ZuivereJavaKoffie 62 SERGE PANINE. bij WESTERHOF. MEUBELFABRIEK „NEDERLflNDV J.A.HUIZINGfl r.\ GRONINGEN Zaterdag 16 Januari 1915. 31e Jaargang. RECLAMEKOLOM. N ieu wstijdingen. BEHfiNGCRy. No, 3L ■K Feuilleton. ANNEX SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) Dl L Lj Mij. Nadruk verboden. het zuchtte Desvarennes (Wordt vervolgd.) i van van De Secretaris, J. LINDEMAN. van de bestra- Adhaesie werd betuigd aan een voorstel van de Kamer van Koophandel te Orleans inzake verbeteringen) op de spoorwegen ter voorko ming van ongelukken en aan een adres van de Kamer van Koophandel te Breda aan de Tweede Kamer in houdende een verzoek tot ’t facultatief stellen van ’t borg- en cautiestelsel bij aanbestedingen. De klacht van den heer W. Hoekstra over het wachten op aansluiting bij de telefoon werd door de betrokken commissie onderzocht en den heer Hoekstra medegedeeld, dat deze wacht op de goedkeuring van den Minister. Een twaalftal adressen werden voor kennis geving aangenomen. Voorts dient nog vermelding, dat in de cou rantenverslagen het handeldrijvend publiek in kennis is gesteld met officieele mededeelingen en handelsinlichtingen, tot het aanknoopen van handelsbetrekkingen met verschillende landen en dat op vele aanvragen van adressen van firma’s te Sneek de noodige inlichtingen zijn verstrekt. legde hare hand op Aicz en zeide met Schedelbreuk. Vermoedelyk doordat zich een dyna miet patroon in de steenkool bevond, had een ontploffing plaats in de machinefabriek van de firma Oling te Veendam. De vijf tienjarige Jan Holman werd door een stuk jjzer getroffen en bekwam schedelbreuk. De toestand van den knaap is zeer ernstig. Hjj werd reeds van de H. Sacramenten bediend. TtLCTOCN Nï 113. NIEUWE SNEEKER COURANT Cayrol, denk aan mijne bevelen.” Zij drukte de hand van den bankier, ging in haar bureel en liet de twee mannen alleen. Zij verzamelden een oogenblik hunne ge dachten. Cayrol brak het eerst de stilte af. „Wat denkt gij van den prins?" vroeg hij. „In welk opzicht bedoelt gij Wat zijne geldzaken betreft antwoordde Maréchal. „O neen, die ken ik wel. Ik meen van zijne verhouding tot mevrouw Desvarennes.” „Te drommel, als wij te Venetië waren, in de dagen van de gehuurde sluipmoordenaars.. „Malligheid”, viel Cayrol hem in de rede en haalde de schouders op. „Laat mij uitspreken, dan kunt gij later uwe schouders ophalen, als gij wilt,” hernam de secretaris op ernstigen toon. „Als wij te Ve netië waren, zeg ik, zou er, het karakter van mevrouw Desvarennes in aanmerking genomen, niets verwonderlijks in zijn, dat men op een goeden morgen messire Serge op den bodem van het kanaal Orfano vond. Zooals gij weet, was het altijd het kanaal Orfano....” „Dat meent gij niet," bromde de bankier. „Ik meen het veel beter, dan gij denkt,” vervolgde Maréchal koelbloedig. „Doch, zooals gij weet, zijn wij in de negentiende eeuw en men kan niet meer zoo gemakkelijk als vroeger tusschenbeiden komen met een dolk of vergif. Men bedient zich van tijd tot tijd zoo huiselijk weg nog wel van rattenkruit of kopergroen, doch dit gelukt niet meer. De geleerden zijn zoo kleingeestig geweest om toestellen uit te vinden, zooals dat van Marsh, waarmee men vergif herkent, zelfs daar, waar er geen aan wezig is. Dus besluit men om als honden en katten te leven, maar toch te leven.... tot den dag toe, waarop de dood komt en iemand toe staat dit pralende opschrift op een graf te plaatsen »Aan mijne schoonmoeder», of »Aan mijn schoonzoon». „Gij drijft den spot met mij", riep Cayrol lachend uit. „Ik Luister, wilt gij wat.... veel zelfs ver dienen Spoor dan iemand op, die zich laat vinden om mevrouw Desvarennes