1 i I Preanger Koffie 70 bij WESTERHOF. I I; L •r n I I I SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) Uit onze Raadzaal. Woensdag 27 Januari 1915. 31e Jaargang. No. 34. R EC LAME KO LOM. sr ZUIVERE i g f] j j a Nieuwstijdingen. BHBM I I M. ie. K. X Al NI I J °g ANNEX zijn inschrijving nog meer it haar benij- bedoeld werk 4. '1 I missie voor de gemeentereiniging. Adres Ned. Bond voor Werkver- ten dis- j I I I I I (Vergadering van Maandag 25 Januari ’15, ’s avonds 7uur.) r I J M. de V. het komt mij voordat B. en W. binnen f837.50 (in 1913: f785.50) terwijl niet hebben nagedacht, toen zij dit argument hebben neergeschreven, ofschoon zij beweren dat zij de ingediende amendementen in ernstige overweging hebben genomen. Immers mijn voorstel luidt, dat halve weezen zullen worden ondersteund volgens het m. a. w. Be die die J ge kje tag voorts eenige belangrijke bijdragen van parti- culiaren werden ontvangen, o.a. een van f 105, f 130, f100, f50 en eenige van f25. Van de regenten van het O. B. W. werd de jaarlijk- sche bijdrage van f500 ontvangen en boven dien f 69, voor reclames aangebracht op de schutting voor het nieuwe Weeshuis. Door bemiddeling van den heer Sj. Post mus werd f 40 ontvangen als opbrengst van de sluitavond der Tentoonstelling. De totale ontvangsten bedroegen in 1914 f2072.05. Voor verpleging in Ziekenhuis en Sanatorium werd betaald f 446 (de helft van de benoodigde som, daar in 1914 voor het eerst door familie of kennissen van de ver pleegden de helft der kosten werd gedragen), aan eieren (7088 stuks) f349.02, aan melk (7130 L.) f570 enz. De totale uitgaven be droegen f2046.15, zoodat er een batig saldo is van f25.90. opleiden tot nuttige leden in de maatschappij. Waarom, zoo heb ik mij dikwijls afgevraagd, I zijn heeren Regenten toch zoo schriel gestemd (voor dit even schoone als verheven doel,. j terwijl andere zaken, meerendeels zeer ver af gelegen van het doel der inrichting, met milde hand worden tot stand gebracht of gesteund? Ook de distributie der gelden, tot nu toe de halve weezen toegezegd, laat nog steeds te wenschen óver, niettegenstaande deze zaak hier in de - Raadsvergaderingen meermalen is be sproken. Onder anderen is door de Raads commissie, belast met het nazien der rekenin gen en begrootingen, in haar rapport over de begroeting van 1912 (zie raadsverslag 1911, blz. 640) nog eens ernstig gewezen op de wen - schelijkheid deze distributie te doen geschie den meer in overeenstemming met het doel der gave; een rapport, dat ook bij den Raad de volle instemming mocht verwerven. Het blijkt evenwel, dat dusdanige rapporten en opmerkingen bij heeren Regenten van het O. B. W. doodgewoon voor kennisgeving worden aangenomen. Immers, in plaats van de distributie te doen geschieden volgens een door de Raadscommis sie aangegeven plan, of althans een betere wijze van werken dan de bestaande, in te voe ren is de wijze waarop die distributie na dien geschiedt, verslechterd. De heeren Huges en Hingst, die zich hier mede weleer belastten, stelden zich steeds op de hoogte van den toestand der gesteunde ge zinnen, door hun persoonlijk bezoek doch gedurende de laatste tijden, wordt door de weduwen de karige wekelijksche toelage afge haald ten kantore van Van Gend en Loos, en de aldus gesteunde gezinnen worden verder aan hun lot overgelaten. Dit is dan ook de roden M. de V. waarom ik zoo weinig hoop heb op eenig succes, want al wordt mijn voorstel aangenomen, dan is de uitvoering er van geheel afhankelijk van den goeden wil van heeren Regenten en van dieü goeden wil is tot nu toe helaas weinig gebleken. Ik vertrouw evenwel dat de benoeming van den heer Vellenga tot Regent van het O. B. W. ons streven in dezen zal ten goede komen. Want als hij niet {zal zijn „een man met twee aangezichten" dan zal hij met volle over tuiging zijn best doen, om het gevoelen van den Raad, en van iiLx >mmissie in’t bizonder, bij het college ingafig/U doen vinden. En