De Europeesche Oorlog 31 Ij DELFTSCHE SLAOLIE het zuiverste braadvet i I h Of, 4 I I I a i 1 4 *1 -< I -< f a. L Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft. a c b n P g ii v I Przemysl, de sterke vesting in Galicië, gevallen dat is wel de meest belangrijke tijding, die de telegraaf ons in de laatste dagen meldde. Een maand of vijf is deze stad van 50.000 inwoners, een knooppunt van spoorwegen, door een groote Russische legermacht omsingeld. Na bij het eerste groenten en aardappelen beschikbaar te stellen tot prgzen, welke in uwe gemeente vóór de maand Augustus 1914 als normale prgzen golden. den geliefden afgestorvene en tal van vrien den sloten zich bg de begrafenisstoet aan, om Ds. Visser mede de laatste eer te be wezen. Want in en buiten zijne gemeente had deze gedurende zgn meer dan twintig- jarig verblgf alhier, door zgne minzaam heid en goedhartigheid zeer vele vrienden verworven. Daarvan getuigden de hoog- waardeerende woorden van Da. De Muinck Keizer van IJsbrechtum, die als Praetor van den Ring van Sneek, namens zgne ambtgenooten in dien Ring het eerst het woord voerde. Daarvan getuigden ook de hartelgke woorden van den heer Hibma, die uit naam der Loge te Sneek sprak en aan het slot zjjner rede de woorden aanhaalde, waarmee de thans ontslapen Voorzitter zjjne toespraak aan het graf van „Slaap zachtMoog Uw ontwaken heerlgk zgn I” De oudste zoon van den overledene, de reer Joh. Visser, directeur van de Tucht school te Amersfoort, dankte, ondanks zgn levige aandoening, namens de familie in gevoelvolle woorden sprekers en aanwezigen voor de eer, den overledene bewezen. LEMMER, 22 Mrt. Deafgeloopen week is alhier in ’t geheel 640 tal haring en 290 pond bot aangevoerd. Voor de haring werd van f 4.50 tot f 5.50 per tal en voor de bot 13 ets. per pond besomd. LEMMER, 22 Maart. In de a.s. Woens dag alhier te houden Raadsvergadering komt o.m. een voorstel van B. en W. in behan deling om aan gehuwde gemeente-ambtena- ren een tgdelgken toeslag op hun salaris te verkenen. den hoofdelgken^omslag in deze gemeente bevat 919 aangeslagenen. De hoogste aanslag van een jaarlgksch inkomen van f17.360 is f 1659,66; de laagste aanslag van een inkomen van f510 is f 1.68. Het aantal belastbare inkomens boven f 10.000 is 3. Voorloopig is de aanslag invorderbaar voor 9/ii deel. WIJCKEL. Voor het politiediploma van den Nederlandschen politiebond slaagde onze plaatsgenoot de heer M. J. v. d. Goot. HEERENVEEN, 22 Maart. Op de he den gehouden nuchterenkalverenmarkt was de aanvoer 104 stuks. De handel was zeer slechteen gevolg van het opbrengen der 2 Nederlandsche stoombooten naar Zee- brugge door de Duitschers. De prgs liep terug tot f6 a fll per stuk. Friesche exportslagers verzonden Za terdag nog duizend nuchteren kalveren naar Engeland. Heden (Maandag) werd niets verzondenmen durfde de risico niet aan nu ook Duitschland onze schepen gaat aan houden. De Stoomvaart Mg. Zeeland neemt doordien geen goederen ter verzending meer aan. DEERSÜM, 22 Maart, 1915. Heden middag te twee uur had alhier de plechtige teraardebestelling plaats van onzen hoogge- achten predikant Ds. J. Visser, die in den nacht van Woensdag op Donderdag zoo plotseling, tot diepe droefheid van velen uit zgn werkkring werd weggerukt. Prachtige kransen, o. a. van de Loge C. R. P. C. te Sneek en van de Catechi- ir De Engelsche-Fransche vloot aan de Dar- --danellen heeft, ^waarschijnlijk zonder veel meel, tarwebloem varkensvleesch spek, vet, yan aanyal had te heb. ben, 3 schepen verloren. Toch schijnt aan Engelsche kant het vertrouwen te bestaan dat de vloot de doorgang zal forceeren. Dit blijkt uit het volgende. De admirali teit bericht: „Wegens het ongunstige weder zijn de rrijgsverrichtingen tegen de Dardanellen afgebroken. Verkenningen met watervlieg tuigen zijn onmogelijk, zoodat niet uitge maakt kan worden, hoe groot