De Europeesche Oorlog. Nieuwstijdingen. 1 e pen het 11 Het Duitsch telegraaf-bureau Norden meldt dat het rustig is aan de Dardanel- De Ver. tot Bevordering van het Vreem delingen verkeer te Sneek hield Woensdag- f Ingezonden Mededeelingen Men schijnt uit de berichten, die gelei delijk binnenkomen, te moeten afleiden, dat de nieuwe Engelsche legers, die tijdens den oorlog gevormd zijn, reeds inFran k- rij k zijn aangekomen. Bezoeken van Normandië en de omgeving van Havre en bijna alle Noord-Fransche havens be richten dat deze Engelsche legers reusach tige kampen hebben betrokken en zelfs wordt gewag gemaakt van de aanwezig heid van groote Engelsche reserves achter de Fransche troepen in de Vogezen en de Elzas. Deze nieuwe Engelsche legers zijn nog niet in den strijd geweest, nog geheel frisch en zullen, naar ook militaire deskundigen in ons land verwachten, binnenkort worden belast met de zeer moeilijke poging om te trachten de Duitsche linies te doorbreken en in ieder geval het Duitsche leger in Frankrijk en Belgie tot wijken te brengen. Of deze poging slagen zal of niet veel bloed zal ze kosten. Van de Hollandsch-Belgische grens wordt bericht dat steeds meer Duitsche troepen naar het Yserfront worden gezonden en dat hard gewerkt wordt aan nieuwe stel lingen in Belgie, waarin de Duitsche le gercorpsen, moeten zij terugtrekken, opge nomen kunnen worden. Ook de Duitsche generale staf schijnt dus nieuwe aanvallen van de bondgenooten te verwachten. Op het gevechtsterrein zelf is weinig verandering. In den omtrek van Pont h Mousson hebben de Franschen een paar Duitsche loopgraven genomen en 140 ge vangenen gemaakt. Hoe dicht de vijanden daar bij elkaar liggen blijkt uit het feit dat een Duitsche mijnwerper, geraakt door een van de zware Fransche projectielen, in de Fransche linie werd geworpen. In het Oosten woedt de strijd vooral met hevigheid in de Karpathen. De Oos tenrijkers melden dat de Russen, al lijden zij zware verliezen steeds nieuwe verster kingen aanvoeren en dat over den uitslag van den strijd nog niets valt te melden. In Maart maakten de Oostenrijkers onge veer 40.000 Russen gevangen en verover den 70 machinegeweren, de Duitschers maakten 55800 Russen gevangen en ver overden 9 kanonnen en 61 machinegewe ren. Dat zijn dus weer bijna 100.000 ge vangen Russen. Maar ook de Russen willen niet achter blijven. Zij maakten, zoo melden ze, alleen tusschen 20 en 29 Maart in een deel der Karpathen 16400 gevangenen en ver overden 72 kanonnen. Het zal nog zoover komen, dat het ge- heele Russische leger in Duitschland en Oostenrijk, het geheele Oostenrijksch Duitsche leger in Rusland gevangen zit. Vermeld dient nog dat een Oosten rij ksche afdeeling er in geslaagd is van uit de Boekowina, 35 K.M. in Rusland door te dringen. woordigheid van familieleden van het hoofd der gemeente. In zijn toespraak wenschte de waarne mende burgemeester, de heer Kroese, den heer Quarles van Ufford met de benoeming tot een voor hem geheel nieuw ambt ge luk en heette hem welkom namens raad en burgerjj. De heer Quarles bracht in zjjn antwoord eerbiedigen dank aan de Koningin en aan degenen, die tot zjjne benoeming hadden medegewerkt in deze oud-Friesche stad en beloofde alle krachten aan het heil der ge meente te wjjden en rekent daarbij op de toegezegde medewerking van den secretaris, de wethouders en den raad. SLOTEN, 1 April. Tot hoofd eener bewaarschool te Veendam is benoemd mej. D. C. Hollinga, thans hoofd der bewaar school alhier. HEEG. De Vereen, voor Schoolonder wijs op Geref. grondslag alhier ontving van wplen mej. A. Eisma, te Apeldoorn, een legaat groot f 500, WIEUWERD, 1 April. Jelle Swart van Britswerd, gediplomeerd kaasmaker aan de Coöp. stoomzuivelfabriek alhier is als zoo danig benoemd