van haar schoonzoon te ontdoen. Is de beslissende stoot gelukt, kom dan gerust een millioen aan de patroon vragen. Als gij wilt, betaal ik het u uit met slechts vijfentwintig francs korting." Toen Cayrol in gedachten verdiept bleef, ging Maréchal voort „Gij verkeert hier toch reeds sedert lang aan huis hoe komt het, dat gij de patroon niet beter kent Ik zeg het u en onthoud het goeder bestaat een doodelijke haat tusschen mevrouw Desvarennes en den prins. Een van beiden zal den ander verslinden. Wie Zullen wij er om wedden.” „Maar wat moet ik toch doen De prins rekent op mij.” „Ga hem zeggen, dat hij dit niet langer doen kan „Op mijn woord, neen. Ik heb nog liever, dat hij op mijn kantoor komt, daar zal ik meer op mijn gemak zijn. Vaarwel, Maréchal „Vaarwel, mijnheer Cayrol. Maar voor wien wedt gij „Eer ik mij er aan waag, zou ik willen we ten op wiens hand de prinses is.” „Wel zoo, saletjonker, gij houdt u te veel met de vrouwen bezig. Dat gebrek zal u slecht bekomen Cayrol glimlachte en verwijderde zich met een mal gebaar. Maréchal nam plaats voor zijn schrijflessenaar en sprak zacht in zich zelven, terwijl hij een blad papier nam »Ik moet aan Pieter schrijven, dat alles hier goed gaat. Als hij wist, wat er gebeurt, zou hij spoedig komen en in staat zijn de eene of andere dwaasheid uit te halen.” Daarop begon hij aan zijn brief. Het bankiershuis van Cayrol heeft geen prachtig aanzien. Het is een smal gebouw van twee verdiepingen, met gepleisterden gevel, door den tijd zwart geworden. Men treedt door eene koetspoort binnen, waar men onder het gewelf ter rechterzijde den ingang tot de bu reelen vindt. Een trap, waarvan de looper door het geschuifel der voeten van de talrijke be zoekers versleten is, leidt naar de eerste ver dieping, Van het trapportaal komt men in een breeden gang, waarin de bureelen zijn. Op de glazen deuren leest men verschillende aanwij zingen, alsBetaling van coupons. Beurs orders. Algemeene comptabiliteit. Bui- tenlandsche correspondentie.” Het uitbetalingsbureel is door een hekwerk omgeven,waarin, ter hoogte van de borst, twee met koper beslag versierde loketten aan gebracht zijn. Het kantoor van Cayrol is ter rechterzijde aan het einde der bureelen en heeft gemeenschap met zijne woonvertrekken. Langs de gangen staan met leder bekleede banken naast kleine tafels, waaraan de loop jongens zitten. Alles in dit huis is eenvoudig, deftig en een beeld van soliditeit. Cayrol heeft zich er nooit op toegelegd iemand zand in de oogen te strooien. Hij betrok een bescheiden woning, toen hij zijn bank vestigde, en de ver meerdering van zijn vermogen, de uitbreiding zijner relaties noch de belangrijk wordende omzet van geld brachten verandering in zijn gewone doen. Hij is gemakkelijk te naderen, zelfs voor de cliënten, die hij niet kent. Men geeft zijn kaartje over en wordt naar volg orde in zijn groot kantoor met groen fluweelen meubels toegelaten, waar hij zijne groote zaken drijft. langverwachte hek geplaatst zal zijn. 5, Behandeling der volgende ingekomen stukken a. Klacht van Joh. Halbertsma’s Zuivel industrie, dat het steeds erg lang duurt, voor dat de telefonische aansluiting met Harlingen tot stand komt. Met het oog op het belangrijke van een vlugge verbinding met de eenige havenplaats van Friesland wordt verzocht hierin verbetering te brengen. ■Wordt besloten den directeur der Posterijen en Telegrafie hiermede in kennis te stellen. b. Antwoord van de Directie der Nederl. Tramwegmij. op missive No. 574 inzake het lange oponthoud der trammen te Joure. De directie beschouwt evenals de Kamer de verbinding van Sneek met Heerenveen als hoofdzaak en de, aansluiting