de schade is, door het bombardement van de forten op 18 dezer aangericht. Geen groote verwachtingen moeten dien aangaande gekoesterd worden, aangezien de aanval wegens de door de drijvende mijnen geleden verliezen niet tot het einde werd doorgezet. De macht van de vloot om door de meerderheid van haar vuur de forten te beheerschen schijnt vast te staan. Verschil- ende andere moeilijkheden en gevaren zijn ondervonden, doch niets is voorgevallen dat iet geloof kan rechtvaardigen, dat de ver- iezen van de onderneming gaan boven het geen werd verwacht en boven de voorzie- ningen, welke ‘daarvoor werden getroffen. De Britsche verliezen zijn 61 dooden, ge wonden en vermisten. Admiraal Robeck prijst de schitterende houding van het Fran- sche smaldeel, dat geheel onversaagd is ge bleven na het zware verlies. Admiraal Guepratte voerde zijn schepen met de groot ste dapperheid in den strijd, die op korten afstand gevoerd werd”. beleg in October zware verliezen te heb ben geleden bij bestormingen, volgden de belegeraars de tweede maal (gedurende eenige weken moest n.l. het beleg opge heven worden door een aanval der Duit schers en Oostenrijkers die de stad ont zetten) een andere wijze zij omsingelden de stad en wachtten wachtten. Uitval na uitval der bezetting werd afgeslagen totdat korten tijd geleden vermoedelijk nieuw en zeer zwaar Russisch geschut voor de stad is aangekomen en de aanval werd doorgezet. Een laatste wanhopige uitval waagden de Oostenrijkers Zaterdag j.l. maar „nadat zij de sterkte der Russische strijd krachten geconstateerd hadden trokken zij in de vesting terug” zeide het Oostenrijk- sche bericht. Dat voorspelde niet veel goeds en de Russen wisten dan ook wel meer mee te deelen n.l.„20.000 granaten wer den dagelijks uit Przemysl gevuurd, voor dat de jongste uitvallen met noodlottigen afloop werden ondernomen. Dit alles wordt beschouwd de laatste opflikkering te zijn van de verdediging. Het vuur was voor het grootste gedeelte naar het noorden en het zuiden gericht, terwijl de uitval bij het krieken van den morgen in oostelijke rich ting ondernomen werd. De Russen staan op minder dan 1 mijl afstand van de for ten. Hun verliezen bedragen nog geen 100 man. Het vliegtuig, dat dagelijks naar Krakau vliegt, is met belangrijke docu menten van het garnizoen vermeesterd. De Russen zijn besloten geen groote .verliezen door de verovering van de vesting te lijden. Zij willen na de inneming gelijktijdig te gen Krakau en Hongarije optrekken. 6000 Oostenrijkers, gevangen genomen in het laatste gevecht bij Przemysl, zijn te Lem berg aangekomen”. Aldus het Russisch bericht. De verzwakte bezetting heeft zich thans overgegeven. Op zich zelf heeft het bezit der stad geen directen invloed op den loop der krijgsverrichtingen. Przemysl ligt heel ver achter het slagfront en vormt geen steunpunt meer in de verdedigingslinie der Oostenrijkers. Indirecte invloed is er misschien wel van te verwachten. Want het nemen van Prze- zjjn voorganger Mootmysl maakt een sterk Russisch leger met zeer zware artillerie vrij voor versterking aan het andere front. En dat is van be lang nu een reusachtige slag in de Karpathen is aangevangen waarover de Oostenrijkers meldden „Bij heerlijk voorjaarsweer is in de Kar pathen de hevigste strijd ontbrand, die nog sedert den aanvang van den oorlog heeft gewoed. De Russen trekken alle beschik bare krachten naar hpu front en laten aan val op aanval volgen. Bij Dukla, Uszok en Lupskow werd het hevigst gevochten. Onze onvergelijkelijke troepen slaagden er overal in de aanstormende massa’s on der verschrikkelijke verliezen voor den vijand af te slaan. Over den duur of de beslissing van deze reusachtige worsteling, welke haars gelijke zoekt, kan op het oogenblik nog geen oordeel geveld worden.” Een nieuw Russisch leger komt de aan vallen thans versterken. Zullen de Oosten rijkers