L. SERGE PANINE. :h SNEEKER COURANT (67 ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) '1 I Financieele Mededeelingen. f MEUBELFABRIEK „NEDERLANDV J./5.HUIZ1NGH sronincöNV "■CL. r C D N N. I tv Zaterdag 20 Maart 1915. 13e Jaargang. No. 49. RECLAME KOLOM. g er »r De Veemarkt. j TM. K. .P- J 1 Feuilleton. Q. V I ID 25- ide :kt II. ANNEX den de booten van de ie. jk- ieeft ÜO. net [an Nadruk verboden. nis de patroon 'Norit vervolgd.) „Witte KruU”-loten. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft uit re lde le) toe- RF TE dn. en er. m- ons het nieuwe wetsontwerp naar Hoek van onze booten ge- Zijne Ko- Nederlanden aan on- Hare Koninklijke Hoog- was f500 boste of 60 dagen treffend® het veeartsenij kundig toezicht op veemarkten, worden in gemeenten, waar veemarkten worden gehouden, onder on ze goedkeuring door den gemeente raad verordeningen vastgesteld. Bij gebreke van eene verordening, als bedoeld in het vorige lid, is het verboden veemarkten te houden.” De voorsteller schijnt bij de redactie van dit artikel van de gedachte te zijn uitge gaan, dat de zorg voor de veemarkt in het vervolg niet meer aan de Gemeen tebesturen alleen zal worden toevertrouwd. Als de wetgever eenmaal het plan heeft opgevat om met doortastende maatregelen van staatswege het veeartsenijkundig staats toezicht te regelen, dan dient hij zich ook de medewerking der gemeentebesturen te verzekeren en wel door te zorgen, dat die gemeentebesturen behoorlijk tot stand brengen wat in het belang van be- tot een besluit zich te voet naar en ging juist morgen. u eens niet vrij laat?“ vroeg Als men u gevangen zet?" doeld toezicht is. Ik geloof, dat de bewering niet te kras is, wanneer men zegt, dat verschillende ge meentebesturen op» verre na niet beseffen van hoe groot belang het is voor den ge- heelen gezondheidstoestand der mi pij, dat op de veemarkten een nauwlettend deskundig onderzoek van het te verhandelen vee plaats zal hebben. Juist daarom is het van zoo veel nut, dat de verordeningen der gemeenteraden onder goedkeuring der regeering zullen worden vastgesteld. Immers al was een gemeenteraad in zijn geheel eenstemmig over het nut en de wijze der inrichting eener veemarkt, dan bestond nog het grootste ge vaar, dat die zelfde raad geen roeping voel de om zich voor dat doel eenige geldelijke offers te getroosten. Beter is het daarom, dat van regeerings- wege maatregelen worden genomen, welke van diep ingrijpende strekking zullen blij ken te zijn. Volgens het ontwerp zullen daarom de veemarkt-verordeningen door de regeering moeten worden goedgekeurddit lijkt mij be ter toe dan dat de wetgever vooraf zich uit spreekt, hoe hij deze of gene veemarkt zal wil len hebben ingericht. Nu de regeering goed keurend en veelal regelend zal op treden, kan er zooveel mogelijk rekening met de plaatselijke gesteldheid eener be staande veemarkt worden gehouden Bedoeld wetsontwerp is de vrucht van jarenlange studiehet is als het ware uit de praktijk opgebouwd en zoodra de ge meenteraden later voor het feit zullen wor den gesteld om desbetreffende verordeningen te maken, zal het ook wel blijken, dat sinds jaren er heel wat praktisch en deskundig materiaal ligt opgestapeld om als bouwstof voor eene betere regeling der verschillende veemarkten te dienen. Beziet men een veemarkt uit het stand punt der gemeente, waar zij wordt ge houden, dan is men allicht geneigd wat al te veel te letten op het geidelijke voordeel dat een markt voor de stad medebrengt. De wetgever en de regeering, beiden voor gelicht door de mannen van wetenschap, waarvan de uitkomsten sedert vele jaren zijn getoetst aan de praktijk, zullen zich onge twijfeld bij de nieuwe wettelijke regeling