t I Het geheim van een naam. Handels-en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. Ji Ad verten tién. N ieu vp st gdLin gen Per Telegraaf. Nieuwe Adres. Feuilleton. I Amerikaansch schip gebombardeerd. SilïlWl ffl K NIEUWE SMUffiR COURANT Nt Gt m Zffite 1 Mei 1915 Mei Meivergadering Soc. Democraten. den weg der vol- 3) Een HOOFDSTUK II. I Hordt vervolgd.') i xoaWl we». I blijven staan. Zouden zij gaan of blij- ves- er 500 pro- verschillende G. KOOI8TRA S. KOOISTRA—Martens geven kennis van de geboorte van een ZOON. Sneer, 28 April ’15. -ro"- als het l M.<J Xuxxxp UIL V<OX UU WÜAOAU. güUljmUH lö -- dat moet ieder, die daar over nadenkt duide lijk zijn. Spr. haalt aan wat verschillende niet soc. bladen in het begin van den oorlog en de anti-oorlogsraad waarin naast Schaper, zeer heftige bestrijders van het socialisme zit ting hebben over de oorzaken van den oor log schreven. Zij schreven hem toe aan den invloed der groot-wapenindustrie, het impe rialisme, gesloten markten enz. Welnu het imperialisme dat Frankrijk bracht in Ma rokko, Engeland over de geheele wereld, Duitschland in den Balkan, en de andere ge noemde oorzaken zijn steeds fel bestreden door de soc. democraten. Hun treft dus niet de schuld van den wereldstrijd, wel echter de kapitalisten. Heeft de sociaal-democratie dus tot den oorlog haar plicht ten volle gedaan, niet ten volle tevreden erkent spr. te zijn over wat daarna volgde. De Oostenrijksche partijge nooten deden wat zij konden om het ultimatum aan Servië te verhinderen. Spr. kan zich ook zieke broeders en zusters te verkregen zjjn. Of we tevreden zgn Helaas nog niet op iedere plaats in onze schoone provincie moet niet alleen een Groene Kruist of aanverwante vereeniging bestaan, doch ook een bloeiende vereeniging met een opge wekt leven, met zin voor de bevordering der gezondheidsbelangen, voor het aanstel len van wpkverpleegsters-huisbezoeksters voor de bestrijding der tuberculose, voor het inrichten van een nagenoeg volmaakt magazgn, enz. enz. Wg zeiden zooeven, helaas, we zgn nog niet tevreden. We zouden ook kunnen zeg gen gelukkigwant welke deugd vermoordt meer de ambitie dan de tevredenheid? Er zgn te veel tevreden afdeelingentoe stand goed, bloeiend, batig saldo enz. Maar het ledental blgft maar steeds gelgk, de wijkverpleegster moet nog komen; het aan- UVXytjU f»VX»AVU Een woord van dank wordt ten slotte gebracht aan den Frieschen Bond van hotel- en restauratiehouders voor de welkome gift, groot f 25. Het Leeuwarder ziekennjtuig werd ge durende 1914, 67 maal gebruikt. Het Sneeker rgtuig werd in 1914 23 maal gebruikt. De algemeene ontwerp-begrooting voor 1915 sluit in ontvang en uitgaaf op f 8239.86 met een vermoedelijk saldo van f1400. JORWERD. De vereeniging »Het Groene Kruis< te Gorredjjk heeft tot wijkverpleeg ster benoemd mej. Molenaar alhier. De kersen bloeien. De kersenboomgaarden geraken deze week in vollen bloei. Zoowel de Meikersen als da latere soorten, beloven een over vloedig gewas. slechts den dag te noemen waarop u ons zult willen toespreken, mijnheer, en ik verzeker u dat gij het grootste gehoor zult hebben, dat ooit een spreker te San Francisco had.” „De eigenaar van de Union Press,” zeide thans de heer Slate, aanteekenboek en potlood uit den zak halende, „heeft mij opgedragen u zijn kolommen aan te bieden voor alle stuk ken, die u, ’t zij in den vorm van een redac- tie-artikel, ’t zij als