van Lemmer te Joure daaraan ondergeschikt. Desniettemin heeft in November en December de aansluiting een enkele maal gemist of werd ternauwernood verkregen,, ten eerste omdat door de aanzien lijke onttrekking van personeel nog steeds een beperkt aantal trams loopen en geen voldoende splitsing tusschen vervoer van reizigers en goe deren kon worden doorgevoerd, ten tweede dat door het ongunstig weder de boot Am sterdamLemmer soms laat was en aanslui ting voor de doorgaande reizigers van belang was omdat nu de eerstvolgende tram Lemmer- Joure niet loopt. De Mij. geeft de verzeke ring, dat steeds voor een tijdige aankomst der trammen zal worden gewaakt. c. Het aangehouden adres van de Veree- niging van Zuivelfabrikanten werd niet verder behandeld, omdat het wetsontwerp voor uit voerrechten is ingetrokken. Na het behandelen van huishoudelijke zaken sluit de voorzitter de vergadering. VERSLAG der werkzaamheden, van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Sneek, over het jaar 1914. Door de K. v. K. en F. te Sneek werden in 1914 elf vergaderingen gehouden. In de Januari-vergadering werd de heer P. Reinouts van Haga herbenoemd tot' Voorzitter en de heer S. Henstra tot vice-voorzitter. In de commissie van Post- en Spoorzaken werden herbenoemd de heeren W. Nieveen, E. Priester en H. Brenninkmeijeren in die van Straten en Wallen de heeren S. Henstra, R. Gorter en S. v. d. Meulen Sz. Den 11 November 1914 werden de heeren: P. Reinouts van Haga, S. Henstra, H. Bren ninkmeijer en R. Gorter weder met 60 van de 61 uitgebrachte stemmen herkozen tot leden van de Kamer voor den tijd van 4 jaren, in gaande 1 Januari 1915. Het aantal kiezers voor de Kamer bedroeg 310 op 1 Juli 1914; het aantal ingekomen stukken 43 en het aantal uitgegane stukken 29. Door de Kamer werden o.a. de volgende adressen verzonden lo. Verzoek aan de Directie der H. S. M. d.d. 28 Febr. om den markttrein 6.23 van Sneek naar Leeuwarden 10 min. te vervroegen en trein 775 van Stavoren naar Sneek dage lijks te doen loopen. Aan beide verzoeken werd voldaan. 2o. Verzoek aan de Ned. Tramwegmij. d.d. 28 Febr. om de tram ’s morgens 10.10 van Sneek eenigszins te vervroegen om aansluiting te Heerenveen te verkrijgen met den sneltrein van 11.31 naar Zwolle en de stopplaatsen de trams aan te geven door het plaatsen borden. Aan beide verzoeken werd door de voldaan. 3o. Verzoek aan den Gemeenteraad Sneek om spoedige verbetering van Cayrol nam eene houding aan, die groote teleurstelling uitdrukte, stak zijne handen in zijne zakken en zeide, terwijl hij zich voor overboog „Het verzoek, dat gij mij doet, is uiterst moeilijk. Gij zult mij kwade vrienden met den prins doen worden „Wilt gij dan liever kwade vrienden met mij worden vroeg de patroon kortaf. „Neen, voor den drommelhernam de bankier haastig. „Maar gij brengt mij in groote moeilijkheid. Ik heb juist aan Serge be loofd om hem dezen avond eene groote som te” hand te stellen.” „Welnu, gij moogt het niet doen.” „Dat zal hij mij nooit vergeven," Cayrol. Mevrouw Desvarennes 1 den schouder van den bankier een ernstig gezicht „Gij zoudt het mij niet vergeven hebben, indien ik u dezen dienst aan hem had laten doen.” Eene onbestemde vrees vervulde het hart van Cayrol. Het scheen hem toe, dat eene scha duw aan zijn oog voorbijtrok. En op onthut sten toon wendde hij zich tot de patroon met de vraag „Waarom toch „Omdat hij u er slecht voor beloond zou hebben," antwoordde mevrouw Desvarennes. Cayrol zag in deze woorden eene toespeling op het geld, dat hij geleend had. Zijne bezorgd heid verdween. Mevrouw Desvarennes had geld genoeg. Hij zou het zeker terugkrijgen. „Dus houdt