der veemarkten andere dan wel juist fiscale doeleinden voor oogen stellen en meteen vele gemeentebesturen langs betere banen kunnen leiden dan deze uit eigen beweging zullen willen bewandelen. Daarom is het alleszins gewenscht, dat de wetgever binnenkort er in zal slagen van bovenbedoeld wetsontwerp een wet te ma ken, temeer omdat gedurende de laatste jaren die besmettelijke veeziekte, het mond en klauwzeer, hethaaldelijk onzen veestapel heeft bedreigd en helaasthans nog bedreigt. NIEUWSTIJDINGEN. Men schrijft Artikel 8 van luidt aldus: „Ter uitvoering van bij algemeenen maat regel van bestuur te geven voorschriften be- dige verontwaardigiig. „Daar daak ik voor 1“ Hij liet den prins los en ging naar de deur. Serge snelde op hem toe en zeide „Gij gaat niet heen, vóórdat gij mij de middelen aan gewezen hebt om het ongeval te herstellen." „Laat ons dan als goede vrienden praten," sprak Herzog nader komende. »Ik heb eene uitstekend mooie speculatie bedacht, met be hulp waarvan wij de zaak kunnen redden. Brutaalweg moeten wij eene vergadering van aandeelhouders in het gebouw der maatschappij beleggen. Ik leg de zaak uit en misleid iedereen men geeft ons een bewijs van ver trouwen voor het verleden en opnieuw geld voor de toekomst. Wij zijn zoo wit als sneeuw en de list is gelukt. Begrijpt gij mij „Genoeg zeide de prins met teekenen van den grootsten afkeer. „Ik wil om uit een schan delijken toestand te geraken, geene middelen aanwenden, die nog schandelijker zijn. Laat ons ophouden met ons te verweren. Wij zijn voor goed verloren!" „Zij, die zich laten vertreden, zijn zwak riep de geldman. Die sterk staan verdedigen zich. Geef u over, als gij wiltik heb wel andere dingen gezien. Drie malen heb ik zelf alles verloren, en driemaal ben ik er weder bovenop gekomen. Mijn hoofd is goed! Nu ben ik aan lager wal, maar dat zal wel beter worden. En als ik weer tot den eersten rang der specu lanten opgeklommen ben en ik heb eenige millioenen te vee], keer ik het verschuldigde uit. Men zal verwonderd zijn en er niet meer op rekenen. Bijgevolg zal men mij er meer dank voor weten, dan indien ik het terstond gedaan had." „En als men Serge. „Zooals ik kon," antwoordde Herzog op rus- tigen toon. „Het spel heeft zijne kansen. Men zoekt Austerlitz en men vindt Waterloo." „Maar," riep de prins toornig uit, „deaan- deelen, die gij verkocht hebt, mochten, om zoo te zeggen, niet uit uwe handen gaan..." „Meendet gij dat?" gaf de geldman op spot tenden toon ten antwoord. „Indien zij er niet uit mochten gaan, dan was het de moeite niet waard ze er in te leggen." „Genoeg," besloot Panine, die blijde was iemand te vinden, aan wien hij al de bitter heid van zijn benarden toestand wijten kon, „gij hebt mij op lage wijze bedrogen." „Zeer goed Ik verwachtte datsprak Her zog glimlachend. „Indien de zaak geslaagd was, zoudt gij zonder aarzelen uw deel in de winst aangenomen en mij als eene bruid met bloemen getooid bebben. Nu zij mislukt is, wjjst gij uwe medeverantwoordelijkheid af en zijt er haastig bij om mij als een oplichter te behandelen. Evenwel zou de zaak in het eerste geval niet eerlijker geweest zijn dan in het tweedemaar de goede uitslag maakt alles mooi Serge zag Herzog strak aan en hernam „Wie verzekert mij, dat deze speculatie, die mij ruïneert, u niet rijk maakt „Ondankbare sprak de geldman spottend. „Gij verdenkt mij „Dat gij mij bestolen hebt riep Panine woedend uit. „Waarom niet?" Thans verloor Herzog zijn koelbloedigheid zijn gezicht werd rood, hij greep den prins bij den arm met eene kracht, die men in zulk een uitgemergeld lichaam niet verwacht zou hebben en zeide „Zacht wat, prins van het geen gij mij kwetsend zegt, moet gij uw