u I 1 I I Handels-en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. I Kort gemengd Nieuws. Nieuwstijdingen. et. ct. nd an, Burgerlijke Stand. Burgerlijke Stand. Per Telegraaf. Kort oorlogsnieuws. vele V it. Onze vischstand. De Vgvercommissie, behöorende tot de afdeeling Sneek van de Hoofdafdeeling Zoetwatervisscherjj, Nederlandsche Heide maatschappij, neemt reeds gedurende een paar jaar proeven op kleine schaal met'het I kweeken van snoek uit kunstmatig be vruchte eieren. Dit jaar werd voor deze proeven bgna een halve emmervol kuit, gedeeltelik op broeibakken en gedeeltelij k op rietkragen in de aan de afd. Sneek behoorende vgvers, uitgebracht, terwjjl een klein gedeelte der eitjes werd ontwikkeld in fleschjes op kamertemperatuur. Vermelden wjj dat de commissie bg deze proefneming de mede werking ondervond van den visscher, den heer J. v. d. Horst, die de teeltvisschen oeschikbaar stelde en van den badmeester, den heer Schuursma, die de visschen afstreek. De proeven hadden ook dit jaar succes. Te zgnen kantore heeft de heer A. Becke- ringh Lankhorst, bestuurslid van de Com missie, een aantal flesschen, waarin de eitjes werden ontwikkeld, staan en daar zagen wjj gisteren hoe reeds enkele vischjes zich van de eitjes hadden losgemaakt en vele andere daarmede bezig waren. Welk een enorme beteekenis kan het mooie resultaat van deze proefnemingen voor den vischstand in Nederland hebben 1 Immers de eenvoudigste visscher kan, wanneer hg slechts handelt op de wgze, als dit door de Vgvercommissie geschiedde, er toe bgdragen onzen vischstand te ver- rgken I Hoeveel exemplaren deze ééne halve em mer kuit, welke de Vgvercommissie ver zamelde, vertegenwoordigt zal men begrg- pen als men weet dat één eitje niet grooter is dan een speldeknop. Wg wenschen de Vgvercommissie harte- Igk geluk met haar welgeslaagde proef en spreken den wensch uit, dat deze aanleiding moge zgn, dat volgende jaren vele visscher» zelf zullen trachten op deze wgze den visch stand te verrgken. JORWERD, 25 Mrt. De kring >Baar- deradeek van Heeremastate hield gisteren zgn jaarlgksche vergadering, waarbg vier leden tegenwoordig waren. Uit de verslagen bleek, dat 4 patiënten door den kring wa ren gesteund, waarvoor aan ondersteuning f268.90 was uitgegeven, terwgl aan con- tributiën was ontvangen f 210.50. Dat het ledental en bovenal de contributiën vergroot dienen te worden, zal met steunverleening door kunnen worden gegaan, blgkt uit bovenstaande getallen. De bestuursleden de h.h. Ds. A. Nicolaï en J. C. H. v. Harinxma werden herkozen en tot afgevaardigde benoemd Ds. G. Brink. HEERENVEEN, 25 Mrt. Door de lage prgzen van verleden Maandag was de aan voer op de heden gehouden nuchteren kal- verenmarkt klein, n.l. 58 stuks. De handel was zeer slecht. Enkele zware exemplaren konden 8 a f10 opbrengen, voor export, meest naar Duitschland. Lichtere kalveren waren vrgwel onvoorkoopbaar. 5s Ouwel ffl it NIEUWE WIKER CODRffl ft. 51 fffl Zaleft tai 1915 Rusticus te Koudum. o dor de De rechtbank te Amsterdam heeft den heer J. F. Ankersmit, redacteur van „Het Volk” veroordeeld tot f25 boete subs. 10 da gen hechtenis wegens beleediging van een paar hoeren uit Helmond, die in België sigaren enz. verkochten aan Duitsche soldaten. i Gevraagd 1 jongen voor los werk 1 timmerknecht 1 letterzetter (jongmaatje). HET BESTUUR. verlakker knecht - 1 opperman 1 los werkman 1 mar- merpoljjster 1 varensgezel 1 jongste kan toorbediende 1 letterzetter, 2e klas. Werkzoekenden 2 zilversmeden 1 stoker 1 rijwiel- - 3 huisschilders 1 pakhuis- 1 loopknecht 1 grondwerker Generaal French, de Engelsche