nu; M. de V. nog een enkel woord over de bestrijding van den kant van B. en W. B. en W. achten mijn voorstel geheel in strijd met den stichtingsbrief, en daarom on aannemelijk. Ik zoude willen vragen, welken stichtings brief bedoelt u? Die van 1581, toen het Wees huis werd opgericht uit de geannexeerde eigen dommen van het klooster der Kruisbroeders, van het klooster Groendijk en van het klooster Nazareth Of bedoelt u de stichtingsbrief van 1700, later gewijzigd door resoluties van 1739 1773 1775 1781 en door het decreet van koning Lodewijk Napoleon in 1808 Maar dit is niet mijn voornemen het zij verre van mij opnieuw stof op te jagen over eene kwestie die gedurende lange jaren de ge moederen der Sneeker burgers in beroering bracht. En aangezien Art. 1 het doel omschrijft van de inrichting, zal ik hierop geen inbreuk ma ken, en trek daarom dat gedeelte van mijn voorstel in. Evenwel handhaaf ik mijn voorstel, tot bij voeging van een nieuw artikel 8, luidende: Halve weezen worden ondersteund vol gens het oordeel van Regenten het toezicht op deze ondersteunde gezinnen geschiedt door of vanwege de Regenten.» De bestrijding van B. en W. na hun argument, zooeven genoemd is m. i. zeer zwak. Dat de ondersteuning der halve weezen, moet worden bestreden uit de overschotten, ligt ge heel voor de hand: niemand zal dit ontkennen, want het is en blijft een stichting voor wee zen, en niet voor halve weezen. Doch’t zijn juist die enorme overschotten, M. d. V. die mij aanleiding geven te pleiten voor de belangen der ongelukkige arme halve weezen. Een klein gedeelte van die overschot ten is voldoende, M. d, V. mits de distributie geschiedt met toezicht en beleid. Verder zoo zeggen B. en W. wenschen wij er op te wijzen, dat een imperatief voorschrift de trek van arme en minvermogende weduwnaren en weduwen naar onze gemeente zeer zou bevor deren, wat noch in het belang van de gemeente, noch in het belang van de stichting kan wor den genoemd.” niet goed overdacht heeft. Spr. heeft dat reeds vóór de herstem ming gezegd en wellicht heeft dat toen reeds ten gevolge gehad dat de heer Dokkum bij die herstemming twee stemmen meer kreeg. In het vertrouwen dat het den Raad spijt dat de zaken een zoodanigen keer namen wil Spr. een motie voorstellen. Op voorstel van den heer de Wolf, ge steund door eenige andere heeren, wordt ech ter besloten, mede in verband met nog een ander adres, het schrijven van den heer Dok kum en daarmede de geheele bespreking tot een volgende vergadering uit te stellen. d. Res. van Ged. St. waarin wordt mede gedeeld dat bh. Ged. Staten de begroeting van het O. B. W. dienst 1915 hebben goedgekeurd. Zooals bekend, heeft de Raad aan deze be groeting zijn goedkeuring onthouden omdat dit college zich gepasseerd acht, doordat het niet van te voren is gekend bij de overschrij ding met f9000 van de kosten van het nieuwe Weeshuis. Thans zal moeten worden uitgemaakt of de Raad tegen deze beslissing van Ged. Staten in Hooger Beroep bij de Kroon zal gaan. De zaak werd reeds een vorige maal uit voerig besproken. Het D. B. is verdeeld in zijne opinie over al of niet, in beroep gaan. De heeren Blok en IJtsma zijn van oor deel dat deze zaak moet worden uitgemaakt en stellen voor in beroep te gaan. Kunnen werkelijk h.h. regenten met zulke bedragen de begrooting overschrijden zonder goedkeuring van den raad „dan”, aldus de heer IJtsma, „zal ik in het vervolg geen stuk betreffende het O. B. W. meer inzien, daar de raad feitelijk toch niets heeft in te brengen.” De heer Zelvelder, ter vorige verga dering niet aanwezig gelooft niet dat er eenige kans is op succes wanneer de Raad in beroep gaat. H.H. regenten hadden voor deze overschrijding de goedkeuring alleen van Ged. St. noodig. Er ontspint zich over die kwestie opnieuw een discussie, welke vrijwel overeenkomt met het in een vorige vergadering door voor- en tegenstanders van het in beroep gaan gespro kene. Ten slotte wordt met 8 tegen 