Huizen Sneek en Tirns. De Europeesche Oorlog. Burgerwoon- en Winkelhuis te Stavoren. Koemelkerij IJsbreclitum en Vastigheden te Sneek. I Uitloting. de Heer JAN OTT, in den ouderdom van 37 jaar. Nieske de Boer, Jan Off, Verhalen van den Oorlog D. W. C. VELDHORST geb- Diemont, in den ouderdom van 82 jaar. Per Telegraaf. Handels- en Marktberichten. BUIS en WEILAND Ad verten tién. I - et., vettn 30 34 1 1 l P. J. DE BOER. M. J, DE BOER—Kes. M. T. DE BOER. M. DE BOER. Kort oorlogsnieuw*. te Nijega (H.O. en N.) en 538 i 1 (kleine- Auke Leenstra en Rinske 1 1 4 troepen bij geschat- t heden 240 van I Enk- huizen. Haar lem. Bethal Trans vaal. Be de loop 142 vr- 10 26 7 f 270 320 15 95 14 Heden overleed te AMSTERDAM, onze Schoonzoon en Zwager, Sneer, 8 Januari 1915. Uit aller naam A. VROLIJK—Ferwerda. a a 18 19 haar ge- j 1 I Heden overleed te BALK, zacht en kalm, in haren Heere en Heiland, onze geliefde Dochter en Zuster, in den ouderdom van 28 jaar, Echt- genoote van T. E. SALVERDA, hem nalatende twee jeugdige kinderen. Sneek, 10 Januari 1915. Op verlangen van de overledene wordt niet gerouwd. in den leeftijd van 37 jaar. Amsterdam, 8 Januari 1915. M. OTT—Vrolijk I J. G. OTT. G. A. OTT. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Paleis van Justitie, Marktstraat, Telefoon No. 13- Geopend dagelijks van 6—8 uur ’s av. behalve Donderdags en Zaterdags een bioscoop- besméttelijke ziekte uitgebroken. oog viel op twee lekkere bontjassen die zouden de beide jongens daar ginder in de barre koude kunnen gebruiken. De jassen worden besteld. Vader en moeder verlaten de winkel. Maar voorzichtig loerend naar zijn vrouw, die door een kennis wordt aangesproken keert de man terug naar den chef van de winkel en zegt „Verzendt u die jassen niet. M’n jongens zijn beide reeds gesneuveld, maar ik heb de moed nog niet gehad het m’n vrouw te zeggen”. 8NEKK. Van 8—11 Jan. GeborenMargje dv Theodorus Vonk en Sjoukjen Landkroon. Overleden: Anna Maria Diemont oud 82 jr. wed. van Dirk Willem Christiaan Veldhorst. Grietje Klui ten berg oud 3 jaar. WIJMBRIT8ERADEH L Van 812 Jan. Geboren: Jelle, zv Gorter te Oosthem. Notaris GERBENSMA zal Donderdag 14 Januari a.s., des avonds 8 uur, in het café „Onder de Linden” te Sneek, provi sioneel veilen 1. Een flinke, goed onderhonden HUI- ZINGE, vroeger ingericht geweest als Win kelhuis, met ruim Pakhuis, plaats en mas sale steeg, aan het Achterom te Sneek, ter kad. grootte van 1 are, 37 centiare, vroe ger bij wijlen den heer G. J. Siksma in eigen gebruik geweest en thans tot 12 Mei 1915 verhuurd aan den heer 8. Martens. 2. Een net WOON- en WINKELHUIS aan de Scharnesteeg, op den hoek van de Wijnkanstraat en de Gasthuissteeg te Sneek, ter kad. grootte van 25 centiare; tot 12 Mei 1915 verhuurd aan den heer B. Weis senbach voor f130 ’sjaars. 3. Een HUIS, met bleekje, Frittemahovenstraat te Sneek, en wel prjjs f 170 tot Volgens de Engelsche officieele berichten heeft de Engelsche vloot tot nog toe verloren 6000 man verdronken, dertien schepen gezonken, welke bewapend waren met 356 ka nonnen en bijna honderd millioen gulden had den gekost. Nu de millioenen-legers van de groote mo gendheden tegenover elkaar staan is het wel eens aardig tejweten,dat Luxemburg een legertje heeft van 170 man en zes officieren, Monaco een van 82 man en 5 officieren, het repu- bliekje Andorra een van 4 ma^ en een korporaal. De oorlogvoerende mogendheden gebruiken thans te samen ongeveer 150.000 a u t o ’s aan het front. St. Petersburg (Petrograd) is bekend om zijn prachtige bloemenwinkels