opper bevelhebber in Frankrijk gelooft, naar hij dezer dagen aan een journalist meedeelde, niet, dat de oorlog nog lang zal duren. Het voorjaar aldus de generaal, zet voor de bondgenooten goed in het Fransche leger is in uitnemenden toestand en zeer goed voorzien van alles wat noodig is. Het toont dat trouwens dagelijks. Duitschland heeft thans een’ badtrein ingericht voor 'het oostelijk gevechtsterrein. De trein bestaat uit twee waterwagens met te samen 50.000 liter inhoud, verder uit twee badwagens met dertig douches, twee kleed- wagens, vier magazijnwagens voor schoon on dergoed, één magazijnwagen voor de uniform stukken, die uitgetrokken worden of gedroogd moeten worden, twee ontsmettingswagens en één wagen voor huisvesting van het personeel. Marguérite Smitt, 31 jaar oud, geboortig uit Thiaucourt in het district Toul, is Maan dag in tegenwoordigheid van de troepen dood geschoten, na door een Fransche krijgsraad ter dood te zijn veroordeeld wegens verspieding. De vrouw had bekend 200 frs. van ®e Duit- schers te hebben aangenomen, om door de Fransche linies heen te sluipen, vanwaar de eerste loopgraven slechts op enkele K. M. van Thiaucourt liggen. Om een denkbeeld te geven van de massa goud, die de 9 milliard mark vertegen woordigen, welke het Duitsche Rgk ingevolge de uitslag der tweede oorlogsleening zal ont vangen, heeft een statisticus uitgerekend, dat, als men er twintigmarkstukken van sloeg (450 millioen stuks), er een zuil van gevormd zou kunnen worden ter hoogte van 675 KM. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Paleis van Justitie, Marktstraat, Telefoon No. 13. Geopend: alle werkdagen van 68 uur ’s av. behalve Donderdags en Zaterdags Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. De Medea. AMSTERDAM, 26 Maart. De Kon. Ned. Stoomb. Mij., eigenares van de „Medea” heeft nog geen nadere bijzonderheden. Het schip was niet alleen met sinaasappelen doch met allerlei Zuidvruchten geladen. De bemanning was 22 koppen. Het verlies van het schip is minder ernstig dan het feit van het in den grond boren van een Nederlandsch schip op zich zelf. PETROGRAD, 25 Maart. (Off.) Wij blijven terrein winnen aan de Njemen. Volledig suc ces heeft onze aanval in de Karpathen op de wegen van Bartfeld en Uszok. Door onze troe pen werd een zeer gewichtige vijandelijke stel ling aan de Lupkowpas genomen. Ons geschut moest over een lengte van 600 M. over het gebergte worden voortgesleept, en daarna moes ten onze troepen door diepe grachten. Wij maakten 5600 man en 100 officieren gevangen I en veroverden eenige tientallen machinegeweren. SMEEK Van 2325 Maart. Geboren: Minke dv Janke Jaasma en Antje Schaaf Stijntje dv Hendrik Osinga en Catharina Wielinga. Eelke zv Hijlke Bakker en Jantje van Ooatrum. WIJMBRIT8ERADEEL. Van 2326 Maart. GeborenJochem zv Theunis de Vries en Joukje de Boer te Woudsend. Bintje zv Jentje Bootsma en Koninklijke gift. Het Hoofdbestuur der Nationale Vereeniging tot steun aan Miliciens te Amsterdam ontving dezer dagen van Hare Majesteit de Koningin een som van f25000. Voor de vrede. Notaris Brands te Amsterdam, een der eerste onderteekenaars van een verzoekschrift aan de Koningin, betreffende het bevorderen van den vrede, heeft een schrijven ontvangen van den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin deze meedeelt, dat de regeering volkomen deelt in de daarin uitgedrukte gevoelens en den vurigen wensch koestert te gelegener tijd voor zooveel in haar vermogen ligt, in het belang van den vrede en de eendrachtelijke samen werking der volken te kunnen werkzaam zijn. Na 62 dagen heeft men onder de