Root Sch Bloem- en Groenteladen van prima kiemkracht. Fa. P. WAGTER ZONEN, Boelgoed - Goënga. BOELGOED - SNEEK. landels- en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. Co BO E LG OE D 1 P. SLUTS. We Algt Kort gemengd Nieuws. Rechtbank Heerenveen. I in Advertentiën. 408e Ned. Staatsloterij. Burgerlijke btand. Per* Telegraaf. op 7 ^VOGELEN PLUIMVEEVOEDER Prai Turksche overheid protesteert NIEUWSTIJDINGEN. Banketl de f Notaris HERINGA. UITWELLINGERGA. f f H J. H. DOODKORTE. 22 April. Geen Receptie. het ver- Genezii lichtinger adres ST' TJj fijne s< Aant aan 198 ’sG Lange Er J. J. (Het flat het was ven kennisge dat hij van den genomen voortzett Hij bi tenen v£ zullende en prinu zijn vooi vangen, Ondertrouwd HINNE A. VISSER, Ried, Wedn. van D. C. de Vries en ELISABETH J. KOOPMANS, Sneek. De o bij weg BR AI dragen sum, d voortzet nen woi de Prin van ónd Onde: groote jaren m opvolgei van de aan. Sneei Beleefd aanbevelend, SNEEK-HEERENVEEN. De der 1 1915, bij de ALMA Pandbi van f 1 6 DEN HAAG, 23 April. In een ring van Chr. Vakbonden is besloten de regeering op aan te dringen dat zij de prij- Amsterdam Sneek veroverd waaronder 4 zware Engelsche.’ Tus-1 Notaris HERINGA te Sneek zal, mede Moezel is het artilleriegevecht I ten verzoeke van den heer Mr. POELSTRA, ,n 1® Fyan- notaris te Holwerd, op Maandag 26 April loopgraven door, doch gedeel-1 - - - - weder uit verjaagd. Emb. Ie e.k., ’s nam. 1 uur, ten sterfhuize van den heer Sj. Sj. Gerbrandy, aan den straatweg te Goënga, bij boelgoed A contant, ver- Vrijzinnige Hervormden. De vereen, van Vrijzinnige Hervormden hield gisteren op de bovenzaal van ’t café „Drie Friezen” een ledenvergadering. Bij de opening herinnerde de Voorzitter, Dr. De Graaf, er aan, dat ’t getal leden der afdeeling 250 bedraagt. Spreker behoefde niet de vraag te stellen of dat getal nog aanmerkelijk kan stijgen. Nog excuseerde de Voorz. de afwezig heid van de Secretaresse en de plaatsvervang ster van deze, welke beide wegens ziekte ver hinderd werden de vergadering bij te wonen, zijn liefje trouwen. Ds. De Haas las daarop de notulen, die zon- der op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. De commissie, belast met ’t nazien der re kening en verantwoording van den penning meester, kon bij monde van den heer De Boer constateeren dat de uitgaven geheel accoord gingen met de kwitantién en dat de kas, welker tekort ’t vorig jaar f65 bedroeg, thans een batig saldo heeft. "’t Jaarverslag herinnerde in de eerste plaats dat de vereeniging wegens de crisis, die in de stad ten vorigen jare dreigde, zich had aan gesloten bij ’t Steuncomité. Natuurlijk, zegt Dr. De Graaf, hebben we in dat comité ge pleit voor onze beginselen. Vervolgens werd meegedeeld dat de vereeniging eerlang met colportage hoopt te beginnen en eindelijk dat de leden, daar de afdeeling tegen een con tributie van f5 per jaar lid is geworden van den Protestantenbond, ’t recht hebben, de le zingen welke in dien Bond hier worden ge- gehouden, gratis bij te wonen. Als laatste ppnt kwam aan de orde de Be- lijdenis-zaak, die op de algemeene vergadering van de Vrijzinnig Hervormden, welke op 27 Mei a.s. wordt gehouden zal worden besproken. De Voorz., die bij de opening deze berucht geworden kwestie reeds had uiteengezet, lichtte haar thans nader toe. In art. 39 van ’t Kerkelijk Wetboek staatdezer partij opgedragen De bevestiging van lidmaten heeft plaats in eene daarvoor bepaalde godsdienstoefening, bij welke hun de volgende vragen, althans wat betreft den geest en de hoofdzaak van de daarin vervatte belijdenis, verklaring en belofte, ter