STROOHOEDEN Peren Verkade’s Artikelen Fir Het Opruiming Het geheim van een naam. HENSTRA’s Winkel R. KASEMIER, Biuiloften en partijen. Afgesneden Bloemen Fa. P. WAGTER ZONEN, Tuinboonen Bruine Boonen. Witte Boonen. Grauwe Erwten. Appelen FIRM II. BRANDMÜRGH, Capucijners. Groene Erwten. Plaatsing van Advertentiën in alle Binnen- en Buitenlandsche Bladen en Tijd schriften zonder eenige prijsverhooging. BONDONS EX CHOCOLADE de buitenlandsche in fijnheid van kwaliteit zoo evenaren. Schoonmaak-Artikelen. II. ZANDSTRA Perziken Abrikozen Pruimedanten Snij- en Spercieboonen „Beverwijk” A. VEEN ZOON. Tl Rozijnen cent per pond. A J. Boomgaard, Banketbakker, SUUPMARKT 95, SNEEK niet overtreffen, dan toch De BISKWIE. Groote Noten Hazelnoten Gebrande Pindas No. No. No. Versche Eieren FIRMA IJ. ten GATE. A. J. BOOMGAARD, Banketbakker, Suupmarkt, Sneek. Eenigst Adres. H. ZANDSTRA No. 1 (gelezen) No. 2 (ongelezen) Paarl-Erwten p. 5 ons 15 Split-Erwten lavermout Gortmout Rijst-Gries Griesmeel FIJNSTE ROOMBOTER „LA NORMANDIE’’ Reuzen No. No. No. per kop 16 ct. No. 1 No. 2 Kogeltjes 1 25 ct. 2 22 3 16 22 ct. 18 22 ct. 18 22, 25 Ged. Poortezijlen. Telefoon 150. 36 ct. 1 32 2 27 3 20 Groote 32 ct. Kleine 16 175 Wij belasten ons met de Boternoteering Fijne Gepasteuriseerde Roomboter 775 et. 22 ct. 30 20 Viper Vliegenvangers Telefoon No. 36. Prachtige TAARTEN, Doperwten, Bloemkool, Capucijners, Wortelen, Postelein, Peulen, Stoof- en Krop-Salade, Halve Bussen 20 cent per bus. 25 ct. Beleefd aanbevelend. 25 per pond. NIEUWE VORMEN. n r> provisie. VRAAGT STEEDS NACHT Feuilleton. Na Billi VS 35 ct. 40 per pond prima kwaliteit Heer en-Modemagazij n Burgstraat 3, Sneek. 20 20 25 STOOM-ZUIVELBOERDERIJ „DE VOLHARDING” bij BERLIKUM. 9 37 50 ct. 60 92r/2 ets. per 20 stuks. Naar „The Pupil of Golden Gate." BRET HARTE. A belee 18, 20, 19, 25, 28, 32, 15,18, 20, 16, 1.2 5 ct. 14 12 14 voorradig in per pond. W ederverkoopers flinke Aanbevelend, SUUPMARKT 15 SNEEK. Telef. No. 151. de Echte Friesche Kruidkoek van bij de Waag, Oosterdijk, 2e Woudstraat en Wijde Noorderhorne. HEEG en LEEUWARDEN. zeer fijne kwaliteit geconfijte Oporto Californische uit de fabriek N.V. JOHs. HALBERTSMA’s Zuivelindustrie, Sneek. Fijnste Melange per 21/2 ons rol per pak 20 in ruime keuze steeds voorradig in het BLOEMENMAGAZIJN van SNEEK. 25, 30 ct. 40 20 60 38 ct. 40, 44 per ons. 12 ct. 12 10 11 10 11 11 BEDWATEREN. Zure Ringen Zure Stukjes 30 ct. 25 30 40 40, 50 Bussen Ronde Beschuit (groot) per bus 28 ct. (klein) 17 Pakjes Beschuit per pakje 11 Lange Beschuitjes por bus 50 stuks 28 Ontbijtkoeken 11, 15, 276, 30 opga als 1 per 5 ons 15 ct. 12 10 15, 18 Vitello Ballon Sana Tomor Planta Piek Fijn Solo Klappa SOUVENIR met zeer Margarine uit het vat per 5 Schot’s Vet extra kwaliteit per 5 ons Ervaren vakmenschen verklaren dat „u digen, de kn weder pijn e vragen bij, te andere dicht hem k zage per pond. 36 48 48 47 45 50 8 Reuzen-Debiet in Plan- fraaie cadeaux. ons 31 ct. Smilde’s Vet Benninga’s Vet Brokaat Vet LOTOS (Plantenvet) B.U.K. Grit per 10 pond Wij hebben een ten vet en Margarine. Extra lage prijzen. Geplukte Blauwe Rozijnen Trosrozijnen Gele Rozijnen Zoete Spaansche Wijn WT Bij ieder half pond Margarine of Plantenboter ontvangt men een BON. 