aan de Zuivelfabriek te Bergum. Toegelaten tot de 2e klas voor timmeren aan de ambachtsschool te Leeuwarden Qutger Metzlar alhier. LEMMER, 1 April. Van de ijzeren scheepswerf van de heeren Gebrs. de Boer alhier is met goed gevolg te water gelaten de ijzeren sleepkaan »Solair Fluïden« groot 520 ton, lang 50 M. en breed 6.60 M. Dit vaartuig is gebouwd voor rekening van den heer J. Verhaag te Rotterdam. HEEG, 1 April. Hedenmiddag had een woordentwist in de koeienstal plaats tus- schen den veehouder G. v. d. Kooi en den arbeider P. de Vries alhier, die zoo hoog liep, dat de arbeider een dikke knuppel wist te bemachtigen, en daarmede v. d. Kooi zoodanig sloeg, dat het bloed hem langs het gelaat stroomde. Gelukkig voor den veehouder dat een koe het meest werd getroffen, anders zou hg zeer waarschijnlijk dood zijn geslagen. De onmiddellijk ont boden politieagent A. Zeilstra heeft deze gevaarlijke man direct gearresteerd en voor- loopig opgebracht naar het arrestanten lokaal. Op een te Leeuwarden gehouden verga dering van de Friesche motorclub is o. a. besloten op 16 en 17 April een tocht te organiseeren naar de bloemenvelden in Noord en Zuid Holland. Bovendien zal een elf- steden-tocht worden georganiseerd. Te Amsterdam is onder voorzitterschap van den heer J. G. Hibma van Sneek, de algemeene vergadering gehouden van de Ver. van Zuivelfabrikanten in Nederland. Uit het jaarverslag bleek o. a. dat het aantal leden met twee toenam. De hoeveelheid der door de leden verwerkte volle melk be droeg in 1914 330 millioen K.G., een ver meerdering van bjjna 40 millioen K.G. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f 1028. Da begrooting van ontvangsten voor 1915 bedraagt f6178, die van uitga ven f6240. Tot bestuurslid is herkozen de heer J. G. Hibma. Ia een te Den Haag gehouden vergade ring, welke door ongeveer 200 personen werd bijgewoond, is opgericht de Bond Nederlandsch fabrikaat, die zich ten doel stelt de bevordering van de belangstelling in de Nederlandsche ngverheid. Allen, die tot de vereeniging toetreden, verbinden zich het gebruik van nationale voortbrengselen en waren te bevorderen, in het bijzonder in die gevallen, waarin zg in hoedanigheid en prgs met uit het buitenland ingevoerde waren kunnen wedijveren. Het voorloopig hoofdbestuur is samen gesteld uit de heeren jhr. C. W. F. C. van Lidth de Jeude, voorzitter mr. S. J. Ho- gerzgl, dr. W. C. A. baron van Vredenburch, A. ten Bosch N. Jzn., jhr. W. Witsen Elias, N. J. Roelfsema en A. Deking Dura, allen in Den Haag. Omtrent het aanvragen van verlof voor militieplichtige en landweerplichtige land bouwers heeft de minister van Oorlog het volgende bepaald Op reeds door landbouwers gedane aan vragen om buitengewoon verlof, gericht aan den minister van oorlog of aan den op perbevelhebber van land- en zeemacht, zal eerlang een beslissing worden genomen, zonder dat de aanvragers daartoe verder iets behoeven te doen. Zg echter, die nog geen verlof voor land bouwbelangen hebben gevraagd, zullen hun verzoekschriften, gericht tot den minister van Oorlog, moeten zenden aan het betrok ken provinciaal bemiddelingsbureau. In dit verzoekschrift behoort te worden opgegeven, tot welk korps of korpsonderdeel de be langhebbende behoort, en waar op dit oogen blik zgn standplaats is. Het adres voor het Friesche bemiddelings bureau is de heer C. Broekema, landbouw- huis te Leeuwarden. In Duitschland is gisteren met groote plechtigheid de honderdste geboortedag van Bismarck gevierd. „Berlijn was”, zoo meldt het Duitsche telegr.