6 stemmen (die van de h.h. Bont, Zelvelder, Westra, Vei lenga, Dwarshuis en Huges) het voorstel Blok- IJtsma aangenomen. De Raad gaat dus bij de Kroon in Hooger Beroep. e. Een schrjjven van het raadslid den heer J. G. W. Kiezebrink, geleidende een amende ment op de instructie van den voorman bij de gemeentereiniging. Zal in handen worden gesteld van de Gom- 1IEUWE SNEEKER COURANT De penningmeester bracht aan bestuur en commissie een woord van dank voor de onder vonden steun en gaf te kennen, dat hij, hoe wel aanvankelijk van plan zich uit het bestuur terug te trekken, in verband met de tijdsom standigheden besloten had, nog wat aan te blijven. De Voorz. wenschte de vereeniging ge luk met dit besluit van den penningmeester De heer F. Brenninkmeijer bracht, mede namens den heer W. Hesselink, verslag uit over het nazien der rekening en adviseerde den penningmeester te déchargeeren, onder dankbetuiging voor het nauwkeurig beheer, terwijl Spr. zich bij de woorden van hulde door den voorz. tot den heer Huges gericht aansloot. Git het uitvoerig en keurig jaarverslag door den heer Dirk J. Bouma uitgebracht, bleek nog dat „Hulp in Nood” thans 477 leden telt. Steun werd verleend aan 102 personen of huisgezinnen. In 22 gevallen bedroeg deze steun meer dan f 20 en liep over bedragen van f20 tot f102 per geval. De voorzitter bracht den heer Bouma een woord van bijzondere hulde voor zijn jaar overzicht. Medegedeeld werd nog dat geen uitvoering is gegeven aan het besluit der vorige alge- meene vergadering, om te Heerenveen onder zoek te doen, hoe aldaar de Armenraad werkte. Wel was daar zulk een raad opgericht, maar gewerkt heeft deze in het geheel niet. Met algemeeno stemmen werd aangenomen het bestuursvoorstel om de thans vallende pe riodieke aftredingen van Bestuurs- en Com missieleden uit te stellen tot het volgend jaar. Na rondvraag, waarbij niets te berde werd gebracht, werd de vergadering gesloten. Een familie>avond. De heer en Mevr. WensmaKlaasen waren ons bekend als een kunstenaarspaar, dat over ruim voldoende gaven beschikte, om ons een geheelen avond op aangename wijze te kunnen bezighouden. Dat het paar die reputatie niet ten onrechte geniet, is ook Vrijdagavond weer gebleken, toen het voor een lang niet gevulde zaal van Amicitia optrad. Ook al bleef door afwezigheid van den heer L. Cardinaal de klucht „Hannes aan de Grenzen” achterwege, het publiek werd een goed voorzien repertoire aangeboden. Mevr. W.—K. bracht ons met: Inkwar tiering, Honden en Apenspel, Een verzoek, De Appels, Haar Kleinkind, Een avondje, De Joden soldaat, het zoo gaarne gehoorde genre van dezen tijd het eenvoudige, soms droevige, soms oolijke liedje. Nog werd door haar zeer verdienstelijk voor gedragen „Kindertwaalfuurtje” van Falkland, terwijl de heer Wensma kwam met een ander een guitig Falklandje, n.l. „Pourtant d’Amour” en een aantal anecdoten. Ten slotte gaf Mevr. Wensma van talent als conferencière blijk door ons bezig te houden met een gezellig praatje over mode. Tusschen twee haakjes kunnen we nog mee- deelen, dat we waarschijnlijk eerstdaags het genoegen zullen hebben haar nog in een andere kwaliteit te ontmoeten. Zij komt dan n.l. de kinderen bezig houden met vertellingen. Op dit gebied geniet Mevr. Wensma een benij- denswaardige reputatie. Maar dat het echtpaar Wensma ook groote menschen prettig kan bezig houden, dat heeft het Vrijdag reeds bewezen. VOETBAL. Frisia IIISneek I 05? Sneek I trok Zondag j.l. naar Frisia III te Leeuwarden, om aldaar op de Wilhelmina* baan de aangekondigde competitie-match voor de F.V.B. te spelen. Toen Sneek ge noemd terrein betrad kwam zg tot de ont dekking dat Frisia niet opkwam. De oor zaak was dezeFrisia meende dat het terrein niet bespeelbaar was, doch had noch scheidsrechter, noch Sneek, hiermee in ken- nisgesteld. Toen nu scheidsrechter H. van der Leen, van Heerenveen, het terrein goed keurde en Sneek een 50 overwinning toekende, kwam Frisia daartegen