puinhoo- pen van het door aardbeving geteisterde Avezzano in Italië nog een levend wezen gevonden, een gans Het arme dier was natuurlijk zeer mager en woog niet meer dan 600 gram, het gewicht van een duif. Niets eetbaars werd in de buurt gevonden, zoodat de gans minder gelukkig is geweest dan de historische hond, die 102 da gen na de ramp van Messina in een badkamer werd aangetroffen, waar het dier zich had tegoed gedaan aan appelen en wijn, die er door een wonderbaarlijk toeval tegelijk met den hond waren terecht gekomen. Men wil de gans in den dierentuin te Rome een onbekommer- den ouden dag bezorgen. In de pastorietuin te Maurik (G.) heeft de ooievaar zijn nest betrokken. Te Leeuwarden is uit het Nieuwe Kanaal opgehaald een kinderlijkje van het mannelijk geslacht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Gemeente (SNEEK, maken bekend, dat door den Raad dier ge- meente'in zijne op 22 dezer gehouden verga dering met wijziging in zooverre van het raadsbesluit van 22 April 1904, no. 3, is be paald, dat voortaan in de gemeente Sneek zullen werkzaam zijn zes ambtenaren van den Burgerlijken Stand, van wie vier zullen zijn belast met de voltrekking van huwelijken, welke vier ambtenaren alszoodanig geene be zoldiging zullen genieten. Sneek, den 24 Maart 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. de HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. LEEUWARDEN, 26 Maart 1915. Boterprijs f 1.58 f Noteeking van de Commissie. Ie kwaliteit Fabrieksboter f 1.58. Eierenmarkt pl.m. 28000 kilo’s aangevoerd, f 0.85 per kilo. Eendeieren 1500 K.G. af 0.775 per K.G. 26 Maart 1915. 45 Stieren, enter f 80 tot f 150, twenter f 150 tot f 320, Ossen f tot f 475 vette Koeien f 230 tot f 330,1545 melke en kaive Koeien f 165 tot f 290, 185 Pinken f 50 tot f 90, 60 vette Kalveren f 49 tot f 64, Graskalveren f -- tot f 344 Nuch- teren dito f10 tot f 16, 323 vette Schapen f 33 tot f 45, 120 Weide Schapen f 16 tot f 24, 0 Lammeren f tot f 233 vette Varkens f 95 tot f105, magere Varkens f tot f vette Biggen f tot f 110 kleine dito f tot f 35 Bokken en Geiten f tot f 10 Paarden f 80 tot f 150, Veulens, Ezels. Aan voer 3485 stuks Vee. Prijzen vette Varkens 42 tot 44 et., voor Frankrijk - tot ct., voor Engeland tot ct. Alles per kilo. Handel in Rundvee tamelijk, in Wolvee vlug, in Varkens geene. PURMEREND, 23 Maart. Fabrieksbaas f 46.50. Boerenkaas f45.Middelbare kaas f Commissie f 41.Aangevoerd 62 stapels. Grietje Heerenga te Loënga. Ate zv Johan de Boer en Tr(jntje Atsma te Oosthem. Overleden: Dirkje Bakker 72 jr. wed. van Gerrit de Jong te Gauw. Aaldertiena Kolles 68 jr. weduwe van Jan Nieuwenhuis te Hommerts. Martjen op de Hoek 71 jr. wed. van Rudolphus van der Kooi te Woudsend. Klaasje Gaastra 9 jr. te Jutrijp. HEM. OLD. en NOORDW. Van 1825 Mrt. GeborenHotze zv Andries Hoekema en Pierkjen Rusticus te Koudum. IJLST. Van 1226 Mrt GeborenAnna dv Jisk Cnoss en en Geeske Bre- keveld. Gehuwd: Lolke Venema 58 jr. en Reinskjen van de Wetering 50 jr. Overleden Jetske ten Kate 70 jr. WORKUM. Van 1118 Maart. Geboren: Johanna dv Johann Heinrich Westerman en Cornelia van der Wal. Siemon zv Cornelia Dijk stra en Baukje Gielstra. Nederlandsch schip getorpedeerd. LONDEN, 26 Maart ’15. De Britsche admi raliteit meldt dat de Nederlandsche stoomer „Medea” met sinaasappelen van Salo- niki naar Londen, 25 Maart’s morgens 10 uur ter hoogte van het eiland Wight door de Duitsche onderzeeër „U 28” inden grond is geboord. Het schip voerde de Hollandsche vlag, had een Hollandsche bemanning en had het woord „Amsterdam” in groote letters naast den naam