-bureau Wolff, „in schitterende kleu renpracht getooid, als op de dagen der groote overwinningen. Om het nationale gedenkteeken voor het gebouw van den Rijksdag waren tribunes opgeslagen voor de zangers en de genoodigden. Om 11 uur begon de intocht van de waardigheidsbekleeders des rijks en van de bondsstaten. Ook enkele familieleden van den grooten kanselier waren aanwezig, on der wie de 18-jarige prins Otto von Bis marck. De Keizer had zgn eigen oudsten kleinzoon, den negenjarigen zoon van den kroonprins (Wilhelm van Pruisen), belast hem te vertegenwoordigen. Dit is de eerste maal, dat deze jeugdige prins aan een openbare plechtigheid deelneemt. De jeugdige vertegenwoordiger brengt op de levendigste wijze het besef tot uit drukking, dat allen in Duitschland, die man en tot het dragen van de wapens in staat zijn, in het veld staan om het werk en de erfenis van Bismarck zegevierend te verdedigen tegen een wereld van vijanden.” De Duitsche duikbooten aan het werk. Dinsdag zijn weer twee Engelsche stoomschepen van 3000 4000 ton door de Duitsche duikboot U 28 getorpedeerd n.l. de Flaminian en Crown of Castile. Toen het stoomschip Crown of Castile, van Newfoundland naar Havre, de duik boot zag, riep de kapitein vrijwilligers op om te stoken. Drie kwartier duurde de vervolging. Toen troffen schoten de brugkajuit. De bemanning kreeg een half uur om te ont komen. Het duurde twee uur voor de Duitschers met kanonschoten en bommen het schip tot zinken hadden gebracht. Twintig Chineesche stokers waren zoo ont steld, dat zij niet konden meedoen aan het vaartmaken. Da bemanning van de duik boot pochte er op, dat zij de Falaba (waar bij 120 passagiers en matrozen omkwamen) in den grond had geboord. Zij jouwden en schreeuwden hatelijk „Brittannia rules the waves!” Een officier zei: We hadden eerst plan jullie in den grond te schieten, maar we besloten ten slotte jullie een kans te geven.” De bemanning roeide 6l/2 uur voor ze werd gered. Een ander bericht meldtDe Crown of Castile had veevoeder aan boord. De duik boot, die het schip Dinsdag bij de Scilly- eilanden tot zinken bracht, was de U 28 Het nummer was overgeverfd, maar van dichtbij nog te onderscheiden. De Crown of Castile liep op zijn best slecht 12 knoop. De officier van de duikboot zei tegen de Engelschen, dat zij in vier dagen zeven schepen in den grond hadden geboord, en voegde er sarcastisch bij „Britannia rules the waves, eh(Engeland beheerscht de zee hé?) Waarop een stuurman antwoordde met de woorden van minister Asquith Wait and see” (wacht een beetje De Flaminian liep niet harder. De eer ste stuurman schatte de vaart van de U 28 op 17 knoop. Toen de bemanning het schip verliet lag het Deensche stoomschip Finlandia dichtbij te wachten. Het nam haar vervolgens op. De U 28 loste 28 schoten op de Flaminian, die, zoover de Engelschen konden zien, geen uitwerking hadden. Tenslotte was er nog een torpedo noodig. De indruk, die de val van Przemysl op de Oostemij ksche bevolking en vooral op die van Weenen heeft gemaakt, schijnt verpletterend geweest te zijn. De correspondent van de N. Rott. Crt. te Weenen schrijft daarover „Als een donderslag viel de tijding on der de menchen op straat, die juist hun gewone avondwandeling deden. De stroom, die tot dusver in lange geregelde rijen zich voortbewoog, kwam tot staan. De menschen bleven staan om de noodlottige extra-tijding te lezen, de lange slier stokte, men hoorde gesmoorde kreten en ieder voelde een plot selinge benauwdheid. Nog nooit is zoo on verwachts een droevige zaak iemand op het lijf gevallen als de overgave van Prze- len, doch dat opnieuw vier schepen de Fransch-Engelsche vloot aldaar zijn komen versterken. Het zouden zgn de Fransche slagschepen Bretagne (van 1913, 23600 ton, 10 stukken van 34 en 22 van 14 c.M., snelheid 20 knoop), de Provence (het zelfde type als de Bretagne) en het En gelsche slagschip London (van 1899, 15000 ton, 4 kanonnen van 30.5 en 12 van 15.2 c M., snelheid 18 