'leele Grutten Ontvangen Kuiken-voer per kop Prachtkwaliteit Schijfjesappelen Denk om onze groote sorteering Puike Gele- en Groene Zeep Glycerine Zeep Puike Stijfsel per 5 ons Pxtra beste Stijfsel Ontvangen 35 en 5 cent. bij De Waag, Oosterdijk, 2e Woudstraat en W. Noorderhorne, Heeg en Leeuwarden. Tuinboonen Bruine Boonen Witte Boonen Kogelboonen Citroenboonen Duive Boonen Groene Erwten Grauwe Erwten Capucijners Gort Havergort Parelgort Rijstgries Gemalen Rijst Griesmeel lavermout Gortmout De Boers Gemalen Java-Rijst Molenaars Gemalen Java-Rijst Gebroken Rijst Java Rijst iets gebroken Grove Rijst Prachtige Tafelrijst Java Rijst Japan Rijst 45 ct. 40 B 30 TAARTJES, ORANJEKOEKEN, fijne soorten Koekjes en Krakelingen. Aanbevelend, Newa Wafels (citroen) B (mocca) Toledo Wafels Café Noir Demi Lune Marie Petit Beurre 45 ct. 40 n 32 THEE-, BOULLOIR- LICHTEN, per doos 30 cent. mooie kwaliteit zeer groote kwaliteit mooie kwaliteit zeer groote kwaliteit No 1 No. 2 No. 3 16 ct. 22 25 25 24 16 22 35 22, 26, 30 18 en 19 20 12, 14 10 10 14, 20 15 12 14 13 9 16 s 10 11 13, 15 w Gebroken Zuivere Boekweit per kop 14 18 30 ets. per liters bus. 20 cents tt halfliters bus. Twee liters bussen 57i/2 ct. Drie liters bussen 75 ct. Losse Blauwe No. 1 No. 2 Tros Rozijnen Tafel Rozijnen Rozijnen zonder pit I 185 s 55 55 55 T) 55 T> •n T) 7) n 77 7) 77 4) 5) da’s tropisch (Wordt vervolgd.) Grflsi io Boa 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 77 len, een 77 77 77 77 VAN Genezing en geheimh. verzekerd. Voor gratis in lichtingen wende men zich met fr. br. tot het oude adres 8TEENSTRAAT 41 LEIDEN. 55 X 75 I Slate, „en d at is een andere last voor hem. Hij heeft meer dan een ander gedaan, om het duel in den Staat levendig te houden en be- i grijpt niet, dat vooruitgang en beschaving daar tegen opkomen.” Het was onmogelijk op Paul Hathaway’s gelaat te lezen, waaraan hij op dat oogenblik moer dachtaan de zwakheden van kolonel Pendleton, of aan de kritiek, die zijn bezoe kers daarop lieten hooren. Misschien voelde hjj voor beiden evenveel. Doch de heeren ge noten onderwijl de ververschingen, die, als zijnde alleen van geestrijken en opwekkenden aard, hun vroolijkhoid meer en meer bevor derden, tot zij vertrokken. En toen werden al de deugden van den gastheer en hun bedoe lingen, waarmede zij hem bezochten, in zulke hoogdravende taal uitgeroepen op de portalen en langs de trappen, dat spoedig door het ge- heele Golden Gate Hotel bekend was, dat de zeer geëerde Paul Hathaway van Sacramento hier was aangekomen en men hem een „vrij willige hulde” had gebracht. Onderwijl was het voorwerp van die hulde in zijn kamer in een leunstoel bij het raam gevallen en trachtte hij eenige zaken in zjjn geheugen terug te roepen. Vergeten is niet moeilijk tusschen den achttien- en zes-en-twin- tigjarigen leeftijd en Paul Hautbaway had niet alleen voldaan aan het verzoek van den Mayor, om de bijzonderheden te vergeten van een zekere overeenkomst, waarvan hij In het kan toor van den Mayor getuige was geweest, doch hij had ook een jaar later, toen hij zijn geluk in de bergen ging beproeven, kolónel Pendle ton opgedragen voor hem de administratie op zich te nemen van mevrouw Howard’s eigen aardige opdracht, waarvoor hij eigenlijk nooit iets anders gedaan had dan jaarlijks zijn naam zotten. Hij was daarom wel eenigzins verbaasd geweest, toen hij voor enkele dagen van ko lonel Pendleton een schrijven ontving, om hem over die zaak te komen spreken. Hij herinnerde zich flauw, dat het nu al SICKESZ Pau dreven zwarte Ook c heid e lange, in een betere anderd I geworc maar lang e