beantwoording worden voorgesteld volgen de drie bekende vragen. Nu stelt de Synode voor de cursieve woorden te schrappen, zij verkiest niets meer en niets minder dan letterlijke aanneming. Dr. De Graaf zette daarna in den breede uiteen, welk gevaar er bijaldien ’t voorstel van de Synode wordt aan genomen. Op de algemeene vergadering zal de ge dragslijn van de vrijzinnigen in deze kwestie worden vastgesteld. Wat er g als bewust voorstel wet wordt, is nog niet ruchtbaar. Ons, zegt Spr., kwam ’t gewenscht voor, dat ook de Kerkeraden zich over dat voorstel uit spraken. Daarom heeft de Kerkeraad hier zich met een adres tot de Synode gericht. Zooals men weet, was mede-onderteekenaar van dat adres Dr. Wumkes. In de nieuwsbladen heeft die onderteekening nog al aanleiding tot be sprekingen gegeven. Ook in onze stad is daartegen nog al iets in ’t midden ge bracht. Een zeer belangrijk deel van de rech terzijde ijvert voor ’t bewuste voorstel. Ook Dr. Bronsveld heeft zich voor de schrapping ko men verklaren. ’t Debat bepaalde zich enkel tot een paar vragen, o.a. of de meerderheid in de Synode rechts is. ’t Antwoord luidde, dat de verhou ding in genoemd college van rechts tot links is als 2 tot 1. Bij de rondvraag zag een der leden graag, dat ’t getal vergaderingen van 2 op 4 werd gesteld. Een ander vroeg of er geen mogelijk heid op bestond, dat er van uit de vergade ring een adres aan den Kerkeraad werd ge richt om de gemeenschappelijke beker bij ’t Avondmaal af te schaffen en deze te vervangen door de bekende bekertjes. Misschien dat in een volgende vergadering deze kwesties in be- zal heerscht. Het gestaakte vervoer op Engeland. VLISSINGEN, 23 April. Het Engelsche s.s. Kopenhagen is alhier aangekomen en zal de post naar Engeland mee terugnemen. Naar bet Hbl. verneemt zal de Engelsche regee ring zorg dragen voor vervoer 2 maal per week door Engelsche schepen. Hoelang deze toestand duren zal is niet bekend. Vele Neder landers, die naar hun vaderland terug willen, zijn in Engeland gestrand. De Harwichbooten van Hoek v.’ Holland varen morgen niet. PETROGRAD, Off. 23 April. De Czaar is te Lemberg aangekomen. De aanval op de Dardanellen hervat. LONDEN, 23 April. Britsche troepen zijn in de golf van Enos geland. De vloot bom- 1 L L-.La van Boelair (aan de land- Op Woensdag 28 April e.k. rend en geregeld het urinezuur uitbet lichaam I dags 2 uur, ten sterfhuize van afvoeren.” IU Te Sneek verkrijgbaar bij Joh. W. Meijer, dro-IJ - - COLLECTE FRIESLAND. DERDE KLASSE. 2e Trekking Dinsdag 20 April 1915. Prijzen van f 45. 305 373 1533 1648 3460 13847 14912 19924 370 1512 1557 1649 13789 14794 17010 19943 3e Trekking Woensdag 21 April 1915. Prijzen van f 45 289 323 6298 13791 13870 14776 19908 318 336 6320 13853 14762 14904 19930 4e trekking Donderdag 22 April 1915. 4623 f 1500. Prijzen van f 45. 280 374 SNEEK. Van 2022 April. GeborenEke dv Frederik Ozinga en Neeltje Tol- sma. Geert zv Thip Meester en Grietje Popkema. Bouwe zv Hendrik Ekkelboom en Anna Groenendal. Harmen zv Rinze Zijlstra en Elbrig van der Ploeg. WIJMBRITSERADEKL. Van 2023 April. Geboren: Trijntje dv Arend de Jong en Sieuwke Brune te Gauw. Simon zv Klaas van der Kooij en Trijntje de Jong te Oppenhuizen. Fokeltje dv Enne Feenstra en Minke W estra te Heeg. Overleden: Afke Beeksma 3 weken te Goënga. WORKUM. Van 29 Maart8 April. Geboren: Luurtske dv Floris Beinema en Aaltje Kuipers. Jacob zv Yde Bouma en Anna de Jong. Overleden: Antje Johannes Hettinga 79 j wed. van Johannes Cornelis Ypma. Klaas Pruiksma 52 j. echtg. van Antje van Dijk. Geboren: Romkje dv Johannes Hannema en Maaike Goslinga te