H 8 H. HOORENMAN, Koemelkerij IJsbrechtum en Vastigheden te Sneek. Handels-en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. Voorloopig Bericht. Chirurgische- en Vrouwenziekten te CONSULTEEREN. F. SLUIS. Hondenbelasting. z: verhuisd naar Stationsweg, Officieel gedeelte. BEKENDMAKING. Advertentiën. Onze Friesche Oorlog. Nieuwstijdingen. Per Telegraaf. ve 8- 9- van va Notaris HERINGA. is eigen gebruik bij Mevrouw de Wed. Veld horst. is voortaan uitsluitend voor to Ti hc ell uu UITNOODIGING. ho go 2! gr ve m as V te M se G n: hf 7; j, k< sa kt g‘ ei: 1< VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER. ko he ti< G te W de 2c ge va er 1 to en Zi dt bi ingezonden Mededeelingen B Groote aardbeving in Italë Een uitmuntend veerkrachtgevend middel voor de maag. Getrouwd L. A. HANSMA, Luitenant der Infanterie, en SOPHIE GOVERTS. Leeuwarden, 14 Januari 1915. De heer en mevrouw HANSMA—Goverts zeggen, mede namens wederzijdsche familie, vriendelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. 18 Januari 1915, ’s avonds 71l-1 Punten van behandeling: Punt I. Vaststelling der Notulen. ken des-onderhandelingen beginnen, men een geschikter man dan Berchtold aan bet hoofd van Buitenlandsche Zaken moet hebben. Wat er van deze geruchten waar is wij weten het niet. Maar er schijnt wat te broeien in de Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie. Kort oorlogsnieuws. Aanvaarding in eigen gebruik en genot van perc. 9 12 Febr. of 1 Mei a.s. en van de andere perc. 12 Mei 1915, behalve de bovenwoning van perc. 3, die terstond te aanvaarden is. Betaling 1 Mei 1915. Bezichtiging op de verkoopdag, 2—4 uur. Biljetten verkrijgbaar. der z’n machtige No 1. Adres Ned. Bond voor werk- sti 5Ï een Aan een 05 BURGEMEESTER Gemeente SNEEK, brengen ter openbare kennis de navolgende: 20' Ei gr V€ ff 08 V( va WIJMBRITSER ADEEL Van 1215 Jan. GeborenOeke dv Klaas Foekema en Sijtske v. d. Bos te Weathem Overleden: Gerben v. d. Werf 62 j. echtg. van Geertje Attema te Ondega. Baukje Haagsma 62 j. eehtg. van Jochum de Leeuw te Heeg. Willem Groe nendal 83 j. wedn. van Johanna Langedijk te West- hem. Ybeltje v.d. Zee 77 j. ongeh te Uitwellingerga. aan School No. 1 de h.h. H. Schurink. onderwijzer alhier. te Bussum. te Oudehaske. de Herhalingsschool vrouw door den Duitschen krijgsraad wegens verraad ter dood veroordeeld. De Duitscher Wentz is in een koffer uit Canada naar de Ver. Staten gevlucht. Hij zegt, daarbjj geholpen te zijn door een Fransch beweert dat dergelijke manieren reizen thans veelvuldig LEEUWARDEN, 15 Jan. 1915. Boterprijs f 1.63 f Noteebing van de Commissie. Ie kwaliteit Fabrieksboter f 1.63. Eierenmarkt pl.m. 4500 kilo’s aangevoerd, Voor onderwijzi r J. C. Vervenne, v. d. Schaaf, aan d. Heide, te Sneek. n Een Familie-avond. Vrijdag 22 Januari zullen in „Amicitia” en mevrouw Jan Wensma Anna WensmaKlaassen, leden van de Kon. SNEEK. Van 1214 Jan. GeborenDirkje dv Johannes Groen en Sijtske de jong. Jelle zv Anne Beima en Jetske Attema. OverledenWijpke Dijkstra 80 j. echtg. v. Hittje Faber. onder de gemeente Bergh, bestaande uit 60 stuks rundvee en tal van kleinere veesoorten, afgemaakt. gasfabriek en waterleiding. Punt XVI. Vaststelling reglement Old Bur ger Weeshuis. Punt X Vil. Gemeentebegrooting 1915. Punt XVIII. Reclames H O. SNEEK. Hadden wij in ons vorig num mer nog gelegenheid op te nemen, dat aan J. Nuijen en W. Jorritsma eervol