gij op met den prins geld te verschaffen hernam hij. „Geheel en al," sprak de patroon. »De lieve jongen wordt veel te los. Hij heeft verkeerd gedaan te vergeten, dat ik de koorden der beurs houd. Ik wil wel betalen, maar hij moet mij in eere houden om mijn geld. Vaarwel, De Friesche preek van Dr> Wumkes. Deze heeft heel wat pennen in beweging gebracht. Het Herv. Zondagsblad van Fries land wjjdt er een geheel artikel aan, geti teld >Baanbreker of Eigenaardigheid van de hand van een „Toehoorder”. Zyn eindoordeel is, dat dr. Wumkes’ schoone orediking velen met den eigenaardigen vorm heeft verzoend en veel over ’t hoofd heeft doen zien dat de prediker het bewgs heeft geleverd, dat het Friesch niet te plat is voor de verklanking van het heilige. Een artikel in de Bildsche Courant betoogt, dat de ontstichting bp sommigen voortkomt uit een belachelijke gehechtheid aan oude ge woonten, een zinloos conservatisme. Aan den wensch van velen om deze preek te lezen zal worden voldaan. Zjj verschpnt in het tpdschrift „Yn fis eigen Tael” en ook afzonderlijk in den boekhandel (Uit gever Osinga alhier) a f 0.10. HENNAARDERADEEL, Jan. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Jan. 1914 uit 2478 m. en 2552 vr., totaal 5030. Zp vermeerderde door geboorte met 50 m. «n 49 vr. en door vestiging met 171 m. en 161 vr.zij verminderde door overlijden met 25 m. en 27 vr. en door vertrek met 193 m. en 191 vr. Op 1 Januari 1915 bestond de bevolking dus uit 2481 m. en 2544 vr., totaal 5025. Er zjjn 48 huwelpken voltrokken. IDAARDERADEEL, Jan. Bevolking op 1 Januari 1914 2839 m. en 2876 vr. totaal 5715. Vermeerderd door geboorte met 62 m. en 45 vr. door vestiging ‘met 190 m. en 166 vr. Verminderd door overlpden met 28 m. en 21 vr., door vertrek met 143 m. en 149 vr. Getal zielen op 1 Januari 1915 2920 m. en 2917 vr. totaal 5837. Getal huwelpken 35levenloos geboren kinderen 6. NIJEMIRDUM. Geslaagd te Arnhem voor de hoofdakte de heeren H. Riemersma te Wageningen en J. Ploegstra te Dedems- vaart, beiden vroeger alhier. Chr. Frysk Selskip. Nei’t L. N. vernimt habbe professor Schoolland fen it Oalvyn-College te Grand- Rapids en 17 studinten oan dy skoalle hjar opjown as lid fen it Christlik Frysk Sel skip. It is hjarren foaral to dwaen om it bistudearjen fen ’e Fryske bibeloersetting. De bevolking en Scheepvaart van een doode stad. De bevolking van Stavoren bestond op 1 Januari 1914 uit 489 m. en 495 vr., totaal 984. Ze vermeerderde in 1914 door geboorte met 18 m. en 13 vr., door vestiging met 41 m. en 45 vr. Ze verminderde door sterfte met 4 m. en 6 vr., door vertrek met 42 m. en 44 vr. Op 1 Jauuari 1915 bestond de bevolking dus uit 502 m. en 503 vr., totaal 1005. Sinds onheugelijke tg den is het bevol kingscijfer steeds beneden de 1000 geble ven en men schreef dit toe aan de schuld van het „Vrouwtje van Stavoren”. Nu is men weer boven de 1000 gekomen. Het getal der in 1914 door de zeesluis te Stavoren binnengekomen schepen bedroeg 1999 (tonneninhoud 189.171) en dat er uit gaande 1692 (tonneninhoud 157.126). In 1913 bedroegen deze cijfers respec tievelijk 2010 (tonneninhoud 183.033) en 1905, (tonneninhoud 158.121). De scheepvaart is thans niet normaal. De gunstige cpfers vinden hun oor zaak hierin, dat in ’t voorjaar van 1914, in verband met den ijsgang voor Lemmer, de scheepvaart te Stavoren dubbel druk was. De Lljstcrvangst. KIPPENBURG. In een vergadering der leden van de „Vereeniging tot Instandhou ding der Lij ster vangst” is medegedeeld, dat de actie, aanvankelijk zeer groot, zeer ver minderd is tengevolge van den oorlogstoe stand. Het ledental bedroeg 110 en de kas sloot met een batig