deel afhouden, daar gij mijn compagnon zijt." „Ellendeling!" schreeuwde Panine, verbitterd, omdat Herzog hem vasthield. „Personaliteiten riep de geldman met kod- NIEUWE SNEEKER COURANT om te trachten de duikboot te ontkomen.11 Van de duikboot, die snel op ons inliep, werden nu eenige schoten gelost, waarop ik, geen kans ziende te ontkomen, bevel tot stoppen gaf. Mijn scheepspapieren werden opgevraagd en nadat ik deze aan een Duitsch officier had overhandigd, kreeg de geheele bemanning vijf minuten tijd om zich in de booten van de Leeuwarden te begeven. Inmiddels werden door de duikboot een aan tal kanonschoten op de Leeuwarden gelost, om deze tot zinken te brengen, hetgeen ten laatste gelukte. Zjj nam onze beide booten op sleeptouw tot bij het lichtschip Maas, waar wij overgenomen werden door de loodsboot 9, schipper D. Verhagen, die ons Holland bracht. Daar zijn bleven. De Leeuwarden was in ballast van Londen naar Harlingen. Noord-Amerik. Hypotheekbank Leeuwarden. Aan het verslag van deze instelling over 1914 is het volgende ontleend „Het jaar 1914, met zeer gunstige vooruit zichten aangevangen, is, al heeft het niet in alle opzichten aan onze verwachtingen beant woord, voor ons een jaar van belangrijke voor uitgang geweest. Hoewel ons bedrijf de na- deelige gevolgen van 'den Europeeschen oorlog en de dientengevolge ingetreden oeconomische crisis niet heeft kunnen ontgaan, zoo is dit gelukkig slechts daarin merkbaar geweest, dat de vooruitgaande ontwikkeling onzer instelling grooter had kunnen zijn, indien het plaatsen van pandbrieven gedurende een aantal maan den niet uitgesloten ware geweest. Het einde des jaars gaf, niettegenstaande van Rijkswege de belangrijke 5 pCt. Staatsleening in uitzicht was gesteld weder zeer bevredigende resultaten” Het bedrag der uitstaande 5 en 5 */2 °/0 pandbrieven bedraagt f2002.500. De winst be draagt f4.317.795, waaruit 5 °/0 div. over de onverplichte stortingen en 3 °,0 over de ver plichte stortingen kan worden uitgekeerd. Het reservefonds bedraadt f2246.79‘. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank te 's Gravenhage. -> -, Aan het verslag dezer instelling is het vol de akte nuthge handwer- de ontleend rïinn na J-i rvrx+rl o Irv-n I Niettegenstaande de groote wereldoorlog net bedrijf van Augustus af om.zoo te zeggen heeft stop gezet, zijn wij toch over de verkregen resultaten, in het bijzonder^overjjde betaling van de op 1 December 1.1. verschenen renten en aflossingen alleszins tevreden. Het totaal uitstaand bedrag aan 4 en 41/2 °/o hypotheekbrieven beliep eind Dec. 1914 f 13.837.600 De winst in 1914 bedroeg f 74 275.03. De totale reserves bedragen f217.816.74A Het dividend bedraagt 11%. Algemeens Friesche Hypotheekbank. Wij ontleenen aan het verslag over het af- geloopen jaar het volgende: Alle debiteuren in Friesland hebben, op een heel enkele uitzondering na, zoowel rente als aflossing op tijd voldaan, terwijl vrijstelling van aflossing slechts aan één dezer debiteu ren behoefde verleend te worden. Al kwam het jaar 1914 voor onze instelling goed tenjeinde, wij blijven den ernst der tij den beseffen en zullen met alle mogelijke voor zorgen trachten aan de nog komende moei lijkheden het hoofd te bieden. Het totaal uitstaand bedrag aan 4%, 4%% en 5% pandbrieven was op 31 Dec. ’14 f 5.578 500 De winst in 1914 bedraagt f32.218.39. De reserve bedraagt f 85.546.06. Het dividend werd evenals het vorige Jaar, vastgesteld op 8%. omtrent den werkelijken toestand van het Al gemeen Credietfonds ingelicht worden. Herzog woonde op den Boulevard Hausmann in een klein huis, dat hij geheel gemeubileerd van Amerikanen gehuurd had. De bonte weelde der Yankees had hem er niet van