31 Dec. (officieel.) Aan de kust was het rustig. De vijand richt zijn artillerie vuur op Westende dat gedeeltelijk vernietigd werd zonder dat de militaire positie schade ondervond. Ten Z. O. van Reims is een geheele compagnie Franschen vernietigd. Ten N. O. van het Kamp van Chalons zgn sterke vijan- delijke strijdkachten overal teruggedreven. In het Westen van het Argonnerwoud namen onze troepen tal van loopgraven en namen 250 Franschen gevangen. Ten N. van Toul is een Fransche aanval mislukt, in de Boven Elzas en bij Sennhein eveneens. In Oost Pruisen geen verandering evenmin als ten noorden van de Weichsel. Aan de Bzura duurt de strijd voort. In de streek van Rawka maakt ons offensief vorde- t ringen. Aan de Pilica is de toestand onver anderd. BERLIJN, 31 Dec. Een niet-officieel bericht uit het hoofdkwartier meldt dat de Duitschers sedert de Russen Lodz ontruimden 56000 Rus sen gevangen namen en verscheidene stukken Van 11 Nov. tot heden zijn dus 136000 Russen gevangen genomen, meer dan 100 kanonnen veroverd en 300 mi trailleurs. „Mercurius”- Engelsche h.h. H;Koopmans, Tj.de Vries, J. v. d. Horst, Mej. S. Molenaar, allen leerlingen van den s een pri- I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 6