Deze groote bloemenwinkels, die vroeger hun groote zendingen van de Fransche Riviera kre gen en die met hun schitterende uitstallingen zoo’n wonderlijk contrast vormden in de win tersche Russische koude, staan nu leeg of doen 't met een heel wat eenvoudiger uitstalling. Na het bekend worden van zijn brief, waar uit bleek dat hij in Franschen krijgsdienst getreden is, werd het Duitsche Rijksdaglid voor Straatsburg, George Weihl, v erv allen verklaard van zijn Duitsche nationaliteit en dus van zijn verkiesbaarheid voor den Rijksdag. Bij een toespraak ter eere van den 70sten verjaardag van den koning van Beieren gehou den, heeft de Duitsche keizer over de Duit sche troepen o.a. gezegdMet zulke troepen kan de afloop van den zwaren strijd, waarin wij ons bevinden, niet twijfelachtig zijn. Duitsche ouders van 14-jarige zoons hebben van de Duitsche regeering de aanschrijving verleenen van een uitgebreid verlof de gelegen heid te geven, gedurende een belangrijk deel der week hun zaken waar te nemen. De dienst verlengd. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend wets ontwerpen om den termijn van het langer in dienst houden van militie en Landweer te ver lengen tot 31 Juli 1915. Het onder de tegen woordige omstandigheden naar huis zenden van de oudste landweerlichting acht de minis ter van oorlog niet in ’s lands belang. De algemeene toestand. Kolommen lange beschouwingen te wijden aan den algemeenen toestand lijkt ons niet aan te bevelen. Waar wij zeaantroffen, kwamen ze tenslotte hierop neer,De toestand is onver anderd, misschien zal er spoedig ergens een belangrijke wijziging plaats hebben, maar waar en door welke oorzaken deze teweeg zal wor den gebracht weten wij niet.” Veel waarde hebben dergeJijke beschouwin gen niet en wij volstaan dan ook met een „De algemeene toestand is onveranderd.” Slechts de Russische aanvallen op de Oostenrijksche troepen in de Boekowina schijnen eenig suc ces te hebben.” Engeland heeft op de Amerikaansche nota betreffende de aanhouding van Amerikaansche schepen geantwoord met een vriendschappe lijke uiteenzetting, welke door de Amerikaan sche bladen vriendelijk wordt ontvangen. Brit- tanië handhaaft echter het recht Amerikaan sche schepen aan een onderzoek te onderwer pen en zelf te bepalen welke goederen het tot contrabande wil rekenen. opdat zij het voorbereidend militair onderricht kunnen ontvangen. Zeventien Duitsche vliegers hebben, door de weergesteldheid verhinderd een aanval op de Engelsche kust te doen, te Duinkerken bommen geworpen. De aangerichte schade schijnt niet groot. Door de Russische stad Kief trekken dage lijks lange optochten krijgsgevangen Oosten rijkers. Alleen in de Kerstdagen 10.000 man. Volgens hen zou het Oostenrijksche leger ont moedigd zijn. De Duitsche keizer heeft voor het geheele jaar 1915 alle hoffeestelijkheden, in verband met den oorlog afgelast. De bezuinigde bedra gen worden voor weldadige doeleinden be schikbaar gesteld. De smart van den oorlog. Allerwege de smart van den oorlog Uit St. Petersburg meldt men„Overal ziet men rouwsluiers dragen en dikwijls ontmoet men bleeke vrouwen, wier droevige oogen rechtuit staren, zonder iets te zien van wat haar omringt. Het is de geschiedenis van den oorlog, die men hier in ’t midden in ’t hart van Rusland leest.” Uit Duitschland schrijft een correspondent: Een veehandelaar uit Elberfeld had vijf zonen in den oorlog. Reeds had hij van vier het bericht ontvangen, dat zij in den strijd ge sneuveld waren. Bevreesd, dat hij zijn eenig overgebleven zoon ook