Welsrijp. Bote zv Sijtoie Sijtsma en Geertje Nijdam te Oosterend. Sjjtske dv Douwe Winkler en Akke Krol te Lutkewierum. Minne Kor- nelis zv Gerben Bruinsma en Susanna Flapper te Oosterend. Itsche dv Yeb Seflïnga en Anneke de Jager te Hennaard. Nanne Hidde zv Jan Kingma en Jetske van Riesen te Wommels. OverledenAfke Jongema 16 j. te Oosterend. HEM. OLD. en NOORDW. Van 1622 April. Geboren: Lubbert zv Eize de Vries en Grietje van Dijk te Warns. BOLSWARD. Van 11—14 April. Geboren: Trijntje dv Hendrik Tonstra en Trijntje Kamst (woonplaats Leeuwarden). Andriesje dv Eg bert van der Molen en Marijke Smit. Overleden: Teetske Sijmonsma 84 j. echtg. van Frans Haarsma. Catharina van der Meer 94 jr. on gehuwd. Op Donderdag 29 April e.k. ’s morgens 10 uur ten sterfhuize van Mej. de Wed. J. v. d. Bij aan de Kleine Palen te Sneek, boelgoed van den door haar nagelaten in boedel w.o.gr. eikenh. kast met kop. beslag (antiek), vurenh. kastje mah. en andere tafel, Weener- en andere stoelen, staartstukklok, klokje, spiegels, lampen, 3 kolom- en 1 kookkachels, doofpot, 2 cokes- bakken, turfbakken, vloerkleeden, kleedjes, 2 veeren- en 3 kap. bedden, houten ledikant met matras, ijzeren ledikant, 2 waschtafels met toebeh. schilderijen, petr. stellen, tob ben, emmers, rek, trapje, nickelgoed, blik-, tin-, glas- en aardewerk en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging ’s morgens vóór den ver koop. GERRIT J. de VRIES, Warns en FEDDIGJE A. VISSER, Sneek. Huwelijksvoltrekking 10 Mei e.k. Sneek, 22 April 1915. Ondertrouwd D. MEINDERSMA en G. J. SANDERS. bardeert de forten engte bij de Dardanellen.) CONSTANTIKOPEL, Offic. 23 April. De Turksche overheid protesteert er tegen dat het Engelsche slagschip Agamennon bij Boelair het grafmonument van Suleiman Pascha heeft vernield. DEN HAAG, 23 April. als eischer en oud-president Roosevelt als ge daagde. Barnes vraagt 120.000 gulden scha devergoeding wegens een in het openbaar door Roosevelt, den 22sten Juli 1914 uitgesproken beschuldiging, dat Barnes een onzichtbare re geering in den staat had weten te vormen, die rot was in alle geledingen”. De Rjetsj bericht volgens Duitsche bla den, dat in Rusland de ongediende landstorm van de lichtingen 1900 tot 1915 is opgeroepen. De bijzondere correspondent van de Echo de Paris aan de Italiaansche grens meldt, dat de lichting van 1891 opgeroepen is en dat de officieren bevel hebben gekregen, zich ge reed te houden. Er zijn reeds maatregelen voor het vervoer van troepen genomen en vele af- deelingen worden naar de Oostenrijksche grens gezonden. De Köln. Ztg. meldt uit Kresel, dat daar een Nederlander als spion is gevangen genomen, die opgaf jhr. van Raders te zijn. Volgens het blad moet het nauwelijks twijfel achtig zijn, of hij is een spion in dienst van een buitenlandsche mogendheid. Te Drogheda in Ierland moest Dinsdag de kapitein van het stoomschip King’s Lyon voor den lijkschouwer getuigen aangaande een matroos van zijn schip die over boord was geslagen en verdronken. Het schip zou, zon der dat ongeluk, Zaterdags naar Newcastle zijn vertrokken, hoewel de heele bemanning dron ken was. De kapitein erkende, dat het ge vaarlijk was, maar zoo iets was heel gewoon. Daar werd van overheidswege niets tegen ge daan. De kapiteins hebben geen keus. „Geen wonder”, zei de voorman van de gezworenen, „dat Duitsche duikbooten Engelsche schepen in den grond boren”. Twee Engelsche soldaten zijn Victoria- kruisridders geworden, omdat zij op 12 Maart te Nieuw-Kapelle in hun eentje een groot aan- tal Duitschers gevangen namen. Een er van is twee dagen later gesneuveld, door een Duit- schen scherpschutter in het hooft getroffen. In de laatste 8 maanden vermeerderden de staatsschulden aller oorlogvoerende landen met to+aal kr. 65 milliard, d.i. met kr. 8.126 millioen per maand en kr. 270.8 millioen per dag. Een kroon is pl.m. 50 cent. ’s namid- de Wed. - - |K. Zwaga, te Uitwellingerga, boelgoed a gist. Toezending geschiedt contant van meubilaire goederen, w.o. franco na ontvangst van Eikenh. kast, vurenh. linnenkast, kleer- postwissel 5. f 1.75 voor éen n sv of flO.