ingezonden stuk, mocht willen schrijven tegen de aanmerkingen, die de Advertiser maakte op uw redevoeringen, of voor elke opmerking, die u mocht kunnen geven ten bate der lezers en onze partij.” „Als u ooit iets noodig hebt dat tot mijn zaak behoort, mijnheel' Hathaway”, zeide thans mijnheer Hoskins, een groote adreskaart in Hathaway’s hand stoppende, „en mij wilt ko men bezoeken, zal ik u de grootste zaak der wereld laten zien van koloniale waren in dezen Staat en u Baltery-street in haar geheel too- nen. Of mocht u soms de stad willen zien als dit uw eerste bezoek is aan deze plaats dan wil ik gaarne uw gids wezen.” Mijnheer Hathaway nam al die vriendelgk- heid, waarin niets gemaakts was, dankbaar aan. Hij vond die partijgenooten aantrekkelijke menschen, trots hun eigenaardigheden en zij van hun kant voelden zich dadelijk tot hem aangetrokken. „Ik woonde hier zeven jaar geleden,” zeide hij glimlachend tot den laatsten spreker. „Dus toen het water tot Montgomery-street kwam,” zeide Shear bewonderend. „Toen mijnheer Hammersley Mayor was,” vervolgde Hathaway. „Hij had toen een ambtelijke betrekking secretaris van den Mayor nog vóór hij twintig jaar was,” fluisterde Shear de anderen op vrij luiden toon toe. „Sedert dien tijd is de stad met reuzen schreden vooruit gegaan, mijnheer, en is als 't ware volgeloopen in een enkelen nacht,” zeide kapitein Stidger, weder een welsprekenden toon aannemende, zeker om de belangstellling te wekken van eenige net gekleede jonge da mes, die juist de kamer waren binnengetreden. w.lO VX LLUm XVLlj HUXXXC V^/X X4.V vrede die van Duitschland zal moeten ko men dan wil spr. er eerst op wijzen dat men met kracht dient te werken voor het so- ciaal-democratisch vredesprogramverplicht scheidsgerecht, geen annexatie enz. want wordt dat niet verwezenlijkt, dan blijft het gevaar voor nieuwe oorlogen steeds dreigend. Ten slotte vestigt spr. de aandacht op de toestand in Nederland, waar de regeering, in strijd met hare belofte, niets uit zich zelf doet om de nood der arbeidende klasse te verlichten. Het was daarom noodzakeljjk voor de sociaal- demokratie de godsvrede te verbreken en de strijd voor het Ned. proletariaat weder op te vatten. Niet zonder succes is die strijd ge weest, daardoor kwam er immers de oorlogs- zee-verzekering, de 2e broodcirculaireook werkten de Soc. Dem. voor het landbouwverlof. Ook voor deze strijd in het binnenland riep Spr. alle partijgenooten op om zich er met hart en ziel in te werpen. Donderend applaus volgde het slot der rede. Zondagavond hield de Afd. Sneek der S. D. A. P. en de Sneeker Bestuurdersbond haar Mei- bijeenkomst in „Amicitia”. De heer Ds. G. H. de Haas opende met een welkomstwoord, en bracht in herinnering dat thans voor de 25e maal het Meifeest zou worden gevierd, ditmaal onder de schaduw van den grooten Europeeschen oorlog. Meer met een gevoel van pijn dan van lichte vroolijkheid was men weliswaar bij een, maar de gebeurtenissen van de oorlogs maanden hebben meer dan iets anders steun gegeven aan het vaste vertrouwen dat de maat- Naar „The Pupil of Golden Gate.” VAN BRET HARTE. LEEUWARDEN, 30 April 1915. Boterprij- f 1.60 f Noteebing van de Commissie. Ie kwaliteit Fabrieksboter f 1.60. Dierenmarkt pl.m. 33000 kilo’s aangevoerd, f0.90 per kilo. Eendeieren 2800 K.G. a f 0.80 per K.G. 30 April 1915. 