ontslag was verleend als gemeentewerklieden alhier, even willen wij nog op dit bericht terugkomen. ÏT - - Er komt wel wisseling aan gemeentewerken. Voor 2 sigaren poetst men eikaars schoenen. Gingen eerst onze architect, de heer Hoogen- - - De bevelhebber der Duitschers in Polen, I dijk en de heer De Jong, gemeente-opzichter, l°opgraven van de Duitschers. is in Duitschland beroemd aan wie in den Raad dank werd gebracht M M voor het vele dat zij in het belang onzer ge meente verrichtten, thans volgen hen twee werklieden, die op hun bescheiden plaats onze gemeente eveneens gedurende langen tijd goede diensten hebben bewezen. Jorritsma was meer dan 40 jaar aan één stuk bij onze gemeente werkzaam, Nuyen meer Mogen ook zij nog langen tijd Een groot aantal menschen die aan dc maag lijden, lijden nutteloos. Zij kunnen genezen worden. Een weinig meer oplettendheid in de keuze van het voedsel en een goed middel om de organen te versterken, ziedaar alles wat noodig is. De verschijnselen der maagziekten zijn zeer verscheiden. Sommige menschen kunnen maar niet genoeg etenaan anderen daarentegen is het gezicht van voedsel reeds onuitstaanbaar. Dikwijls ondervindt men een gevoel van zwaarte op de borst, een indruk van verzadiging in de keel. Somtijds drukken de gassen, die de maag uitzetten het hart samen en doen den zieke gelooven dat hij een hartziekte heeft. De schele hoofdpijn is een dikwijls voorkomend, gevreesd verschijnsel. Een fijngevoelige maag heeft zeker behoefte aan een uitgezócht voedsel, maar de natuur heeft nooit vastgesteld dat het voedsel verteerd moet worden alsvorens te zijn gegeten. De maag heeft alleen behoefte te worden geholpen en versterkt, om haar gistmiddel, maar wel een dat veerkracht geeft. 'j i van het zenuwstelsel en de geneeskundige wetenschap heeft nooit een beter veerkracht gevend verteringsmiddel voortgehracht dan de Pink Pillen. .De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma te Sneek. En in alle goede Apotheken en Drogisterijen. Punt II. Mededeeling van ingekomen stuk ken Punt III. Benoeming onderwijzer school No 1. Punt IV. Benoeming onderwijzer herha lingsschool. Punt V. Benoeming deskundige drinkwa- Ten N O. van Soissons werden door het wassen van de Aisne de verbindingslijnen van onze troepen’ bedreigd, daar de bruggen ver nield werden. Wij konden daardoor niet tijdig versterkingen doen aanrukken, zoodat de Duit schers er in slaagden een troependeel, voor het grootste deel gewond, gevangen te nemen en eenige van te voren onbruikbaar gemaakte kanonnen te veroveren. Dit succes der Duitschers is zuiver plaat selijk en heeft geenjinvloed op’ den algemeenen toestand. De Duitsche aanval is tot staan ge bracht. PETROGRAD, 14 Jan. (Officieel) De Russi sche troepen rukken op den rechteroever van de Weichsel op, dreven de vijandelijke cavale rie terug en bezetten Serpetz. Ernstig§auto.ongeluk. MIDDELBURG, 15 Jan. Hedennacht reden twee automobielen met Nederlandsche officieren van Vlissingen naar Middelburg. Een der auto’s reed in een sloot en sloeg omver. De Kapitein der infanterie H. werd levenloos op gehaald. De heer B., bestuurder en eigenaar der auto is krankzinnig geworden door het ongeval. Heden 15 Januari 1915 is de stand 78 c.M. Hieronder volgt de waterstand der vorige jaren: 15 Januari ’14 29. >5 ’13 50. ’12 36. ’11 45. ’10 65. ’09 40. In 1910 kwam na 15 Januari de noodlot tige rijzing: 16 