— voor zes doozen. kast met antieke deuren, schuiftafel, 1U Eischt de echte Foster’s I nette stoelen, veeren- en kap.- bed, eikenh. Rugpijn Nieren Kllen.wsi- kist, kolomkachel, spiegel, lamp, glas-, blik-, 7i>^gert elke doos, die niet I j 1 r, e> Toorzien is Van neven- steen- en aardewerk en wat meer zal wor- staand handelsmerk. I den aangeboden. J. H. DOODKORTE. voegdelij kheidshalve. Het O. M. oordeelde een strenge straf noo- dig en requireerde tegen ieder 1 maand ge vangenisstraf. BLAUWHUIS. Heden hield de,Coöperatieve Boerenleen- en Spaarbank „Blauwhuis en Om streken” hare ledenvergadering. Van de 45 leden waren er 29 tegenwoordig. Aan het ver slag van den kassier ontleenen wij het vol gende Einde 1914 was de bank verschuldigd spaargelden f 95561.37, verdeeld over spaarboekjes. Aan nieuwe voorschotten is gegeveu f 8100, terugbetaald f 12839.34. Met inbegrip der loo- pende voorschotten had de bank op einde 1914 te vorderen f 18840.35, verdeeld over 21 voor- schotnemers. In loopende rekening is aan de leden uit gegeven f29501.16 en ontvangen f24637.09. Met het begin-saldo bedroeg het totaal der gedeponeerde gelden einde 1914 f66332.69. De geheele ontvangst bedroeg f 245616.40 De geheele uitgaaf f 242316.52. De totale omzet f487932.92, waarvoor een winst werd gemaakt van f 91.88, de reserve bedroeg f243.91 waardoor die thans is gestegen tot f 335.79. Renten werden bepaald op inlagen 3»/a °/0. Voorschotten en Rekeningcourant 4'/i De heer IJ. Rijpma is tot bestuurslid, de heer. H. Kramer tot R. v. T. herkozen, en tot plaatsvervangende bestuursleden zjjn herkozen de heeren Joh. Galama en M Huitema. Branden. Gistermiddag heeft te Nieuwendijk (gemeente Almkerk) een groote brand 17 woningen in de asch gelegd. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De schade wordt door de verzeke- weg te werpen' stuk speelgoed ring gedekt. Afgebrand zijn vier arbeiders- -x j-x - x.j woningen, 5 groote boerderijen, twee bakke rijen, een smederij, een kruidenierswinkel, een manufacturenwinkel, een schoenwinkel en een heerenhuis. - Bij een brand te Boxmeer zijn gisteren twee boerderijen in de asch gelegd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Gisteren is te Woudenberg een blok van vijf arbeiderswoningen, bewoond door vier ge zinnen, afgebrand. Slechts één gezin was laag verzekerd Gisteravond is te Scheveningen de 14- noemende jour bij mevr.Higgins en vooral de jarige A. S. van een nettenwagen gevallen. Het hoofd is door het voorwiel verpletterd, zoodat den jongen bijna onmiddellijk dood was. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak, waarin als beschul digde terechtstond C. W. A. baron van P.. die wegens het schieten op twee rijksveldwach- ters, door de rechtbank aldaar was veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Het hof bevestigde het vonnis. Bij het gebouw van den Rijksdag te Berlijn is gisternacht om halftwee een tram wagen ontspoord. De wagen stoof met de veer tien inzittenden over het asphalt en trottoir en, na een ijzeren hek te hebben brijzeld, de Spree in. Door de brandweer zijn vijf lijken geborgen. Van de andere passagiers waren sommigen boven op den wagen geklauterd, terwijl de overigen door schippers gered zijn. Palestina is door een sprinkhanenplaag geteisterd, die veel schade veroorzaakt. LEEUWARDEN, 23 April 1915. Boterprijs 1.55 d. f Noteebing van de Commissie. Ie kwaliteit Fabrieksboter f 1.55. Eierenmarkt pl.m. 33000 kilo’s aangevoerd, f0.95 per kilo. Eendeieren 2500 K.G. af 0.825 per K.G. 23 April 1915. 