85 Stieren, enter f 80 tot f 160, twente f 160 tot f 320, Ossen f .tot f 465 vette Koeien f 215 tot f 320, 1480 melke en kalve Koeien f 160 tot f 280, 244 Pinken f 50 tot f 90, 45 vette Kalveren f 37 tot f 52, Graskalveren f tot f 343 Nuch- teren dito f9 tot f 14, 403 vette Schapen f 29 tot f 41, 200 Weide Schapen f 16 tot f24, 1171 Lammeren f 10 tot f 14, 198 vette Varkens f 85 tot 1’90, 145 magere Varkens f35 tot f40, 1283 vette Biggen f60 tot f65, 327 kleine dito f 8 tot f12, 50 Bokken en Geiten f tot f 4 Paarden f 60 tot f 160, Veulens, Ezels. Aan voer 6443 stuks Vee. Prijzen vette Varkens 37 tot 39 ct., voor Frankrijk 33 tot 35 ct., voor Engeland tot ct. Alles per */5 kilo. Handel in Rundvee goed, in Wolvee stug, in Varkens vlug. PURMEREND, 27 April. Fabriekskaas f 53.50. Boerenkaas f52.Middelbare kaas f 48.Commissie f Aangevoerd 123 stapels. De Belgische Kaatsers. Het bestuur van de Kaatsvereeniging heeft weer eens bericht gekregen van de familie van den bekenden heer Meunier, die de Belgische kaatsers steeds naar Friesland begeleidde. Uit dat schrijven blijkt dat de hier wel be kende kaatser R. Fauconnier aan de hand is gekwetst, de kaatsers Soumillion, J. Delaunoit, Béthune en J. B. Dupont, zijn nog aan het front. Gelinne is met zijn familie naar Frank rijk gevlucht. Omtrent E. Rentier, ingedeeld bij de 2e chasseurs a pied, 5e division 5/3, verkeert zijn familie in groote onrust, van zijn lot is niets bekend. Zending. Gisteren is dr. Oosterhuis van Groningen naar Keboemen vertrokken, waar hg direc teur wordt van het op te richten zendings- hospitaal. Hg gaat in Genua aan boord van de Prins der Nederlanden, waarmede ook de reis doen onze stadgenoot dr. Flach van Dennenoord en ds. De Haas van Tzumma- rum, die als zending-arts en zendeling-arts en zendeling naar Poerworedjo gaan. OOSTHEM. De emeritaats-aanvrage van Ds. M. Visser, Ger. pred. te Oosthem, is door de classis Sneek der Ger. Kerken aan vaard. GOËNGA. Te Leeuwarden slaagde voor de onderwjjzers-acte de heer O. Wagenaar, alhier. WIJMBRITSERADEEL. Van de 148 ingeschrevenen voor de militie, lichting 1916, werden 40 vrijgesteld wegens broe- derdienst en 1 wegens eigen dienst. Opening badseizoen. HINDELOOPEN. Alhier zal 13 a.s. Hemelvaartsdag ter gelegenheid van de opening van het badseizoen, een optocht gehouden worden van dames gekleed in oud-Hindelooper kleederdracht, en op zee een zeilwedstrijd plaats hebben van beurt en vrachtschepen, en van vaartuigen be- hoorende tot de Hindelooper visschersvloot (aken, botters en jollen). Subsidie Bijzondere Scholen. LEEUWARDEN, 30 April ’15. Gedep. Staten dezer provincie hebben afgewezen de aanvraag van het bestuur van de Ver eeniging voor Scholen met den Bijbel te Hoornsterzwaag en Jubbega-Schurega om de rgksbgdrage over 1914 voor zgn school te Jubbega aan de Compagnonsvaart, en wel omdat die school in 1914 niet was aangesloten bg een commissie van beroep Brand. Hedenmiddag omstreeks half zes ontstond door onbekende oorzaak een felle binnenbrand in het huis aan de Oosterdijk bewoond door den barbier A. v. d. Werf. De kostganger, Lammertsma, die op zijn ka mertje zat te rooken, werd door het vuur ver rast, zoodat hij het kamertje niet door de deur kon verlaten. Hij werd zoo door het vuur be dreigd, dat hij met geschroeide baard en hoofd haar, zich uit het i’aam moest laten zakken en aldus werd gered. Zijn eigendommen, niet verzekerd, zijn vrijwel alle in de brand gebleven. Ook de inboedel van v- d. Werf is vrijwel ge heel