in protest. De protest-commissie zal nu in deze moeten beslissen. Het pachtwezen in onze provincie. Naar aanleiding van de opmerkingen over het ontwerp-rapport der commissie voor het pachtwezen, dat in de vergadering der Frie- sche Maatschappij van Landbouw van 25 November jl. is behandeld, heeft de com missie eenige wgzigingen in haar oorspron kelijk ontwerp aangebracht, dat echter in groote trekken is gehandhaafd. De opmerkingen van de heeren Veldhuis en Wesbonk, die van meening zgn, dat door de vaststelling van de algemeene pacht- voorwaarden en de instelling van het pacht bureau de fouten van het pachtstelsel niet worden getroffen, mogen ten deele juist zgn, zg treffen niet het werk dezer com missie. De reden voorts, waarom de commissie niet met voorstellen is gekomen zooals o.a. de heer Veldhuis wil, n.l. een ingrgpen van regeeringswege is omdat, gezien het advies der staatscommissie, nog geen wet- telgk ingrgpen is te verwachten, de be zwaren daartegen zgn te groot. De com missie weerlegt vervolgens nog een en ander van de tegen haar ontwerp aange voerde bezwaren. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, Burge meester. Secretaris de heer J. Pottinga, Loco-Secr. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer L. Bakker Wzn. Punt I. Mededeelinq van inqekomen stuk ken. Ingekomen zjjn a adres van Mr. P. C. Andreae om afstand van gemeentegrond naast het door hem be woond perceel. Wordt voor kennisgeving aangenomen in verband met het Raadsbesluit tot verkoop van dezen grond aan den heer F. Blok. b adres van Jan Wiersma e.a. verzoekende te worden ontheven van demping van sloten aan de Lijnbaansbuurt Om prae-advies gesteld in handen van B. en W.; c een schrijven van den heer dr. L. Dok kum, waarin hij zijne benoeming tot deskun dige voor het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding niet aanneemt. De heer Brouwer zegt dat een deel van de Raadsleden vermoedeljjk de vorige maal de zaak bestreden worden uit de overschotten. Voorts zal, wanneer vastgesteld is, dat het O. B. W. ook zorg zal dragen voor alle halve weezen, dit de trek van arme weduwnaars en weduwen naar de gemeente Sneek bevorderen en dit is geen belang voor de gemeente. De heer Dwarshuis verdedigt regenten van het O. B. W. tegen ’s heeren Vissers be schuldigingen. Regenten zijn zelf begonnen f 3000 per jaar op de begrooting te brengen voor steun aan halve weezen. De aanvragen namen toe en regenten vroegen Ged. St. ver lof f5000 per jaar te mogen uittrekken voor, dit doel, hetgeen werd toegestaan, doch voor niet langer dan drie jaar en mits het bedrag .- wordt genomen uit de overschotten. Na ver loop van deze drie jaar zal dus de vergunning opnieuw moeten worden aangevraagd. Spr. bestrijdt ook, dat het O. B. W. elk jaar enorme sommen overhoudt. In 1911 hield het van zijn ontvangsten groot f 60.000 slechts f 5 000 over. Het gaf in 1914 alleen aan subsidiën f18.000 uit. Inderdaad hebben vroeger de h.h. Huges en Hingst de gezinnen herhaaldelijk bezocht, waarvoor hun hulde toekomt. Er zijn thans echter wel een vijftigtal, daarom is nu een overeenkomst met den heer Priester getroffen, zoodat de ondersteunden thans het geld bij dezen heer komen halen. Een commissie uit de regenten bezoekt bovendien de ondersteunde halve weezen van tijd .tot tijd. De heer Visser bestrijdt de mededeeling van den heer Dwarshuis dat het Weeshuis geen enorme sommen per jaar zou overhouden. De subsidiën moet men in een dergelijk geval niet in aanmerking nemen, wanneer het gaat om steun aan halve weezen, een zaak die direct bij het eigenlijke doel der instelling aansluit. De heer D r. Bouma gelooft niet dat de Raad ooit er in zal slagen een reglement goed gekeurd te krijgen, waarin is voorgeschreven dat ook halve weezen steun moeten genieten. Spr. ofschoon voorstander van het steunen van halve weezen is daarom tegen het voorstel Visser. De Voorz. en de heer Westra zijn van dezelfde opinie als de