afgeschrikt. Integendeel. Hij had in het vergulde houtwerk en het kersroode brocaat van het salon, in het groene satijn van de boudoirs en de plafonds met roode en blauwe vakken der eetzaal, het alledaagsche maar schitterende kenmerk ge vonden, dat het oog van den aandeelhouder verblindde. Suzanna had zich in dit huis eene kleine kamer voorbehouden, bescheiden met sits en mousseline behangen, welker eenvoudige en zindelijke meubelen scherp tegen de sma- kelooze en kakelbonte pracht van het overige deel der woning afstaken. Toen Serge het huis naderde, zag hij een stalknecht, in geruit tartan gekleed, bezig met eene victoria flink met water schoon te maken. Herzog was dus terug. De prins klom vlug de stoep op en deed zich aandienen. De geldman zat rustig bij het raam van zijne werkkamer en liep de dagbladen door. Toen Serge binnentrad, stond hij op. De twee mannen bleven elkander een oogenblik zwij gend aanzien. De prins nam eerst het woord. „Hoe komt het,« sprak hij op strengen toon, „dat gij mij sedert uw vertrek geene tijding gezonden hebt „Omdat,” antwoordde Herzog heel bedaard, „ik u niets goeds kon berichten.” „Ik zou ten minste geweten hebben, hoe de zaak stond,” „Zou de uitkomst van mijne proefneming er door veranderd zijn „Gij hebt mij in deze zaak als een kind behandeld,” zeide Serge boos wordende. „Ik wist niet, waar ik aan toe was. Gij hebt mjj beloften gedaan, maar hoe hebt gij die ge houden 62) De dag brak aan en de lucht zag bewolkt en grauw. Mevrouw Desvarennes deed het raam open en verkoelde haar brandend hoofd in de frissche morgenlucht. De ontwaakte vogels vlogen al tjilpende in de boomen van den tuin heen en weer. Nu en dan hoorde men van de straatzijde een onduidelijk geluid van voortrollende rij tuigen. De stad begon te ontwaken. Mevrouw Desvarennes schelde en liet vra gen, of Maréchal bij haar wilde komen. De secretaris trad zoo aanstonds binnen. Evenals 1 was ook hij ongerust en ontroerd en daardoor vóór dag en dauw opgestaan. Mevrouw Dasvarennes ontving hem met een dankbaren glimlach. Zij gevoelde, dat deze goede man, die zoo duidelijk hare gedachten raden kon, waarlijk van haar hield. Zij ver zocht hem, zonder in nadere bijzonderheden te komen, om bij Cayrol bericht te gaan inwin nen en bleef in afwachting, terwijl zij om hare onrust te doen bedaren met groote stap pen heen en weer liep. Toen Serge het huis van Cayrol verliet, was hij geheel ontdaan. Hij bevond zich nief in staat om na te denken en durfde niet naar huis gaan, al gevoelde hij wel, dat hij spoedig zou moeten komen. Hij begaf den Cercle. Het loopendeed hem goed en bracht hem tot zich zelven. Hij verheugde zich, dat hij van die gevaarlijke ontmoeting zoo goed afgekomen was. Bijna vroolijk klom hij de trap op, wierp zijn over jas toe aan den half ingeslapen knecht, die opgestaan was, toen hij naderkwam, en de speelzaal binnen. Hot baccarat nam een einde. Het was drie uren in den De spelers hadden geen geld meer en de bank houder bood te vergeefs aan om in te zetten zoo weinig men maar wilde. De komst van den prins gaf weer eenige levendigheid aan het spel. Serge weerde zich met een ijver, alsof het een gevecht gold. De kans was hem gun stig. In enkele slagen won hij den ganseben inzetduizend louis. Eén voor één gingen de spelers weg. Panine bleef alleen, strekte zich op de canapé uit en sliep eenige uren met zijne kleederen aan en gekweld door zijne bot tines. Zijn slaap was onrustig en vermoeide hem in plaats van hem te verkwikken. De bedienden, die binnenkwamen om de zalen te vegen en te luchten, hinderden hem. Hg ging naar de kleedkamer en daar ver- frischte hij zijn gezicht met water. Dit deed hem goed. Vervolgens schreef hij