Jan. 1910 was het water te BURGEMEESTER Gemeente SNEEK, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat ieder houder van een of meer honden, die aan belasting onderhevig zijn, verplicht is hiervan aangifte te doen ten kantore van den Gemeente ontvanger vóór 1 Februari 1915. Deze aangifte geschiedt door de inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aan gever onderteekend biljet, dat gedurende deze maand kosteloos aan het politiebureau ver krijgbaar is. De betaling der belasting moet onmiddellijk bij de aangifte plaats hebben. Sneek, den 5 Jan. 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP, Burgemeester. J- POTTINGA Jzn. L.-Secr. en WETHOUDERS der en WETHOUDERS Canadees en van „ondergronds” worden toegepast. De krijgsraad te Diedenhofen in Lot-|^et 40 jaar^ geledi - oheeft den i_”- Besson uit Grosskettingen veroordeeld tot 81 hier, als candidaat zijn intrede deed bij de ITot 1877 was hij daar werkzaam, waarop zijn beroep volgde naar de Horv. Gemeente alhier. In 1880 verwisselde hij Oppenhuizen met Kol- lum. In 1886 trad hij aldaar uit de Herv. Kerk en ging naar de Doleerende over. Nog 4 jaar bleef hij in zjjn jonge gemeente aldaar werkzaam, waarop zijn beroep naar Den Haag volgde. Zijn vrienden alhier haalden hem in 1897 uit het Haagsche leven terug. 18 jareh onafgebroken is de waardige man thans in onze dorpen werkzaam. Bij geestverwant en tegen stander heeft hij groot respect afgedwongen door zijn gematigd, tactvol optreden. Moge gelijk elders ook hier bij beide gezindten, Herv. en Geref. wel eenige wrijving te constateeren zijn, Dominé jKasteel is steeds de man geweest, die met christelijke verdraagzaamheid altijd weder vrede en ver zoeningsgezindheid predikte en door zijn voor beeld voorging. Wij twijfelen niet, of het zal den algemeen geachten jubilaris dien dag niet ontbreken aan bewijzen van waardeering en achting. OPPENHUIZEN, 11 Jan. Hedenavond hield het ziekenfonds D. E. L. zijn jaarvergadering. De financieele toestand bleek zeer rooskleurig te zijn, zoodat besloten werd geduren 4 weken geen contributie van de leden te heffen. Bij het fonc.s zijn aangesloten 453 leden. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. Santema. UITWELLINGERGA, 14 Jan. Oud bolle- wiifke zou met haar karretje, waarop korven met boltsjes en wiggen over de pont. Door het hooge water, moest ze eerst over eenige plan ken, die nu juist niet stevig in het water lagen. Op eens kantelt het onderstel van den vroe- geren kinderwagen entientallen broodjes en ettelijke bóllen en wiggen drijven in het nat, de stroom voert ze mee. De Twellingea- sters, die op Kerstmis veel van wêkkebólle hou den, kwamen helaas te laat om eens te smullen. WARNS, 14 Jan. Gedurende 1914 passeer den door de draaibrug alhier 5377 sehepen, gezamenlijk met een tonneninhoud van 373669. Mond- en klauwzeer. Te Zevenaar is onder het beslag van een landbouwer mond- en klauwzeer geconstateerd. Tevens is het beslag vee van een landbouwer f 1.276 per kilo. Eendeieren 40 K.G. af 1.15 per K.G. 15 Jan. 1915. ~100 tot f ISO, twenter f 150 tot f 320, 8 Ossen f 160 tot f 240 465 vette Koeien f 220 tot f 320, 474 melkê en kalve Koeien f180 tot f 280, 250 Pinken f 50 tot f 100, 45 vette Kalveren f 45 tot f 63, Graskalveren f tot f 89 Nuch- teren dito f 10 tot f 13, 1061 vette Schapen f 28 tot f 38, 330 Weide Schapen f 18 tot f 24, Lammeren f tot f 145 vette Varkens