knoop) en de Engelsche slagkruiser Lion (bekend uit de zeeslag op de Noordzee 23 Jan. 1915, 27000 ton groot, 8 kanonnen van 34.3 c.M., snelheid 28 knoop). trachten ook dit jaar het een of ander te organiseeren, waardoor vreemdelingen naar Sneek worden gebracht. De Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier heeft naar aanleiding van haar verzoek d.d. 18 Februari j.l. van den Directeur van ’t Postkantoor alhier bericht ontvangen, dat met ingang ven 1 April de correspondentie van de treinen 7.23a, en 7.34a, richtingen Leeuwarden en Amsterdam weder in de laatste bestelling is opgeno men. Bg het te Medemblik gehouden exa men krankzinnigen-verpleger slaagde voor het tweede (niet eerste) verplegers-exa- men, onze vroegere stadgenoot de heer J. Jongsma. WORKUM, 1 April. Gistermorgen ontving Hendrik Elzinga Jr. alhier, een bedrag van f 5, met dankbetuiging voor het aan prin ses Juliana geschonken kievitsei. HENNAARDERADEEL, 1 April. Uit de rekening en het verslag der spaarbank in Hennaarderadeei over 1914 bleek, dat het aantal inlagen 234 bedroeg met f 11,109.10, het aantal uitbetalingen met renten 91 met f9787.53. Er waren 30 nieuwe deelnemers en 17 zgn afgeschreven. Einde 1914 waren 341 boekjes in omloop. De bezittingen der spaarbank vertegen woordigen een waarde van f95,710.21, de schuld aan de deelnemers bedraagt f88,382,11, reservefonds f7328.10. Tot bestuurslid is benoemd de heer D. IJ. Miedema te Wommels, ter vervanging van den heer IJ. D. Miedema, die bedankte. Tot commissaris is herkozen de heer K. J. van Gosliga te IJtens. BAARDE RADEEL, 1 April.. In de gisteren gehouden vergadering van Baar- deradeels raad wgdde de voorzitter hartelgke woorden aan de nagedachtenis van het overlijden raadslid H. Fokma. Naar aanleiding van het verzoekschrift van F. Breeuwsma c.s. te Bozum is beslo ten, aldaar, zoomede te Weidum en Ooster- littens, nog enkele lantaarns te plaatsen. Besloten is tot openbaren verkoop van het voormalige openbare-lagere-schoolge- bouw te Wieuwerd. Naar aanleiding van een voorstel van burg, en Weth. is met algemeene stemmen besloten, aan de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente, hoofden van gezin nen, wier gemeentelijke betrekking niet als een nevenbetrekking is te beschouwen, met een jaarlgksch inkomen uit de gemeentekas van f700 en minder, een toeslag op het loon te geven, en wel van f 0.50 per week bg een jaarlgksch inkomen van f 350 en minder, en van f0.50 tot f 1.30 (ter beoor- deeling van burg, en weth.) bg een inkomen van f351 tot en met f700. Deze regeling gaat in 1 April 1915 en zal gelden tot 1 Juli d. a. v. of zooveel vroeger als de oorlogstoestand zal zgn ge ëindigd. WORKUM, 2 April. Gisternamiddag te 2 uur had de installatie van onzen nieu wen burgemeester plaats, onder groote be langstelling der ingezetenen en in tegen- avond haar algemeene ledenvergadering in „Amicitia” onder voorzitterschap van den heer M. J. Houwink, die de vergadering met een woord van welkom opende. De secretaris de heer E. Priester las de no tulen der vorige vergadering welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Gorter, bleek, dat de ontvangsten in 1914 hadden bedragen f 1825.70 (inclusief saldo 1913 van f 183,05) en de uitgaven f 1543.075 zoodat het batig saldo bedroeg f 282.62s. Op voorstel van de commissie, belast met het nazien dezer rekening, werd de pen ningmeester gedechargeerd onder dankbe tuiging voor zgn uitstekend beheer. Het aantal leden der vereeniging bedraagt 218 (v. j. 235). De secretaris bracht het jaarverslag uit, waarin o.a. werd gememoreerd, het zoo wel geslaagd zangersfeest op 30 Juni 1914, dat met medewerking van Vreemdelingenver keer tot stand kwam. Ook wees de secr. er op dat Sneek, dank zg ook de pogingen