weg, doch deze is verzekerd bij „Woudsend”. De brandweer was vrij spoedig de brand, die veel nieuwsgierigen lokte, meester. Het achterhuis is geheel uitgebrand. Omkrwijzers-Examens. Te Leeuwarden slaagden heden o.a. voor de onderwijzers-acte de h.h. A. de Vries, en H. Wielinga te Sneek en C. v. d. Werf te Woudsend. Bg Kon. besluit is vernietigd het besluit van B. en W. dezer gemeente waarbg werd ingetrokken de vergunning door dat College verleend aan de firma Gebrs. Kok, tot het oprichten eener graanmalerg, ge dreven door een zuiggasmotor van 50 P.K. Juliana-dag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. prinses Juliana wapperde heden van de openbare gebouwen en van tal van huizen v&n particulieren de driekleur. De heer Rienstra, bakker aan het Achterom alhier, heeft een jonge Igster gevangen, die thans in een kooi buiten ge hangen, door de oude Igsters geregeld be zocht en van voedsel voorzien wordt. Goedkoop Tarwebrood. Naar men uit goede bron verneemt, doet de Bakkerspatroonsvereeniging »Sneek« met behulp van den burgemeester dezer ge meente, moeite om alhier zoo spoedig mo- gelgk goedkoop cngebuild tarwebrood en ongebuild tarwemeel verkrggbaar te stellen. De Geest- en Hoofdzaak-kwestie. Verleden Zondagavond heeft Dr. Wum- kes een samenkomst gehouden met de leden zgner gemeente in welke hg op verzoek van een paar van dezen, nader zgn stand punt heeft uiteengezet inzake Geest en Hoofdzaak (art. 39 Godsd. regl. Kerkelgk Wetboek). Naar wg vernemen zal ’t toen verhan delde eerstdaags in druk verschgnen. haven de Franschen zich sedert drie dagen op het herwonnen terrein. Op den rechteroever van het Ysei-kanaal hebben do Franschen 150 krijgsgevangenen gemaakt en twee machine geweren genomen. Een Fransch vliegtuig heeft zes bommen geworpen op de luchtschiploods te Friedrichs hafen. De vlieger zag een rookwolk uit het dak van de loods opstijgen. Franschen hebben 21 bommen laten vallen op het station en een fabriek te Leopoldshohe. Tijdens het bombardement viel een Fransch vliegtuig binnen de Duitsche linies. In den loop van den dag zgn vier Duit sche vliegtuigen door een Fransch vliegtuig achtervolgd en geraakt. De aanval op de Dardanellen. KONST ANTINOPEL, 29 April. (Off.) De vijand die bij Kum Kaleh landde werd niet tegenstaande hevig geschutvuur van de vijan- delijke vloot weer verjaagd. Geen enkele vijandelijke troep staat op de Aziatische kant van de Dardanellen. Bij Kaba Tepe kon de vijand zich onder bescherming van de vloot handhaven. Van alle andere deelen van Gallipoli is hij weer verjaagd. Onze battergen beschadigden op 28 April de Fransche kruiser Jeanne d’ Arc (van 1899, 11300 ton) die brandend naar Tenedos terugkeerde. Wij hebben op 28 April een Engelsche torpedojager tot zinken gebracht. De aanval van 16 Fransche schepen heeft tot resultaat gehad, dat door onze granaten twee Fransche schepen werden getroffen waarvan één op het strand is gezet. Twee Engelsche slagschepen zijn beschadigd. De beide laatste dagen heeft de vijandelijke vloot geen aanval ondernomen. Een zeeslag Men seint uit Vlissihgen aan de N. R. Ct.: Onafgebroken zwaar kanongebulder is hier hoorbaar uit de richting van het lichtschip Noord-Hinder. Men acht het hier waarschijn lijk dat een zeeslag aan den gang is. PARIJS, 29 April. (Off.) In België hand- als bedoeld in art. 59, le lid, sub 7° der wet tot regeling van het lager onder wgs. De hier bedoelde