ook die nieuwe massa’s tot staan kunnen brengen Ook de moreele invloed van de val van Przemysl op de Oostenrijkers zal niet ge ring zijn. Deze zijn n.l. nooit bepaald pessimistisch in hun berichtgeving, zoodat de tijding de burgerbevolking vrij onvoorbereid zal treffen. De Russen zijn door de Duitschers uit de Duitsche stad Memel in O. Pruisen, die zij bij verrassing bezet hadden, weer ver jaagd. Hei Duitsch bericht meldt nog „Onder de bescherming van de Russi sche troepen heeft het Russische gepeupel zich aan have en goed van onze inwoners vergrepen en den particulieren eigendom op wagens geladen en over de grens ge bracht”. Het Duitsche bericht belooft een uitvoerig rapport over dit alles. Van de andere oorlogsterreinep geen nieuws van beteekenis. De minister van Landbouw heeft aan de jurgemeesters een circulaire gezonden, waar aan het volgende is ontleend Ik ben bereid ten behoeve van de on- en minvermogenden in uwe gemeeente tarwe- Naar wg vernemen, bevond zich onder de lading van de »Zaanstroom«, welk schip door de Duitschers naar Zeebrugge is ge bracht, een groote hoeveelheid boter, afge zonden door een firma te Leeuwarden en bestemd voor Londen. Ook had de >Zaanstroom< 300 ton eieren aan boord, w.o. 66 kisten, elk 1440 eieren inhoudende, welke waren afgezonden door de V. P. N. Deze zending is verzekerd. L. C. Aan de directie der Hollandsche Stoom bootmaatschappij werd nog gisteren rapport over het gebeurde uitgebracht. Van een schieten op de >Zaanstroom« werd daarbg echter geen melding gemaakt. De directie deelde mede niet te gelooven, dat dit geschied zou zgn. Immers de Ne derlandsche koopvaardijschepen hebben strik te orders bg de nadering van een onderzeeër dadeljjk te stoppen. In de regeerings-, handels- en scheep- vaartkringen is de aanhouding dezer beide Nederlandsche schepen door de Duitschers, met groote ontstemming vernomen, aldus de „Tel.” Waar immers, aldus redeneert men ter bevoegder plaatse, de onderhandelingen er toe hebben geleid, dat Duitsche goederen voor onze koloniën bestemd, niet door de geallieerden zouden-worden aangehouden, gaan de Duitschers nu een taktiek volgen, waardoor de Nederlandsche handel en scheep vaart zeer ernstig wordt belemmerd. Een onhandigheid, die men moeiljjk goed zal kunnen praten. Het resultaat van de han deling zal nu noodzakelijkerwijze moeten zgn, dat behalve een protest der Nederland sche regeering bjj die van Duitschland, elke daarvoor naar laatstgenoemd igk wordt, stop gezet! HOMMERTS, 19 Maart. De vereenigde pluimveehouders alhier zullen voor geza- mentlgke rekening een viertal soorten ras hoenders laten uitbroeden om hun veestapel te verbeteren. Mede is besloten de voeder- aankoop met elkaar uit te voeren. HOMMERTS, 19 Maart. De vereeniging voor Dorpsbelangen zal trachten voor het dorp aanvoer van goedkoope zeevisch te krijgen. Een knipcursus naar maat hier te doen houden is tevens een der plannen waarvoor zg zich inspant. HOMMERTS, 19 Maart. De vereeni ging „Floralia” heeft een definitief bestuur gekozen bestaand uit de heeren L. J. Onos- sen, Th. Tjalma, P. Bjjlsma, die zich de medewerking van een tweetal damesleden hopen te verzekeren. In Mei zullen den le den een tweetal bloemen wórden verstrekt. OOSTERLITTENS, 20 Maart. Mej. G. v. d. Wal alhier slaagde te Zwolle voor de acte nuttige Handwerken. HEEG, 20 Maart. Toen de melkrjjder der Coöp. Stoomzuivelfabriek, de heer Joh. de Jong, hedenavond te Osingahuizen was met de melkwagen, kwam hg plotseling in botsing met de melkwagen van den heer T. Hilverda, met het gevolg, dat de as van eerstgenoemde melkwagen midden door brak, en de wagen op den grond terecht kwam. Eenige bussen melk gingen verloren. STAVOREN, 22 Mrt. In de afgeloopen week werd hier door 30 booten slechts 130 tal aangevoerd, waarvoor van f 5.40 tot f 4.40 per tal werd besomd. Misschien dat het ongunstige