saldo van f 52.80. WORKUM. Bp K.B. is benoemd tot burge meester van Franekeradeel de heer T. M. ten Berge, met eervol ontslag als burgemeester van onze plaats. Voeding van mensch en diep. Het provinciaal comité hetwelk tot taak heeft de regeering van voorlichting tejdie- nen inzake de voeding van mensch en dier, >s onder voorzitterschap van mr. J. A. N. Patpn voor onze provincie jsamengesteld uit ie h.h. K. P. W. Besuyen, IJ. Beintema, V. Frantzen en dr. E. van Welderen baron Rengers leden, en de heer C. Broekema, secretaris. van den Wastersingel. IJoure te verkorten, om tijdiger aansluiting te Hierop werd geantwoord, dat^ zoo spoedig f verkrijgen te Heerenveen. I 14o. Tweede verzoek aan den Raad der gemeente Sneek om spoedig over te gaan tot I het dempen van eenige grachten in het be- 50) En toen de secretaris bleef zwijgen en niet scheen te begrijpen, vervolgde zij „Wel, wat nu De prins heeft geld op voorschot gehad, maak er het bedrag van op, anders nietIk wil weten, hoe ik met hem sta.” De beide mannen waren verbluft, toen zij de patroon over haar schoonzoon als over dezen of genen, met wien zij wel eens zaken deed, hoorden spreken en keken elkander aan. „Hebt gij geld aan mijn schoonzoon geleend, Cayrol hervatte mevrouw Desvarennes. De bankier bleeft onthutst zwijgen, terwijl hij aanhoudend naar den secretaris keek. „Hindert de tegenwoordigheid van Maréchal u vroeg de patroon. „Spreek in zijn bijzijn, ik heb u honderdmaal gezegd, dat hij even goed op de hoogte van mijne zaken is, als ik zelve." »Ik heb werkelijk eenig geld aan den prins geleend,” antwoordde Cayrol. „Hoeveel zeide mevrouw barsch. „Ik weet het juiste bedrag niet uit mijn hoofd. Het deed mij veel genoegen mij ter be schikking van uw schoonzoon te stellen." „Dat was niet goed van u en gij deedt ver keerd het. zonder mijne voorkennis te doen. Op die wijze zijn zijne buitensporigheden door welwillende vrienden aangemoedigd. In ieder geval, verzoek ik u er geheel en al mee op te houden VERGADERING van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Sneek op Dinsdag 12 Januari 1915. Aanwezig de heeren P. Reinouts van Haga, S. Henstra, E. Priester, W. Nieveen, H. Bren ninkmeijer, S. v. d. Meulen Sz., R. Gorter en J. Lindeman, Secretaris. Ingevolge art. 17 van ’t Reglement wordt de vergadering geopend door het oudste lid, den heer S. v. d. Meulen Szn. Spreker heet de leden welkom op deze eerste vergadering in 1915, wenscht de herbenoemde leden geluk met het opnieuw in hun gestelde vertrouwen en hoopt dat allen weder met de zelfde ambitie zullen werkzaam zijn in ’t be lang van onzen handel en nijverheid. Punten van Behandeling: 1. Verkiezing van het Bestuur. Na gehouden stemming wordt tot Voorzitter voor 1915 herbenoemd de heer P. Reinouts van Haga en tot Vice-voorzitter de heer S. Henstra. Van deze benoemingen zal kennis worden gegeven aan B. en W. van Sneek. De heer P. Reinouts van Haga komt ter ver gadering en neemt het voorzitterschap weder op zich. Hierna heeft plaats de benoeming dor ver schillende commissies. Tot leden der Commissie voor Post- Spoor- en Telegrafie worden herbenoemd de heeren W. Nieveen, E. Priester en H. Brenninkmeijer en tot leden der Commissie voor Wallen en Kaden de heeren S. Henstra, R. Gorter en S. v. d. Meulen Szn. 2. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. 3. Voorlezing van het Verslag der Werk zaamheden van de Kamer over 1914. 