commissie is die, waarbg de onderwgzer bg ontslag anders dan op eigen verzoek in beroep kan komen. Kievitseieren. Te Leeuwarden zgn gisteren en heden (Don derdag en Vrijdag) de laatste dagen waarop in dit seizoen kievitseieren mochten verhandeld worden, nog ongeveer 50.000 van die eieren aangevoerd. Wegens het stop zetten van den handel op Engeland waren de prijzen zeer laag, t. w. van 6 tot 4 cent per stuk. SNKKK Van 27—30 April. Geborenj Lieuwe zv Gerrit Kooistra en Sijbrigje Martens. Gehuwd: Jacob van Nes v. Ridderkerk en Sjoerdtje Flach. OverledenWijtske Hoekstra 67 jr. echtgen. van Jacob Nanne Bruinsma. Sijbrigje Kramer 63 jr. echtgen. van Sjoerd Brattinga. WIJMBRITSERADKEL. Van 27—30 April. GeborenAtte zv Rienk Posthumus en Grietje Dijkstra te Woudsend. Aletta Catherina dv Johan Edzart van Weid eren baron Rengers enJonkvrouwe Aletta Catherina van Andringa de Kempenaer te IJsbreehtum. Sijtske dv Folkert Postma en Aukje de Vries te Woudsend. Overleden: Rintje Landman 80 jr. echtgen. van Jantje van der Gaast te Offingawier. BERLIJN. Off. 30 April. Vijandelijke vlie gers bestookten Ostende waar alleen veel hui zen beschadigd werden. Wij hebben de vesting Duinkerken onder vuur genomen Bij Steen- straete hebben wij het bruggehoofd uitgebouwd en bevestigd. Aanvallen der Franschen duren daar nog voort. In Champagne deden de Fran schen tevergeefs moeite het door ons veroverde terrein te heroveren evenals in Argonne, waar wij een loopgraaf namen en 31 man gevangen maakten. Tusschen Maas en Moezel werden Fransche aanvallen' afgeslagen. Van 24 tot 28 April verloor dé vijand hier alleen aan gevangenen 43 officieren en 4000 man. De kustbevestigingen bij Harwich (Engeland) zijn door Zeppelins gebombardeerd. In West- Rusland bereikten onze voorposten de spoor weg Dunaburg-Libau. Bij Kalwarayia sloegen wg een Russische aanval af en maakten 500 gevangenen. ROTTERDAM, 30 April. Het stoomschip Cushing hier binnengekomen rapporteert door een Duitsch vlieger op de Noordzee te zijn aangevallen. De bommen misten hun doel. Het schip voerde de Amorikaansche vlag. „Wij zgn thans bezig een wereldstad te bouwen, die zich uitstrekken zal van South Park tot Black Point en van do Mission Do lores tot de Presidio. Een stad, mijnheer, die waardig zal wezen, gelegen te zijn aan de Golden Gate, die toegang heeft tot den Groo ten Oceaan en do kusten van Cathay Als de Pacific-spoorweg zal zijn gelegd zullen wij de natuurlijke terminus zijn van den weg der vol keren Geen trek op Hathaway’s gelaat verried, dat hij zoo iets al acht jaar geleden had hooren vertellen en dat veel er van reeds bewaarheid was geworden, zooals hij opmerkte. Ook lette hij er niet op dat er een aardige overeenkomst bestond tusschen de houding van zijn gezel schap en die van de jonge meisjes aan den anderen kant der zaal. Zij zaten rondom een jeugdige schoone, die blijkbaar de vleierijen en liefkoozingen der an deren ontving met een vriendelijkheid, die, eigenaardig genoeg, op de zijne geleek. Het was ook duidelijk dat er een zekere mededin ging tusschen de twee groepen ontstond, want naarmate de bewonderaars van Hathaway dui delijker en hoogdravender werden in hun hul- debetooningen, werden de dames, die het jonge meisje omringden hartstochtelijker in haar eerbetuigingen. Zooals het gewoonlgk in dergelijke gevallen gaat bestond die strijd eigenlijk alleen tus schen de aanbidders; de opvolgende uitingen