weer deed gelden. Ook heden waren de vangsten miniem. BAARDERADEEL, 22 Mrt. Het voor den dienst 1915 goedgekeurd kohier van Ik laat aan u over te bepalen, welk deel der bevolking uwer gemeente als on- of minvermogend moet worden beschouwd en in verband daarmede het vaststellen van de hoeveelheden der genoemde waren, die beschikbaar gesteld moeten worden. De beschikbaarstelling is gebonden o. aan de volgende voorwaarden 1. de uit de beschikbaarstelling voort vloeiende kosten worden voor de helft ge dragen door het rgk en voor de wederhelft door uwe gemeente 2. de distributie onder de verbruikers zal zooveel mogelgk geschieden door be middeling van de winkels, waar zg gewoon zgn hunne waren te betrekken. Gedepo neerd. Handels merk. is I <i Przemysl gevallen I met een fijne smaak gemakkelijke verteerbaarheid Men kan bij vele winkeliers, die van ons Delftsche Slaolie in vaten of in bnssen afnemen, ook wel dit artikel bij de maat en in door hen gevulde fles- schen koopen, doch uit den aard der zaak kunnen wij er niet voor instaan, dat steeds geleverd wordt hetgeen door den klant gevraagd wordt. Absoluut zeker is men Delft sche Slaolie in de gewenschte kwaliteit te ontvangen, als men de van ons handelsmerk voorziene flesschen vraagt en de capsule ongeschonden is. Wie meer van de Delft sche Slaolie"’wil weten, vrage bij de Afdeeling Reclame der Oliefabrie ken Calvé-Delft te Delft het receptenbdekje aan, waarin tal van recept n van den kok der fabri k en wenken voor het ge bruik voorkomen. Een bijlage betreffende het Delftsch Plantenvet D e 1 f i a is hieraan toe gevoegd. Op aanvrage wordt dit boekje, dat niet bij de winkeliers verkrijgbaar is, door de fabriek gratis en franco toegezonden. en groote voedzaamheid. Installatie. Verleden week is pastoor F. Beerman als zoodanig te Sloten geïnstalleerd door den deken van Sneek, in tegenwoordigheid o. a. van burg, en den secretaris, de hoofden der en christelijke scholen. Aan de Dardanellen. <in»4nnnnlziv» hoen hl Ir honr to v Russen en Duitschers. Aanwal door Zeppelins op Parijs^ „Parijzenaars dit zijn uwe Paascheieren”. Biljetten met deze woorden bedrukt liet de bemanning der Duitsche luchtschepen die in den nacht van 20 op 21 Maart Parijs met bommen hebben bestookt vallen. Het zijn dan in ieder geval wat harde Paasch eieren geweest, waarmee de Duitschers de Franschen hebben verrast. Omtrent dezen aanval, die volgens de Duit schers gedaan werd omdat Fransche vliegers de stad Schlettstadt in Elzas met bommen had den bestookt, wordt alsj volgt door de corres pondent] te Parijs van de N. Rott. Courant beschreven. „De geboortestond van de lente van het ge denkwaardige jaar 1915 is vannacht in de hemelen van Parijs gevierd door een geducht schouwspel van den modernen oorlog, waaraan twee Zeppelins en 7 Fransche vliegtuigen mee werkten en voorts verscheiden bommen, licht bundels van zoeklichten, trompetgeschal en en kanongebulder. De nacht was sterhelder, nochtans was de lucht ietwat gelig en nevelig. Gunstig weer dus voor de Zeppelins. Ze hebben' dan ook onopgemerkt tot Compiègne kunnen komen. Om kwart voor één echter zagen de schild wachten bij het station Compiègne de silhouet van een Zeppelin zich afteekenen tegen de smalle sikkel van de maan en zij hoorden ook het geraas van de motoren. Onverwijld werd alarm gemaakt en alras was men te Parijs gewaarschuwd. De zoeklichten van de forten doorboren den hemel. Twee Zeppelins, ter stond ontdekt, hebben de kanonnen der forten weggejaagd, maar twee anderen naderen Parijs. De militaire overheid heeft de politiepre- fectuur al gewaarschuwd. Laurent, de pre fect, heeft order gegeven om alle lichten te dooven en heeft brandweerlieden en politie agenten in auto’s door heel Parijs heen ge stuurd om de bevolking door trompetgeschal het afgesproken teeken te geven, om óf boven verdiepingen te verlaten, óf