i droeg ren di getuige i val en I iets sai sehittei ten zit wendde „Hoe Bij 1 het verguldsel verdwenen was, en en „Eldorado De drie mannen koken elkaar verbaasd aan. „Oh, Harry Pendleton,” zeide Hoskins op een toon, als geloofde hij er niets van. „Kent gij hem niet „Een oud pionier 1 natuurlijk wel,” zeide Shear. „In Paul’s tijd was de kolonel hier een man van gewicht." „Ik meen dat de kolonel ongelukkig is ge weest,” zeide Hathaway ernstig, „maarin.mijn tijd was hij president van de Eldorado-bank.” „En de Bank is er niet florissanter op ge worden,” zeide Hoskins, „ik hoop niet dat gij denkt er iets uit te zullen krijgen „Neen,” antwoordde Hathaway glimlachend, »ik was een jongen in dien tijd en leefde van mijn salaris. Ik weet niets van zijn moeielijk- heden betreffende de bank, maar mij leek ko lonel Pendleton altijd een eerlijk man toe.” „Dat bedoel ik niet,” zeide kapitein Stidger nadrukkelijk,” doch het kwade mot Harry Pend leton is, dat hij niet met zijn tijd meegaat. Hij denkt, dat wij nog leven in de dagen van ’49 en ’50. Hij is nog van dien ouden tijd, toen het woord van een man goed was voor elk bedrag en men zegt dat de oude bank geen enkele schuldbekentenis had. Dat was alles zeer wel in de dagen van ’49 en ’50, mijn heer toen was alles geluk, maar dat geldt niet meer voor ’59 en ’60, nu alles is za ken! Dat wil de oude man maar niet inzien „Maar ook wil hij nog vechten voor zijn heg nsel, als in die vroegere dagen,” zeide Als ooit de gebeurtenis In het bureau van den Mayor eenigen romantischen of ridderlijken indruk bij hem had doen onstaan, die was reeds lang verdwenen door andere dwaze inbeelding zijner jeugd, waarboven hij thans meende ver heven te zijn. Niettemin wilde hij den kolonel bezoeken en wel dadelijk, om de zaak af te doen. Hij las diens adres St. Charles’ Hötél en herinnerde zich, dat er een oud logement van dien naam bij de Plaza was. Was het mogelijk, dat dit gebouw de veranderingen en verbeteringen der stad kon overleefd hebben Het was een ge mak kelijke wandeling door hem nog bekende straten, ofschoon met andere winkels, andere huizen, andere gezichten. Toen hij de Plaza bereikte, die bijna onherkenbaar voor hem was door die nieuwere gevels van steen en graniet, vond hjj het oude houten gebouw nog met zijn galerijen en veranda’s, terwijl aan weerszijden trotsche, nieuw opgetrokken ge bouwen als *t ware spottend er op nederblik- ten. Een oogenblik trachtte hij deu glans van vroeger dagen voor zich terug te roepen. Hij herinnerde zich, hoe hij als knaap dit gebouw had aanschouwd als een teeken van den voor uitgang en de beteekenis der stad, en dat daar, bij een zekere gelegenheid, een bal was gegeven, dat in zijn oogen had gegolden als het bewijs van maatschappelijken verfijning en ontwikkeling. Hoe min, hoe treurig zag het er thans uit tusschen die huizen van solieder bouwHoe onsierlijk waren die lange veran da’s en balkons met hun hekken, die de be wijzen waren van de verbeelding der pioniers der stad, die meenden, dat zij in een tropisch klimaat waren gekomen. Een restaurant en biljartsalon hadden de geheele benedenverdieping ingenomen, maar het lichtraam was er nog, waarboven de in vergulde letters geschreven naam „St Charles” nog versterkt was met de beteekenisvolle woor den „Kost en inwoning, bij den dag of bij de week”. HENSTRA’s WINKEL acht jaar geleden was, en in die acht jaar tijds was er heel wat veranderd in de