geschilderd. Het kreeg bevel de scheepspa pieren naar de onderzeeër te brengen, vervol gens moest de bemanning in booten gaan en werd het schip met kanonschoten in den grond geboord. Teruggave der scheepspapieren is geweigerd. De bemanning is opgepikt door de Britschen torpedojager Teviot. (Ongetwijfeld zal deze tijding, is ze in haar geheelen omvang juist, indruk maken in ons land. Nadat de „Zaanstroom” en „Batavier” door de Duitschers zijn opgebracht naar Zee- brugge (overigens werd medegedeeld dat deze schepen misschien zullen worden losgelaten) wordt thans de »Medea“ zonder vorm van proces in den grond geboord door de „U 28“, een daad strijdig met de rechten der neutralen. Ook al had het schip contrabande voor Enge land aan boord sinaasappelen zijn dat ech ter niet dan had het slechts kunnen worden opgebracht en daarna voor het Duitsch prijsgerecht gebracht, dat dan uitspraak zou moeten doen over verbeurdverklaring.) De U 29 gezonken LONDEN, 25 Maart. Naar de Engelsche admiraliteit meedeelt, heeft zij goede redenen te gelooven, dat de Duitsche duikboot U 29 met de geheele bemanning is gezonken. (De U 29 is een der nieuwe Duitsche onder zeeërs groot 800 ton en voert 4 torpedolan- ceerbuizen en 2 kanonnen van 10 cM. Zij loopt 18 knoopen aan de oppervlakte en 12 knoopen onder water. Bevelhebber is de zee officier, die in September het bevel voerde op de U 9, toen deze 3 Engelsche kruisers in den grond boorde WEENEN, 25 Maart. Officieel. In de Kar pathen hebben onze troepen ten westen van den Uzsokèr pas hevige aanvallen der Russen af geslagen. De gevechten duren voort.’ Wij hebben opnieuw 1500 gevangenen ge maakt. (In dit bericht erkennen de Oostenrijkers dat de Karpathen-pas bij Uzsok in handen der Russen is geraakt. Immers zij schrijven dat Russische aanvallen ten Westen van die pas zijn afgeslagen.) BERLIJN, 25 Maart. In strijd met de Rus sische officieele mededeelingen, volgens welke te Przemysl 117.000 gevangenen werden gemaakt, vernemen wij uit Weenen van betrouwbare zijde dat het aantal gevangenen op zijn hoogst 35.000 bedraagt. Zelfs wanneer de Russen de burgerbevolking, die voor den oorlog 40.000 zielen bedroeg, zouden mederekenen, wordt het uit St. Petersburg gemelde aantal niet bereikt. BRUNSWTJK, 25 Maart. (N. R. 0.) De hertogin heeft vanmiddag het leven geschonken aan een zoon. [Het prinsje is de tweede zoon van hertog Ernst August en zijn gemalin, de dochter van den Duitschen keizer.] Buitengewone ministerraad. DEN HAAG, 26 Maart, De ministerraad kwam hedenmiddag half één in buitengewone zitting bijeen. Men brengt dit in verband met de gebeurtenissen in de laatste dagen voorge vallen met Nederlandsche schepen. Heden ochtend heeft een conferentie plaats gehad tus- schen den minister van marine en den chef van de marinestaf en tusschen den minister van bui- tenlandsche zaken en die van marine. Een officieel onderzoek zal ingesteld worden naar het voorgevallene met de Mecklenburg van de Mij „Zeeland” op welk schip geschoten is. China en Japan. PETROGAD, 26 Maart. Volgens de bladen zal China de eischen van Japan, die door den Engelschen gezant ondersteund worden, afwij zen. Een belangrijke proefneming. Sneeker Ambachtsschool. Gisteravond hield de Ver. „Sneeker Am bachtsschool” haar algemeene vergadering in dejvoorkamer van „Amicitia.“ Na opening der vergadering door den Voorz., den heer B. J. Boerrigter, las de secretaris, de heer F. H. Pjjttersen, de notulen der vo rige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Dezelfde heer bracht daarna het jaarverslag uit. Ambachtsschool en Middelbare Technische School hebben beide 14 donateurs, 73 leden en 49 begunstigers. De ambachtsschool werd eind 1914 door 76 leerlingen bezocht, waarvan 27 uit Sneek afkomstig waren. 