aan weerszijden waren uitdagend en scherp en wanneer de eene partij hulde scheen te bren- gen aan haar afgod, luisterde de andere feite- 1 lijk naar de woorden van de tegenoverstaande groep. Toen Hathaway’s partij onderwgl ver- 1 sterkt was door andere bezoekers, zeide een lange brunette van de oppositie-partij, voor allen duidelijk hoorbaar „Ik geloof niet lieve, dat je gemengd wil worden in een politiek debat, wij zouden mis schien wijzer doen naar de dames-salon te gaan, ten minste als daar óók geen vergade ring wordt gehouden.” „Ik weet hoe kostbaar de tijd voor u is,” 1 zeide Hathaway thans, even duidelijk verstaan-1 sinds wij elkaar te Marysville ontmoetten. En nu je een beroemd man bqnt geworden Niemand had op het prettig gelaat van den man kunnen lezen, dat hij den bezoeker niet dadelijk herkend had, doch gedreven door een gelukkig instinct, dat bij hem zoo eigen aardig was, op hem was toegefoopen. Door de woorden van den ander begreep hij nu dade lijk weder wien hij voor zich zag en zeide, terwijl hij onder het spreken het hoofd naar de andere heeren wendde, die reeds stonden te popelen, dat hij ook aan hen in ’t bijzonder zijn aandacht zou wijden„Ik zou niet weten waarom ik Tony Shear en de andere jongens van Marysville zou vergeten hebben.” „Dat dacht ik wel, dat niet het geval zou zijn,” sprak de ander, »ik heb altijd gezegd datj e carrièrre van Marysville begon. Doch ik heb eenige vrienden van onze partij meege bracht, die ik je wilde voorstellen. Kapitein Stidger, president van ons Centraal Comité, Henry J. Hoskins van de firma Hoskins en Bloomer en Joe Slate van de Union Press, een onzer veelbelovende journalisten. „Heeren,” vervolgde hij, op eens zijn stem veranderende in die van iemand, die een aanspraak zal gaan houden, „ik behoef u zeker niet te zeggen dat dit is de zeer geëerde Paul Hathaway de jongste Senator van den Staat u weet wat hij isEn daarop weder in zgn gewonen toon vallende, voegde hij er bij tot Paul „Wij lazen van uw vertrek op gisteravond van Sacramento en wilden vroeg tot u komen, vóór het volk.” „Ik ben er trotsch op kennis met u te ma ken mijnheer,” zeide kapitein Stidger, ik heb uw loopbaan gevolgd, mijnheer. Ik heb uw redevoering gelezen, mijnheer Hathaway, en zooals ik onzen wederzijdschen vriend, mijn heer Shear, onderweg vertelde, ik ken niemand, die de partijquaesties zoo duidelijk zou kunnen weergeven als gij. Uw kastijdende woorden tegen de zoogenaam de Jeffersoniaansche beginselen, uw meedoo- genlooze geeseling van de besluiten van ’98 waren waren” de kapitein kuchte oen paar malen „waren uitnemend. U heeft De groote ontvangkamer van het New Gol den Gate Hotel to San Francisco, door de bladen der stad genoemd billijk in prijzen en ongeëvenaard door zijn meubilair, was niet temin op den 5en Augustus 1860 nog zóó nieuw, dat men zich in die kamer niet op z0n gemak kon gevoelen. Zoo scheen het al thans ook de vier bezoekers te gaan, die juist dit vertrek waren binnen getreden. Na lang geaarzeld te hebben of zij zich wel zouden nederzetten op twee prachtige bruinachtige crapeaux, die nog nimmer gebruikt waren, zette zich een hunner eindelijk neder op een téte-a-tête,die van het overige meubilair eenigs- zins afgescheiden stond, terwijl een ander plaats nam op een sofa, waarop hij zich echter blijk baar niet erg op zijn gemak gevoelde. De beide andere mannen bleven staan, nu en dan naar het plafond