aan Jeanne met een enkel woord om haar te zeggen, dat hij nagedacht had, dat zijn vertrek met haar ónmogelijk was en hij haar smeekte alles te doen om hem te vergeven. Hij gaf zijn brief aan den besteller van den Cercle met uitdruk kelijk bevel dien aan niemand anders dan aan de kamenier van mevrouw Cayrol af te geven. De zorg voor eene weg te voeren vrouw, de drukte van een ongeregeld huishouden sche nen hem thans onuitstaanbaar toe. Wat meer was, hoe zou hij Jeanne onderhouden Als hij zijne minnares bij zich nam, zou dit elke toe nadering tot Micheline onmogelijk maken. En nu gevoelde hij het levendig, dat de eenige hoop op behoud, die hem overbleef, in de on veranderlijke liefde van zijn vrouw voor hem gelegen was. Maar, vóór alles, moest hij naar Herzog gaan, en als de geldman terug was, door hem talrjjk opgekomen publiek. Ter afwisseling werden voordrachten ge geven door de heeren D. Hak, D. Piersma en meester De Vries, getiteld „Molendiikje”, >In biitsje staf” en „Aan de Zee”. Om ongeveer 12 uur werd de bijeen komst gesloten. LEMMER, 17 Mrt. Op het drietal voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school alhier zp'n geplaatst de heerenJ. Visser te Echten, T. Prins te Nieuw-Weerdinge en J. J. Kromhout v. d. Meer te Zwolle. Varkens en Varkensvleesch. Tot heden 19 Maart mag nog varkens- vleeech, voorzien van het Rjjksmerkteeken, worden uitgevoerd en voorts dat vleesch, hetwelk vóór of op 17 dezer voor uitvoer is ingeladen. Overigens is van 17 dr. af, de uitvoer van varkensvleesch in eiken vorm verboden. De minister van Landbouw heeft ingesteld een rijks centraalbureau voor den afzet van varkens en varkensvleesch en benoemd tot directeur van dat bureau den heer O. Reitsma, secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond. Het Nut. Tot leden van het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen zjjn gekozen prof. dr. H. Brugmans te Am sterdam, mr. H, J. van Leeuwen te ’s Her- togenbosch, en prof. dr. Ph. Kohnstamm te Amsterdam. Onderwijs aan Prinses Juliana. Hare Majesteit de Koningin en ninklijke Hoogheid de Prins der hebben met ingang van 15 April a.s. mejuffrouw B. Cohen Stuart opgedragen, derwjjs te geven aan TT heid de Prinses. Daartoe zal met eenige andere kinderen een kleine klasse worden samengesteld. Mejuffrouw Cohen Stuart, die thans nog tijdelijk werkzaam is aan de school van den heer J. Ligthart, zal het onderwijs geven vol gens diens methode. Zjj bezit de hulp-akte lager onderwijs en f ken en bekwaamt zich voor de hoofd-akte. I De eerste jaren zal in bedeelde klasse g ion godsdienstonderwijs worden gegeven, daar Hare Majesteit aan zich wenscht te houden dat on derwijs persoonlijk bij de Prinses voort te zetten. Mejuffrouw Cohen Stuart is catechisante van dr. J. A. Cramer. Het stoomschip Leeuwarden in den grond geboord. Het Engelsche stoomschip Leeuwarden, va rende in geregelden dienst van Londen naar Harlingen, is Woensdag 5 mijlen ten noord westen van het lichtschip Maas door de Duit- sche duikboot U 28 in den grond geboord. De bemanning van 16 koppen (14 Engelschen en 2 Hollanders) is door de stoomloodsboot No. 9 gered en te Hoek van Holland geland. De Leeuwarden in 1903 gebouwd, met 990 ton bruto en 420 netto, en behoorde aan de General Steam Navigation Cy. te Londen. De kapitein Butler deelde omtrent den on dergang van zijn schip het volgende mede Omstreeks 3 */2 uur Woensdagmiddag werden wij ongeveer vijf mijlen westnoordwest van het lichtschip Maas gepraaid door een Duitsche duikboot, de U 28. Wij kregen bevel om te stoppen, doch stoomden met volle vaart door, spraak gedaan in de zaak van Johannes v. G., 59-jarig winkelier te Sneek, die voor den kantonrechter ter