135 Stieren, enter f 80 totf 160, twenter 160 tot f 320, Ossen f tot f 545 vette Koeien f 215 tot f 320,1889 melke en kalve Koeien f 160 tot f 280, 365 Pinken f 50 tot f 90, 125 vette Kalveren f 32 tot f 47, Graskalveren f tot f 437 Nuch- teren dito f9 tot f 14, 583 vette Schapen f 29 tot f 41, 370 Weide Schapen f 16 tot f 24, 558 Lammeren f 10 tot f 14, 289 vette Varkens f 90 tot f95, 146 magere Varkens f 40 tot f 45, 529 vette Biggen f 60 tot f 65, 436 kleine dito f 8 tot f12, 50 Bokken en Geiten f tot f 6 Paarden f 60 tot 150, Veulens, Ezels. Aanvoer 7463 stuks Vee. Prijzen vette Varkens 38 tot 41 ct., voor Frankrijk 33 tot 35 ct., voor Engeland 38 tot 35 ct. Alles per ‘/j kilo. Handel in Rundvee slecht, in Wolvee flauw, in Varkens vlug. PURMEREND, 20 April. Fabriekskaas f 53.00. Boerenkaas f51.50 Middelbare kaas f Commissie f Aangevoerd 97 stapels. ST. PETERSBURG, 22 April. Officieel. In de Karpathen hebben de Oostenrijkers den 20sten dezer en in den nacht van den 21sten onze stellingen aangevallen. Zij zijn door onze troepen, die tot den tegenaanval overgingen, met de bajonet teruggeslagen en hebben zware verliezen geleden WEENEN, 22 April. Officieel. Hernieuwde aanvallen op onze stellingen in en aan beide zijden van den Uzsokerpas zijn bloedig afge slagen. De vijand heeft weer zeer zware ver liezen geleden. Wij hebben 1200 gevangenen gemaakt. Engelsche treilen opgebracht. BERLIJN, 22 April. (N. R. C.) Dezer dagen heeft een Duitsche duikboot de Engelsche trei- ler Glancarse uit de Schotsche kust bij Aber deen aangehouden en naar een Duitsche Noord- zeehaven opgebiacht, na over de geheele Noord zee te zijn gevaren. Dit feit kenschetst de der bijeenkomst in dichtmaat een hulde aan den Voorzitter, waarvoor hem hartelijk dank werd betuigd. Pygmalion. De fabel van Pygmalion, de kouing-beeld- bouwer, die verliefd werd op een door hem gewrocht beeld en de góden smeekte het leven te geven, opdat hij er mede zou kunnen huwen was Shaw aanleiding, ook in zijn verbeelding rijke geest een dergelijk gegeven uit te denken en een stuk te schrijven, dat hij vol kon laden met paradoxen en waarin hij een mitrail- leurvuur van schimpscheuten kon lossen op het manieren-lievend Engelsch publiek. In zijn Pygmalion ontmoetten Higgins, een even ruw als geleerd professor in de klankleer en kolonel Pickering, ook een groot liefhebber van dit vak, elkaar bij St. Pauls en Higgins gaat een weddenschap aan met Pickering dat hij een bloemenmeisje, Eliza, met „goddelooze klanken en accent”, in zes maanden salonföhig zal maken en als een dame zal kunnen doen ver schijnen op een garden-party van een gezant. De weddenschap gaat aan en in het derde bedrijf zien wij het bloemenmeisje reeds op een jour bij Higgins’ moeder. Zéér, zéér in de vorm spreekt ze, alleen over „weer en ge zondheid” mag ze kostelijk is deze schimp scheut spreken, maar met een reeks ruwe woorden, die nog te veel aan het gezelschap van haar papa Doolittle, de vuilnisman herin neren maakt zij de jourbezoekers ge heel overstuur. In het vierde bedrijf blijkt de geweldige inspanning van de heeren Higgins en Picke ring echter beloond. De garden-party is achter den rug en Eliza