in alle geval zich gereed te houden voor het blusschen van brand. Verscheidenen hebben daarop niet anders gedaan dan het dek over hun hoofd te trekken, anderen zijn voor de ramen gaan kijken en verscheidenen zijn uitgegaan om te zien wat er te doen was. Inderdaad was er niet veel te zien. Ik zelf zag bijvoorbeeld niet anders dan de stralenbundels van de zoeklichten, maar ettelijke ernstige lieden hebben mij verteld, dat ze een enkelen keer in zoo’n lichtbundel plot seling en weth. openbare Na de H. Mis werd van de receptie in de pastorie druk gebruik gemaakt, ook door an dersdenkenden, en hield de burgemeester een vriendelijke toespraak tot den nieuwen herder. Levensmiddelen voor on- en minvermogenden. Delftsche Slaolie is geen sur rogaat of mengsel van iets an ders, doch een zelfstandig, plantaardig product, uit de eerste kwaliteit \arachidenoten geperst. Delftsche Slaolie geeft een heerlijken smaak aan de spij zen (geen oliesmaak) en wordt door ieder, die de proef neemt om haar in de plaats van an dere vaste vetten of in com binatie met natuurboter te ge bruiken, gewaardeerd als een bak- en braadvet bij uitne mendheid. Delftsche Slaolie bestaat uit 100 vet, en omdat dit vet reeds vloeibaar is, behoeft het bij het gebruik niet meer vloei baar gemaakt te worden, zoo- als andere vaste vetten, Delftsche Slaolie bevat dus geen waterdeelen, die bij ver hitting verdampen. Zij heeft geen onzuivere'? bestanddeelen, die eerst moeten worden uit gebakken. Zij spat niet en geeft geen onaangenamen geur. In verhitten toestand wordt zij dun als water en hangt daardoor niet aan. Dit alles, ge voegd bij een groot weerstands vermogen, ook bij hooge tem peraturen, maakt dat Delftsche Slaolie opvallend zuinig in het gebruik is. Delftsche Slaolie blijft, nadat er spijzen in gebakken zijn, hel der, zoodat zij voor een twee den, derden keer, enz. gebruikt kan worden. Ook daarom geeft zij bezuiniging in het huis houden. Vooral in den tegenwoordi- gen duren tijd neemt het ge bruik van Delftsche Slaolie dan ook in alle kringen der bevol king in groote mate toe. Hoe langer hoe meer zien de huismoeders in, dat haar belang meebrengt een flesch Delftsche Slaolie steeds voor direct gebruik in de keuken kast gereed te hebben. Als m<n den winkelier Delft sche Slaolie vraagt, zorge men, dat ook Delftsche Sla olie wordt geleverd, en wel in de kwaliteit, die men verlangt Extra, Surfine of Supra, res pectievelijk a een gulden, 85 en 75 cent per heele flesch van 80 centiliter inhoud. Al de etiketten op de door onze fabriek gecapsuleerde en geëtiketteerde flesschen bevat ten ons- Door den hevigen schok werden drie mannen van de wacht te kooi uit hun bed gesmeten. Beide bommen misten hun doel. Daarop ach tervolgde de Taube enkele andere schepen, aan de witte pijpen kenbaar als Engelsche stoomschepen van Leith, waarop tevoren ook reeds bommen waren geworpen. Na eenigen tijd keerde de Taube weder terug, bleef een oogenblik boven de Zevenber gen zweven, doch wierp geen bommen meer en verwijderde zich ten slotte in Westelijke richting. De Zevenbergen voerde 3 natievlaggen in de masten, had twee Hollandsche vlaggen op de brug en had er op dek drie uitgespreid. Voorts rapporteerde de Zevenbergen nog, dat Donderdag 18 dezer des middags om 12 u. 15 bij het Royal Souverein vuurschip twee bemande sloepen, een reddingssloep met onge veer 14 man en een werksloep met 8 man werden opgemerkt. Toen de Zevenbergen er heen stoomde om hulp te bieden, kwam een Engelsche torpedoboot aan, die de bemannin gen oppikte en de sloepen liet drijven. Men deelde ook nog mede, dat opgemerkt was, dat er van de achtervolgde Engelsche handelssche pen op de vliegmachine werd geschoten. De bemanning was zeer onder den indruk van het gebeurde en had zich gehaast op het dek van het schip de namen Zevenbergen, Rotterdam, Holland te schilderen. Nederlandsche