kijkende en af en toe fluisterend opmerkingen makende over het prachtige van dit meubilair. Toch waren zij blijkbaar man nen van eenige beteekenis, van eenig gewicht, mannen, die hun woord anders wel wisten te doen. Kort daarop trad een jong man van onge veer vijf en twintig jaar, met heldere, vroolijk staande oogen, het vertrek binnen. Na met een glimlach op de lippen de heeren aange zien te hebben, liep hij op den man, die al leen op de tête-a-tête zat, toe. Deze stond da delijk op en een dankbare blik kwam op zijn gelaat. „Wel Paul”, zeide hij, „ik dacht niet dat je je mij herinneren zoudt’t is al vier jaar baar als de voorgaande spreekster, „doch al vorens gij vertrekt, heeren, moet gij mij toe staan u in een andere kamer een verversching te doen toedienen,” en hij liep bij die woor den naar de deur. De dames, die reeds bij de woorden hunner aanvoerster waren opgerezen, waren 1 ven Het voorwerp hunner hulde echter tigde nieuwsgierig den blik op Hathaway. Een oogenblik ontmoetten hun oogen elkaar. Toen, zich tot haar vriendinnen wendende, zeide zij»Neenlaten wij hier blijven deze ontvangkamer is voor iedereen,” en haar vriendinnen, blijkbaar gewoon aan haar over macht, gingen weder zitten. „Een schitterende verzameling jonge dames van het klooster van Santa Clara,i mg nheer Hathaway,” zeide kapitein Stidger, terwijl hij Hathaway’s blik naar de jonge meisjes volgde en zgn arm door den zijne stak. „Niet de minste van onze kostbaarheden, mijnheer. De meeste zijn dochters van pioniers allen te Californië geboren en opgevoed. Kenners heb ben haar de palm der schoonheid gereikt en verklaren, dat op hot gebied van bevalligheid, verstand en de schoonste bekoorlijkheden der vrouw, het Oosten haars gelijken niet kan leverenEn nadat kapitein Stidger, in de deur staande, deze woorden op retorische wijze had uitgesproken, ging hij de kamer uit, om toen weder in zijn gewonen toon vervallende te vervolgen „Doch u zult dat zelf wel op merken, als u hier lang blijft. San Francisco kan aan Californië’s jongsten senator zeker een bruid leveren.” „Ik vrees dat mijn verblijf alhier van kor ten duur zal zijn en zich bepalen moet tot zaken,” zeide Hathaway, die opgemerkt had dat het voornaamste meisje mooi was en een origineelen blik had. „In waarheid ben ik hier gedeeltelijk gekomen om een ouden kennis, kolonel Pendleton te spreken.” Een zeeslag HOEK v. HOLLAND, 30 April. De stoom- reddingbooten worden alhier in gereedheid ge bracht voor Roode Kruisdienst, in verband met geruchten omtrent een zeeslag bij de Noord Hinder. Zeppelins boven Engeland» LONDEN, 30 April. 2 Zeppelins hebben hedennacht Ipswich en Barry St. Edmunds gebombardeerd. Eenige huizen zijn verbrand door de geworpen br andbommen. Geen per soonlijke ongelukken. Ds- Jerenimo de Vries, f HAARLEM, 30 April. Alhier is overleden Ds. Jeronimo de Vries, doopsgezind emeritus predikant alhier, geboren in 1838. PARIJS, 29 April. (Off.) Aanvallen der Duitschers bij IJperen en Les Eparges wer den gemakkelijk afgeslagen. Duitsche oorlogsschepen op de Belgische kust. PARIJS, 30 April. (Off.) Duitsche oorlogs schepen aan Belgische kust gesignaleerd. In Duinkerken 19 projectielen van zwaar kaliber geworpen, waardoor 20 personen gedood, 45 gewond en eenige huizen vernield. Reims heb ben de Duitschers beschoten en jectielen geworpen waardoor branden ontstonden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 9