4. Lecture van de uitgegane stukken. a. Mededeeling aan B. en W. van Sneek van de toegelaten leden der Kamer. b. Klacht over’t lange oponthoud der tram men te Joure. c. Verzoek aan den Raad van Sneek om demping van grachten. d. Verzoek aan Z. E. den Min. van Wa terstaat d.d. 9 Dec. j.l. om verbetering in den gevaarlijken toestand van de kelderluiken aan ’t station alhier. e. Telegrafisch verzoek aan denzelfden Mi nister na het vierde ongeluk op Zaterdag 9 Jan. j 1. om spoedige voorziening in dezen. De chef van ’t station zal intusschen op ver zoek van de Commissie dezer Kamer ’s avonds de beruchte luiken sluiten, tot zoo lang het .0 ting r’ mogelijk aan ’t verzoek zal worden voldaan. 4o. Verzoek aan Ged. Staten van Friesland om verbreeding van ’t Zomerrak door afsnij- uompD11 vau coulgc „c- ding van den hoek by de Kalkovens. Ged. Sta- jang van vervoer per as door de gemeente, ten oordeelden deze afsnijding niet noodzake- I - - - - lijk, doch wel eene verbieeding van dit vaar water bij Kok’s molen, waarvan echter het initiatief moest uitgaan van de gemeente Sneek. Van dit bericht is kennis gegeven aan den Raad van Sneek. 5o. Verzoek aan den Inspecteur der H. S. M. te Leeuwarden d.d. 11 Maart om verbete ring te brengen in den öevaarlijken toestand van de kelderluiken aan het Station te Sneek. Hierop ontving de Kamer van den Inspec teur de mededeeling dat de zaak in behande ling was genomen en spoedige verbetering kan worden tegemoet gezien. Daar de verbetering achterwege bleef en in November weder een reiziger in den kelder stortte, wendde de Kamer zich den 9 Dec. tot Z.Ex. den Min. van Waterstaat om in deze toestand verbetering, te krijgen. 6. Dankbetuiging van de Kamer aan de Dir. der Ned. Tramwegmij. voor detoegestane wijzigingen in den dienst en de aangebrachte verbeteringen met nog het verzoek de tram, die ’s middags 12.40 uit Heerenveen naar Sneek vertrekt eenigszins te verlaten, opdat aanslui ting wordt verkregen met den sneltrein uit Zwolle 12.54 te Heerenveen. De Mij. kan dit verzoek niet inwilligen, om dat andere belangen daardoor geschaad zou den worden. 7o. Verzoek aan de Dir. der Ned. Tram wegmij., dat de Chef te Sneek zal letten op eventueel gesloten spoorboomen bij ’t vertrek van trams naar Bolsward. Naar aanleiding van dit verzoek zijn aan den betrokken Chef de overeenkomstige orders gegeven. 8o. Telegrafisch verzoek aan de Dir. der H. S. M. d.d. 19 Aug. om een morgentrein StavorenLeeuwarden en terug. De Directie kan hierin geen verandering brengen wegens beslissing van den opperbe velhebber. Op 29 Aug. wendde de Kamer zich met het zelfde verzoek per telegraaf tot Z.Ex. den Min. van Oorlog. Hierop mocht de Kamer de mededeeling ontvangen dat aan haar verzoek bereids vol daan was.' Aan B. en W. van Sneek werd verzocht aan laatstgenoemd verzoek adhaesie te betuigen. 9o. Verzoek aan Z.Ex. den Min. van Oor log d.d. 9 Sept, om nog 2 treinen in te leggen baanvak SneekStavoren. Den 21 Sept, bij de nieuwe dienstregeling is op dit verzoek gelet. lOo. Telegrafisch verzoek aan de Dir. der H. S. M. d.d. 18 Sept, om een trein in te leggen op Dinsdagmorgen van Stavoren naar Sneek voor marktbezoek. Genoemde trein werd op 22 Sept, d.a.v. in gelegd. llo. Verzoek aan de Dir. der H. S. M. d.d. 22 Sept om eene betere verbinding met Groningen door vervroeging trein 767 Stavo renLeeuwarden. Gelijk verzoek den 14 Oct. d.a.v. aan Z.Ex. den Min. van Oorlog, met adhaesiebetuiging van B. en W. van Sneek. Op 1 Nov. d.a.v. trad eene nieuwe dienst regeling in werking, waarbij genoemde verbin ding werd verbeterd. 12o. Adres aan den Raad der gemeente Sneek om de tonrondte van het Kruispunt Ooster- dijk-Burgstraat, Pol-Poortezijlen te verkleinen. 13o. Verzoek aan de Dir. der Ned. Tram wegmij. om het oponthoud van de trams te Joure te verkorten, om tijdiger aansluiting te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 1