zou verliezen, schreef hij aan den Duitschen keizer, met het verzoek, dezen zoon naar huis te laten terugkeeren. Den volgenden dag ontving hij evenwel een schrijven, dat ook deze gesneuveld was. De man trok zich dit zoo ernstig aan, dat hij krankzinnig werd. Een andere koopman uit die buurt had twee zonen in den strijd. Dezer dagen kreeg hij de tijding, dat beiden hun leven op het slag veld hadden gelaten. Zijn echtgenoote schrok zoo hevig dat zij waanzinnig werd en na eenige dagen overleed. De man verklaarde toen niets meer aan zijn leven te hebben en ofschoon reeds 60 jaar verzocht hij als vrijwilliger aan den strijd te mogen deelnemen, en voor aan het front geplaatst te worden, om op die manier tenminste op eervolle wijze zijn leven te kun nen eindigen. „Vader en moeder waren de stad ingegaan, want moeder wilde in een van de Berlijnsche winkels wat koopen voor d’r jongens, die in Polen tegen de Russen streden. Het moeder- Hedeu overleed na een lang en smartelijk lijden, onze beste Man en Vader, Heden overleed onze geliefde huwd- en Grootmoeder, Mevr. Weduwe Sneek, 8 Januari 1915. Uit aller naam, Wed. J. J. W. VELDHORST geb. Beek. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Onze bevolking. De bevolking der Gemeente Sneek bestond op 1 Januari 1914 uit 6289 m. en 6856 vr., totaal 13145. Zij vermeerderde gedurende den loop van 1914 door geboorde met 151 m. en en door vestiging met 504 m. en 508 vr. of. totaal met 655 m. .en 650 vr.. Zij ver minderde door sterfte met 85 m. en 73 vr. en door vertrek naar elders met 474 m. en vr. of totaal met 559 m. en 611 vr. Op 1 Januari 1915 bestond de bevolking derhalve uit 6385 m. en 6895 vr. of totaal uit 13280 zielen. Schippepscompact. Op het heden gehouden schipperscompact werden de volgende loonen bedongen volwas sen knechts 5 a 6 gulden per week. Halfwas (kleine- en groote vaart) f2.50. "t Kan verkeercn. Eenige jaren geleden kwam hier op den in ternationalen kaatswedstrijd met de Belgische kaatsers o.a. mede de heer Albert Decasteau en gedurende eenige dagen was hij een der Belgische gasten in onze stad Thans ligt dezelfde heer, nu als geïnterneerd Belgisch militair, in het Ziekenhuis alhier. ’t Kan verkeeren. In de comm., welke in Februari van dit jaar te Zwolle de examens zal afnemen voor de acte nuttige- en fraaie Handwerken is be noemd tot lid mevr, de Wed. N. v. d. Zee Abbinga alhier. Maandagmiddag geraakte de Voerman B. de V. bij het H^ogend onder zijn sleepers wagen en bezeerde zich zoodanig dat hij per politie-brancard naar huis vervoerd moest worden. Aan J. Nuijen en W Jorritsma is tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als werkman bij de gemeente-werken alhier. Tot tijdelijk opzichter-teekenaar bij den scholenbouw in Weststellingwerf is benoemd de heer G. Hoekstra alhier. Niet goedgekeurd. Gedep. Staten dezer provincie hebben hunne goedkeuring onthouden aan de besluiten van de gemeenteraden van Sneek en Wonseradeel betr. regelingen van de wedden van thans on der de wapenen zijnde gemeento-ambtenaren „De menschen-val." Zaterdagavond heeft de menschen-val bij het Station der H. IJ. S. M. opnieuw een slachtoffer geëischt. Een militair, de Vries van Oppenhuizen, die zijn rijwiel had afgegeven, viel bij het verla ten van het bagagebureau, door de duisternis misleid, in den diepen kelder en werd met een betrekkelijk zware hoofdwonde en een ge kneusde hand naar het St. Antonias Zieken huis vervoerd. Zijn toestand was van dien aard, dat hij Zondag het Ziekenhuis weer kon verlaten. Zoo komen thans vier