f 74 tot f78, 125 magere Varkens Een redacteur van het „Volk” reist in Duitschland en deelt o.m. het volgende mede over de stemming aldaar„Het luidruchtige zelfvertrouwen is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor het besef, dat het leger voor een buitengewoon zware taak staat, waarvan de kans op welslagen minstgenomen zeer twijfel- achtig genoemd moet worden.” Een groote heereboer in Duitschland voedert sedert eenige maanden met het meeste succes suiker aan paarden, rundvee, schapen en varkens. Het gewone veevoeder is te schaarsch, en van suiker fabriceert Duitsch land een overvloed. De op non-activiteit gestelde generaal van het Belgische leger, Gustave Fife en lui tenant Gillé, zijn door den Duitschen krijgsraad te Luik veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Zij waren beschuldigd vrijwillige Bel gische soldaten via Nederland naar het Fran- sche front te zenden. De zeventien Duitsche vliegers, die Zon-1 dag 300 bommen te Duinkerken wierpen, schij- I nen een aanslag tegen het leven van den president der Fransche republiek, Poincaré in den zin gehad te hebben. Hij werd dien dag I te Duinkerken verwacht doch kwam eerst I Maandagochtend. Sigaren doen onder de Duitsche sol-1 daten aan het front in Frankrijk dienst als I ruilmiddel. Vier sigaren geeft men voor een stuk worst, zoo breed als een hand, 20 sigaren voor een paar polsmoffen, 30 voor een flesch cognac. I Hindenburg, geworden door zijn succes tegen de Russen alles noemt men nu naar hem. Steden strijden om zijn naam. Op taarten wordt hij met chocoladecréme gedruppeld. Hindenburg’s portret wordt in vanille-ijs ge goten. Op de handjes van sigaren wordt het gedrukt. Spekbokking, peperkoek, marse pein, wollen ondergoed, penhouders, tabaks-1 dan 38 jaar. T' pijpen, alles wil plotseling Hindenburg heeton, van hun rust genieten. Het Engelsche leger dat in Frankrijk I Door B. en W. van Sneek worden aan staat, is, naar men weet niet groot. Toch heeft I den Raad de volgende voordrachten aangeboden: dit legertje elke dag een verlies te betreuren Voor onderwijzer aan School No. 1 de h.h. van ongeveer 500 dooden en gewonden. Het Fransche en Duitsche leger is elk wel 10 maal zoo groot. Welke reusachtige verliezen moeten I H. die dan lijden. I y00r onderwijzer De Duitsche regeering deelt mede dat I de h.h.B. v. in den zeeslag bij de Falkland-eilanden slechts I T. Reitsma, 214 man van de Duitsche oorlogsschepen gered G. N. Brouwer, zijn. Er zijn ongeveer 16 0 0 Duitsche zeelieden verdronken. In het Duitsche groothertogdom 01- I optreden de heer d e n b u r g worden 6000 krijgsgevangenen I en geplaatst, die bij het afgrayen van het vele Ver. Het Nederl. Tooneeï. Het 'bekende kun- hoogveen daar werk zullen vinden. I stenaarspaar heeft besloten in dezen winter In de noordelijke provinciën van Nederland I eenige voordrachtavonden te organiseeren. worden jonge veenboeren gezocht om daarbij Ook met het oog op de toch al sombere behulpzaam te zijn. Iedere veenplaats zal 40 I tijdsomstandigheden, is een luchtig soort ver- H. A. groot zijn. I maak gekozen, dat met den naam van „Amuse- In Insterburg (O. Pruisen) is een koop-1 mentskunst” kan worden aangeduid. 