heeft de proef schitterend doorstaan. Nu praten de beide klankgeleerden er reeds over alsof dit geheele voorval slechts een episode was, zij spreken reeds van Eliza als een i maar nu rijst dit stuk ook even tot het dramatische als Eliza opstandig wordt tegen deze behandeling als het tot dame „gefa briekte” bloemenmeisje zich gewond voelt in haar mensch-zijn. In het vijfde bedrijf wordt over dit drama tische spoedig de domper gezet Hig gins ontdekt dat hij niet buiten Eliza kan en de bewonderaar van een „eind goed al goed” ziet het scherm dalen met de terecht gekoesterde hoop dat Higgins en Eliza elkaar wel zullen krijgen. Aan kostelijke momenten is dit stuk rijk we i- 1 j TT'1 scènes waarin Papa Doolittle ten tooneele ver schijnt, het groote vat, zouden wij bijna 1 zeggen waarin Shaw al zijn sarcasme en lust tot paradoxale betoogen heeft gegoten. Prachtig typeerde Schulze dezen schooier, die trotsch is op zijn „onfesoenlijke armoede”, en die als hij, ook al door Higgins, een man in bonus wordt, en „midden tusschen de rijke lui wordt gedonderd”, het beweent dat hij de 1 rijkelui’s moraal zal moeten volgen en met 1 Eliza, mevr. Lobo Braakensiek, was in haar rol uitstekend baar metamorphose slaagde prachtig. Van prof. Higgins gaf Gimberg een uitste kende creatie. Van het tooneel was gemaakt wat er van te maken was. Wij gelooven dat dit stuk, waarvan de prachtig-frissche dialoog het onwaarschijnlijke van hét gegeven geheel naar den achtergrond dringt met zijn er aan alle kanten uitknet terende humor en sarcasme wel is gewaar deerd door het talrjjke publiek dat gisteravond in Amicitia aanwezig was. Ons nieuw Feuilleton. In het volgend Nr. beginnen wij een nieuw en zeer boeiend feuilleton „Het Geheim van een Naam” naar „The Pu pil of Golden Gate” van Bret Harte. Kaatsen. Op Hemelvaartsdag zal in het Intern.-depót „Gaasterland” een groote wedstrijd georgani seerd worden, waaraan 2 Friesche 5-tallen voor ’t pelote-spel en 2 Friesche 3-tallen voor ’t eigen spel zullen deelnemen. Door de kaats- vereeniging „Sneek” zijn daarvoor uitgeloofd. 5 zilveren en 5 bronzen medaljes. ’t Hoofdbe stuur van den Ned. Kaatsbond heeft de leiding a^n den heer A. Brouwer te Lemmer en ’t bestuur der kaats- vereeniging „Sneek”. Kievitseieren. Te Leeuwarden zijn heden, Vrijdag ongeveer 18.000 kievitseieren aangevoerd, waarvan on geveer 14.000 zijn verzonden naar het buiten land. De prijzen wisselden van 11 tot 13 cent per stuk. Er was veel vraag. Verder waren nog ongeveer 1000 eieren ter markt gebracht van scholeksters, strandkieviten, snippen, kemphanen enz., welke verhandeld z.i. voor de vrijzinnigen dreigt, wer(jen van 3 6 cent per stuk. GAASTERLAND, 23 April. Bij Kon. be sluit zijn benoemd tot voorzitter der plaatse- Iflk® commissie voor de ongevallenverzekering gebeuren" moet" van Gaasterland, de heer H. Gaaikema, te Balk, - - gemeente Gaasterland, burgemeester der ge meente Gaasterland tot plaatsvervangend voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering van Gaasterland, J. Eringa, te Koudum, gemeente Hem. Oldeph. c.a., burgemeester der gemeente Hemelumer-Oldephaert en Noordwolde. Inbreker en uitkijker- Voor de Rechtbank te Heerenveen stond terecht W. K, afkomstig uit Tilburg, thans in preventieve hechtenis te Leeuwarden verdacht van verschillende diefstallen in Fries land, wegens inbraak en diefstal van 43 gld. in den avond van 24 Febr. jl. in het kantoor der coöp. Stoomzuivelfabriek te Sleenwijker- wold. Het O. M. eischte tegen hem 1 jaar gevangenisstraf. De zwerver T. T., thans gedetineerd te Heerenveen, die tijdens bovengenoemden dief stal