20 leerlingen genoten vrijstelling van schoolgeld. Het gedrag der leerlingen was op een enkele uitzondering na uitstekend. De aangevraagde subsidiever- hoogingen werden alle toegestaan, zoodat bet Rijk het subsidie van f7500, na 1 Januari ’15 op f 9500 heeft gebracht, de Provincie het hare van 2000 op f2600, de Gemeente Sneek van f1700 op f2200, het O. B.W. van f1500 op f2000 Hierdoor is de Vereeniging in staat gesteld de terreinuitbreiding en de verbouwing van de smederij nu te doen plaats hebben. (Dat deze verbouwing noodig is blijkt uit het feit dat 3 jongelui wegens plaatsgebrek in de sme derij, niet konden worden aangenomen). De nieuwe salarisregeling is sedert Januari 1915 in werking getreden. Aan de autoriteiten werd dank gebracht voor de toegestane verhooging der subsidies, bijzonderen dank is verschuldigd aan den heer Inspecteur, van wien men veel steun onder vond. Vermeld kan nog worden dat de Ambachts school in de maand Augustus en een deel van September dienst deed als kazerne. Uit het jaarverslag van de Middelbare Tech nische School voor Bouwkunde (deze cursus begint 1 Oct. en eindigt 20 Maart) bleek dat bij den aanvang van den nieuwen cursus 28 nieuwe leerlingen zich aanmeldden, waarbij nog 14 van den vorigen cursus kwamen, die wegens de mobilisatie onder de wapenen werden ge roepen, terwijl ook van de nieuwe leerlingen militieplichtig werden. Einde 1914 had de cursus dan ook nog 24 leerlingen, zoodat het bestuur zich genoodzaakt zag de twee hoogste klassen te laten vervallen. Na een woord van dank aan den samen steller dezer verslagen, waarbij tal van bijlagen zijn gevoegd, werden deze goedgekeurd. Namens de commissie, die de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer K. J. v. Hout had nagezien, bracht de heer J. Volkers verslag uit. Daaruit bleek dat de ontvangsten van de afdeeling „Ambachts school" in 1914 hadden bedragen f 15973.63 (inclusief saldo v. j. Aan schoolgeld was ont vangen f 695.50). De uitgaven hadden bedragen f 16088.01, zoodat deze rekening sluit meteen nadeelig dienst-saldo van f 114.38. Aan sa larissen werd f9408.32 betaald. De ontvang sten van de afd. „Middelbare Technische school” hadden bedragen f 8419.64®, waarvan o. a. het rijk aan subsidie bijdroeg f3000, de pro vincie f1500, de gemeente Sneek f 1000, het O. B. W. f 500, terwijl aan schoolgelden werd ontvangen f 2035. De uitgaven hadden bedragen f7986.275 (aan salarissen f6217.035), zoodat de rekening sloot met een voordeelig dienst-saldo van f433.37. De commissie adviseerde de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechar- geeren met een woord van dank voor zgn uit stekend, accuraat beheer. Een en ander ge- dan wel op eene andere wgze. De heer Wier- sema te Koudum, stelt voor, daarvoor geen geldleening aan te gaan, doch te trachten de aandeelhouders op te wekken, tot het bijdra gen van 10 van het bedrag hunner aan- deelen. Deze gelden zullen renteloos verstrekt moeten worden en zullen zoo spoedig mogelijk na uitloting, afgelost moeten worden. Dit voor stel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De staanplaatsen van verkooptentjes op het strand, zullen evenals vorige jaren publiek worden verpacht. De heer W. Bakker te Hindeloopen, wordt tot Commissaris herkozen. Zoo mogelijk zal over 1915 wederom een badcourant worden uitgegeven. De opening van het badseizoen wordt be paald op Hemelvaartsdag, den 13 Mei a.s welke opening, zoo mogelijk, gepaard zal gaan met