1 Amusementskunst, in dien zin, dat het platte, het dubbelzinnige, wordt uitgesloten doch die den gezonden, gullen, rond-hollandschen lach opwekt. Vermoedelijk zal dit genre aan velen een opwekkende en bigde verpoozing brengen. Os, van Kasteel. OPPENHUIZEN, 11 Jan. 24 Jan. a.s. zal len zÜn Jat Ds. G. H. van haringen heeft den mijnwerker ViktorIKasteel, predikant bij de Geref. Gemeente al- Besson uit Grosskettingen veroordeeld tot 81 hier, als candidaat zijn intrede deed bij de maanden gevangennisstraf wegens het luidkeels I Ned. Herv. gemeente te Giesen-Nieuwkerk. zingen van Fransche liederen. U'1 '°r’n J Duitschland zet de militaire t o e- -er - v°lgóe bereidselen op een geweldige schaal voort. Het roept alle reserves op om in het begin van het voorjaar een uiterste poging te doen en heeft ook de leiding van de veldtoch ten van Oostenrijk tegen Rusland en Servië en van Turkije tegen Rusland en Engeland in handen genomen. Terwgl op de Europeesche slagvelden mensch en mensch elkaar bestrijden woedt ook in onze provincie een hevigen krjjg. Het is de aloude strijd der bevolking van ons kleine land, tegen haar grooten vijand op wien ze reeds zoo menige overwinning wist te behalen het water en zijn machtigen bondgenoot, de Westenwind. Een zeldzaam overleg hebben deze bondge- nooten thans hier en daar getoond, zou men haast zeggen. De storm van 28 op 29 December heeft, men weet ’t, het in de eerste plaats op onze watermolens gemunt gehad de wind greep in de wieken dreef ze in razende vaart voort totdat de wrijving brand veroorzaakte, de molens in vlammen opgingen, en daar mee een voornaamwa pen*in onzen Frieschen strijd tegen het water te loor ging. Dat gebeurde o.a. te Wartena waar de ge schiedenis van 1910 zich herhaalde. De kunst weg tusschen het dorp en de zuivelfabriek staat weder onder water en thans wordt langs den berm een verhoogd looppad van planken op palen gemaakt. In Dantumadeel is tengevolge van den hoo gen waterstand het waterschap „Twisken Lyt- sen” onder water geloopen, door het springen van een duiker onderging het waterschap „Het Noorderrietveld” hetzelfde lot. Wegen en voetpaden verkeeren door den aanhoudenden regen in onpassabelen toestand en zelfs is in tal van kelders door het opdringende water de winterprovisie niet veilig meer. Maar onze vijand valt over de geheele linie aan. Hier in Sneek heeft het water een hoogte bereikt die herinnert aan de rampzalige dagen van 1910. Notaris HERINGA te Sneek zal Woens dag 27 Januari e.k. ’s avonds 8 uur, in het Café „Wijmenga” aldaar, finaal verkoopen: 1. Een HUIS met BUITHUIS, STAL LING voor 11 koeien, ruime SCHUUR, waarin paardenstal en bergplaats voor 20 koe’seten hooi, ERF enz. gunstig staande aan den begrindten Hemdijk van Sneek naar Ijlst, onder IJsbrechtum, onmiddellijk bij Sneek, kad. groot 6.50 are, in eigen gebruik bij den heer 8. Gras. Geb. f2562. N.B. De kooper kan voor 1 jaar 6 p. land bijhuren. f1500 kan als le hypotheek 43/4 op het pand gevestigd big ven. 2. Een HUIS met BAKKERIJ, BIN NENPLAATSJE, massale steeg en ACH- TERBO VEN WONING, aan het Kleinzand, zuidzijde te Sneek, tot 12 Mei 1915 in huur bij J. Smit Pz. voor f246 per jaar. Geb. f2059. 3. Eene BENEDEN- en BOVENWO NING, met ERF, achter perc. 2 de be nedenwoning tot 12 Mei 1916 in huur bij Johs. de Vries voor f45 per jaar, 4- wa- terl., en de bovenwoning onverhuurd. Geb. f 444. 4. Een WINKELHUIS met ERF, aan de Wijnkanstraat te Sneek, kad. groot 1.08 are, tot 12 Mei 1916 in huur bij J. Boltje voor f 114 per jaar, 4- waterl. Geb. f1051. 5. Eene WONING bij den Oppenhui- zerweg te Sneek, tot 12 Mei 1915 in huur bij H. Bijlsma voor f70 per jaar, 4- wa terl. Geb. f601. 