heer dr. Bouma. De hh. Zelvelder, Blok en IJtsma daarentegen zijn de meening van den heer Vis ser toegedaan. De beide laatste sprekers zijn van oordeel dat de Raad in ieder geval moet trachten reglementair de steun van halve weezen voor te schrijven. Keuren hoogere colleges deze regeling dan niet goed, dan rust op die colleges de verantwoordelijkheid. De heer Zelvelder ziet een weg de twee partijen tot elkaar te brengen. Inplaats van de woordenhalve weezen worden gesteund, stelt Spr. als amendement op het voorstel-Visser voor te lezen: kunnen wor den gesteund. Hierdoor voorkomt men dat in het reglement gebiedend wordt voorgeschre ven steun aan halve weezen. Het sub-amendement van den heer Zel velder wordt aangenomen met acht tegen vijf stemmen (die van de h.h. Blok, de Wolf, Visser, IJtsma en Brouwer.) De heer Visser wenscht zijn amendement, in dien geest gewijzigd, echter niet te hand haven. De heer Zelvelder neemt het in zijn zin gewijzigde amendement-Visser op het regle ment echter over. Het wordt aangenomen met 8 tegen 5 stem men, (tegen de heeren Visser, IJtsma, Brou wer, Blok, de Wolf.) Beide keeren hield de heer Mr. Vellenga zich buiten stemming. In het reglement wordt dus opgenomen dat halve weezen kunnen worden gesteund door regenten. De verdere behandeling van het reglement wordt in verband met den tijd uitgesteld tot de volgende vergadering. „Hulp in Nood.*' Vrijdagavond had in de voorzaal van „Ami citia” de algemeene vergadering plaats van de vereeniging „Hulp in Nood” alhier. Met een kort woord van welkom tot de weinig talrijke aanwezigen opende de voorzitter, de heer A. F. Hingst de vergadering. De secr. de heer Dirk J. Bouma las de no tulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. Huges, bracht het finantieel verslag over 1914 uit, waaruit bleek, dat het tekort over het jaar 1913 ad f98.14 door regenten van het O. B. W. was aangevuld Aan contributies kwam in 1914 I II nomen en dus reeds kon weten dat de prijzen der materialen gestegen waren. De heer De Wolf stelt voor adressant f 65 schadevergoeding toe te kennen daar de be- I doelde prijzen na zgn inschrijving nog meeri gestegen zijn. Daar dit voorstel niet ondersteund wordt, wordt z.h.st. dat van B. en W. aangenomen en dus afwijzend op het adres beschikt. Punt IV. Vaststelling reglement Commissie gasfabriek en waterleiding. Dit reglement wordt z.h.st. aangenomen zoo als het door B. en W. wordt voorgesteld Punt V komt als laatste punt in behan deling. Punt VI. Machtiging verkoop boomen. B. en W., gehoord de commissie voor de plantsoenen, vragen machtiging een aantal boo men aan de Zuidkant van de Stationsweg, aan de Oosterkade en de Rienk Bockemakade te doen rooien en te verkoopen. De machtiging wordt z. h. st. verleend. Op voorstel van den heer Blok gesteund'Moor den heer Zelvelder wordt besloten de boo men op stam te verkoopen en wel genum merd en bij boelgoed. Dit voorstel werd aangenomen met tien te gen vier stemmen (die van de h.h. de Boer, de Wolf, IJtsma en Kiezebrink). De tegenstemmers gaven de voorkeur aan een voorstel-d e Wolf, dat beoogde de boo men van gemeentewege te doen rooien en ze dan te verkoopen. Door aanneming van het voorstel-Blok verviel echter dit voorstel. Punt VII. Voorstel hooger beroep inzake beslissing Ged. Staten op het besluit regelende de uitbetaling van tractementen aan de onder de wapenen zijnde onderwijzers. Het is B. en W. gebleken dat alleen rege lingen, op denzelfden voet als die welke bij het Rijk gelden, kans hebben door een hooger College te worden goedgekeurd. In verband daarmede stellen B. en W. voor niet in be roep te gaan tegen de beslissing van Ged. St., waarbij de Sneeker regeling niet werd goed gekeurd, en de rijksregeling over te nemen. Z. h. st. wordt aldus besloten. Punt VIII. Begrooting 1915. Een kleine wijziging welke ter visie heeft gelegen, wordt z. h. st. goedgekeurd. Alsnu wordt aan de orde gesteld Punt V. Vaststelling reglement