het houden van een zeilwedstrijd op zee. LEMMER, 26 Marrt Door den Raad der gemeente Lemsterland is besloten om aan haar ambtenaren die f 700 en minder inkomen genieten, f 1 toeslag per week op het loon toe kennen f 0.10 voor ieder kind beneden 16 jaar. .Zulks met het oog. op de dure tijden. HEMELUMER OLDEPH. c.a. 25 Mrt. Het primitief kohier van Hoofdelijken Omslag dezer gemeente voor 1915, is goedgekeurd met een heffingsbedrag van f21980.73. Het vermenigvuldigingscijfer is1.89. Sedert de invoering der progressieve heffing (1902) is dit de 2e maal dat het vermenigvuldigingscijfer beneden 1.90 bleef, niettegenstaande het hef fingsbedrag meermalen ver beneden de f20.000 bleef. WOUDSEND, 25 Mrt. Daartoe aangezocht door het Bestuur van den Ned. Anti-oorlog Raad heeft de heer A. H. Tromp alhier, ge tracht ook te dezer plaatse medestanders te werven van genoemden raad. Deze pogingen zijn naar wensch geslaagd. In korten tijd waren 62 medestanders bijeen. Voor ons dorp is dit zeker een flink aantal en een voorbeeld ter navolging voor andere plaatsen. WOUDSEND, 25 Mrt. Voor het te Zwolle gehouden examen voor de acte nuttige hand werken slaagde o. m. mej. J. Bakker, alhier. SIJBRANDABUREN, 26 Mrt. Tot assistent- directeur aan de Coöperatieve Stoomzuivelfa- briek alhier is benoemd de heer J. Vierstra, thans in gelijke betrekking werkzaam te Warns. Verduistering. Voor de rechtbank te Heerenveen stonden terecht J. B., klerk ter secretarie van de gemeente Utingeradeel, wegens verduiste ring. In Januari j.l. werd hij belast met de uit betaling der vergoeding aan vrouwen van ge- mobiliseerden. Hij heeft toen een bedrag van pl. m. f 35 der hem toevertrouwde gelden, achtergehouden, ten eigen bate aangewend en de kwitanties valschelijk onderteekend. Het O. M. requireerde tegen hem 1 jaar gevangenisstraf, onder aftrek dor preventieve hechtenis. schiedde. Het aftredend bestuurslid, de beer J. He ringa werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Tot leden der commissie, die de rekening van het loopende jaar zal nazien, werden be noemd de h.h. M. J. Houwink, Herrius Hal- bertsma en F. Blok, tot hunne plaatsvervan gers de h.h. E. Priester, K. v. d. Brug en G. Sta- pensea. De begroeting van de ambachtsschool voor 1915 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld met een bedrag van f 19235.50, die van de Middelbare Technische School met f8576.78. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede dat het verzoek, door het bestuur aan den gemeenteraad gericht om de strook grond welke het voor uitbreiding der school aankoo- pen wilde, van 10 M. te mogen veihoogen tot 15 M., is ingetrokken. Het is n.l. gebleken dat deze strook van 10 M. voldoende is. De heer J. Volkers informeerde er naar of aan de Middelbare Technische School ook on derricht gegeven wordt op sanitair gebied voor loodgieters, zinkwerkers enz., een gebied, dat in de laatste jaren meer en meer de aan dacht trekt. De directeur der school deelde mede dat wel onderricht wordt gegeven op het gebied van gas- en waterleiding, doch Slechts voor zoover bouwkundigen daarvan op de hoogte moeten zijn. Hierna sluiting der vergadering. j Bij Kon. besl. is een pensioen verleend aan mevr. F. Beek, wed. J. J. W. Veldhorst, insp. dir. bel. en acc. te alhier, van f1176. De statuten van de Spaarbankvereeni- ging alhier zijn opgenomen in de Staatscourant. Pas op In de laatste dagen reizen twee kooplui in manufacturen die ten onrechte beweren dat zij Duitschers zijn onze omstreken af en trachtten hun waarronder allerlei voorwendsels aan de man te brengen. Een hunner beweert familielid