van deze vereeniging, meer en meer wordt het centrum van zeilsport. Na een woord van dank, door den voorz. tot den secretaris gericht voor zgn keurig verslag, kwamen de bestuursverkiezingen aan de orde. Herkozen werden de periodiek aftredende h.h. N. de Boer en J. Heringa, gekozen in de vac. Kolkman de heer Mr. F. Boerrigter. De voorz. deelde mede dat een com missie is benoemd, bestaande uit de h.h. Heringa, Krook en Priester, die zoo mo- gelgk de uitgave door de vereeniging zal voorbereiden van een kaart, waarop ver schillende waterwegen in Friesland, met Sneek als centrum zullen worden aange geven en welke beschikbaar gesteld zal worden voor vreemdelingen die onze stad bezoeken. Het bestuur of een commissie daaruit zal, mochten de omstandigheden het toelaten, mysl. En dit is de schuld van de militaire censuur, die te weinig doorlaat om de men schen niet bang te maken en ze dan voor een uitgemaakte zaak plaatst. Sinds lang liepen geruchten, dat de levensmiddelen in de vesting Przemysl opraakten. Ging men nu op informatie uit, dan hoorde men steeds er is volop proviand, omdat in de drie weken, die tusschen het op breken van het eerste beleg en de tweede insluiting ver liepen, voldoende tijd geweest is om de vesting van alles te voorzien. Maar Zondag verscheen een telegram, waarin stond, dat de bezetting een uitval had gedaan, maar teruggeslagen was. Dit maakte bij velen een ongunstigen indruk, omdat men ver band zocht tusschen dien uitval en gebrek aan levensmiddelen. Maar dat de vesting voor den val stond, dat dacht niemand. Evenals wij in September pas op het laat ste moment ervoeren, dat Lemberg opval len stond, zoo was het nu ook. De verslagenheid in Weenen is zeer groot, mijn dienstmeisje zag de menschen op straat huilen. Dat heb ik zelf niet gezien, wel zag ik bedrukte gezichten. De opwinding in de kringen die ik bezocht was alge meen, evenals het bewustzijn dat hier iets zeer ernstigs is gebeurd. Ik heb den in druk, dat het voor den eersten keer is, dat de Weener in dezen oorlog een schok heeft gekregen. Als een spook rijst uit de diepte de toekomst dreigend omhoog en t.oovert voor zijn geestesoog veel treurigs. Vandaag zijn reeds eenige weldadigheids- concerten wegens de tijdsomstandigheden afgelast. De Weener, wiens stemming steeds bewegelijk is, is op het oogenblik zeer neerslachtig, misschien dat hij later bij betere tijden weer meer moed vat. Deze stemming gaat gepaard met een hoop klachten tegen de regeering, tegen den binnenlandschen toestand, tegen het absolutisme, dat aan mond en zwijgen oplegt.” Men krijgt uit deze schildering van een ooggetuige den indruk dat de toestand in Oostenrijk niet bepaald gunstig is. En dit zou geen wonder zijn daar dit land tot nog toe sedert het begin van don oorlog noch tegen Rusland, noch tegen het kleine Servië, waarmee het den grooten strijd begon, een succes van beieekenis heeft te boeken. Angstig zal men zich nu te Weenen wel afvragen of het zal gelukken voor de Rus sen de poorten van Hongarije de Kar- pathenpassen gesloten te houden. üe Harwich-vrachtboot »Brussels< te Rotterdam aankwam, heeft, naar »Rott. Nwbl.« meldt, een belangwekkend avontuur gehad. Het schip, dat onder commando staat van kapitein Fryatt, dcnzelfden gezagvoerder, die voor 14 dagen op de >Wrexham« een ontmoeting had met een Duitsche duikboot, werd Zondagmiddag, om 1.10 op 8 mgl van het Maaslichtschip, aangeroepen door een Duitschen onderzeeër, die vóór haar voer en het vlagsignaal M. N. (dat is »stop onmiddellgk heesch. In plaats van aan dit bevel gevolg te geven, seinde kapitein Fryatt naar de ma chinekamer om de grootst mogelgke snel heid en voer recht op de duikboot af, terwgl bg inmiddels op den vgand vuren liet. Er zijn op de >Brussels< ongeveer 