schepen opgebracht. De Duitsche onderzeeërs weren zich maar. Donderdag heeft de Duitsche duikboot U 28 twee Hollandsche schepen de Batavier en de Zaanstroom aangehouden, die levens middelen vooral vleesch, naar Londen brach ten. Beide schepen de Zaanstroom probeerde nog te ontsnappen doch moest toen de duikboot de achtervolging kracht bij zette met hare snelvuurkanonnen, stoppen santen van Deersum, dekten de Igkkist van werden naar Zeebrugge in Belgie gebracht ----- waar de lading, die in beslag is genomen moet worden gelost. Over het lot der schepen zelf is nog niet beslist. De bemanning, die goed werd behandeld is naar Nederland terugge zonden. De dienstplichtige Belgische passagiers wer den krijgsgevangen gemaakt. De opgebrachte Nederlandsche schepen. den witten neus van een Zeppelin ontwaarden, die dan haastig omhoog steeg om uit het licht weg te komen. Men hoorde echter het kanon en het gesnor der motoren, vooral echter van de motoren der vliegtuigen, die waren opgestegen om de Duitsche luchtmonsters te verjagen. Het was een eigenaardige gewaarwording om rond te loopen in de stikdonkere en haast verlaten straten, met die geluiden en die licht- beweging in de lucht en die gevaren, die men van boven vermoedde. De eenige voertuigen, die men in het cen trum van de stad in de duisternis tegenkwam, waren de groentewagens. De oude paarden trokken als altijd met gestagen tred de karren langs den weg, waarmee zij zijn vertrouwd. Het anti-luchtvaartgeschut en de vliegtui gen hebben voorkomen, dat de twee Zeppelins boven het centrum van Parijs konden komen. Zij zijn langs de Mont Valérien gekomen, maar zijn teruggegaan over de Noordwestelijke stads wijken, in het bizonder over Batignolles, waar zij eenige bommen hebben geworpen, die slechts onbeduidende, materieele schade hebben aan gericht. Vervolgens hebben zij het eigenlijke Parijs verlaten en bommen geworpen op de voorsteden Neuilly, Courbevoie en Levallois en zijn daarna heengegaan. In de voorsteden is min of meer belangrijke materieele schade aan gericht, geringer echter dan men had kunnen vreezen. Er zgn ettelijke gewonden, twee per sonen zijn ernstig gekwetst. De heele aanval heeft waarlijk niets gehad dat geschikt is om verlammenden schrik te weeg te brengen. De Parijsche bevolking is heden zoo kalm als te voren en kiest als doel voor de Zondagswandeling de wijken, waar volgens de bladen bommen zijn neergekomen”. Volgens niet-officieele berichten uit Parijs zagen twee territorialen, die te Compiègne den spoorweg bewaakten, de Zeppelins het eerst door de maan beschenen. Ze sloegen dadelijk alarm. Het bericht werd dadelijk naar Parijs gezonden, en vandaar telefonisch door heel het versterkte kamp verbreid. Een luchtsehip was klein en bewoog zich op een hoogte van 800 M. De anderen waren reusachtig groot en waren op een hoogte van 1500 M. Hun verschijning boven Neuilly werd door twee hevige ontploffingen gevolgd. De bommen verspreidden een bitteren, kwalijken reuk. Twee bommen barstten te Courbevoie. Ze waren gemikt op fabrieken, waar ’s nachts wordt ge werkt en die voor de Zeppelins zichtbaar wa ren door het licht dat door het glazen dak scheen. Een gebouw werd geheel vernield. In den grond werd een gat geslagen zoo groot als een huis. Er waren slechts vijf arbeiders aan het werk. Een werd er gewond. De bommen hebben merkwaardig weinig menschen gedeerd. Te Parijs viel er een door een huis tot in den kelder en kwetste slechts twee kinderen. Een andere viel in een ge bouw, waarin 70 menschen waren niemand werd gekwetst. Een ander sloeg in een blok huizen bewoond door 200 menschen. Het dak werd doorboord, maar niemand kreeg er letsel. Voor de mobilisatieuitgaven voor het tweede kwartaal 1915, vraagt onze minister van marine een buitengewoon crediet aan van f 1.200.000.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 2