6. Eene WONING met Bleek c.a. ach ter perc. 5, tot 12 Mei 1916 in huur bij H. Deden voor f60 per jaar, waterl. Geb. f418. 7. Een BENEDEN- en een BOVEN WONING, met ERF, naast perc. 6, in huurbeneden tot 12 Mei 1916 bij de Wed. W. van der Zee voor f52 en boven tot 12 Mei 1915 bij C. Batstra voor f55 per jaar, waterl. Geb. f840. 8. Een HUIS aan de Havenstraat te Sneek, kad. groot 36 centiare, tot 12 Mei 1916 in huur bij P. Wielinga voor f64 per jaar, 4- waterl. Geb. f578. 9. Een nieuw BURGERHUIS, met HOK, ERF en STEEG bij de 2e Looxma- dwarsstraat te Sneek, in huur bij den heer H. Douma, naar f210 per jaar. Geb. f2956. Eerstdaags zal worden geveild De royale, goed onderhouden IIEEREN- uewc op art. iuz, raarste uu, uer xtieswetHUIZINGE, met erf en tuingrond aan het Noodigen de inwoners der provincie uit om, Kleinzand en de Jousterkade te Sneek, in Sneek 73, 28 Jan. 80, 31 Jan. 79. Bijna is dus het hoogste peil van 1910 weer bereikt. Wij kunnen dat ook allen zien aan onze boordevolle grachten, en wie de lust heeft aan de Woudvaart de Jachthaven te pas- seeren zal zelfs ontwaren, dat hij daar door het water moet waden. Ook aan den Oppenhuizerweg spant het. Maar feller dan in onze stad, wordt de strijd gestreden op ons platteland waar koortsachtig gewerkt wordt aan de dijken, waaraan het wassend water knabbelt. Zullen zij het houden •Vermoedelijk heeft men reeds hier en daar de strijd moeten opgeven nu bondgenoot, de Westenwind, het water in z’n aanval zoo krachtig steunt. Oe regen. Hoe vochtig het geweest is in de laatste weken kan men ’t best bewijzen door de me dedeeling dat er sinds Kerstmis 81 m.m. regen viel, dat is anderhalf maal zooveel als er in de laatste 21 jaren gemiddeld in de maand December opgevangen werd. f35 tot f45, 1460 vette Biggen f38 tot f58, 295 kleine dito f 3 tot f 8, 32 Bokken en Geiten f tot f 10 Paarden f 90 tot f 160, Veulens, Ezels. Aanvoer 4884 stuks Vee. Prijzen vette Varkens 32 tot 33 ct., voor Duitschland 29 tot 30 ct., voor lichtere 26 tot 27 ct., voor Engeland 24 tot 25 ct. Alles per V, kilo. Handel in Rundvee kalm, in Wolvee en Varkens vlug. PURMEREND, 12 Jan. Fabriekskaas f 38.Boerenkaas f38.Middelbare kaas f 36.50. Commissie f Aangevoerd 64 stapels. VERGADERING van den gemeen teraad van SNEEK op Maandag den uur. De Italiaansche povincie Rome is door verschrikkelijke aardbeving geteisterd, houdende schokken gingen gepaard met onheilspellend onderaardsch gerommel. De plaats Averzano is verwoest. Celano en Pescino liggen gedeeltelijk in puin, waaronder tallooze slachtoffers begraven liggen. De correspondent van het telegraaf-agent- schap Reuter schat het aantal dooden op twaalf duizend, het aaantal gewonden op twintig duizend. In Rome zelf is wel eenige doch geen om vangrijke schade aangericht. De ramp zal echter waarschijnlijk nog groo- ter blijken te zijn, want de aardbeving heeft plaats gehad over een naar later blijkt grootere oppervlakte. In de laatste dagen is no g geen enkel bericht uit de Italiaan sche provincie Potenza ontvan gen. De verbinding is geheel ver broken, zoodat de vrees wordt gekoesterd dat daar een zeer groote ramp heeft plaats gevon den. Wie weet hoeveel menschenlevens daar nog zijn verloren gegaan. Wel wordt de’’bevolking van Europa zwaar geteisterd WEENEN, 14 Jan. (Officieel.) Op ons vast aaneengesloten front langs