30 schoten gelost naar den vgand. Toen de commandant van den onderzeeër bemerkte, dat er weerstand zou worden geboden, deed hg zgn mannen binnenkomen en liet zgn vaartuig zinken, evenwel slechts zoover dat toch de periscoop geheel boven bleef. De Brussels* hield op de duikboot aan, die voornemens scheen haar te laten pas- seeren en dus op het goede oogenblik een torpedo te lanceeren. Kapitein Fryatt hield echter aldoor achterlangs de duikboot op ie periscoop aan en met een vaart van 17 knoopen liep bij er dwars overheen. Op de brug werd geen schok gevoeld, ioch in de machinekamer verzekert men een, zg het dan lichten stoot, te hebben waargenomen. De duikboot was nu ver dwenen en in het half uur dat kapitein Fryatt nog ter plaatse bleef, heeft hg van zgn vgand niets meer gezien, waaruit hg meent te mogen concludeeren, dat de on derzeeër gezonken is. De bemanning, die trots op het feit is, stelt vooral roem in haar kapitein, den meest onverschrokken en koudbloedigen Eogelsch- man dien men zich kan denken. Terwgl beneden toch iedereen wat zenuwachtig was, leunde hg op zgn ellebogen over den rand van de brug en g-if zgn korte, zekere be velen. En af en toe riep hij tusschen de tanden>1’11 get that burglar* (ik zal dien schooier krggen!) Bg den Engelschen consul heeft captain Fryatt zgn verklaringen afgelegd. §6 Hliwl ffl Ö6 NIEUWE SNEEKER COURANT Nb. 55 ffl Mat 5 Ajlil 1915 I I Aan da Dardanellen. Vreemdelingenverkeer. die het De noodzakelijkheid sterk te zijn. De hulp der Pink Pillen. Een rijke kan arm worden, maar zoo iets is een uitzondering. Daarentegen heeft een arme in het leven veel meer kans nog armer te wor den. Uit het oogpunt van gezondheid is het evenzoo gesteld. Het is boven twijfel verheven dat de ziekten en epidemieën bij voorkeur hen treffen die reeds een weinig aangedaan, een weinig verzwakt zijn uit het oogpunt van ge zondheid. De ziekte valt op hen zooals de el lende het op de armen doet en maakt hen af. Om tegen de verkoudheid, de hoest, de griep en andere epidemische winterziekten te strijden, is het noodzakelijkste te zorgen dat men krachtig blijft. De behandeling met de Pink Pillen is het gemakkelijkste, het snelste, het zekerste middel om daartoe te komen. Ziet eens hoe spoedig de persoon wier ge val wij gaan verhalen, van een bloedarmoede die haar sedert 4 jaren ondermijnde, genezen is dadelijk dat zij zich aan de behandeling met de Pink Pillen onderworpen heeft. Mejuf. W. van Zutphen, oud 23 jaren, wo nende Heeschelaan 230 te Nijmegen, schrijft ons ,,Het is mij aangenaam u de schitterende resultaten te kunnen meedeelen die ik dank zij de behandeling met uwe uitmuntende Pink Pillen heb verkregen. Sedert 4 jaren ongeveer leed ik aan bloedarmoede en zenuwuitputting. Ik gevoelde dat ik iederen dag zwakker werd en dat mijn gestel al minder en minder weer stand kon bieden. „Ik wist niet meer wat ik doen moest noch wat ik worden zou. Men beval mij toen aan de Pink Pillen te nemen en men zeide mij er zooveel goeds van, dat ik in die pillen mijn laatste hoop stelde. Wat men mij had voor speld, is gebeurd, de Pink Pillen hebben mij ge nezen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar 4 f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Snéek en Omstreken bij de Firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma te Sneek, en in alle goede Apotheken en Drogisterijen. Aan het Westelijke front. Aan het Oostelijke front. Friesche motorclub. Zulvelfabrikanten in Nederland. De Nederlandsche nijverheid. Landbouwverloven aan militairen. Bismarck. De indruk wan den val wan Przemysl te Weenen. Spaarbank Hennaarderadeei. Installatie Workumer burgemeester. Strijd tusschen Koopvaarder en Duikboot,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 9