oorspronke lijke voogden, .vooral in den voornaamste er van, den Mayor, die een jaar later was ge storven, en wiens voogdijschap was overgegaan op zijn opvolger, dien Paul Hathaway nooit gezien had. De Eldorado-bank was, trots het vaste ver trouwen, dat mevrouw Howard er in gesteld had, te niet gegaan, en ofschoon kolonel Pend leton baar nog overleefde, was het zeker, dat geen ander president hem als voogd zou op volgen en met hem de betrekking zou te niet gaan. Paul zelf, een gelukzoeker, had eerst voor eenigen tijd een betrekking erlangd althans zoo zijn politiek ambt zoo genoemd kon worden. Zelfs met zijn geluk, zijn wils kracht en eerzucht, was alles in de toekomst voor hem mogelijk, doch nog onzeker. Het scheen thans dat hij, die slechts offi cieus bij de plechtigheid was tegenwoordig geweest, eens zou geroepen worden, de plich ten der twee vroegere vrienden op zich te nemen en als voogd, op te treden over de tot weeze gemaakte jonge dame. De moeder, mevrouw Howard, was een jaar, na instelling der voogdij verdwenen men zeide, om verwikkelingen te voorkomen, die konden onstaan door haar tegenwoordigheid in het land. Mot deze feiten voor zich, was hij, naar ik vrees, meer nieuwsgierig te vernemen, wat Pendleton van hem kon willen, dan dat hij eenig belang in de zaak stelde. Integendeel, het scheen hem veel beter het geheim van mevrouw Howard’s bloedverwantschap te be waren, dat nu met hem en kolonel Pendleton zou ten grave gaan, en er zou geen sprake wezen, dat het geheim zou worden verraden door den man, die de voogdijschap erfde met zijn betrekking van zijn voorgangers. Hij was vergeten hoe lang die voogdijschap moest duren, doch het meisje moest bepaald spoedig mondig zijn en vrij van hun toezicht. Op het eerste portaal wees hem een lersche dienstbode, die aan haar werk was, met een dweil op een deur aan het einde der gang, waar hij aanklopte. De deur werd geopend door een neger, wiens haren al aardig begon nen te grijzen en die een vetachtig stuk zeem leder in de hand hadde inhoud van een duelkist, die over de tafel lag verspreid, toonde wat zijn bezigheid was geweest. Hathaway zeer beleefd binnenlatende, zeide „Mijnheer Harry was juist aan zijn toilet bezig, m’heer en als ge het u gemakkelijk wilt maken op de sofa, zal ik gaan zeggen, dat u hier zijt.” Toen de neger naar de aangrenzende kamer was gegaan, keek Paul het vertrek eens rond. Het meubilair, eertijds rijk en elegant, was nu versleten en van alle glans beroofd. Een boekenkast, waarin onder anderen enkele wet boeken stonden Paul herinnerde zich nu dat kolonel Pendleton eens met de wetgeving had te maken gehad eenige Fransche stoe- waarvan 1 eere-sabel in mahoniehouten scheede, kele klassieke schilderijen aan de wanden eenige boeken, met het opschrift Bank” waren de voornaamste voorwerpen in de kamer. Alles ademde verval en getuigde van vroegere grootheid. Toch zag alles er net en zindelijk uit en eenige afgeschuierde klee- ren, die opgevouwen op een stoel lagen, be wezen, dat een knecht er zorg voor droeg. Toen Paul echter achter de sofa keek, zag hij daar een jas liggen, die blijkbaar haastig in een hoek was gegooid een der mouwen zat binnenst buiten en een naald en draad staken er nog in. Hij begreep thans dat het wapens poetsen van den knecht, slechts een voorwend sel was geweest, om de aandacht van zijn kleermakerstaak af te leiden. - 13

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 8