slachtoffers op reke ning van den kelder, slachtoffers van een toe stand, waarin reeds in Maart 1914 verbetering beloofd was. Maar laten wij er niets meer van zeggen Eindelijk vinden ook zij, van wie de verbe tering van den toestand afhankelijk is, het aan tal slachtoffers voldoende. Binnenkort zal de menschen-val er niet meer zijn. Naar wij vernemen is n 1. aan den heer A. Ringnalda smid alhier opgedragen binnen 14 dagen de kelder met een hek af te sluiten. De peilschalen in onze stad wijzen he den een waterstand aan van 72 cM. Dag aan dag regent het, van alle kanten komen berichten van wassend water, vooral uit de provinciën van onze groote rivieren, ontvangen hun jongens van school te nemen Daar ondervindt men al vrij wat schade door - - - - - - - overstrooming; en ook meer in onze nabijheid ondervindt men last, bijv, in Heeg en Gaast- meer. En het blijft maar regenen. Vandaag is het precies 44 jaar geleden dat „Friso zijn eerste hardrijderij hield op onze stadsgracht. Het zou aardig geweest zijn die verjaardag te vieren met een flinke rjjderij maar het heeft niet zoo mogen zijn. Die nieuwerwetsche winters ook met hun vele water en weinig vorst. HINDELOOPEN, 12 Januari. Benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. s. Boylestraat te Den Haag de heer G. Beiboer alhier. HEEG. Nog steeds staat het land tusschen ons dorp en Gaastmeer onder water, Nu eens neemt het wat toe, dan weer zakt het wat af. Thans is de weg er weer boven. Te hopen is, dat er eens Oostenwind komt, daar er anders niet veel kans is het water kwijt te worden. LEMMER, 11 Jan. De afgeloopen week .-is alhier in ’t geheel 40000 pond spiering, hoofdzakelijk door vreemde visschers, ruim 50 tal of 10000 stuks haring aangevoerd. Voor de spiering werd 3 ets. per pond en voor de haring 4 ets. per stuk besomd. WOUDSEND 11 Jan. De eenige hier over gebleven Belgische vluchteling, een jarig meisje is gisteren weder naar boorteland teruggekeerd. SLOTEN. Maandag 11 Jan. was het 40 jaar geleden, dat de heer P. Bone kamp zjjne betrekking als hoofd der O. L school te Sloten aanvaardde. Op velerle gebied was meester Bonekamp in onze plaats in het algemeen belang werkzaam. Moge deze verdiensteljjk man nog jaren zyn taak met opgewektheid vervullen. Besmettelijke ziekte onder de soldaten. Te Tilburg is onder de soldaten compagnie infanterie, gelegerd in een gebouw, een 1--ï-i-x. Allen, die aangetast zijn, zijn geïsoleerd. Voorzichtighied. In een van de dorpen nabij Franeker woont, naar men aan de Fr. Ct. mededeelt, een echt paar, dat dertien jaar gehuwd is en beweert nog altijd hetzelfde glas op de lamp te heb ben Verlof aan landweermannen. Ter bevoegder plaatse is absoluut niets bekend van een besluit der regeering, om een groot aantal landweermannen door het BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sneek, maken bekend, dat zijn uitgeloot A van de geldleening groot f 200.000, aangegaan in 1908, de nummers 114, 115, 121, 167 en 2 A B. B van die groot f 80.000, aangegaan in 1909, de nummers 24 en 79. Welke, voorzien van de niet verschenen Coupons, sub a den len Augustus e.k. en sub. b den len Maart e.k., betaalbaar zijn ten Kantore van den Gemeente-Ontvanger aldaar en bij de Kasveraeniging te Amster dam. Sneek, den 11 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. de HOOP, Burgemeester. J. POTTIN GA Jzn., L.