op den uitkijk stond en daarvoor van K. f5 ontving, stond daarna terecht. Het O. M. vorderde tegen hem 6 maanden gevangenis straf. L. G. en L. B. te Baars (Steenwijkerwold) haalden in November j.l. al een heel gemeen stukje uit. Zij deden „iets” in een bus met vergade- er bij Lu zen van de eerste levensmiddelen terug* zal brengen tot die voor Aug. ’14, hetzij door inbeslagname, hetzij door andere maatregelen. Dienst op Engeland. Wegens tijdelijke opheffing dienst Zeeland- booten Vlissingen—Engeland zal het postver zending naar Engeland Zondag 25 April en verder om den anderen dag zoo mogelijk plaats vinden met de booten welke 8 uur ’s morgens van Hoek v. Holl. naar Harwich vertrekken. Een Duitsche aanval. BERLIJN, Off. 25 April. Gisteren in de avonduren rukten wij op over een 9 kilometer breed front bij (Steenstraete en Langemarck. Onze troepen forceerden de overgang van het Yperenkanaal bij Steenstraete en zetten zich I vast bij Langemarck en Steenstraete. Minstens I 1600 Franschen en Engelschen werden door ons gevangen genomen en 30 stukken geschut I veroverd waaronder 4 zware schen Maas en T' weder hevig. Bij Apremont drongei schen in onze telijk zijn zij er Mesnie is door onze voorposten ontruimd. In het Oosten is de toestand onveranderd. Deelen onzer slagvloot zijn herhaaldelijk in de I koopen laatste weken op de Noordzee geweest en dron- I MEUBELEN en HUISRAAD, w.o. gen tot in de Engelsche wateren door. Geen I oikenh. kabinet, mah. secretaire, ronde tafel, schip der Engelsche vloot werd ontmoet. dito met inlegbladen, mah. tafeltje, fauteuil, Ingezonden Mededeelingen ya8chtafel itoe!’eh-i diver8e 8t«elen’ 8°hil- v ideriien, spiegels, lampen, regulateur, boe kenhanger, kachel, kookkachel, petroleum stellen, 3 bedden m. toebeh., 2 matrassen, dekens en verder beddegoed, karpetten, vloerzeil, loopers, matten, gordijnen en kleedjes, theestoven, kop. ketels, dito doof- RheumatiBche pijnen. pot en verdere koperwaren, serviezen, glas-, Rheumatische pijnen vertoonen zich het I porselein- en aardewerk, steengoed, klee- sterkst hij veranderingrvan het weer. Zij wor- ren8tandei. trap, linnenrekken, emmers, gó den veroorzaakt door het urinezuur, dat ten v v gevolge van niet behoorlijke werking der nie-1 tchngen, keukengereedschappen, eenige ren, in het lichaam achterbleef en zich kon I timmer- en tuingereedschappen enz. kristalliseeren in de spieren en gewrichten y00rts 12 KIPPEN en een HAAN en Verschietende pijnen, die zich nu eens hier, I dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wan-1 "ra': meer wordt aangeboden, neer de onzuiverheden zich eenmaal vastge-1 - nesteld hebben, is het lichaam door zijn I th a a yy natuurlijke bronnen zelden in staat om haar I JkjK> te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopt het urinezuur zich I 25.000, a 5 °/0, tegen le hypotheek meer en meer op. De pijnen worden ondraag-1 op land, met ruime overwaarde, in 1 of lijk, de patient kan zich ten slotte niet meer I meer posten bewegen, de gewrichten worden verwoest, ter-1 r -- wijl de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang omjbij het’optre- den van de eerste pijn in de lendenen en gewrichten Foster’s Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Door hun versterkende invloed op de nieren hewerken zij,|dat?deze’organen hun werk naar behooren rverrichten, en voortdu- afvoeren.’ karnemelk voor huishoudelijk gebruik bestemd handeling zullen komen. HENNaaRDERaDEE L. Te Syracuse (staat New-York) is een aan ’t slot onhoudbaarheid der bewering van Engelsche

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 6