van onzen stadgenoot, don heer Ha- newacker te zijn, en tracht de menschen over te halen zijn waar te koopen, onder de ver zekering dat men niet aan hem, maar ook we] aan den heer Hanewacker kan betalen. Dit wordt natuurlijk gezegd, om meer vertrouwen bij de klanten te wekken. Bedoelden persoon is echter in het geheel geen familie van den heer Hanewacker. De stof die hij en zijn makker verkoopen, blijkt waardeloos te zgn. Men zg op zijn hoede. Marsang. Men schrijft onsHet Krite-koar „Mar sang”, zal op Zondag 4 April (lsto Paaschdagj een openbare uitvoering geven in Amicitia. Waar we op de gewone „Krite-jounen” reeds meermalen van de prestaties van Marsang” mochten genieten, twijfelen we niet of ook deze avond zal wederom velen naar „Amicitia11 lokken, vooral waar voor voldoende afwisseling in het programma zal worden gezorgd en het bekende efternei dounsjen niet ontbreekt. Voor meerdere bijzonderheden, zie men advertentie in een volgend nummer. De fa. Gebrs. Lampe, wier zaak alhier 84 jaar geleden werd opgericht, heeft thans een zaak geopend te Arnhem. De N. Arn- hemsche Crt. roemt het nieuwe gebouw aldaar ten zeerste het is een bijzonder fraai bouw werk van vijf verdiepingen. De door de firma A. Friederieh te Arnhem in den handel gebrachte tandreinigings middelen, werden naar wij vernemen, op de Koloniale Tentoonstelling te Semarang door de jury met goud bekroond. Zeebad Hindeloopen. Verslag^ van de derde algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Zeebad Hinde loopen” op Woensdag, den 24 Maart 1915, in het hotel-pension „Buys” te Hindeloopen. Aanwezig 13 personen. Voorzitter de heer G. J. V. Avenhorn van Nauta. Na opening der vergadering^ en voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige ver gadering wordt o.a. ter tafel gebracht een in gekomen stuk, waarbij de medewerking wordt verzocht, tot het gedurende het badseizoen 1915 instellen van een autodienst Hindeloopen-Bols- ward Hindeloopen-Gaasterland. Besloten wordt het college van commissaris sen te machtigen omtrent dit plan in overleg te treden met den adressant. De aangeboden winst- en verliesrekening over 1914, wordt met de balans, onveranderd goedgekeurd. Oit deze rekening blijkt, dat de Vennootschap over 1914 een verlies heeft te boeken van f 589.675. Volgens bijbehoorend verslag is de mobili satie de oorzaak geweest van dit geleden ver lies. De vóór 1 Augustus 1914 verkregen resultaten waren beter dan eenig jaar te voren. Het aantal tot op dien datum genomen baden, bedroeg meer dan het aantal baden over het volle seizoen van voorafgaande jaren. Onge twijfeld was het jaar 1914 voor de Vennoot schap een zeer gunstig jaar geworden, wan neer er geen oorlogsgevaar aanwezig was ge weest. Het bezoek in de maand Augustus de vacantiemaand was uiterst gering, zoodat verlies niet kon uitblijven. Bij de aanbieding der rekening werd be sproken de ingekomen nota van den timmer man Hendriks. Het gevolg dezer bespreking ■is, dat voorloopig de helft van het bedrag der nota zal worden betaald, terwijl de betaling van de andere helft zal worden opgeschort. Het voorstel van het College van Gommis-- sarissen, om voortaan de benoodigde materialen voor het timmerwerk zelf aan te schaffen en het werk te laten uitvoeren door E. E. Stall- mann te Hindeloopen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgens opgave van den Directeur zal bij f1000 noodig hebben om daarmede de vereischte betalingen te doen. Besproken wordt de vraag of dit bedrag gevonden zal moeten worden uit de opbrengst eener geldleening,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 9