de Nida zijn alle vijandelijke aanvallen in de laatste dagen af gestuit. In de Oostelijke Karpathen en in Zuidelijk Boekowina hebben opnieuw onbeteekenende ge vechten van verkenningsafdeelingen plaats gehad. PARIJS, 14 Jan. Communiqué’ van 11 uur Bij Roye namen wij een aantal vernielde teronderzoek Punt VI Vaststelling pensioensgrondslagen. Punt VII. Wijziging stratenplan achter de Looxmagracht. Punt VIII. Voorstel tot het geven van na men aan straten. Punt IX. Aanvraag bouwterrein aan de Almastraat. Punt X. Onderh. verhuring van eene wo ning aan de Woudvaartsbrug. Punt XI. Onderh. verhuring van een per ceel weiland. Punt XII. verschaffing Punt XIII. Adres Winkelsluiting. Punt XIV. Adf-es P. Bos, verzoekende te gemoetkoming in de hoogere kosten van de door hem uitgevoerde werken. Punt XV. Vaststelling reglement Commissie De GEDEPUTEERDE STATEN van de Pro vincie Friesland Gelet op art. 102, laatste lid, der Kieswet indien zij in andere provinciën in de rijks- directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór 15 Maart aanstaande aan hunne verga dering te doen blijken, opdat door haar daarop kan worden gelet bij het opmaken van de lijst der hoogstaangeslagenen voor de verkiezing van de afgevaardigden ter Eerste Kamer van de Staten Generaal. Leeuwarden, 7 Januari 1915. De Gedeputeerde Staten voornoemd, (Get.) P. A. V. van HARINXMA THOE SLOOTEN, Voorzitter. C. B. MENALDA, Griffier. Sneek, den 13 Jan. 1915. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. de HOOP, Burgemeester. J. POTTINGA Jz., L .-Secretaris. De Beurs. DEN HAAG, 15 Jan. Officieel wordt mee- degedeeld dat de beurs te Amsterdam 9 Febr. a.s. geopend zal worden. DEN HAAG, 15 Jan. Door de Haagsche recherche is gearresteerd een Rus die beschul digd wordt f40,000 aan diamanten gestolen te hebben. Hij moest aan iemand in Den Haag een pakje diamant ter hand stellen, doch gaf inplaats daarvan een pakje met rijstkorrels. TILBURG, 15 Jan. Alle maatregelen zijn genomen om de diphteritis die onder een compagnie soldaten alhier was uitgebroken, te keeren en te beperken. Z. H. de Paus bezoekt de gewonden. ROME, 15 Jan. Z. H. de Paus heeft het Vatikaan verlaten en een bezoek gebracht aan het hospitaal, waarin de door de verschrikke lijke aardbeving gewonde personen zijn ge bracht. BERLIJN, 15 Januari. (Off.) Hevige Fran sche aanvallen bij Notre Dame de Lorette werden onder zware verliezen van den vijand afgeslagen. Een stelling, acht dagen geleden veroverd, werk te doen en noodig is niet een verterend moesten wij prijs geven. gistmiddel, maar wel een dat veerkracht geeft. Ten N. en N.O vao Soissons namen wij De sPU.^ertenng hangt af van het bloed en Croy en Buicy-la-Lune. Het aantal gevange nen is’gestegen tot 5200 terwijl wij 14 ka nonnen veroverden en 6 mitrailleurs. 5 6000 gesneuvelde Franschen bleven op het slagveld. De vijand ontruimde de noor delijke oever van de Aisne. De terugtocht had plaats onder ons vuur. Aanvallen ten Z. O. van Mihiel werden on der zware verliezen voor de Franschen afge slagen.' De vijand veroverde eenige steunpun ten, die wjj vrijwillig verlaten hadden. Onbe duidende gevechten hadden plaats bij St. Dia en in de Vogezen. In O. Pruisen en Noord Polen geen veran dering. In Zuid Polen zetten wij den aanval voort en maakten 500 gevangenen. Vas tstelling pensioensgronds lagen. Looxmagracht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 6