-Secretaris. Na eene korte ongesteldheid over leed hedenmorgen zacht en kalm in haar Heer en Heiland onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder J. J. C. S. van Broekhuijzen, wed. van wijlen Notaris MIEDEMA, in den ouderdom van ruim 72 j'aar. Mr. A. MIEDEMA. J. A. MIEDEMA Reinders L. POSTHUMA Miedema S. POSTHUMA en Kinderen. H. MIEDEMA M. SLUISMiedema. P. SLUIS. Enkhuizen, 6 Januari 1915. PARIJS, 11 Januari. (N. R. C.) In de streek van La Boisselle hebben wij na een hevig ge vecht een loopgraaf vermeesterd. Ten Noordoosten van Soissons hebben wij twee loopgraverilinies genomen over een front van omstreeks 500 meter. Ten Noorden van Perthes hebben wij een linie van 200 meter loopgraaf gewonnen. Ten Noorden van Beau Séjour zijn de Duit sche aanvallen afgeslagen. PARIJS, 11 Januari. (N. R. C) Officieel is bekend gemaakt dat een Duitsch vliegtuig over de streek van Duinkerken is gevlogen en bom men heeft geworpen op Malo-les-Bains bij Duinkerken. Vijf burgers zijn gedood. Boven Amiens is een Duitsch vliegtuig na gejaagd door een Fransch en tusschen de Fransche linies gevallen. De officier-bestuur- 3 der werd gedood, de waarnemer gewond. Van het Oostelijke gevechtsterrein ST. PETERSBURG, 11 Januari. (N. R. 0.) Officieel. Op den linkeroever van de Weichsel zijn de Duitschers overal door ons vuur terug geslagen. In Galieië blijven onze troepen bij geschot en geweervuur met den vijand in contact. WEENEN, 11 Jan. (N.R.Ct.) Officieel. Aan de Beneden-Nida zijn gisteren hardnekkige ge vechten geleverd. De Russen gingen hier tot den aanval over en trachtten op verscheidene punten met een overmacht van strijdkrachten de rivier op ondiepe gedeelten over te trek ken. Zij zijn echter overal met groote verlie zen afgeslagen. Een van onze verkenningspatrouilles is er gisternacht in geslaagd door de vijandelijke linies heen te breken en door te dringen in de daarachter gelegen plaats tot aan de woning van den vijandelijken regimentscommandant Van deze koenen tocht is de patrouille met een officier en 6 man als krijgsgevangenen te ruggekeerd. BFRLIJN, Officieel 12 Jan. Ten Zuiden van la Bassée duren kleine gevechten voort. Bij Crouy werden de aanvallende Franschen teruggeworpen, met voor hen zware verliezen evenals ten O. van Perthes. In Argonne na men wij een sterk Fransch steunpunt bij den Romeinschen straatweg. De Franschen verloren 140 gevangenen. De totale verliezen der Fran schen daar sedert 8 Januari worden geschat op 3500 man. Een aanval der Franschen ten zuiden van St. Mihiel leed schipbreuk. In Oost-Pruisen niets nieuws. Een opmarsch der Russen in Noord-Polen had geen succes. Ondanks het slechte weder vorderen onze aan vallen ten W. van de Weichsel. PARIJS, 11 uur, 11 Jan. (Off.) Toestand onveranderd. LONDEN, 12 Jan. De Times verneemt Roemenie heeft 5 lichtingen der reserve opge roepen tegen 25 en 31 Januari. Kardinaal van Rossum ongesteld. ROME, 12 Jan. Het „Giornale d’ Italia” meldt dat de Nederlandsche Kardinaal van Rossum sedert eenige dagen ongesteld is. Zijn algemeene toestand is thans bevredigend. Z. H. de Paus liet naar den gezondheids toestand van|den Kardinaal informeeren door Kardinaal Caspari. Ook de Duitsche en Oostenrijksche keizers informeerden. SNEEK, 12 Jan. ’15. Boter aanvoer 0/4, U8 vaten. Marktprgs le keur f 00.00 Vereeniging le keur f 00.00 a f Fabrieksboter. Aanvoer 0/8, 3/g vaten. Marktprjjs le keur f 62.00. Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland f 64.