Old Bur ger Weeshuis. De heer Brouwer deelt mede dat hij een reeks amendementen, door hem ingediend, in trekt in verband met een studie door hem ge maakt van de stichtingsacten van 1581 en 1870. De heer IJ t s m a deelt, mede namens den heer Bakker, mede, dat zij om dezelfde re den intrekken hun amendementen betrekking hebbende op het in het leven roepen van een hoogere instantie op beslissingen van Regen ten, welke hoogere instantie de Raad zou zijn. De heer Visser brengt in de eerste plaats ter sprake de kwestie der halve weezen, en zegt het volgende „M. de V. Ofschoon ik weinig hoop heb op eenig succes, acht ik mij toch verplicht, zij ’t dan ook met een kort woordje, de door mij voorgestelde wgzigingen te verdedigen. De eerste wijziging, M. de V., in het regle ment van het O. B. W., die ik de eer heb, den Raad voor te stellen, is het vastleggen in dit reglement van „de verpleging van halve weezen.” Hoe prgzenswaardig, en hoe aangenaam voor de burgerij het ook moge zijn, dat van de overtollige kapitalen dezer inrichting een ge deelte wordt besteed voor het tot stand komen, of voor het in stand houden van fraais, nut tige of noodzakelijke instellingen of zaken in deze gemeente, het is toch niet tegen te spre ken dat het naastbijgelegen doel der verple ging van hulpbehoevende weezen is, de ver pleging van arme en minvermogende halve weezen. Ter illustratie zal ik hier niet trachten te schetsen een workmans- of kleinburgerlijk ge zin, waarvan de vader-kostwinner in de kracht- van zijn leven komt te overlijden niet trach ten te schetsen de droefheid en smart der moeder-weduwe, hooploos starend in een don kere toekomst. Neen, M. H., laat ik in eenvoudige woor den zeggen, hoe de gewone gang van zaken is. Wanneer een vrouw uit den behoeftigen stand weduwe wordt, dan zgn er gedurende de eerste tijden wel hulpvaardige menschen, die zich bereid verklaren de weduwe te helpen, en bij te staan. Doch die eerste tijden zgn doorgaans van korten duur Velen trekken zich van lieverlede terug, met de gewone opmerking „dat er zooveel is te geven”... terwijl anderen hun verdere steun ontzeggen met de bemerking „dat de vrouw nu maar eens moet trachten in haar eigen on derhoud te voorzien.” Zij doet dat dan ook, noodgedwongen Doch waar blgft de opvoeding der kinderen Moeder niet thuis.... de kinderen op straat 1 En verreweg in de meeste gevallen zijn deze kinderen verloren. Nu is gedurende de laatste jaren door hee ren Regenten van het O. B. W. iets gedaan in het belang dezer ongelukkige weduwen en kinderenik zeg iets, want in verhouding tot de enorme inkomsten dezer inrichting had den heeren Regenten, wanneer zij geweest wa ren van goeden wil, veel meer kunnen doen.... i veel meer weduwen afdoende kunnen helpen... veel meer kinderen kunnen helpen vormen en oordeel van Regenten: genten kunnen o.m. bepalen dat alleen halve weezen zullen worden ondersteund, hier halve weezen zgn geworden. M. de V. ik zal hiermede eindigen, en opzichte mijner andere amendementen de cussie afwachten.” Zooals reeds uit het door den heer Visser gesprokene blijkt, bestrijden B. en W. de regle mentaire voorschrijving van de zorg voor halve weezen, omdat dat in strijd zou zijn met de stichtingsbrief. Ged. St. veroorloven thans regenten wel voor halve weezen zorg te dra gen, maar de kosten daarvan mogen alleen Punt II. schaffing. Over het voorstel van den heer IJtsma om als lid tot dezen bond toe te treden staakten in de vorige vergadering de stemmen Thans wordt het voorstel met acht tegen zes stem men (die van de h.h. Dwarshuis, Huges, De Boer, Bont, Bouma en Westra) aangenomen. De minimum contributie zal worden betaald. Punt III. Adres P. Bos, verzoekende te gemoetkoming in de hoogere kosten van de door hem uitgevoerde werken. B. en W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken, daar de aannemer Bos bedoeld werk na de mobilisatie heeft aange-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 1