plaatse heeft terecht gestaan voor het ten verkoop in voorraad uou gc- hebben van 4 obligaties a f 10 van „Het aatschap-1 Witte Kruis.” De kantonrechter sprak hem - - vrjj in hooger beroep heeft de rechtbank dat vonnis vernietigd en beklaagde gedeel telik vrijgesproken en gedeeltelijk van alle rechtsvervolging ontslagen. De Hooge Raad heeft in cassatie weder dat vonnis vernie tigd en de zaak verwezen naar dit hof. Het gerechtshof heeft thans het vrijspre kend vonnis van den kantonrechter te Sneek bevestigd. De eisch hechtenis. Raad van Beroep. Ged. Staten van Friesland hebben, in de plaats van K. Molenaar alhier, vertrokken naar Transvaal, benoemd tot plaatsvervan gend lid-werkman in den raad van beroep (ongevallenverzekering) te Leeuwarden U. Daum, zilversmidsknecht alhier. HINDELOOPEN, 17 Maart. Tot vroed vrouw te Rjjssen is benoemd mej. T. de Roest alhier. Een 80-jarlge. LEEUWARDEN, 17 Maart. De heer^H. de Jong, oud-directeur van het Stedelijk Muziekkorps, vierde heden, onder vele blij ken van waardeering en vriendschap, zijn 80sten verjaardag. De heer de Jong ving op 13-jarigen leef tijd zjjn muzikale loopbaan aan bjj het mu ziekkorps van de d.d. schutterjj te Deventer, werd in 1857 benoemd tot kapelmeester bij de schutterij te Zutfen, in 1862 in gelijke betrekking bjj het 8e reg. inf. alhier, in 1883 tot kapelmeester van het muziekkorps der d.d. schutterij en, na opheffing daarvan, tot directeur van het stedeljjk muziekkorps. Den len Februari 1898 mocht hjj, te midden zjjner familie, betrekkingen en een schare vrienden, zgn gouden jubilé als mu sicus herdenken. WOMMELS, 16 Maart. In de gehouden ledenvergadering d*r K. V ^Wommels< bleek uit de rekening over het verloopen jaar, dat de kas sloot met een batig saldo van f40.711/,. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. K. Hoekstra en O. Hiemstra, als afgevaardigde ter alge- meene vergadering te Franeker benoemd de heer J. C. Bjj kersma. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor deze vergadering. Ten opzichte der meeste punten werd den afgevaardigde vrjj man daat verleend. L. C. OPPENHUIZEN, 17 Maart. De vee houder H. H. V. alhier verkocht gister een zeug de 14 dagen oude biggen hield hg voor f 175. Verleden jaar deed hij een even zwaar beest voor f 82.50 van de hand. HEEG, 16 Maart. Hedenavond hield de zangvereeniging „Looft den Heer” alhier, in de Geref. Kerk eene uitvoering. Na opening door den heer G. H. de Jong, werden een 18-tal liederen gezongen, van welke vooral het Zendingslied, Lentezang en Op it lis in de smaak vielen van het VERGADERING van den gemeen teraad van SNEEK op Maandag den 22 Maart 1915, 's avonds 7% uur. Punten van behandeling: Punt 1. Vaststelling notulen. Punt II. Mededeeling van ingekomen stuk ken. Punt lila. Voorstel tot uitbreiding getal ambtenaren van den Burgerlijken Stand. b. Benoeming van eenen ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Punt IV. Benoeming Secretaris-Boekhouder van het Old Burger Weeshuis. Punt V. Voorstel tot onderh. verhuring van de z.g. trekschippersstal. Punt VI. Voorstel tot het overnemen van grond ran het Old Burger Weeshuis. Punt Vil. Voorstel tot het geven eener ver goeding voor het$ waarnemen van lessen aan het gymnasium. Punt VIII. Voorstel tot het toekennen eener buitengewone belooning aan de ambtenaren ter secretarie. Punt IX. Adres van P. Bos om vergoeding van geleden schade bij de uitvoering van een aangenomen werk. Punt X. Instructie voorman bij de gemeen- tereiniging. Punt Xl. Voorstel in zake veiling van tuinbouwproducten. Punt XII. Voorstel tot uitvoering der pen sioenwetten voor de gemeente-ambtenaren 1913.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 1