—. Kaasaanvoer K. G. Prjjs f VEEMARKT. Aan de Veemarkt alhier waren 1525 stuks aangevoerd 22 koeien 77 vette Koeien 1 Vette kalveren 0 Graskalveren 235 Nuckteren Kalveren 785 Schapen Lammeren 270 Vark. en vet. Biggen 129 Kleine Biggen 0 Stieren 1 Paarden 5 Bokken en Geiten Prijzen vette Koeien 38 h 42 Kalveren a ct., vette Varkens 31 a 33 ct„ Biggen Londen 256 a ct., alles per 1/1 halo. Stemming van den handel Melke- en Kalve Koeien prijshoudend. Vette Koeien gewild. Kalveren Schapen gewild. Varkens vlug. Biggen prijshoudend. Nuchteren Kalveren gewild. Lammeren zonder aanvoer. aan de 4e ter kad. grootte van 42 centiare, tot 12 Mei 1915 ve’liuurd aan J. van den Dungen, voor f 65 ’s jaars. 4. Drie WOONKAMERS, met hok, erf en bleek te Tirns, ter kad. grootte van 1 are, 72 centiarewaarvan 2 verhuurd tot 12 Mei 1916, respectievelijk voor f32 «n voor f 35 in het jaar aan de Wed. T. Zielstra en aan de Wed. E. Altenburg, en de derde, tot 12 Mei 1915, in gebruik is bg IJ. Huisman voor 75 cent per week. 5. Een flink, goed onderhouden BUR GERHUIS, met afzonderlijke BOVENWO NING met vryen opgang, en plaatsje, aan het Singel te Sneek, ter kad. grootte van 78 centiare, in eigen gebruik bij den heer J. van der Veer. 6. Eene WONING aan een zij straatje van de 1ste Oosterkade te Sneek, ter kad. grootte van 32 centiare, tot 12 Mei 1915 verhuurd aan J. Kuipers, voor f70’sjaars, met inbegrip der waterleiding. Te aanvaarden op 12 Mei 1915, wat de tot 12 Mei 1916 verhuurde woningen te Tirns aangaat, met eerbiediging der huur overeenkomst, en wat perceel 5 betreft, be houdens nadere overeenkomst, eerder. De Panden zijn te bezichtigen op den verkoopdag van 2 tot 4 uur. Biljetten verkrijgbaar. S. SIERKS, Notaris te Koudum, zal op Woensdag den 13 Januari 1915, ’s avonds 7 uur, ten huize van Luitzen Koopman te Oudega, provisioneel veilen Voor de erven van mej. de wed. Douwe B. de Vries Een net BURGERHUIS met beschoten dak, bevattende twee woningen met erf en aanbehooren, a. d. grindweg te Nijega (H. O. en N.), kadastraal groot 1 are 2 centiares, benevens eenig WEILAND, ge legen aldaar, kadastraal groot 14 are 20 centiares, deels in gebruik by de mede ogen aree, de weduwe Harmen de Jong en deels in huur by Durk Wierda voor f 60 per jaar. Te veilen in 3 perceelen. Betaling 1 Mei 1915. Breeder omschreven bij biljetten, ver- krygbaar ten kantore van voornoemden notaris. S. SIERKS, notaris te Koudum, zal op Maandag 18 Januari 1915, ’s avonds 7 uur, ten huize van U. Haarsma te Stavoren, provisioneel veilen voor den heer Meinze P. de Jong te Stavoren Eene in besten staat van onderhoud ver- keerende en op zeer gunstigen stand aan de Voorstraat te Stavoren staande BUR- GERWOON- en WINKELHUIZINGE waarin sedert jaren een best beklante dro gisterij, boekhandel en kruidenierszaak wordt uitgeoefend met erf, voorwal, vrije steeg en aanbehooren, kadastraal groot 1 are 50 centiares, in gebruik by den eige naar. De huizinge bevat o.m.: ruimen winkel, gang, puikamer, achterkamer, keuken en twee kelders. Aanvaarding 1 Maart 1915. Betaling 1 Mei 1915. Notaris HERINGA te Sneek zal Woens dag 13 Januari e.k. ’s avonds 8 uur, in de Nieuwe Doelen aldaar, provisioneel ver- k°lPeÊen HUIS met BUITHUIS, STAL LING voor 11 koeien, ruime SCHUUR, waarin paardenstal en bergplaats voor 20 koe’seten hooi, ERF enz. aan den begrindten Hemdyk van Sneek naar IJlst, onder IJs brechtum, onmiddellijk bij Sneek, kad. groot 6.50 are, in eigen gebruik by den heer S. Gras. N.B. De kooper kan voor 1 jaar 6 p. land byhuren. Donderdags Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers Werkzoekenden. Werkzoekenden 3 Zilversmeden 1 Winkelbediende 1 Grossiersknecht. Allen genegen, hun pas sende werkzaamheden te verrichten. HET BESTUUR.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 2